QuTS hero qnap کیونپ

QuTS hero مبتنی بر ZFS، عملکرد و یکپارچگی داده‌ها را تضمین می‌کند

qnap QuTS hero کیونپ چیست و نحوه عملکرد آن ؟

در مواجهه با رشد انفجاری داده‌ها و همچنین افزایش محبوبیت VDI، SSD، رسانه‌های 8K و سایر روندهای مخرب فناوری اطلاعات، مشاغل مدرن برای پاسخگویی به تقاضاهای آینده به سیستم‌های ذخیره سازی قابل اعتماد نیاز دارند. سیستم‌عامل جدید QuTS hero کیونپ مبتنی بر برنامه را با یک سیستم فایل 128 بیتی ZFS ترکیب می‌کند تا با یک مدیریت ذخیره سازی انعطاف پذیر، محافظت از اطلاعات جامع و عملکرد بهینه شده جهت پاسخگویی به نیازهای برنامه‌های مهم تجاری را فراهم کند.

تکثیر داده درون خطی

تکثیر خطی مبتنی بر بلوک است و قبل از نوشتن داده‌ها در ذخیره سازی انجام می‌شود. این درحالی‌که به میزان قابل توجهی نیاز به ظرفیت ذخیره سازی را کاهش می‌دهد و میزان ذخیره سازی را بسیار بهینه می‌کند.

فشرده سازی درون خطی

برای بهبود عملکرد درQuTS hero، داده‌ها را فشرده کنید تا میزان بار I / O ذخیره سازی کاهش یابد. در VDI، برای دستیابی به عملکرد بهینه دسکتاپ مجازی، deduplicated دسک تاپ به راحتی ذخیره می‌شود .

متراکم ساختن درون خطی

متراکم کردن درون خطی، برای افزایش کارایی ذخیره سازی SSD در هنگامی که داده‌های بسیار تکراری یا پرونده‌های کوچک انبوه (به عنوان مثال گزارش تراکنش بانک‌ها یا تجارت الکترونیکی) تولید می‌شوند، بسیار مفید هستند. این راندمان هزینه بالاتری را برای سیستم‌های ذخیره سازی all-flash فراهم می‌کند.

QuTS hero همچنین WORM مایل است اطمینان حاصل کند که داده‌ها، پس از نوشتن، قابل اصلاح نیستند. یکپارچگی داده‌ها برای قابلیت اطمینان برنامه‌ها و پایگاه‌های اطلاعاتی ضروری است. با رشد پذیرش SSD، مشاغل با خطر بیشتری برای از دست دادن داده‌ها روبرو می‌شوند، زیرا بازیابی اطلاعات از SSD خاموش دشوار است. ZFS با تمرکز بر یکپارچگی داده‌ها طراحی شده است و برای شناسایی و اصلاح خرابی اطلاعات خاموش ناشی از نقص سخت‌افزار و اشکالات موجود در سیستم‌عامل یا خطاهای فراداده، از  checksumهای انتهایی استفاده می‌کند. اگر نقض یکپارچگی شناسایی شود، ZFS قبل از انتقال داده به برنامه‌ها، با استفاده از بازتاب داده‌های دیگر به طور خودکار آسیب‌ها را ترمیم می‌کند. 

ZFS با تمرکز بر یکپارچگی داده‌ها برای شناسایی و اصلاح خرابی اطلاعات خاموش از  checksum های انتهایی استفاده می‌کند.

QuTS hero از پیکربندی‌های معمولی RAID

محافظت قوی از داده‌ها و استفاده از ظرفیت انعطاف پذیر با RAID Z

QuTS hero از پیکربندی‌های معمولی RAID همچون RAID 0 (نواری)، RAID 1 (انعکاسی)، RAID 5، RAID 6،RAID 10، RAID 50 و RAID 60 و همچنین از RAID توازن سه‌گانه جهت محافظت در برابر خرابی‌های سه دیسک و سه انعکاسه و کپی یکسان از داده‌های ذخیره شده در سه دیسک پشتیبانی به عمل می‌آورد. RAID Z برای مقابله با پتابایت داده طراحی شده است و در عرض چند ثانیه ابزار برجسته‌ای را برای ایجاد RAID با ظرفیت بالا به صورت آماده به کار به نمایش می‌گذارد.

ZFS به طور هم‌زمان از کَش خواندن حافظه اصلی (L1 ARC)، کَش خواندن سطح دوم SSD (L2 ARC) و ZFS Intent Log (ZIL) برای تراکنش‌های هم‌زمان پشتیبانی می‌کند. L1 ARC با L2 ARC کار می‌کند تا ضمن افزایش عملکرد خواندن، نیازهای دسترسی به هارد دیسک را به حداقل برساند. ZIL برای برنامه‌های کاربردی با بار نوشتن تصادفی هم‌زمان بزرگ (مانند پایگاه داده) مفید است، زیرا داده‌ها ابتدا در ZIL و سپس در منبع ذخیره سازی نوشته می‌شوند و به کاهش تأخیر و بهبود عملکرد نوشتن در سیستم‌های مجهز به QuTS hero کمک می‌کنند.

1-    Snapshot نامحدود، آرامش خاطر شما را به ارمغان می‌ آورد

Snapshot تا 65،535 عکس را برای iSCSI LUN و پوشه‌های اشتراکی پشتیبانی می‌کند اگر در هر ساعت 1 Snapshot گرفته شود، در یک روز 24 عکس ایجاد شود که بدون نیاز به حذف هیچ‌یک از آن‌ها می‌توانید تا 7 سال این عکس‌ها به طور پیوسته ذخیره نمایید. فناوری  Copy-on-write بدون ایجاد تأثیر بر نوشتن اطلاعات در حال ثبت، عمل Snapshot را به سرعت انجام می‌دهد.  

2-    Snapshot Replica حفاظت از داده‌ها را ساده می‌ کند

فقط با کپی برداری از تغییرات ایجاد شده، Snapshot را به یک سرور از راه دور به صورت کارآمد تکثیر می‌کند. این کار می‌تواند باعث صرفه‌جویی در وقت و پهنای باند شود و همچنین می‌تواند به صورت دستی یا به صورت برنامه ریزی شده اجرا شود. 

3-    SnapSync برای تکثیر Snapshot از راه دور امکان بازیابی فاجعه در سطح سازمانی را فراهم می‌کند

SnapSync در سطح بلوک از پشتیبان گیری از راه دور Snapshot پشتیبانی می‌کند. تنها داده‌های تغییر یافته را برای صرفه‌جویی در فضای ذخیره سازی و بهبود سرعت پشتیبان گیری انتقال می‌دهد. SnapSync به صورت بی‌وقفه پردازش یک نسخه از راه دور را وقتی تغییراتی در پرونده‌های موجود در فضای ذخیره سازی ایجاد می‌شود، تضمین می‌کند. در صورت خرابی سایت اولیه، SnapSync به مشاغل کمک می‌کند تا خدمات ضروری را در کمترین زمان از سر بگیرند.  

توجه: SnapSync توسط مدل‌های QNAP NAS که دارای سیستم‌عامل‌های QuTS hero (4.5.3 یا بالاتر) و QES (v2.1.1 v11 یا بالاتر) هستند پشتیبانی می‌شود. این NAS ها می‌توانند با یکدیگر جفت شوند تا یک راه‌کار مناسب برای ذخیره سازی پشتیبان تهیه کنند.

طول عمر SSD با تعداد محدودی از نوشتن‌ها تعیین می‌شود. این بسیار محتمل است که به طور هم‌زمان چندین SSD در RAID یکسان به پایان عمر خود برسند و باعث از بین رفتن اطلاعات RAID شوند. دراین‌بین، الگوریتم ثبت اختراع QNAL QNAL (QNAP SSD Antiwear Leveling) به طور منظم، طول عمر و دوام SSD RAID را بررسی می‌کند. وقتی طول عمر SSD در 50٪ انتهایی باشد، QSAL به صورت پویا فضایی زیادی توزیع می‌کند تا تضمین شود هر SSD قبل از رسیدن به پایان عمرش زمان کافی برای بازسازی را داشته باشد. این کار می‌تواند به طور مؤثر، از خرابی هم‌زمان چند SSD جلوگیری کند و قابلیت اطمینان کل سیستم را بهبود بخشد. QSAL تأثیر کمی در استفاده از فضای ذخیره سازی دارد و تنها باعث کاهش قابل توجه عملکرد می‌شود و همچنین به طور قابل توجهی محافظت از داده‌های ذخیره سازی فلش را بهبود می‌بخشد. 

توجه: QSAL می‌تواند در هر زمان فعال شود و با SSD Parity RAID با اینکه از قبل پیکربندی نشده است سازگار است. توصیه می‌شود قبل از رسیدن طول عمر SSD به 50٪، QSAL را فعال کنید تا از خطر آسیب رسیدن به SSD RAID به دلیل عدم بازسازی در زمان کافی جلوگیری شود.

وقتی طول عمر SSD در 50٪ انتهایی باشد، QSAL فضای زیادی توزیع می‌کند تا SSD قبل از رسیدن به پایان عمرش زمان کافی برای بازسازی داشته باشد.

کیونپ مجهز به QuTS hero میباشد

 

تأمین بیش از حد مخزن، عملکرد نوشتن را تضمین می‌کند

با تأمین بیش از حد در کیونپ مجهز به QuTS hero ، فضا می‌تواند در یک مخزن به صورت قابل انعطاف ذخیره شود تا داده‌های جدید حتی در صورت پر بودن مخزن، در یک بلوک کامل نوشته شوند. با این کار عملکرد مخزن‌های قسمت‌بندی شده بهبود نیز می‌یابد. می‌توانید برای دستیابی به عملکرد نوشتاری بالاتر جهت کارهایی با حجم زیاد نوشتن و برنامه‌های نیازمند عملکرد (مانند ثبت تراکنش‌های SQL، پشتیبان گیری، نظارت و فیلم‌های پزشکی)، تأمین بیش از حد مخزن را تنظیم کنید.

شتاب AES-NI برای امضا و رمزگذاری SMB 3

برای برنامه‌های تجاری که به سطح بالای امنیت نیاز دارند، گزینه‌های رمزگذاری و امضای SMB به افزایش امنیت اشتراک فایل در شبکه کمک می‌کند. از طرفی این کار می‌تواند بر عملکرد انتقال داده تأثیر منفی بگذارد. اماQuTS hero  از شتاب سخت‌افزاری AES-NI پشتیبانی می‌کند تا بازدهی داده‌ها و رمزگذاری یا رمزگشایی را از طریق SMB 3 ارتقا دهد و همچنین، ضمن اینکه امنیت داده‌های حساس تجاری را افزایش می‌دهد، عملکرد سیستم را تقویت می‌کند.

امضای و رمزگذاری SMB 3.0

•    با شتاب سخت‌افزاری AES-NI: 450 مگابایت در ثانیه
•    بدون شتاب سخت‌افزاری AES-NI: 150 مگابایت در ثانیه

محیط آزمایش :

10 GB/ 128 GB File Drag & Drop

ایستگاه پردازش:  Win10 Pro 64 bit با  10GbE NIC

TS-h1283XU-RP, 32 GB RAM (QuTS hero 4.5.0) : NAS

انتقال NAS و مدیریت RAID برای QuTS hero

از آنجا که مدیریت فراداده ZFS با Ext4 متفاوت است، درایوهای NAS مبتنی بر QTS نمی‌توانند مستقیماً توسط NAS مبتنی بر QuTS hero استفاده شوند (و بالعکس). کاربران می‌توانند برای راه‌اندازی QuTS هارد دیسک‌های جدید نصب کنند. اگر کاربران QTS می‌خواهند از درایوهای موجود خود در QuTS  استفاده کنند، ابتدا باید اطمینان حاصل کنند که از تمام اطلاعات درایو خود نسخه پشتیبان تهیه شده است و سپس هارد دیسک‌ها را به مقدار اولیه باز گردانند. به کاربران توصیه می‌شود قبل از نصب QuTS ، نیازهای ذخیره سازی خود را کاملاً ارزیابی کنند.
افزایش ظرفیت ذخیره سازی QuTS NAS مستلزم افزودن یک گروه کامل RAID به Storage Pool است. پس از ایجاد یک گروه RAID، از گسترش گروه RAID با افزودن یک هارددیسک، دیگر پشتیبانی نمی‌کند و از مهاجرت بین سطوح RAID پشتیبانی نمی‌کند. کاربران می‌توانند هارددیسک‌های اضافی را برای محافظت از Hot Spare یا ایجاد گروه‌های RAID اضافی اختصاص دهند. هنگام پیکربندی فضای ذخیره سازی در مراحل مختلف، کاربران باید به اندازه کافی قفسه درایو داشته باشند تا در آینده نیازهای ذخیره سازی را تسهیل کنند.

مزایای QuTS hero 

•    حفاظت اطلاعات
یکپارچگی داده‌ها با قابلیت‌های خود ترمیمی

•    عملکرد برجسته
یکپارچه سازی کَش خواندن یا نوشتن SSD برای بازده تجاری

•    انعطاف پذیری و قابلیت اطمینان
مدیریت ظرفیت انعطاف پذیر و پشتیبان گیری قابل اطمینان از داده‌ها

•    برنامه‌های QTS سرشار از امکانات
قابلیت‌های NAS را بدون هزینه اضافی گسترش دهید.

شامل مرکز برنامه کامل از QTS

QuTS hero شامل سیستم کامل App Center است که به شما امکان می‌دهد قابلیت NAS خود را با ابزارهای پشتیبان گیری یا همگام سازی، تجارت، مدیریت محتوا، نظارت، بهره‌وری و موارد دیگر ارتقا دهید.

•    پشتیبان گیری جامع
HBS پشتیبان گیری، بازیابی، همگام سازی و ویژگی‌های فناوری QuDedup را برای تکثیر اطلاعات پشتیبان در منبع، متمرکز می‌کند تا پشتیبان گیری و بازیابی را تسریع دهد. HBS یک دارایی باورنکردنی برای مدیریت استراتژی‌های پشتیبان گیری 3-2-1 است.

•    مجازی سازی و  Container ها 
Virtualization Station و  Container Station برنامه‌های مجازی سازی انعطاف پذیر و اقتصادی را تسهیل می‌کنند. برنامه Network & Virtual Switch ضمن انجام مدیریت آسان شبکه‌های مجازی و فیزیکی، قابلیت همکاری بین QNAP NAS، ماشین‌های مجازی،  Containerها و رابط‌های شبکه فیزیکی را افزایش می‌دهد.

•    همگام سازی فایل
Qsync همگام سازی فایل را بین NAS، دسک تاپ، نوت بوک¬ها و دستگاه‌های تلفن همراه ساده می‌کند، در عین حال امکان به اشتراک گذاری به موقع فایل‌های گروهی را برای کارایی بهینه تیمی فراهم می‌کند.

•    پشتیبان گیری سازمانی ابری
Boxafe به شما امکان می‌دهد برای حفاظت از داده‌های ابری سازمانی، از پرونده‌ها، ایمیل‌ها، تقویم‌ها و مخاطبین Google G Suite و Microsoft Office 365 در NAS پشتیبان تهیه یا همگام سازی کنید.

•    پشتیبانی از کانال فیبر
با نصب یک کارت کانال فیبر در QNAP NAS، می‌توان آن را با قیمت مناسب به محیط  SANاضافه کرد تا نیازهای ذخیره سازی و پشتیبان گیری با عملکرد بالا را برآورده کند. 

•    دروازه‌ های ابری
عبارت‌اند از بیش از 20 شرکت اصلی ارائه دهنده خدمات ابری اصلی که دارای سرویس‌های Cloud Gateway مبتنی بر فایل HybridMount و سرویس‌های Gateway Cloud-based VJBOD Cloud هستند. این شرکت‌ها این امکان را برای شما فراهم می‌کنند تا فضای ذخیره سازی ابری عمومی را برای دسترسی به پتانسیل ذخیره سازی تقریباً نامحدود و تأخیر کم بر روی NAS نصب کنید.

راه‌ کار ذخیره سازی کانال فیبر مقرون به صرفه SAN برای پس تولید

شبکه‌های ذخیره سازی (SAN) عملکردی قابل اعتماد ارائه می‌دهند که سبب می‌شود آن را به یک گزینه ذخیره سازی مطلوب برای محیط‌های پس تولید که به تأخیر کم و انتقال سریع داده نیاز دارند تبدیل کند. یکQuTS hero  با استفاده از کارت QNAP 16Gb / 32Gb Fiber Channel، می‌تواند به راحتی و با قیمت مناسب به محیط‌های SAN موجود اضافه شود. QuTS با عملکرد استثنایی IOPS، قابلیت‌های قدرتمند کاهش داده‌ها، خود ترمیمی در برابر تخریب داده‌های بی‌صدا و همچنین با ویژگی‌های جامع پشتیبان گیری و بازیابی، یک مرکز داده عالی با ظرفیت بالا و سازگار با FC را برای استودیوهای ویدیویی حرفه‌ای فراهم می‌کند.  

نسخه ویژه QNAP NAS باQuTS hero  از پیش نصب شده

QNAP نسخه ویژه زیر را با سیستم‌عامل QuTS hero از پیش نصب شده ارائه می‌دهد. با استفاده از مدیریت ذخیره سازی پیشرفته، محافظت از داده‌ها و ویژگی‌های بهینه شده QuTS ، از سخت‌افزار با قابلیت عملکرد بالا و قابلیت ارتقا استفاده کنید.

پیکربندی ذخیره سازی طبقه بندی شده برای یکQuTS hero

الزامات اساسی برای راه‌اندازی، مشابه QTS است. ما به شما توصیه می‌کنیم برای دستیابی به بازده و عملکرد بهینه ذخیره سازی QuTS ، این مراحل را دنبال کنید.

مرحله 1: سیستم درایو و پوشه‌های مشترک پیش فرض

اولین Storage Pool که ایجاد می‌کنید جایی است که درایو سیستم، پوشه‌های مشترک پیش فرض و برنامه‌ها ذخیره می‌شوند. در این مرحله پیشنهاد می‌شود برای دستیابی به عملکرد بهینه سیستم و مدیریت کارآمد فراداده برنامه، یک SSD RAID با حداقل دو SSD ایجاد کنید. (با پیکربندی تمام HDD، اولین Storage Pool محلی است که درایو سیستم و پوشه‌های مشترک پیش فرض در آن ذخیره می‌شود.)

برای دستیابی به عملکرد بهینه سیستم و مدیریت کارآمد فراداده برنامه، ایجاد یک SSD RAID با حداقل دو SSD لازم است

مرحله 2: حافظه پنهان و ZIL را بخوانید

از SSD بیشتری برای خواندن کَش یا ZIL استفاده کنید. همچنین می‌توانید برای افزودن M.2 SSD جهت گسترش فضای کَش سیستم‌های مجهز به QuTS hero ، کارت‌های توسعه QM2 را نصب کنید.

مرحله 3: ذخیره سازی داده‌ها

HDD / SSD را برای ایجاد RAID جهت ذخیره سازی پرونده‌ها و داده‌های برنامه اختصاص دهید. در صورت نیاز، می‌توانید  all-flash را برای عملکرد بهینه پیکربندی کنید.

عملکرد انتقال فایل

آخرین سیستم‌عامل QuTS hero در مقایسه با سیستم‌عامل QTS QNAP، عملکرد بهتری در انتقال اطلاعات و ظرفیت تحقق پتانسیل کامل انتقال داده  GbE10 ارائه می‌دهد. QuTS همچنین در انتقال چندین پرونده کوچک از  QTSبهتر عمل می‌کند. 

محیط آزمایش :

TS-1283XU-RP : NAS 

H4.5.0.1105 build20191030 : F / W

پردازنده: Intel® Xeon® E-2236 CPU3.40GHz

Samsung® 850 PRO 512 GB x 12 (RAID 5) :SSD

RAM  32 گیگابایت (8 گیگابایت 4 x)

LUN  مبتنی بر بلوک

Intel I211 Gigabit Network; 10GbE NIC: QXG-10G2SF-CX4 :1GbE NIC

محیط کامپیوتر

پردازشگر:  Intel Core  i7-6700 CPU 3.40 GHz

سیستم‌عامل: Windows 10

حافظه: 64 گیگابایت

1GbE NIC Onboard; 10GbE NIC: CX3

فشرده سازی داده‌های درون خطی به افزایش عملکرد انتقال داده‌های QuTS hero کمک می‌کند. در حین انتقال هم‌زمان پرونده از چندین ایستگاه پردازشگر، عملکرد فشرده سازی داده‌های درون خطی فعالQuTS ، 1.6 برابر سریع‌تر از QuTS  بدون فشرده سازی درون خطی است. 

1 x 10GbE SMB 3.0  انتقال فایل

تعداد ایستگاه پردازشگر QuTS hero با فشرده سازی درون خطی QuTS hero بدون فشرده سازی درون خطی

ایستگاه پردازشگر x 1    1.1 GB/s    1.0 GB/s    1.1 GB/s        1.0 GB/s
ایستگاه پردازشگر x 2    2.2 GB/s    2.2 GB/s    1.9 GB/s      1.86 GB/s
ایستگاه پردازشگر x 3    3.1 GB/s    2.9 GB/s    2.19 GB/s    2.69 GB/s
ایستگاه پردازشگر x 4    4.4 GB/s    4.1 GB/s    2.72 GB/s    2.95 GB/s
ایستگاه پردازشگر x 5    5.4 GB/s    4.5 GB/s    3.26 GB/s    3.49 GB/s

تعداد ایستگاه پردازشگر QuTS hero

 

توجه: هر ایستگاه پردازشگر، برای انتقال یک پرونده 10 گیگابایتی RAW از طریق اتصال GbE 10 تنظیم شده است. ارقام عملکرد ممکن است بسته به نوع فایل و میزان فشرده سازی متفاوت باشد.

محیط آزمایش :

TS-1283XU : NAS 

H4.5.0.1140 build20191204:  F / W

Intel (R) Xeon E-2236 CPU 3.40GHz : CPU

Samsung 860 PRO 512 GB x 12 (RAID 5) :SSD 

RAM 32 گیگابایت (8 گیگابایت 4 x)

حجم بالا

1 Intel I211 Gigabit Network : GbE NIC 

QXG-10G2SF-CX4 : 10 GbE NIC

10GbE NIC: Intel Ethernet Controller 10G X550T (x2)

محیط  ایستگاه پردازشگر x 4

CPU : Intel Core i7-6700 CPU 3.40 GHz

سیستم‌عامل: Windows 10

حافظه: 64 گیگابایت

1GbE NIC Onboard

10GbE NIC CX3 ایستگاه پردازشگرx 1   

10GbE NIC X550 ایستگاه پردازشگرx 3 

محیط  ایستگاه پردازشگر x1 

MacOS Mojave 10.14.6

پردازنده 2.9 گیگاهرتزی Intel Core i7

حافظه 16 گیگابایتی 2133 مگاهرتز LPDDR3

10GbE NIC QNA-T310G1S

هرچه RAM بیشتر باشد، عملکرد ZFS بالاتر است

حافظه نقش مهمی به‌خصوص در انتقال داده با سرعت بالا، تکثیر داده، ARC و ذخیره سازی در عملکرد ZFS دارد. توصیه می‌شود برای دستیابی به بالاترین مزایای عملکرد ZFS در QuTS hero  و حجم کاری بهینه شده کسب‌وکار، حداکثر حافظه را نصب کنید.

QuTS hero، فراتر از انتظار شما !

از مدیریت ذخیره سازی گرفته تا گردش کار رسانه‌های مشترک، QuTS hero وظایف مهم تجاری شما را ساده می‌کند.

QuTS به NAS با حداقل 8 گیگابایت حافظه نیاز دارد.

تکثیر داده‌های درون خطی به NAS با حداقل 16 گیگابایت حافظه نیاز دارد (برای عملکرد بهینه حداقل 32 گیگابایت حافظه توصیه می‌شود).

QuTS  توسط سیستم‌های کنترل کننده دوگانه NAS پشتیبانی نمی‌شود.

از آنجا که QTS و QuTS از سیستم پرونده‌های مختلفی استفاده می‌کنند، قبل از جابجایی بین QTS و QuTS، سیستم NAS باید مجدداً مقدار دهی شود. کاربران باید پیش از این کارها از داده‌ها و تنظیمات سیستم خود نسخه پشتیبان تهیه کنند.