QNAP NAS با کمک QIoT Suite به عنوان یک درگاه IIoT عمل میکند

QIoT Suite از ابزارهای محبوب توسعه همچون Node-RED و Freeboard استفاده می کند تا بتوانید به راحتی محیط‌های اینترنت اشیا را ایجاد کنید. QIoT همچنین، از چندین پروتکل TCP / IP (MQTT ، HTTP و CoAP) و داشبورد پشتیبانی می کند و امکان اتصال سریع تابلوهای توسعه و چندین حسگر را فراهم می کند. از طرفی، QIoT  از MQTTS و HTTPS برای اتصالات ایمن شبکه و محافظت از داده‌ها در NAS پشتیبانی می کند. QIoT Suite 2.0 به روز شده از OPC Unified Architecture) OPC UA) نیز پشتیبانی می کند و به آن امکان استفاده بیشتر در محیط‌های اینترنت اشیا صنعتی را می‌دهد.  

 

QIoT Suite با کاربردهای پیشرفته درگاه IoT صنعتی

 
QIoT Suite با کاربردهای پیشرفته درگاه IoT صنعتی

 

برای IIoT با OPC UA داخلی بهینه شده است

QIoT Suite 2.0 از OPC UA پشتیبانی می کند تا به دستگاه‌های صنعتی امکان اتصال و برقراری ارتباط و همچنین امکان ادغام بهینه انواع مختلف تجهیزات، دستگاه‌ها و ماشین‌آلات را بدهد. استفاده از QIoT Suite 2.0 با OPC UA به طور قابل توجهی باعث کاهش هزینه و زمان پیاده سازی و یکپارچه سازی رابط‌های مختلف مدیریتی برای فروشندگان سخت‌افزار، ارائه دهندگان نرم‌افزار و ارائه دهندگان سیستم کنترل نظارت و همچنین کسب اطلاعات (SCADA) و رابط انسان و ماشین (HMI) می‌شود. NAS QNAP حاوی QIoT Suite 2.0 می‌تواند به عنوان یک سرور، سرویس گیرنده و یک یا درگاه OPC UA عمل کند. QIoT Suite 2.0 به سازمان‌ها این امکان را می‌دهد تا به راحتی شیوه‌های IIoT را برای فرآیندهایی با بهره‌وری بیشتر و هزینه‌های کمتر اتخاذ کنند.

موارد استفاده IIoT

در کارخانه‌های هوشمند و برنامه‌های اتوماسیون صنعتی، هر یک از دستگاه‌های کنترل، سیستم HMI یا SCADA باید در سیستم‌های مختلف کنترل کننده و شبکه صنعتی عمل کنند. اما این کار، یک روش مدیریت IoT صنعتی منسوخ و ناکارآمد است، چرا که یکپارچه سازی داده‌ها از رابط‌های مختلف پلتفرم داده، می‌تواند چالش برانگیز باشد. در مقابل، برای مثال؛ یک کارخانه فرآوری فلز در زیر نشان می‌دهد که چگونه استفاده از QIoT Suite به عنوان درگاه می‌تواند به ساده شدن جمع آوری داده‌ها و اتصال و کنترل دستگاه کمک کند.

موارد استفاده IIoT


قبل از استفاده از QIoT Suite

برای دستیابی داشبورد به داده‌های مربوطه در هر ناحیه از فرآیند و خط تولید، SCADA باید در هر ایستگاه اصلی برای جمع آوری داده‌ها، به درگاه‌های خاصی متصل شود. در این حالت، پیکربندی پیچیده اتصال دستگاه، مدیریت اینترنت اشیا را دشوار می کند.

ازاتصالات پیچیده و مدیریت اینترنت اشیا سخت میشود QIoT Suite بدون استفاده از

 
بدون استفاده از QIoT Suite اتصالات پیچیده و مدیریت اینترنت اشیا سخت میشود

بعد از استفاده از QIoT Suite

QIoT Suite که به عنوان درگاهی در لایه میانی مستقر شده است، تعداد اتصالات بینابین هر SCADA با درگاه را بسیار کاهش می‌دهد و مدیریت را متمرکز می کند. این کار باعث ساده شدن اتصالات و کاهش بار برای هر اتصال و همچنین، کاهش هزینه‌های مدیریتی و افزایش بازده نگهداری می‌شود.

SCADA QNAP

QIoT Suite موارد زیر را به طور پیش‌فرض ارائه می‌دهد:

•    یک سرور QIoT OPC UA (با حداکثر 200 تگ)
•    دو مشتری QIoT OPC UA (با تگ نامحدود)

توجه: تگ یک شناسه منحصربه‌فرد برای یک نقطه داده در برنامه OPC است.

برای از بین بردن محدودیت‌های اعمال شده بر روی سرورهای QIoT OPC UA، کلاینت‌ها، تگ‌های سرور و فواصل جستجو، می‌توانید مجوزهای اضافی خریداری کنید.

•    QIoT OPC UA، نامحدود، 1 سال
سرورهای نامحدود، سرویس گیرنده‌ها، تگ‌های سرور، بازه‌های جستجو

•    QIoT OPC UA، تگ¬های سرور نامحدود، 1 سال
تگ‌های نامحدود برای همه سرورهای QIoT OPC UA

•    QIoT OPC UA، جستجوی نامحدود، 1 سال
زمان‌های جستجو را برای همه ماژول‌های QIoT OPC UA مشخص کنید.

•    QIoT OPC UA، سرورهای نامحدود، 1 سال
سرورهای نامحدود QIoT OPC UA

•    QIoT OPC UA، مشتریان نامحدود، 1 سال
مشتریان QIoT OPC UA نامحدود (با اتصالات هم‌زمان نامحدود)

QNAP NAS توصیه شده برای IIoT 

TS-677 کیونپ مدل

 
_  AMD Ryzen ™ 5 1600 6 هسته‌ای / 12 رشته‌ای 3.2 گیگاهرتز پردازنده (هسته توربو تا 3.6 گیگاهرتز)
_ 8 گیگابایت DDR4 RAM  (حداکثر 64 گیگابایت)
_ دهانه درایو 4 3.5 3.5 اینچی
_ دهانه درایو 2 2.5 2.5 اینچی

TVS-672XT کیونپ مدل


 _ Intel® Core ™ i3-8100T 4 هسته‌ای 3.1 گیگاهرتز پردازنده
_ 8 گیگابایتDDR4 RAM  (حداکثر 32 گیگابایت)
_ دهانه درایو 6 x3.5 اینچ
_ شکاف‌ها 2 x M.2 2280 PCIe Gen3 x2 

API کیونپ

QIoT Suite منابع ساده‌ای را برای آسان سازی و تسریع در توسعه اینترنت اشیا فراهم می کند، از جمله یک API که امکان ادغام انعطاف پذیر با سیستم شما را برای مدیریت کارهای اینترنت اشیا (از جمله توسعه و مدیریت، اتصال دستگاه، جمع آوری اطلاعات و نظارت بر پروژه) فراهم می کند.

IoT را با کمک QIoT Suite توسعه دهید

QNAP NAS نه تنها از دارایی‌های دیجیتال شما محافظت می‌کند، بلکه فناوری QIoT را نیز فراهم می‌کند تا به شما امکان کشف فرصت‌های بالقوه تجارت اینترنت اشیا را بدهد. QIoT Suite کیونپ پس از راه‌اندازی محفظه‌های QIoT برای ساخت یک پلت فرم ابری IoT خصوصی، یک برنامه کاربردی فراتری را برای توسعه اینترنت اشیا معرفی کرده است که ماژول‌های عملی اضافی را برای توسعه دهندگان فراهم می‌کند تا ضمن تسریع در توسعه و خدمات، از آن‌ها استفاده کنند.  

QIoT Suite چیست؟

QIoT  برای ایجاد محیط اینترنت اشیا از ابزارهای محبوب Node-RED و Freeboard استفاده می‌کند. همچنین QIoT Suite از چندین پروتکل (MQTT ، HTTP و CoAP) و داشبورد پشتیبانی می‌کند و امکان اتصال سریع تابلوهای توسعه به همراه حسگرهای متعدد را فراهم می‌کند. بنابراین، به سادگی موتور و داشبورد قوانین را درQIoT  تعیین کنید تا در عرض چند دقیقه برنامه‌های اینترنت اشیا راه‌اندازی شود. QIoT همچنین لایه‌های امنیتی MQTTS و HTTP را برای اتصالات شبکه ایمن بر روی پروتکل‌ها اضافه می‌کند.

QIoT Suite لایه امنیتی شبکه را افزایش می‌دهد

 آشنایی با ویزارد نصب سریع

QIoT Suite شامل یک ویزارد نصب سریع برای کمک به ایجاد گام‌به‌گام برنامه‌های اینترنت اشیا است. شما می‌توانید از Python یا Node.js استفاده کنید تا به راحتی کیت‌های مبتدی شامل Arduino Yun ، Raspberry Pi ، Intel Edison و MTK LinkIt ™ Smart 7688 (Duo) را پیاده‌سازی کنید. با صرفه‌جویی در وقت در codebase و جستجوی ماژول‌ها، می‌توانید با استفاده از QIoT برنامه IoT خود را با کمترین زمان و با استفاده از کمترین نیروی انسانی راه‌اندازی کنید.
 
با استفاده از QIoT Suite می‌توانید برنامه IoT را با کمترین زمان و کمترین نیروی انسانی راه‌اندازی کنید.

استفاده از QIOT

طراحی با یک جریان گرافیکی

QIoT با Node-RED به عنوان موتور قوانین خود که دارای یک ویرایشگر جریان برای ساده‌سازی توسعه اینترنت اشیا است ادغام می‌شود. بدین ترتیب، رابط گرافیکی بلوک‌های کشیدن و رها کردن با گره‌های اتصال فراهم می‌شود تا ضمن انعطاف‌پذیری یک گردش کار ایجاد شود. در این حالت همه پیام‌های پردازش برای درک و مدیریت آسان تجسم می‌یابند.

به کمک QIoT Suite می‌توان اینترنت اشیا را به شکل ساده گسترش داد

به کمک QIoT Suite می‌توان اینترنت اشیا را به شکل ساده گسترش داد

داشبورد قابل تنظیم 

QIoT Suite از Freeboard به عنوان صفحه داشبورد IoT خود استفاده می‌کند تا بتواند از طریق API به اشتراک گذاشته شود. در این حالت، داده‌های جمع آوری شده دستگاه ذخیره شده در QNAP NAS را برای تجزیه‌وتحلیل اطلاعات بیشتر به داشبوردهای دیگر مانند Microsoft® Power BI، برای اشتراک‌گذاری یا دریافت و ارسال هدایت کند. داشبورد قابل تنظیم برای کمک به نظارت بر اطلاعات مهم دستگاه‌های اینترنت اشیا متصل مزایای زیادی ارائه می‌دهد.
 
داشبورد قابل تنظیم برای کمک به نظارت بر اطلاعات مهم دستگاه‌های اینترنت اشیا مزایای زیادی فراهم می‌سازد

ساده، آسان و سریع

داشبورد قابل تنظیم برای کمک به نظارت بر اطلاعات مهم دستگاه‌های اینترنت اشیا مزایای زیادی فراهم می‌سازد

افزودن اشیا
انتخاب نوع مورد نظر (Start Kit) و منابع 
موتور Rules
تعیین نوع استدلال و منطق پردازش پیام 
داشبورد
طراحی اطلاعات به نمایش درآمده
 
راه‌اندازی QIoT کیونپ

راه‌اندازی QIoT

ابر خصوصی مقرون‌به‌صرفه برای اینترنت اشیا

QIoT Suite از امنیت و ظرفیت بالایی که QNAP NAS برای ذخیره ایمن داده‌های اینترنت اشیا ارائه می‌دهد بهره می‌برد. همچنین QIoT می‌تواند برای دریافت داده‌ها از دستگاه‌های متداول و محدود به منابع که ممکن است IP فعال نباشد، پیکربندی شود. با استفاده ازQIoT ، می‌توانید قبل از ارسال داده‌های فیلتر شده به ابرهای عمومی برتر جهت تجزیه‌وتحلیل و به حداکثر رساندن منابع ابری، تمام داده‌های خود را روی ابرهای خصوصی کم هزینه ذخیره کنید. QIoT با پلتفرم ابری خصوصی اینترنت اشیا که با فضای ابری عمومی ادغام شده است، شما را قادر می‌سازد تا به راحتی با بیشترین انعطاف‌پذیری و صرفه‌جویی در هزینه‌ها، خدمات اینترنت اشیا را دریافت کنید.
QIoT شما را قادر می‌سازد با بیشترین انعطاف‌پذیری و صرفه‌جویی در هزینه‌ها، خدمات اینترنت اشیا را دریافت کنید

محاسبات ابری ترکیبی هوشمند برای بهره‌وری بهینه از اینترنت اشیا

AWS Greengrass به شما امکان می‌دهد محاسبات مکانی، پیام رسانی، ذخیره داده و همگام سازی برای دستگاه‌های متصل را به طور ایمن اجرا کنید. QNAP NAS شما می‌تواند با استفاده از AWS Greengrass ، توابع AWS Lambda را اجرا کند. همچنین می‌تواند به طور ایمن با دستگاه‌های دیگر ارتباط برقرار کند و داده‌های دستگاه را حتی هنگام قطع شدن از اینترنت همگام نگه دارد. QIAPT Suite خصوصی QNAP همراه با خدمات AWS Greengrass به شما امکان می‌دهد یک راه حل ترکیبی IoT Edge Computing ایجاد کنید. شما می‌توانید مقدار زیادی داده خام را در QNAP NAS ذخیره کرده و از AWS Greengrass استفاده کنید تا بدین ترتیب، فقط داده‌های کلید فیلتر شده را برای تجزیه‌وتحلیل بیشتر به فضای ابری AWS ارسال کنید و از استقرار IoT مقرون‌به‌صرفه تر بهره‌مند شوید. 

QNAP NAS می‌تواند با استفاده از AWS Greengrass ، توابع AWS Lambda را اجرا کند

QIoT Suite منابع ساده‌ای را برای آسان سازی و تسریع توسعه اینترنت اشیا فراهم می‌کند، از جمله یک API که امکان ادغام انعطاف پذیر با سیستم شما را برای مدیریت کارهای اینترنت اشیا (از جمله توسعه و مدیریت، اتصال دستگاه، جمع آوری اطلاعات و نظارت بر پروژه) فراهم می‌کند.

سیستم مورد نیاز برای QIoT Suite

• NAS مبتنی بر x86 (پردازنده اینتل و AMD): حداقل به 4 گیگابایت RAM و QTS 4.3.0 (یا بالاتر) نیاز دارد.
• NAS مبتنی بر ARM (32 بیتی): حداقل به 2 گیگابایت RAM و QTS 4.3.4 (یا بالاتر) نیاز دارد. مدل‌های پشتیبانی شده: TS-x31X ، TS-x31P2 ، TS-x31XU ، TS-1635.
• NAS مبتنی بر ARM (اندازه صفحه 64 بیتی ، 4KB): حداقل به 2 گیگابایت RAM و QTS 4.3.4 (یا بالاتر) نیاز دارد. مدل پشتیبانی شده: TS-328.
• NAS مبتنی بر ARM (اندازه صفحه 64 بیتی ، 64 کیلوبایت): حداقل به 4 گیگابایت RAM و QTS 4.3.4 (یا بالاتر) نیاز دارد. مدل پشتیبانی شده: TS-x32.
• QBoat: حداقل به 2 گیگابایت RAM و QTS Lite 4.3.3 (یا بالاتر) نیاز دارد.

الزامات سیستم برای AWS Greengrass

• NAS مبتنی بر x86 (پردازنده‌های Intel و AMD): حداقل به 1 گیگابایت RAM و QTS 4.3.0 (یا بالاتر) نیاز دارد.
• NAS مبتنی بر ARM: حداقل به 1 گیگابایت RAM و QTS 4.3.4 (یا بالاتر) نیاز دارد. مدل‌های پشتیبانی شده: TS-431P ، TS-231P ، TS-131P ، TS-231P2 ، TS-431P2
• QBoat: حداقل به 1 گیگابایت RAM و QTS Lite 4.3.4 (یا بالاتر) نیاز دارد.