کیونپ ZFS QNAP

ذخیره سازی اطلاعات در سال های اخیر تغییرات گسترده ای در شکل تجهیزات و نوع ذخیره سازی داده است.  کیفیت ذخیره سازی اطلاعات نیز در سال های اخیر دستخوش تغییر شده است. روش جدیدی از ذخیره سازی اطلاعات به نام ZFS QNAP ایجاد شده است. روش  ZFS QNAP  در تجهیزات کیونپ تغییراتی در شکل و ظرفیت های ذخیره سازی ایجاد کرده است. دلایل زیادی وجود دارد که تجارت و کسب و کارهای امروزی در هر سبک و سیاقی، به روش ZFS QNAP علاقه مند شده است.

یکپارچگی اطلاعات و داده ها در روش ذخیره سازی ZFS QNAP

 

- افزایش استفاده از فضای ذخیره سازی کارت حافظه های SSD

- ایجاد یک تحول بزرگ دیجیتالی با تجزیه و تحلیل داده ها 

- بازیابی سریع داده ها برای شرکت هایی که نیاز به عکس العمل سریع در بازارهای رقابتی دارند.

- با استفاده از ZFS QNAP ذخیره و پشتیبانی  از حجم بزرگی از داده ها بدون تاخیر انجام می شود.

- یکپارچگی اطلاعات و داده ها در روش ذخیره سازی ZFS QNAP

- اطمینان از صحت داده های تجاری در روش ذخیره سازی ZFS QNAP  

 

  مشخصات مهمی از ZFS QNAP  که در ذخیره سازی اطلاعات مورد توجه است

ZFS QNAP مزایای کلیدی زیادی برای سیستم های مختلف دارد، که باعث شده است در سال های اخیر مورد توجه بسیاری از کسب و کارها قرار بگیرد.

•    با استفاده از ZFS QNAP می توانیم یک فنآوری کارآمد داشته باشیم که در آن فشرده سازی داده ها و اطلاعات به شکلی  صحیح تر انجام شود و برداشت داده ها بعد از فشرده سازی مشکلی ایجاد نکند.

•    افزایش ظرفیت پوشه های اطلاعاتی

•    امکان گرفتن عکس های فوری و SnapSync در شرایط واقعی

•    با استفاده از ZFS QNAP می توانید عکس های فوری و نامحدود و کم حجم بگیرید.

•    استفاده از یک الگوی فشرده سازی با حافظه ای که تاخیر بسیار کمی دارد و عملکرد آن بالا می باشد.

•    محافظت  ZFS QNAP از داده ها و اطلاعات در برابر خرابی 

•    اطمینان از یکدست بودن اطلاعات و قابل اطمینان بودن داده های ذخیره سازی شده

 

نکات مهمی که در مورد  ZFS QNAP قابل توجه است

  1- کاهش داده ها در ZFS QNAP

برای برداشت داده های داخلی باید به سراغ بلوک ذخیره سازی آن ها برویم، داده ها باید تنطیم شده و منظم باشند و این کارها باید قبل از ذخیره سازی انجام شود. این روش باعث می شود که ذخیره سازی به شکلی بهینه تر انجام شود. روش ZFS QNAP با استفاده از نوعی فنآوری خطی و فشرده سازی داخلی می تواند به شکل قابل توجهی کل فضای ذخیره سازی را کاهش دهد. این کار در زمان ذخیره فایل های بزرگ و داده های تکراری در SSD بسیار کارآمد می باشد. با استفاده از ZFS QNAP ما شاهد افزایش کارایی و طول عمر اطلاعات و همچنین افزایش طول عمر کارت حافظه خواهیم بود.

2- ایجاد حداکثر ظرفیت در هر پوشه مشترک

سیستم های فایل 128 بیتی ZFS QNAP ظرفیت بالایی دارند و از یک مدیریت استاندارد برای ذخیره سازی داده ها استفاده می کند. راه حل های ذخیره سازی ZFS QNAP برای به اشتراک گذاشتن پوشه های ذخیره شده در سازمان ها این امکان را برای آن ها فراهم کرده است تا بتوانند برنامه های کاربردی را با  ذخیره سازی   و تجزیه و تحلیل داده ها در یک مکان قرار دهند و به راحتی این اطلاعات و نحوه استفاده از آن ها را مدیریت نمایند.

3- امکان گرفتن عکس های فوری در زمان واقعی

 استفاده از  ZFS QNAP باعث می شود تا  در زمانی که نیاز به گرفتن عکس های فوری در حین انجام کار و ذخیره سازی آن ها می باشد، سیستم ذخیره سازی به خوبی از این فعالیت پشتیبانی کند. برای مثال اگر در هر ساعت 1 عکس فوری بگیرید و در هر 24 ساعت 24 عکس فوری نیاز داشته باشید. بدون حذف آن ها می توانید عکس های خود را تا مدت زمان 7 سال با استفاده از ظرفیتی که  ZFS QNAP ایجاد می کند ذخیره نمایید، بدون اینکه نیازی به حذف آن داشته باشید. بازیابی عکس های فوری در این سیستم بسیار راحت تر خواهد بود و دارای پشتیبان گیری بسیار کارآمدی می باشد. کمک به کاربران در حفظ اطلاعات و جلوگیری  از خطر از دست رفتن اطلاعات از مزایای دیگر این روش ذخیره سازی برای عکس های فوری می باشد.

4- ZFS QNAP یک الگوریتم ذخیره سازی سریع می باشد.

زمان مسئله مهمی در ذخیره سازی داده ها  و فشرده سازی اطلاعات می باشد. در محیط های تجاری که  سرعت ذخیره سازی اطلاعات بیش از 100 مگا بایت بر ثانیه باید باشد، انتخاب ZFS QNAP یک انتخاب ایده آل می باشد؛ زیرا تاخیر کم و عملکرد بالایی دارند. داده ها قبل از ذخیره سازی در فایل ها باید به گونه ای فشرده سازی شوند تا بتوانند به راحتی در زمان نیاز برداشت شوند، بدون اینکه تغییری در شکل اولیه فایل های ذخیره سازی شده به وجود بیاید.

5- قابلیت خود درمانی قوی و یکپارچه سازی

یکپارچه کردن اطلاعات و داده ها یک کلید قابل اطمینان برای داده ها و اطلاعات  در یک سیستم سازمانی می باشد. این کار با افزایش ظرفیت SSD امکان پذیر می باشد. بسیاری از مشاغل داده های مهمی دارند که  باید آن ها را از خطر از بین رفتن و آسیب حفظ کرد. ZFS QNAP با تمرکز روی یکپارچه کردن اطلاعات، شرایطی را فراهم می کند تا اطلاعات از آسیب محفوظ بماند. همچنین با تشخیص به موقع آسیب های احتمالی  و نقص های سخت افزاری، اشکالات سیستم عامل یا خطاهایی که داده ها ممکن است به وجود بیاورند، این امکان را در اختیار کاربر قرار می دهد تا قبل از انتقال داده ها به برنامه ها، به طور خودکار آسیب ها ترمیم شود. همچنین یا ایجاد شرایط خاصی روی داده ها، کاری می کند تا داده ها پس از نوشتن قابل تغییر نباشند. 
 
اثر ZFS QNAP در پشتیبان گیری از داده ها

اگر شما بخواهید همگام سازی دقیقی بین داده ها در زمان پشتیبان گیری انجام شود، با استفاده از ZFS QNAP و Snap Sync می توانید در زمان واقعی تغییرات داده ها را با ذخیره سازی همزمان سازید. با این روش در زمانی که داده ها در منبع نوشته می شوند، در همان زمان در مقصد نیز در حال ثبت می باشند. حتی فایل های فوری چند نسخه ای نیز  با این روش می توانند همگام سازی شوند. از مزیت های دیگر این روش امکان استفاده از اطلاعات توسط کاربر در زمانی است که سیستم آفلاین می باشد. هزینه های استقرار این سیستم به میزان زیادی نسبت به روش های ذخیره سازی دیگر به صرفه و پایین می باشد.  

ZFS QNAP و تاثیر بر کاهش حملات سایبری بر سیستم

در زمان ذخیره سازی اطلاعات و تهیه تصویر و Snapshots، ممکن است سیستم شما تحت تاثیر حملات سایبری قرار بگیرد. ZFS QNAP عکس های فوری و مبتنی بر ذخیره سازی ارائه می دهد که بر عملکرد ذخیره سازی تاثیر منفی ندارد. این روش برای پشتیبانی از فایل عکس ها و ذخیره سازی آن ها به گونه ای عمل می کند که شما می توانید حجم زیادی از داده ها را بدون امکان حذف شدن، تا مدت طولانی ذخیره سازی کرده و در سیستم خود حفظ نمایید. همچنین همگام سازی و پشتیبانی داده ها به شکلی انجام می شود که داده های اضافی حذف شوند و داده ها به صورت تکراری ذخیره نشوند. کاهش حجم اطلاعات و داده ها باعث می شود تا پشتیبان گیری ساده و ارزان نسبت به دیگر سیستم ها انجام شود.
  
پیشرفت کسب و کار با استفاده از  ZFS QNAP 

ZFS QNAP   قهرمان قدرت بخشیدن به کسب و کار و تجارت شما می باشد. سیستم عاملی که بر اساس ZFS مدیریت و ذخیره سازی اطلاعات را انجام می دهد، حفاظت جامع و قدرتمندی از داده های شما انجام می دهد و باعث عملکرد بهینه برای مقابله با پیچیدگی و نیازهای عملکرد فناوری اطلاعات مدرن می شود. پس اگر کسب و کاری دارید که نیاز به پیشرفت دارد و در آینده قصد گسترش آن را دارید، بهتر است با توجه به مزیت هایی که این روش در ذخیره سازی به شما ارائه می دهد آن را انتخاب نمایید. 

چرا عملکرد سیستم عامل مبتنی بر  ZFS QNAP توصیه می شود؟

یکی از مهم ترین نیازهایی که سیستم های ادارای با آن رو به رو هستند، مواجه شدن با رشد انفجاری داده ها  می باشد. افزایش استفاده از SSD ها و وجود روندهای مخرب فناوری اطلاعات، مشاغل مدرن را به سیستم های قابل اطمینانی که خواسته های ذخیره سازی اطلاعات آن ها را برآورده سازد نیازمند ساخته است. سیستم های عامل جدیدی که بر اساس ترکیب روش های QNAP و  ZFS QNAP به وجود آمده است به شکلی است که  حفاظت جامع از داده ها و عملکرد بهینه سازی اطلاعات را پوشش می دهد و پاسخگویی به نیازهای برنامه های کاربردی را در سیستم فراهم می نماید. ZFS QNAP از سیستم های سخت افزاری نسل بعدی پشتیبانی می کند و دارایی های دیجیتالی را به  شکل ویژه ای محافظت می نماید. افزایش سطح امنیت در این روش، بهبود و امنیت عملکرد خودکار سیستم عامل را نیز تحت تاثیر قرار می دهد. شما می توانید با قرار دادن کلیدهایی برای احراز هویت، به ایمن سازی سیستم خود بپردازید.

وزن سبک و رابط کاربری آسان و قابل اعتماد از ویژگی هایی مهمی است که این تجهیزات را به یک ابزار ذخیره سازی بسیار عالی برای کاربری خانگی تبدیل کرده است. همچنین پشتیبانی از دستگاه های USB و SD و امکان اشتراک گذاری فایل ها بین آن ها، از دیگر ویژگی های این نوع فنآوری در سیستم شما می باشد. 

ZFS QNAP چه مزیت هایی برای سیستم شما دارد؟

یکی از ویژگی های مهمی که در استفاده از  ZFS QNAP  به آن دست خواهید یافت، نوع ذخیره سازی مجدد و فشرده سازی  اطلاعات می باشد. داده های درون خطی یک سیستم با برداشت مجدد خطی که مبتنی بر بلوک بندی اطلاعات است از نوشتن داده ها برای ذخیره سازی استفاده می کنند و این ذخیره سازی را بهینه می نمایند، در حالی که  نیازهای ظرفیت ذخیره سازی را به میزان قابل توجهی کاهش می دهند. فشرده سازی داده ها برای کاهش حجم کار ذخیره سازی، از روش های ویژه ای برای ذخیره اطلاعات استفاده می کنند. 

-    تراکم داخلی

یک مورد مهمی که  در ZFS QNAP به چشم می خورد این مورد می باشد که برای افزایش کارایی ذخیره سازی در زمانی که داده ها بسیار تکراری و یا پرونده ها بزرگ هستند، برای مثال گزارش تراکنش های  بانک ها یا تجارت های الکترونیکی که از این نمونه  پرونده های تکراری و حجیم می باشند، این روش کارایی بالایی دارد. این سیستم هزینه بالاتری دارد اما کاربردی تر می باشد. 

-    خود درمانی

یکپارچگی و قابلیت اطمینان داده ها در روش  ZFS QNAP تضمین می شود.  با افزایش پذیرش SSD مشاغل حساسی که  با خطر از دست دادن داده ها و اطلاعات مواجه می باشند به راحتی می توانند اطلاعات خود را بازیابی کنند. دلیل آن هم تمرکز این روش بر روی  یکپارچگی داده ها می باشد. ZFS QNAP با تمرکز روی یکپارچگی داده ها به یک جستجوی سراسری برای تشخیص خرابی و تصحیح خرابی ها می پردازد. این موارد می تواند تصحیح خرابی های ناشی از داده های بی صدا که نقص سخت افزاری در آن است باشد و یا اینکه اشکالات سیستم عامل یا خطاهای فرا داده ها باشد. بررسی خودکار موارد آسیب زا و ترمیم آن ها همه از مواردی است که در روش خود درمانی ZFS QNAP انجام می شود.

-    حفاظت بالا از داده ها

در روش ذخیره سازی کیونپ از چند هارد و دستگاه ذخیره سازی استفاده می شود. در روش های معمولی از پیکربندی های معمولی استفاده می شود و پشتیبانی از RAID Triple Parity  را برای محافظت در برابر خرابی سه دیسک یکسان از داده ها و اطلاعات استفاده می کنند. این روش، ابزار برجسته ای برای ایجاد و آماده سازی اطلاعات با ظرفیت بالا را در عرض چند ثانیه به وجود می آورد.

-    بهبود عملکرد نوشتن

این فنآوری چند سطحی می تواند خواندن و نوشتن را در این سیستم به سطح ویژه ای هدایت کند. استفاده همزمان از zfs و حافظه پنهان و حافظه اصلی در کنار یکدیگر کمک می کند تا ضمن افزایش عملکرد سیستم، دسترسی به هارد دیسک نیز کاهش پیدا کند. این روش برای برنامه های کاربردی که حجم بالایی از داده ها و اطلاعات را دارند مفید می باشد. زیرا داده ها در محل ذخیره سازی نوشته می شوند و با کاهش در تاخیر، به بهبود عملکرد نوشتن کمک می کنند.  

ZFS QNAP چگونه از عکس های فوری پشتیبانی می کند؟

بسیاری از اطلاعات و داده ها در قالب عکس های فوری موجود می باشند و می توانند با ارائه اطلاعات و اشتراک پوشه ها به شما، از داده ها محافظت کنند.  این محافظت به این شکل می باشد که  تنها با کپی کردن تغییرات ایجاد شده،  اطلاعات و تصاویر فوری از راه دور تکرار می شود. این روش کمک می کند تا در زمان و پهنای باند صرفه جویی به عمل آید. اجرای این کار می تواند به صورت دستی یا برنامه ریزی شده باشد. همچنین تکثیر فوری از این اطلاعات به راحتی امکان پذیر می باشد. به این شکل که برای پشتیبان گیری از اطلاعات فقط داده های تغییر یافته را برای صرفه جویی در فضای ذخیره سازی مورد نیاز منتقل می کند. این راهکار کمک می کند تا در صورت خرابی ذخیره ساز اطلاعات در مشاغل حساس، در کوتاه ترین زمان، اطلاعات بازیابی شود و در اختیار سیستم قرار گیرد. سیستم عامل های متنوع و پیشرفته ای از این شرایط حمایت می کنند.

آیا ZFS QNAP در افزایش طول عمر سیستم نیز تاثیرگذار است؟

جلوگیری از خرابی همزمان چند کارت حافظه و دیسک از ویژگی های این روش می باشد. طول عمر ssd  با تعداد نوشتارهایی که بر روی آن اعمال می شود تعیین می شود. این  احتمال وجود دارد که  چند هارد دیسک به شکل همزمان به پایان عمر خود نزدیک شوند و این باعث خرابی و از دست رفتن داده ها می شود. الگوریتم های ثبت شده توسط کیونپ به طور منظم طول عمر و دوام هارد دیسک ها را مورد بررسی قرار می دهد. زمانی که طول عمر آن ها به 50 درصد نهایی خود برسد، سیستم با یک برنامه ریزی شروع به توزیع بار اضافی اطلاعات بین دیگر هارد دیسک ها می کند تا قبل از اینکه به پایان عمر خود برسند، زمان کافی برای بازسازی اطلاعات داشته باشند. این کار باعث می شود تا عملکرد داده ها برای ذخیره سازی اطلاعات به شکل ویژه ای بهبود پیدا کند. این عملکرد کمک می کند تا قبل از آسیب رسیدن به ssd، فرصت بازیابی وجود داشته باشد.   

-    تامین فضای مناسب برای ذخیره سازی

یکی از نیازهایی که هر سیستم برای ذخیره اطلاعات خود نیاز دارد این است که  عملکرد نوشتن را تضمین کند. با تامین بیش از اندازه  فضا برای نوشتن، می توانیم شرایط را به صورت انعطاف پذیری برای ذخیره سازی اطلاعات فراهم آوریم. به این ترتیب، داده های جدید در یک بلوک قرار می گیرند و حتی اگر بخش مورد نظر برای ذخیره سازی کاملا پر شود با فشرده سازی فضا، فضای جدیدی برای ذخیره اطلاعات ایجاد می شود. برای حجم کاری زیاد و برنامه های کاربردی با عملکرد بالا مانند پشتیبان گیری از گزارشات، معاملات و نظارت و بررسی فیلم های پزشکی، این امکان برای شما وجود دارد که اطلاعات را برای موقعیت ذخیره سازی فوق العاده تنظیم کنید.   

استفاده از ZFS QNAP چه امتیازی برای یک سیستم کسب و کار دارد؟

-    شتاب برای امضا و رمزگذاری

برای برنامه های تجاری که  نیاز به امنیت در سطح بالایی دارند، گزینه های رمزگذاری و امضا به افزایش امنیت و اشتراک فایل ها در شبکه کمک می کند. همچنین می تواند بر عملکرد انتقال داده ها نیز تاثیر منفی داشته باشد. استفاده از برنامه های رمزگذاری و شتاب سخت افزاری در این سیستم کمک می کند تا علاوه بر پشتیبانی از اطلاعات، عملکرد سیستم با ایمن سازی داده ها همراه شود.

-    کمک به سیستم NAS  کیونپ 

این فناوری کمک می کند تا عملکرد NAS با همگام سازی و مدیریت محتوا، رشد پیدا کند. پشتیبان گیری جامع، ترمیم و همگام سازی داده ها و منابع را تسریع می بخشد و یک دارایی باور نکردنی برای مدیریت استراتژیک داده ها می باشد. 

-    مجازی سازی

مجازی سازی در سیستم های اطلاعاتی باعث می شود تا برنامه های سیستم انعطاف پذیری پیدا کنند. قابلیت همکاری بین بخش ها و ظروف و روابط فیزیکی بین شبکه های مدیریت را در هر دو شبکه مجازی و فیزیکی آسان می نماید. برای حفظ عملکرد  بهینه سیستم توصیه می شود، برنامه های مجازی سازی را تا حداکثر 50 درصد محدود کنند.

-    همگام سازی فایل ها

 همگام سازی فایل ها بین انواع دستگاه ها مانند نوت بوک، دستگاه تلفن همراه و رایانه های رومیزی از مزیت های استفاده از این روش می باشد. امکان اشتراک گذاری به موقع فایل گروهی برای بهینه سازی کارهای گروهی در این روش بسیار کارامد می باشد. 

-      پشتیبان گیری از ابر سازمانی

شرایطی که ZFS QNAP برای  سیستم شما به همراه دارد این است که  این امکان را فراهم می نماید تا از پرونده ها، ایمیل ها، تقویم ها و مخاطبین برای حفاظت از داده ها پشتیبان گیری یا همگام سازی انجام شود. مجازی سازی اطلاعات بدون نیاز به هیچ گونه مجوزی، بهترین راه پشتیبان گیری و بازیابی اطلاعات می باشد. از جمله، ماشین های مجازی و رایانه های شخصی از طریق این سیستم می توانند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.  

-    دروازه های ابری

این دروازه ها ارائه دهنده  خدمات اصلی رایانش ابری هستند و از ویژگی های این دروازه ها دسته بندی اطلاعات در بخش های مدیریت شده می باشد. وجود این دروازه ها در ZFS QNAP کمک می کند تا به راحتی  فضای ذخیره سازی NAS  را روی سیستم خود نصب کنید.

نتیجه گیری

دنیای ذخیره سازی اطلاعات با گستردگی و پیچیدگی های روز افزونی همراه می باشد، برای همگام شدن با این فرآیند باید به شکلی همه جانبه سیستم ها را با تغییرات هماهنگ سازید. استفاده از روش های جدیدی مانند ZFS QNAP کمک بزرگی در ذخیره سازی اطلاعات بوده است. مدیریت پیشرفته، همگام سازی و حفظ عمر هارد دیسک ها تنها بخشی از مزایای استفاده از این سیستم ذخیره سازی می باشد.  اگر شرکت و تجارتی دارید که می خواهید در آینده آن را گسترش داده و در آن پیشرفت کنید، ZFS QNAP می تواند یک انتخاب هوشمندانه برای سیستم شما باشد.