پورت ترانکینگ کیونپ Port Trunking qnap

 

پورت ترانکینگ کیونپ Port Trunking qnap

Port Trunking qnap در حقیقت وظیفه انتقال ترافیک های موجود در شبکه را بر عهده داشته و ترافیک ها از طریق این نوع پورت، به سوئیچ های دیگر منتقل می شوند. همچنین پورت ترانکینگ این امکان را به شما می دهد که با استفاده از پورت های پرسرعت، پهنای باند خود را به شکل قابل توجهی افزایش دهید. به طور کلی ترانکینگ مجموعه ای متشکل از 8 پورت است که به طور اختصاصی پیکربندی شده اند. بنابراین Port Trunking qnap به شما کمک می کند تا با استفاده از 8 پیوند فیزیکی، اتصالی بهتر همراه با پیوند سریع تری داشته باشید.

نحوه عملکرد پورت ترانکینگ کیونپ

عملکرد ترانکینگ شبکه اغلب به گونه ای است که چندین اتصال را جمع آوری کرده و به یک اتصال مطلق تبدیل می کند. همچنین پورت ترانکینگ جهت کاهش ترافیک در اتصالات متفاوت سوئیچ های شبکه مورد استفاده قرار گرفته و با استفاده از این امر، اتصالات شبکه را همسان سازی می کند. از طرفی با استفاده از Port Trunking qnap می توانید قابلیت استفاده از چندین اتصال به یک سرور را برای شبکه خود فراهم کنید. همچنین این نوع ترانکینگ شبکه، در برخی موارد به صورت نرم افزار و در برخی موارد به صورت ترکیبی از نرم افزار و سخت افزار عمل می کند. به طور کلی این عمل نوعی پهنای باند افزایش یافته بین سرورها و سوئیچ های شبکه ایجاد کرده و بر روی چندین کارت شبکه متفاوت قابل انجام می باشد.

بررسی انواع پورت ترانکینگ

1. ترانکینگ متقارن: این نوع Port Trunking qnap به همه پورت ها کمک می کند تا بسته ها و فایل های اطلاعاتی را به سایر پورت ها منتقل کند. همچنین تمام پورت ها توسط همه لینک ها پشتیبانی شده و یک سرور مشخص، این امکان را دارد که دیتا و داده را با سرعت یکسانی ارسال و دریافت کند.

2. ترانکینگ نامتقارن: این نوع Port Trunking qnap تنها به یک پورت کمک می کند که به سوئیچ شبکه متصل شده و بسته های مختلف را انتقال می دهد. همچنین این پورت با استفاده از نوعی سرور مشخص، دیتا و داده را با سرعت کمتری دریافت کرده و با سرعت بیشتری انتقال می دهد.

3. ترانکینگ دفنی: این نوع Port Trunking qnap اغلب برای نصب کابل های فشار قوی و کابل های شبکه همراه با تراکم بالا، مورد استفاده قرار گرفته و به صورت توکار نصب می شود. همچنین امنیت و استحکام این نوع کابل ها بسیار بالا بوده و شامل جعبه ای است که پریزها داخل آن قرار گرفته و ارتباط سریع را برای شبکه فراهم می کند.

4. ترانکینگ ستونی: این نوع Port Trunking qnap اغلب به صورت عمودی نصب شده و در اندازه ها و رنگ های متفاوتی تولید می شوند. همچنین این نوع کابل ها دارای امنیت متوسطی بوده و در برابر ضربه یا پوسیدگی بسیار مقاوم می باشند. از طرفی این نوع پورت ترانکینگ به منظور جمع آوری کابل ها و سوئیچ های شبکه مورد استفاده قرار گرفته و سرعت اتصال را افزایش می دهد.

5. ترانکینگ دیواری: این نوع Port Trunking qnap یکی از کاربردی ترین انواع پورت ترانکینگ بوده و دارای تجهیزات متفاوتی از جمله قطعات اتصال داخلی و خارجی، کابل های مختلف و انواع پریز می باشد. همچنین این مدل پورت ترانکینگ در ابعاد و اشکال مختلفی طراحی شده و به منظور اتصال پرسرعت مورد استفاده قرار می گیرد.

شناخت کاربرد Port Trunking qnap

1. محافظت از کابل های شبکه در برابر آسیب ها: ترانک ها اغلب از جنس فلز ساخته شده و از کابل ها در برابر ضربه و خوردگی محافظت می کنند. با استفاده از پورت ترانک، کابل ها داخل یک محل بسته قرار گرفته و در برابر آب، آتش و حرارت بسیار مقاوم می باشند.

2. مدیریت و نظم دادن به کابل ها جهت اتصال: ترانکینگ موجب آسان ساختن امر کابل کشی در شبکه های مختلف شده و با جداسازی هر کدام، کابل های مختلف را به مسیر جداگانه ای هدایت می کند.

3. جلوگیری از تاثیر نویزها بر روی کابل ها: زمانی که فاصله بین کابل ها کم باشد، تداخل بین آن ها ایجاد شده و این امر موجب اثر گذاشتن نویزها بر روی آن ها می شود. استفاده از Port Trunking qnap ، تاثیر نویزها را به شکل قابل توجهی کاهش داده و با جداسازی کابل ها از یکدیگر، از ایجاد تداخل بین آن ها جلوگیری می کند. 

4. افزایش ایمنی: ترانکینگ با توجه به داشتن مقاومت بسیار بالا، در برابر آسیب های احتمالی و ضربه ها از کابل های شبکه محافظت کرده و این امر موجب افزایش ایمنی شبکه می شود. افزایش ایمنی شبکه، به مرور زمان خطرهای احتمالی را کاهش داده و از تماس کابل ها با یکدیگر جلوگیری می کند.

5. گسترش میزان کابل کشی: به طور کلی Port Trunking qnap دارای خاصیت ماژولار بوده و امکان اضافه کردن پریز را به مصرف کننده می دهد. با استفاده از پورت ترانکینگ، تغییر مسیر کابل ها و سیم کشی های مختلف به راحتی انجام شده و آسیبی به اتصالات وارد نمی شود.

بررسی مزایای استفاده از Port Trunking qnap

1. بکاپ گیری: استفاده از Port Trunking qnap باعث ذخیره سازی فایل های و اطلاعات شخصی شده و در هنگام بروز مشکلاتی که موجب از دست رفتن داده های شما می شود، با بکاپ گیری مانع از پاک شدن آن ها می شود. راهکارهای بکاپ گیری پورت ترانکینگ با توجه به نوع سیستم عامل متفاوت بوده و دارای چند گزینه مختلف می باشد. این امر به شما کمک می کند تا نگران از دست رفتن داده های شخصی خود در هنگام انتقال آن ها نباشید و در صورت از بین رفتن هر کدام، به راحتی با استفاده از دستورالعمل آسان Port Trunking qnap آن ها را برگردانید.

2. اشتراک گذاری اطلاعات: استفاده از پورت ترانکینگ این امکان را به شما می دهد که به راحتی فایل های خود را با سرعت بسیار بالایی، به اشتراک گذاشته و در هر حالتی به آن ها دسترسی داشته باشید. همچنین به شما کمک می کند که پیوست ها و لینک های مورد نظر را به صورت جداگانه با سایر شبکه ها به اشتراک گذاشته و از ایمنی لازم برخوردار باشد.

3. اشتراک گذاری فایل های پلتفرمی: با استفاده از Port Trunking qnap می توان بدون وجود محدودیت، از هارد اکسترنال در یک زمان استفاده کرد چرا که کیونپ از پروتکل های بسیاری پشتیبانی کرده و همه سیستم عامل ها قابلیت دسترسی به فایل موجود را دارند. این امر موجب افزایش ارتباطات بین شبکه های مختلف شده و کاربری دستگاه ها را به شکل قابل توجهی افزایش می دهد.

4. امنیت فایل: با توجه به قابل اطمینان و ایمن بودن Port Trunking qnap، فایل ها تنها در اختیار کاربران مربوطه قرار گرفته و توسط سیستم شخصی آن ها بکاپ گیری می شوند. همچنین کیونپ از اطلاعات و فایل های شبکه در برابر خطرات آنلاین و مشکلات مربوط به دیسک، به خوبی محافظت کرده و اطلاعات شما را در صورت تعویض هارد، حفظ می کند. از طرفی سیستم امنیتی کیونپ دارای فرایند تایید دو مرحله ای بوده و موجب ایمن سازی اطلاعات اشتراک گذاری شده بین شبکه ها می شود.

5. سازماندهی اطلاعات: با بهره گیری از Port Trunking qnap می توانید  اطلاعات و فایل های شخصی خود را به خوبی سازماندهی کرده و در صورت نیاز، به راحتی آن ها را پیدا کنید. سیستم کیونپ دارای موتور جستجو هوشمند بوده و با جستجو کلمه کلیدی مورد نظر، درست ترین نتیجه را به شما ارائه می دهد. همچنین با ذخیره سازی و یادگیری سرچ های قبلی، سرچ های بعدی شما را با نتیجه بهتر و سرعت بیشتری ارائه می دهد.

6. افزایش میزان ذخیره سازی: سیستم Port Trunking qnap دارای ویژگی متمرکز سازی بسیار بالایی بوده و این امکان را به کاربران می دهد تا فایل های بیشتر با حجم بالاتری را ذخیره کنند. همچنین فایل ها را به خوبی دسته بندی کرده و از پاک شدن آن ها جلوگیری می کند.    

7. دسترسی از راه دور: Port Trunking qnap با استفاده اتصال همیشگی به اینترنت، به کاربران این امکان را می دهد که به صورت دائمی به دیتاها دسترسی داشته و با استفاده از سیستم عامل های مختلف  در هر زمان و مکان به شبکه متصل شوید.

8. استفاده از مرکز چند رسانه ای: کیونپ دارای نوعی سیستم چند رسانه ای قوی است که این امکان را به کاربران می دهد تا به دیتای خود در فضاهای مختلف، دسترسی داشته باشند. همچنین Port Trunking qnap با استفاده از راهکارهای هوشمند به شما کمک می کند تا محتواهای خود را به راحتی پخش کرده و از فضایی ایمن برای ذخیره سازی آن ها استفاده کنید.
 
سازماندهی کابل ها با استفاده از پورت ترانکینگ

بررسی تکنولوژی های استفاده شده در Port Trunking qnap

1. پورت PCIe: افزونه PCIe وظیفه شتاب دهی به نرم افزارهای مختلف را داشته و برای اتصالات متفاوتی مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین افزونه PCIe این امکان را به کاربران می دهد که با استفاده از شبکه بی سیم، از اکسس پوینت وایرلس استفاده کرده و با استفاده از USB سرعت بکاپ گیری را افزایش داده و فایل ها را به چند اکسترنال انتقال دهند.

2. اسلات کارت QM2: اسلات کارت QM2 درای مدل های متفاوتی بوده و از شبکه های بسیاری پشتیبانی می کند. با استفاده از اسلات کارت QM2 در Port Trunking qnap، می توانید کارایی شبکه خود را با فعال کردن تکنولوژی های بسیاری افزایش داده و داده های مورد نظر را با سرعت بالایی به سایر شبکه ها انتقال دهید. همچنین اسلات کارت QM2 دارای ماژول اختصاصی بوده و به سیستم کمک می کند تا اطلاعات را با بالاترین سطح، به اشتراک بگذارند.

3. امکان پشتیبانی از سیستم SSD Caching: استفاده از سیستم SSD Caching به کاربران کمک می کند که کارایی شبکه را افزایش داده و عملکرد کلی سیستم را بهتر کند. همچنین با استفاده از این سیستم، کاربران می توانند از اپلیکیشن های مجازی سازی به بهترین شکل استفاده کنند.

4. استفاده از تکنولوژی Qtier Auto-Tiering: استفاده از این تکنولوژی در Port Trunking qnap، موجب بهبود کارایی سوئیچ های شبکه شده و از آپشن های زیادی از جمله درایوهای ظرفیت بالا استفاده می کند.

5. مورد استفاده برای ماشین های مجازی: به طور کلی کیونپ از سیستم هیبریدی برای مجازی سازی شبکه ها استفاده کرده و در پیاده سازی سیستم مجازی سازی به کاربران کمک می کند. بنابراین کیونپ به عنوان سوئیچ شبکه مناسب برای هاست و اپلیکیشن های متمرکز مورد استفاده قرار گرفته و امکان دسترسی به ماشین های مجازی را برای کاربران فراهم می کند. همچنین Port Trunking qnap سوئیچ های مجازی را با سرعت بسیار بالایی انتقال داده و محدودیت های موجود در کارایی شبکه را از بین می برند.

6. استفاده از تکنولوژی Snapshot: Snapshot این امکان را به کاربران می دهد که وضعیت خود را در هر زمان به راحتی ثبت کرده و از پاک شدن داده ها و دیتای خود جلوگیری کنند. این امر موجب می شود که هر زمان مشکلی برای شبکه ایجاد شود، کاربران با استفاده از Snapshot وضعیت شبکه را به حالت وضعیت قبلی برگردانند.

7. استفاده از سرویس های اتوماسیون وب: سیستم Port Trunking qnap به کاربران این امکان را می دهد که گردش کارهای خود را به صورت خودکار انجام داده و از بهره وری بالاتری استفاده می کند. در نتیجه با استفاده از این سیستم می توانید سوئیچ های شبکه خود را هوشمندتر ساخته و اتصالات را به صورت خودکار انجام دهید.

8. سیستم ریکاوری: به طور کلی سیستم Port Trunking qnap به گونه ای طراحی شده که امکان بکاپ گیری و همگام سازی فایل ها را برای کاربران فراهم کرده و اطلاعات را با امنیت بالایی به فضای ذخیره سازی منتقل می کند. در نتیجه این امر موجب کاهش ضررها و جلوگیری از پاک شدن داده ها در هنگام بروز مشکل می شود.

9. استفاده از سیستم عامل هوشمند QTS: استفاده از سیستم عامل هوشمند QTS نحوه مدیریت و عملکرد سیستم Port Trunking qnap را آسان ساخته و سرعت دسکتاپ را به شکل قابل توجهی افزایش می دهد. همچنین این نوع سیستم عامل، به شما این امکان را می دهد که چند کار را به صورت همزمان در یک دستگاه با کارایی بالا انجام داده و از قابلیت های پیشرفته ای بهره مند شوید.

10. بهره گیری از نرم افزار Qfinder Pro: با استفاده از نرم افزار Qfinder Pro می توانید پیکربندی اولیه و آپدیت خود را به راحتی انجام داده و از اتصالی پرسرعت بهره مند شوید.

11. بهره گیری از قابلیت Qsync : وجود قابلیت Qsync در Port Trunking qnap این امکان را به کاربران می دهد که شبکه شما را به یک دیتاسنتری امن برای ذخیره فایل ها و اطلاعات تبدیل کرده و به تمام دستگاه های هوشمند متصل می شود. همچنین این قابلیت موجب دسترسی راحت تر و بکاپ گیری سریع تر فایل ها می شود.

12. استفاده از راهکار QVR Pro برای نظارت: سیستم Port Trunking qnap با استفاده از سیستم حرفه ای و پرسرعت QVR Pro، اطلاعاتی برای نظارت بر فضای ذخیره سازی تعریف کرده و سطح ایمنی و مدیریت سوئیچ شبکه را افزایش می دهد. 

13. بهره گیری از سوئیچ با کیفیت 10GbE: استفاده از سوئیچ 10GbE این امکان را به کاربران می دهد که سیستم خود را با سرعت بالاتر و هزینه پایین تر به روز رسانی کرده و پهنای باند مورد استفاده را به شکل قابل توجهی افزایش دهند. همچنین Port Trunking qnap با استفاده از کارت شبکه معتبر، از مزایای محیط های ویندوز و لینوکس با سرعت بالاتر بهره مند می شود.

14. بهره گیری از ظرفیت بالا با استفاده از Vitual JBOD: با استفاده از Vitual JBOD می توانید ظرفیت شبکه خود را به شکل قابل توجهی افزایش داده و فضای ذخیره سازی را گسترش دهید. همچنین سیستم Port Trunking qnap از همه اتصالات پشتیبانی کرده و کارایی و عملکرد شبکه را افزایش می دهد.

15. استفاده از خروجی 4K HDMI: وجود خروجی 4K HDMI در سیستم های کیونپ، موجب افزایش کیفیت نرم افزارهای دریافتی و پهنای باند مصرفی می شود. همچنین این سیستم از اتصالات مختلفی پشتیبانی کرده و با استفاده از سیستم رمزگذاری، سرعت اتصالات را افزایش می دهد.

شناخت تفاوت های بین پورت ترانکینگ و پورت دسترسی

- پورت ترانکینگ تنها از تگ ها پشتیبانی می کند، ولی پورت های دسترسی هم از تگ ها و هم از سایر اتصالات پشتیبانی می کنند.

- پورت ترانکینگ قابلیت تغییر سوئیچ های مختلفی را دارد ولی پورت دسترسی تنها قابلیت اتصال به یک سوئیچ را دارد.

- پورت ترانکینگ اغلب برای اتصال سوئیچ ها و شبکه های مختلف استفاده می شود ولی پورت دسترسی برای اتصال رایانه ها مورد استفاده قرار می گیرد.

- پورت ترانکینگ دارای چندین اتصال رابط بوده ولی پورت دسترسی تنها از یک اتصال رابط پشتیبانی می کند. 

- پورت ترانکینگ اغلب از پهنای باند بیشتر و تاخیر در دریافت یا ارسال کمتری نسبت به پورت دسترسی برخوردار می باشد.

- پورت دسترسی تنها میزان ترافیک را از یک شبکه به شبکه دیگر منتقل می کند ولی پورت ترانکینگ علاوه بر جابجایی و کاهش میزان ترافیک، سرعت انتقال را هم افزایش می دهد.

بررسی چند نمونه از انواع Port Trunking qnap

مدل نحوه عملکرد ویژگی نیاز به پشتیبانی سوئیچ

Failover  

 میزان ترافیک شبکه را تنها با استفاده از پورت اصلی ارسال یا دریافت کرده و در صورت عدم دسترسی به پورت اصلی شبکه، از پورت فعال بعدی برای اتصال استفاده می کند.    

ظرفیت بالا
عدم خطا    

ندارد

Lacp  

 مجموعه ای از پیوندهای مختلف را با استفاده از پورت های ثابت و سرعت یکسان، کنترل کرده و ترافیک شبکه را کاهش می دهد. همچنین عملکرد دو طرفه شبکه را به خوبی تنظیم کرده و اتصالات فیزیکی را پیکربندی می کند.    

ظرفیت بالا
عدم خطا
پهنای باند بیشتر    

دارد

Loadbalance

میزان ترافیک ورودی و خروجی شبکه را بر اساس بار فعلی در هر پورت توزیع کرده و سرعت اتصال را افزایش می دهد. همچنین در صورت غیر فعال بودن هر پورت، از پورت فعال بعدی استفاده می کند.    
ظرفیت بالا
عدم خطا
پهنای باند بیشتر
توان بالاتر    

ندارد

Roundrobin    

داده ها و اطلاعات مورد نظر را به ترتیب از اولین پورت فعال به آخرین پورت فعال ارسال می کند.    
ایجاد تعادل در دریافت و ارسال بار عمومی شبکه

عدم خطا    

دارد

فعالیت هایی که با استفاده از Port Trunking qnap انجام می شوند

1. مدیریت عکس: با ذخیره عکس در سیستم کیونپ می توانید فضای ذخیره سازی اطلاعات خود را آزاد ساخته و در هر زمان و مکان به آن ها دسترسی پیدا کنید. همچنین این سیستم با سازماندهی و مرتب سازی فایل ها به شما کمک می کند که از فناوری تشخیص تصویر و یافتن پرونده های مورد نظر خود به راحتی استفاده کنید.

2. مدیریت فیلم: با استفاده از Port Trunking qnap می توانید فیلم های خود را به راحتی با شبکه های مختلف به اشتراک گذاشته و از طریق پورت های متفاوت به شبکه ها متصل شوید.

3. مدیریت موسیقی: با استفاده از فضای ذخیره سازی کیونپ می توانید موسیقی مورد نظر خود را جستجو یا دسته بندی کرده و آهنگ های منتخب خود را در لیست مشخصی پخش کنید. همچنین با سازماندهی فایل های شخصی خود می توانید به راحتی فایل های خود را جستجو کنید.

 سازماندهی فایل های شخصی با استفاده از سیستم های کیونپ

بررسی قیمت Port Trunking qnap

به طور کلی قیمت دستگاه های کیونپ نسبتا گران تر از سایر سیستم های هوشمند می باشد ولی با توجه به امکانات و عملکرد بسیار بالا، قیمت آن بسیار به صرفه به نظر می رسد. هنگامی که شما تجهیزات ذخیره سازی، سازماندهی و امنیت سیستم Port Trunking qnap را با سایر سیستم ها مقایسه کنید، به این نتیجه می رسید که دستگاه کیونپ یکی از به صرفه ترین سیستم های ذخیره سازی داده و دیتا می باشد.

کلام آخر
در نتیجه Port Trunking qnap وظیفه انتقال ترافیک بین سوئیچ های شبکه را بر عهده داشته و از طریق پورت های ارتباطی، داده ها را بین شبکه ها جابجا می کند. عملکرد سیستم های کیونپ به گونه ای است که با استفاده از نوعی برچسب خاص، پورت های مختلف را علامت گذاری کرده و در پروتکل های مختلف مورد استفاده قرار دهد. از طرفی Port Trunking qnap امکان دسترسی به پورت های متفاوت را در یک دستگاه فراهم کرده و پهنای باند و امنیت سیستم را به شکل قابل توجهی افزایش می دهد.