QNE QNAP شبکه کیو ان ای کیونپ

شبکه کیو ان ای کیونپ یک سیستم عامل مجازی سازی شبکه مبتنی بر داده، که استقرار سرویس مجازی سازی در آن انعطاف پذیر و آسان است. کیونپ با بهره گیری از آخرین برنامه‌های G5 و برنامه‌های محاسباتی در مراکز داده نسل بعدی، پیشگام استفاده از فناوری‌های مجازی سازی ذخیره سازی بوده است. هدف از این فناوری‌ها، ایجاد شبکه QNE و سیستم عاملی است که شبکه، محاسبات، برنامه‌های خدماتی و منابع مدیریت ابری را ترکیب کند.  کیونپ QNE با ارائه زیرساخت‌های جدید و چابک فناوری اطلاعات، همچون ارائه دهندگان خدمات ابری مثل گوگل، یا فیسبوک، نه تنها به شما این امکان را می‌دهد که به صورتی انعطاف پذیر کارکرد شبکه، محاسبات و منابع ذخیره را به جهت جایگزینی تجهیزات معین تخصیص دهید، بلکه استقرار و مدیریت ابری را به جهت کاهش TCO و تکمیل آسان انتقال دیجیتال، در لبه نتورک (Network Edge)  چند سایته و چند ملیتی نیز فراهم میکند. 

ایجاد اتاق‌های IT چند سایته با کمترین TCO

شبکه  کیونپ  QNE "مجازی سازی زیرساخت IT" ، "اتاق IT بدون مراقبت" و "تعمیر و نگهداری از راه دوربه نحوی بسیار کارآمد" را برای کمک به شرکت‌ها در دستیابی به انعطاف پذیری استقرار و نگهداری اتاق‌های IT چند سایته ارائه می دهد. در حین حال، هزینه‌های مدیریت را نیز به حداقل می‌رساند. کارکنان IT مستقر در ستاد می توانند از راه دور و به طور کارآمد تمام دستگاه‌ها و برنامه‌های خدمات را در زیرساخت‌های شبکه چند لبه مدیریت کنند، و در نتیجه، بهZero Touch Provision  خواهند رسید.

شبکه QNE کیونپ هر آنچه باید بدانید

4 نکته که باید به جهت مجازی سازی زیرساخت‌های IT در نظر گرفت : 

1. ماشین‌های فیزیکی مجازی سازی شده در کیونپ QNE
یک پلتفرم مجازی سازی شده کامل که استفاده از آن نیز آسان باشد، پایه و اساس ایجاد زیرساخت‌های مجازی قابل اطمینان محسوب میشود. شبکه  QNE در کیونپ هم "ایستگاه مجازی سازی" و هم "ایستگاه کانتینر" را ارائه می‌دهد. به علاوه، به QuCPE این امکان را می‌دهد که به طور همزمان چندین ماشین مجازی، کانتینر نرم افزار، و ماشین‌های اختصاصی شده توسط کاربر را اجرا کند. این شبکه به کسب و کار‌های کوچک کمک می‌کند تا منابع را به نحو بهینه ای به کار گیرند، مدیریت منعطفی داشته باشند، و هزینه‌های سخت افزاری را کاهش دهند. 

شبکه و خدمات مجازی سازی شده QNE کیونپ

2. مجازی سازی اغلب نیازمند سخت افزار‌های مخصوص گران قیمت، و همینطور تنظیمات پیچیده ای میان پتفرم‌های نرم افزاری در اتاق‌های چند کاره IT میباشد. شبکه QNE  کیونپ به جهت مجازی سازی عملکرد‌های شبکه و سرویس‌های QuCPR به صورت VNF، از "Network Manager" پشتیبانی میکند. سازنده سرویس‌های بصری با توپولوژی تجسمی، این امکان را به شما می‍دهد که منابع را اضافه یا حذف کرده، و آن‌ها را از طریق کشیدن و رها کردن (drag and drop)، به عنوان سرویس‌های زنجیره ای مشخص کنید. این موضوع، تا حد بسیار زیادی ترکیبات عملیاتی شبکه را آسان تر می‌کند. 

3. تخصیص پهنای باند شبکه به طور خودکار
به کارگیری WAN برای اتاق‌های IT چند سایته می‌تواند مشکل باشد. در عین حال، تشکیلات MPLS نیز میتواند هزینه بر باشد. شبکه  hcQNE راه حل استثنایی QuWAN SD-WAN  (بدون نیاز به اشتراک)، به جهت ایجاد تونل‌های رمزگذاری شده VPN با دیگر دستگاه‌ های کیونپ QNAP استفاده می‌کند. این شبکه بدین طریق به سرویس‌های زنجیره ای چند سایته شبکه ای، دست پیدا می‌کند. کارکنان IT می‌توانند ترافیک WAN را از ارکستراتور ابری مرکزی بهینه سازی کنند تا بدین طریق زیرساخت‌های مجازی سازی شده و قابل انعطاف IT را به کار گیرند.  

4. تسریع عملکرد مجازی سازی شده
زمانی که چند VMs را در QuCPE اجرا میکنید، نیازی نیست که نگران بروز مشکلات مربوط به عملکرد باشید. کیونپ QNAP از فناوری‌های سخت افزاری Intel برخوردار است که فرایند را سرعت می‌دهند. از جمله فناوری‌های سخت افزاریIntel QAT, Smart NIC SR-IOV و  DPDK.این فناوری‌های سخت افزاری، قدرت اجرایی بسیار بالایی را برای استفاده از این شبکه به صورت مجازی سازی شده، تامین میکنند. 

4 نکته که باید برای تضمین امنیت اتاق‌های بدون مراقبت IT در نظر بگیرید :

1. سیستم HA برای سرویس‌های بدون مراقبت
حصول اطمینان از عملکرد مستمر شبکه و خدمات، یکی از بزرگترین چالش‌های استفاده از اتاق‌های بدون مراقبت IT است. شبکه  کیونپ QNE از سیستم فعال Standby HA پشتیبانی می‌کند که امکان غلبه بر خرابی از یک میزبان اولیه QuCPE به یک میزبان ثانویه  QuCP3 که مجهز به همان سرویس‌ها و خدمات باشد را در اختیار شما می‌گذارد. بدون تعمیرات و نگهداری‌های مخصوص در محل،QNE با دستگاه QuCPE فناوری HA تضمین می‌کند که از مدت زمان کار افتادگی سیستم نزدیک به صفر باشد. 
نکته: عملکرد دستگاه HA از Q2 2021 در دسترس خواهد بود و مدل‌های محدودی را پشتیبانی می‌نماید. 

2. اعتماد صفر برای امنیت سایبری جامع
فایروال‌های قدرتمند و محافظت‌های پیشرفته امنیت سایبری، برای اتاق‌های بدون مراقبت IT ضروری هستند. چرا که ارتباطات بین تجهیزات شبکه و دستگاه‌های لبه را برقرار می‌سازد. QNAP کیونپ با تامین فایروال Qu (QuFirewall) به کارکنان IT کمک می‌کند که به راحتی فایروال‌های موثر که استفاده از آن‌ها نیز آسان است را به کار گیرند. قانون امنیتی اعتماد صفر، از سخت افزار و سیستم‌های زیرساخت مجازی در برابر حملات خارجی دفاع می‌کند. 

3. سیستم ضد حمله در درجه نظامی
سیستم و داده‌های امنیتی در اتاق‌های بدون مراقبت، نیازمند بالاترین سیستم‌های محافظتی در برابر هکر‌ها هستند. شبکه QNE کیونپ شامل مرکز امنیت پیشرفته است، کلید سیستم، سند رسمی، قوانین مربوط به پسورد، چکاپ امنیت و سیستم‌های ضد حمله ی در درجه نظامی را ارائه می‌دهد. تمام این تجهیزات باعث میشوند که عملکرد شبکه و سیستم مجازی از امنیت بالا برخوردار باشد. 

مجازی سازی زیرساخت‌های کیونپ


 
4. سیستم نظارت هوشمند برای نظارت بر اتاق‌های IT بدون مراقبت
نظارت از را دور و دسترسی خودکار درب شبکه. شبکه QNE به جهت مدیریت مرکزی بر روی جریان‌های نظارت از راه دور، از QVR Elite استفاده می‌کند. با نسخه HybridMount QNE، جریان‌های نظارت QuCPE در شاخه‌ها می‌توانند از را دور در مقر* نصب گردند. 

2 نکته که به جهت نگهداری موثر از راه دور، باید در نظر گرفت : 

1. از راه دور دستگاه‌ها و ماشین‌های مجازی را مدیریت کنید
در مواجهه با اتاق‌ها یا کسب و کار‌های چند سایته IT، کارکنان فناوری اطلاعات (IT) برای به کارگیری و مدیریت تمام دستگاه‌ها و خدمات مجازی جهانی، نیاز به روشی موثر و مقرون به صرفه دارند. AMIZ CLOUD کیونپ یک پلتفرم متمرکز مدیریت ابری است که مجازی سازی شبکه و قابلیت‌های ارکستراتور، از ویژگی‌های آن می‌باشند. این پلتفرم با انعطاف پذیری و بهره وری بیشتر، به زیرساخت‌های فناوری اطلاعات شما قدرت می‌بخشد. به کارگیری، کنترل، پشتیبانی، مدیریت دستگاه‌های لبه، ماشین‌های مجازی میزبان، و برنامه‌های کانتینر دار، به صورت از راه دور، می‌تواند با استفاده از این پلتفرم به نحوی سریع، آسان و خودکار انجام شود. 

2. پشتیبانی از خدمات کوبرنتیس (Kubernetes)
سیستم مدیریت کانتینر کوبرنتیس کیونپ که یک نوع سیستم ابری عمومی محسوب می‌شود، شبکه کیونپ QNE را نیز به جهت کمک به برنامه‌های هوش مصنوعی سازمانی، پشتیبانی می‌کند. با نصب Kubernetes Agent بر روی QuCPE،  سیستم کوبرنتیس می‌تواند به صورت یکپارچه در لبه مستقر گردد. به این ترتیب، استقرار ابری ترکیبی تحقق می‌ یابد.

مجازی سازی زیرساخت‌ها از طریق شبکه QNE کیونپ

شبکه QuCP3 QNE کیونپ ظرفیت کامل درایو‌ها را به یک Application Volume اختصاص می‌دهد. داده‌های ماشین‌های مجازی، کانتینر، و vDisk به صورت پیشفرض در Application Volume ذخیره می‌شوند. تمام ویژگی‌های مدیریت ذخیره سازی در سیستم عامل (از جمله ویژگی ایجاد استخر ذخیره سازی برای ذخیره فایل‌ها و اسنپ شات‌ها) توسط شبکه QuCPE QNE کیونپ پشتیبانی نمی‌شوند.