QNAP NAS

باج ‌افزار‌ها امروزه به یکی از تهدیدات دیجیتالی برای کاربران مختلف تبدیل شده‌اند و تمامی دستگاه‌های شبکه محور را هدف قرار داده‌اند. یکی از راه‌هایی که می‌توانید از طریق آن با این باج‌افزار‌ها مقابله کنید، تهیه نسخه‌های پشتیبان یا بکاپ‌های بروز است. از این رو می‌توانید از مراکز تهیه و ذخیره نسخه‌های پشتیبان استفاده کنید. QNAP NAS یک مرکز تهیه نسخه پشتیبان معتبر و جهانی است که قابلیت‌های بسیاری در این زمینه داشته و از امنیت بسیار بالایی برخوردار است. شما می‌توانید از این پلتفرم جهت تهیه و ذخیره نسخه پشتیبان، چه برای داده‌های شخصی و چه داده‌های کاری، استفاده کنید. در ادامه با ما همراه باشید تا با این پلتفرم بیشتر آشنا شوید.

در مورد باج‌ افزار لاکر چه می‌دانید؟

لاکرنوعی باج‌ افزار است که می‌تواند داده‌هایی را که بر روی شبکه‌های مختلف، فضا‌های ابری، درایو‌های محلی و غیره ذخیره شده‌اند را رمزگذاری کند. این عمل قربانیان را ناچار به استفاده از باج‌افزاری دیگر به منظور رمزگشایی فایل‌ها می‌کند که البته در غیر این صورت هرگز قادر به باز کردن آن فایل‌ها نخواهند بود. باج‌افزار لاکر مشکلات زیادی را برای کاربران ایجاد می‌کند. این باج‌افزار معمولا از طریق ایمیل‌های فیشینگ و در قالب فایل‌هایی با فرمت‌هایی چون .zip، .exe، pdf و .doc منتقل می‌شود و همین موجب می‌شود تا شناسایی آن دشوار شود. حتی آنتی‌ویروس‌های مرسوم نیز قادر به شناسایی این باج‌افزارهای نسل جدید نمی‌باشند. جالب است بدانید که QNAP NAS کاملا در برابر آنها ایمن است. سیستم رمزگذاری این باج‌افزار‌ها بسیار پیچیده است و قربانیان معمولا برای جلوگیری از نابود شدن اطلاعاتشان مجبور به پرداخت مبالغی از طریق ابزارهای غیرقابل ردگیری می‌شوند. 

با بکاپ ‌های QNAP NAS از فایل‌های خود محافظت کنید.

اگر برای مقابله با نرم‌افزارهای مخرب اقدامات مختلفی از جمله باز نکردن ایمیل‌های ناشناس، بروزرسانی نرم‌افزارهای امنیتی و غیره انجام می‌دهید، پس بهتر است تهیه نسخه پشتیبان از داده‌هایتان را نیز در بین این اقدامات قرار دهید. سیستم پشتیبان‌گیری QNAP NAS به راحتی به شما امکان تهیه نسخه پشتیبان و دسترسی به آن را می‌دهد. این سیستم بر پایه لینوکس بوده و همین امر موجب افزایش امنیت آن شده است. به علاوه این پلتفرم قابلیت این  را دارد که از داده‌ها و نسخه‌های پشتیبان شما اسنپ‌شات‌های سریعی را تهیه کنید. 

اسنپ ‌شات ‌های QNAP NAS چه کاربردی دارند؟

اسنپ‌ شات که از لحاظ لغوی به معنای تصاویر سریع می‌باشد، فراداده‌هایی را از فایل‌های شما تهیه می‌کند که به شما اجازه می‌دهند تا بتوانید چندین نسخه مختلف از همان فایل‌ها را مشاهده کرده و بازگردانی کنید. کاربرد این اسنپ ‌شات‌ها زمانی است که مورد حمله باج‌افزارها و یا در شرایط دشواری قرار بگیرید، در این صورت می‌توانید با استفاده از این قابلیت QNAP NAS به حالت قبلی که اسنپ‌ شات ضبط کرده است بازگردید. بازگردانی داده‌ها از طریق این اسنپ‌ شات‌ها تنها چند دقیقه به طول می‌انجامد. 

از آنجایی که این اسنپ‌شات‌ها از فایل‌های سیستم جدا هستند، براحتی می‌توانید در هنگام حمله باج‌افزارها، نسخه‌های اصلی فایل‌ها را بدون هیچ رمزنگاری بازگردانی کنید. بخش اسنپ‌شات این سیستم، بلاک محور بوده و از قابلیت بکاپ افزایشی نیز پشتیبانی می‌کند. به علاوه برای جلوگیری از وقوع مشکلات، می‌توانید این اسنپ‌شات‌ها را به بخش دیگری از QNAP NAS انتقال دهید. گاها ممکن است بدلیل کمبود فضا، این اسنپ‌شات‌ها توسط باج‌افزارها تخریب شوند که البته QNAP NAS برای حل این مشکل از فضای مخصوص ذخیره اسنپ‌ شات استفاده می‌کند که فضای کافی برای آنها را مهیا می‌کند.

چگونه می‌توانیم فایل‌هایمان را با استفاده از اسنپ ‌شات بازگردانی کنیم؟

QNAP Lab به منظور آزمایش عملکرد سیستم خود، یک حمله باج‌افزاری را شبیه‌سازی کرده و طی این حمله راه‌های مناسب برای بازگردانی داده را آزمایش کرده است. این راه‌ها شامل موارد زیر هستند:

-    از QNAP NetBak Replicator و یا سایر ابزارهای پشتیبان‌گیری استفاده کنید تا داده‌های خود را، آن هم تنها با حساب کاربری که حق دسترسی محدودی دارد، در QNAP NAS پشتیبان‌گیری کنید. سپس از طریق حساب کاربری مدیر، از قابلیت اسنپ‌ شات استفاده کنید. 

-    از گزینه Snapshot Reserve Space استفاده کنید تا فضای مورد نیاز برای اسنپ‌شات‌ها را ایجاد کرده و سپس مطمئن شوید که تعدادی از این اسنپ‌شات‌ها باقی می‌مانند.

-    اگر متوجه فعالیت‌های باج‌افزارها شدید، بلافاصله اتصال خود را از اینترنت و QNAP NAS قطع کرده تا از گسترش ویروس و باج‌افزارها جلوگیری کنید. 

-    اگر QNAP NAS شما دارای درگاه HDMI  می‌باشد، می‌توانید از طریق آن موس، کیبورد و مانیتور خود را به آن متصل کرده و از طریق درگاه HD به NAS دسترسی داشته باشید. اما اگر درگاه HDMI وجود ندارد، پس حتما قبل از اتصال به QNAP NAS از سالم و بدون ویروس بودن فایل‌های خود مطمئن شوید. 

-    بر روی Storage Manager کلیک کنید و Snapshot Manager را به منظور دیدن فهرست اسنپ‌شات‌ها باز کنید. 

-    یک اسنپ‌ شات که قبل از حمله باج‌افزارها وجود داشته را انتخاب کرده و بازگردانی کنید و تمام فایل‌های آلوده را پاک کنید. 

انقلاب هوش مصنوعی همچنان ادامه دارد و QTS 4.5.3 اکنون از Google Edge TPU (واحد پردازشی تنسور) پشتیبانی می کند. مشاغل و کاربران خانگی اکنون می‌توانند از شتاب هوش مصنوعی برای شناسایی سریع‌تر تصاویر در برنامه‌های QNAP NAS بهره‌مند شوند. QTS 4.5.3 همچنین با یکپارچه‌سازی مدیریت جامع سیستم، مجازی سازی و همچنین قابلیت‌های شبکه به شما در مقابله با چالش‌های مدرن فناوری اطلاعات در طی عملکرد ذخیره‌سازی، انعطاف‌پذیری و بهینه‌سازی هزینه کمک می کند.

تشخیص تصویر 10 برابر سریع‌ تر با Google Edge TPU

QNAP NAS شما می‌تواند با استفاده از Google Edge TPU برای QNAP AI Core که یک موتور مجهز به هوش مصنوعی جهت شناسایی تصویر است، با سرعت بالا چهره و اشیا را تشخیص دهد. QNAP AI Core در درجه اول در برنامه‌های QuMagie و QVR Face کاربرد دارد. 

شناسایی سریع تصاویر به کمک هوش مصنوعی کیونپ


 شناسایی سریع تصاویر به کمک هوش مصنوعی با سرعت بالا 

مدیریت عکس QuMagie

با شناسایی سریع تصویر به کمک هوش مصنوعی با سرعت بالا هزاران عکس را به‌سرعت پردازش کنید. هنگام وارد کردن مقادیر زیادی عکس به QuMagie ، TPU ارزان قیمت Google Edge، زمان انتظار جهت شناسایی و طبقه بندی تصویر را به‌طور قابل توجهی کاهش می‌دهد. مهم نیست که شما در حال سازمان‌دهی عکس‌های شخصی، فعالیت‌های خانه، مسافرت یا عکس‌برداری حرفه‌ای باشید، QuMagie مجهز به هوش مصنوعی در QNAP NAS عکس‌های شما را هوشمندانه و به‌سرعت سازمان می‌دهد.

تشخیص چهره هوشمند QVR Face

با تجزیه‌ و تحلیل قوی‌تر، عملکرد خود را دو برابر کنید 

Google Edge TPU برای QVR Face با تجزیه‌وتحلیل فیلم در زمان واقعی به تشخیص فوری صورت قدرت می‌بخشد. این تجزیه‌وتحلیل پیشرفته به نفع مشاغل و فعالیت‌های وابسته به امنیت است که نیاز به شناسایی ده‌ها هزار چهره با تعداد بسیاری دوربین دارد. این امکان مدیریت هوشمند و چابک دستیابی به درب ها، مدیریت حضور و غیاب و خدمات خرده فروشی هوشمند را فراهم می کند و در عین حال به مدیران در تصمیم گیری سریع کمک می کند.

11 برابر سریع‌ تر

در طی یک آزمایش در آزمایشگاه‌های QNAP NAS یک دسته 300 عددی عکس با چهره را در NAS TVS-872XT با دو Edge TP برای QuMagie وارد شد که نتیجه تشخیص چهره با سرعت 11 برابر بود. 

توجه: Google Edge TPU از مدل‌های x86 (Intel یا AMD) QNAP NAS با هسته لینوکس 4.14 (یا بالاتر) پشتیبانی می کند.

 

سرعت 11 برابری تشخیص چهره کیونپ

سرعت 11 برابری تشخیص چهره
مدیریت پیشرفته

QTS 4.5.3 از طریق مجوزهای دسترسی، مدیریت چند دستگاه، ثبت سیستم و عیب‌یابی، مدیریت عملیات فناوری اطلاعات را ساده کرده و به کارکنان اجازه می‌دهد تا تمرکز خود را روی کارهای مهم‌ تری معطوف کنند.

QNAP NAS را به سرویس دامنه Azure AD اضافه کنید

Microsoft Azure AD DS، خدمات دامنه مدیریت شده ای همچون پیوستن دامنه، خط مشی گروهی و پروتکل دسترسی سبک به دایرکتوری (LDAP) را ارائه می‌دهد. کارکنان IT با اضافه کردن QNAP NAS به Azure AD DS از طریق اتصال VPN سایت به سایت یا ویندوز سرور Azure AD Connect، از استقرار و مدیریت کنترل دامنه به صورت محلی فارغ هستند و بدین ترتیب، ثمربخشی بیشتری در مدیریت حساب‌های کاربری و مجوزهای چندین دستگاه NAS دارند و به عبارتی انعطاف‌پذیری، مقیاس پذیری و راحتی فوق‌العاده را فراهم می‌کنند.

توجه: Azure AD DS از x86 (پردازنده اینتل یا AMD) NAS پشتیبانی می کند.

مرکز QuLog، مدیریت ورود به سیستم NAS

مرکز جدید QuLog، رتبه‌بندی آماری گرافیکی از وقایع و هشدارهای خطا و همچنین دسترسی را فراهم می کند و به شما در نظارت سریع و پاسخ به خطرات احتمالی سیستم کمک می کند. مرکز QuLog از برچسب‌ها، جستجوی پیشرفته و فرستنده / گیرنده ورود به سیستم، پشتیبانی می کند. بدین ترتیب می‌توان فهرست های مربوط به چندین QNAP NAS را برای مدیریت کارآمد در مرکز QuLog بر روی NAS خاص متمرکز کرد.

SNMP، از راه دور چندین QNAP NAS را در شبکه‌ها مدیریت کنید

پشتیبانی از SNMP برای تسهیل نظارت بر دستگاه شبکه. با فعال کردن SNMP، می‌توانید با استفاده از سیستم مدیریت SNMP به راحتی وضعیت دستگاه‌هایQNAP  مدیریت شده را کنترل کنید.

مدیریت کنسول، عیب‌ یابی راحت QNAP NAS

به هنگام تعمیر و نگهداری و عیب‌یابی، چنانچه پشتیبانی قادر به دسترسی به QTS از طریق HTTP / S نباشد، می‌توان از Console Management برای انجام پیکربندی و اشکال زدایی اساسی استفاده کرد. بنابراین، مدیریت کنسول با استفاده از SSH ، Serial Console یا اتصال صفحه نمایش، صفحه کلید و ماوس HDMI به NAS در دسترس است.

مجازی سازی پیشرفته QNAP NAS

مجازی سازی در بهینه‌ سازی جهت استفاده از منابع و کارایی مدیریتی ضروری است. بدین ترتیب، سازمان‌ها می‌توانند برای افزایش بهره‌وری عملیاتی و قابلیت اطمینان خدمات از انعطاف‌پذیری بیشتری برای نیازهای فناوری اطلاعات پویا برخوردار شوند. 

1-    مجازی سازی تک ریشه I / O (SR-IOV)

با نصب PCIe SmartNIC سازگار با SR-IOV در NAS، می‌توانید منابع پهنای باند را از یک کارت شبکه فیزیکی مستقیماً به دستگاه‌های مجازی اختصاص دهید. همچنین این مجازی سازی با عبور از ترافیک Hypervisor vSwitch، به افزایش ورودی / خروجی کل و بهره‌وری شبکه تا 20٪ کمک می کند و برنامه‌های قابل اطمینان VM و کاهش هزینه‌های اضافی CPU را تضمین می کند.

توجه: SR-IOV توسط مدل‌های QNAP NAS مشخصی پشتیبانی می‌شود و باید با آداپتورهای سازگار با SR-IOV کار کند. 


افزایش بهره‌وری عملیاتی و قابلیت اطمینان خدمات کیونپ 
افزایش بهره‌وری عملیاتی و قابلیت اطمینان خدمات با انعطاف‌پذیری بیشتر در فناوری اطلاعات


2-    فناوری Intel QuickAssist

Intel QuickAssist Technology (QAT)، شتاب سخت افزاری، فشرده سازی محاسباتی، بهبود عملکرد رمزنگاری IPSec / SSL و پشتیبانی از SR-IOV برای بهبود توان ورودی / خروجی را فراهم می کند. در این بین، برای عملکرد بهینه می‌توان همه آن‌ها را به VM ها در NAS منتقل کرد.

توجه: Intel QAT فقط توسط مدل‌های QNAP NAS خاص با پردازنده‌های Intel Xeon یا Atom supported پشتیبانی می‌شود.

3-    VM Live Migration  

ایستگاه مجازی 3.5 ازLive Migration  یا مهاجرت زنده VM پشتیبانی می کند. هنگامی که نیاز است نرم افزار / سخت افزار NAS به‌روزرسانی و پشتیبانی شود، می‌توانید ماشین‌های مجازی را در حال اجرا بین NAS های مختلف حرکت دهید به‌طوری‌که هیچ تأثیری بر در دسترس بودن VM نداشته باشید و همچنین انعطاف‌پذیری و کارایی برنامه‌های VM را فراهم کنید. مهاجرت زنده VM را فقط می‌توان با QNAP NAS با همان پردازنده‌ها (مثلاً Intel & Intel ، AMD & AMD) استفاده کرد.

شبکه پیشرفته

یک محیط شبکه ایمن برای QNAP NAS ایجاد کنید و ورد به عصر جدید Wi-Fi 6 و NAS خود را باقابلیت‌های Fiber Channel تقویت کنید.

•    Wi-Fi 6 و WPA2 Enterprise

کارت QXP-W6-AX200 Wi-Fi 6 PCIe را درQNAP NAS  خود نصب کنید تا بر اتصال بی‌سیم پرسرعت 802.11ax بیفزایید و از طرفی نیازی به کابل‌های اترنت نداشته باشید. QTS 4.5.3 از WPA2 Enterprise پشتیبانی می کند که باعث میشود امنیت بی‌سیم متناسب با شبکه‌های سازمانی از جمله مجوز صدور گواهینامه، کلید رمزگذاری و رمزگشایی پیشرفته را فراهم کند.

•    QuFirewall

پشتیبانی از IPv6، لیست‌های دسترسی به دیوار آتش و فیلتر کردن GeoIP برای محدود سازی دسترسی به موقعیت جغرافیایی برای امنیت بیشتر شبکه. همچنین می‌توانید pfSense VM را از Virtualization Station VM Marketplace نصب کنید تا بتوانید از شبکه و امنیت پیشرفته برای محافظت از داده‌های QNAP NAS استفاده کنید.

پشتیبانی از IPv6، لیست‌های دسترسی به Firewall و فیلتر کردن GeoIP جهت محدود کردن دسترسی به موقعیت جغرافیایی برای امنیت بیشتر شبکه

•    QNAP NAS از Fiber Channel SAN پشتیبانی می کند

Channel Fiber Channel مشترک یا شبکه‌های ذخیره‌سازی، شبکه‌های بسته‌ای هستند که دستگاه‌های آن‌ها اغلب گران است و فاقد انعطاف‌پذیری استقرار هستند. با نصب کارت توسعه QNAP دو پورت 16 گیگابایتی / 32 گیگابایتی فیبر کانال درQNAP NAS ، می‌توان QNAP NAS را با قیمت مناسب به یک محیط SAN اضافه کرد. این کار به شما امکان می‌دهد از مزایای بسیاری از QNAP NAS از جمله پشتیبانی، ذخیره‌سازی طبقه بندی شده Qtier، شتاب حافظه نهان SSD و موارد دیگر استفاده کنید. 


اتصال فوق‌العاده پرسرعت شبکه 100Gbps

QXG-100G2SF-E810 که اولین کارت توسعه شبکه QNAP با دو پورت 100GbE است از Intel® Ethernet Controller E810 بهره میبرد. از طرفی این کارت توسعه از PCIe 4.0 پشتیبانی می کند و پهنای باند 100Gbps را برای غلبه بر گلوگاه‌های عملکردی فراهم می‌آورد. همچنین QXG-100G2SF-E810 از سرورها و ایستگاه‌های کاری Windows / Linux پشتیبانی می کند و به شما این امکان را می‌دهد تا برای طیف وسیعی از برنامه‌ها و خدمات سیستم، عملکرد بهینه دریافت کنید. تراکم پهنای باند بیشتر با کاهش پیوندها به کاهش ردپای کابل و هزینه‌های عملیاتی کمک می کند.

طیف گسترده‌ای از راه‌حل‌های توسعه SAS / SATA / USB

QTS 4.5.3 مقیاس پذیری ذخیره‌سازی را با پشتیبانی از واحدهای توسعه دهنده QNAP NAS از جمله سری TL SAS / SATA JBOD پرسرعت و سری TL USB JBOD برای تأمین نیازهای ذخیره‌سازی فایل کارآمد و اقتصادی بدون دردسر را بیشتر می کند.

عملکرد بالا کیونپ

TL SAS JBOD دارای چهار پورت SAS پهن است و هر پورت SAS پهن، ترکیبی از چهار کانال SAS 12Gb / s است. با اتصال TL SAS JBOD به NAS میزبان و چندین TL SAS JBOD با زنجیر Daisy با دو پورت گسترده که با تراکم پیوند پیکربندی شده‌اند، راه‌حل اجرایی 96Gbps شکل میگیرد. TL SATA JBOD از انتقال چند خطه SATA 6Gb / s پشتیبانی می کند و سرعت آن تا 64 گیگا بیت بر ثانیه می‌رسد. همچنین TL USB JBOD یک پورت USB 3.2 Gen2 را فراهم می کند که از سرعت انتقال 10Gbps پشتیبانی می کند.


TL SAS JBOD دارای چهار پورت SAS پهن است 
TL SATA JBOD از انتقال چند خطه SATA 6Gb / s پشتیبانی می کند و سرعت آن تا 64 گیگا بیت بر ثانیه می‌رسد.

امنیت سیستم پیشرفته

برای اطمینان از امنیت سیستم QNAP NAS ، رمز ورود پیش‌فرض حساب "مدیر" اکنون اولین آدرس MAC بدون نویسه‌های خاص است. به عنوان مثال، اگر آدرس MAC 11: 22: 33: 44: 55: 66 باشد، رمز عبور پیش‌فرض 112233445566 خواهد بود. می‌توانید آدرس MAC را از طریق Qfinder Pro یا از روی برچسب دستگاه بررسی کنید.

برای اطمینان از امنیت سیستم QNAP NAS