کیونپ HBS3

در حقیقت، کیونپ HBS3 به مجموعه‌ای سیستم‌ها گفته می‌شود که از تعداد زیادی از هارد دیسک تشکیل شده است و این سیستم دائما به اینترنت متصل می‌باشد. روند کار کردن کیونپ به این صورت است که این سیستم به مرکز اطلاعات یا واحد ذخیره سازی وصل شده و تمامی داده‌های مهم شما مانند پرونده‌‌ها، عکس‌ها، موسیقی و فایل عکس‌ها را ذخیره می‌کند. به بیان دیگر، کیونپ خدماتی با کارایی بالا را به شما ارائه داده و خواسته‌های شما را در پشتیبان گیری، ذخیره سازی اطلاعات، اشتراک گذاری فایل‌های مهم، محیط‌های مجازی و موارد مهم دیگر تأمین می‌کند. ممکن است به دلیل مشغله‌ی زیاد به ذخیره کرده فایل‌های خود فکر نکنید ولی با استفاده از کیونپ هیچ پروژه‌ای را از دست نداده و حتی در هنگام بروز هرگونه مشکل مانند خرابی دیسک و یا از دست رفتن لپ تاپ و کامپیوتر شخصی خود، این سیستم به عنوان پشتیبان شما عمل خواهد کرد.

مزایای استفاده از HBS3 کیونپ

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که بخواهید به فایلی که در یک سیستم دیگر ذخیره شده است دسترسی دوباره داشته باشید. در چنین شرایطی مرکزی سازی پرونده‌ها با استفاده از کیونپ، دسترسی شما به فایل‌های موجود در سیستم را فراهم می‌کند. از این رو، دیگر نگران از دست رفتن پرونده‌های خود نباشید. علاوه بر آن، نحوه‌ی به اشتراک گذاری پرونده‌ها در سازمان‌ها و شرکت‌های مختلف همیشه مشکل بوده است و شاید شما هم با چنین مشکلاتی رو به رو شده باشید. در این صورت دیگر نیازی نیست برای بارگذاری پرونده منتظر بمانید و می‌توانید با به اشتراک گذاشتن یک لینک برای آلبوم‌ها، عکس‌‌‌ها، فایل فیلم‌ها و پرونده‌های خود آن‌ها را به راحتی ارسال کنید.‌ کیونپ در نگهداری و محافظت از فایل‌ها و پروژه‌هایی که هرگز دوست ندارید از دست بدهید نقش مهمی دارد. اگر تمایل دارید در کمترین زمان ممکن تعدادی از فایل‌ها و عکس‌های خود را با دوستانتان به اشتراک بگذارید فقط کافی است لینک پوشه خود را در اختیار آن‌ها قرار دهید.

مزایای استفاده از HBS3 کیونپ چیست
 
کیونپ از تمامی پروژه‌ها و فایل‌های شما پشتیبان‌ گیری می‌کند

نگاهی کوتاه به مزایا و ویژگی‌های کیونپ HBS3

در واقع، HBS3 این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا به راحتی به عنوان یک برنامه جامع ذخیره سازی داده‌ها، اطلاعات را به فضاهای ذخیره سازی محلی و یا راه دور و ابری انتقال دهید. و کیونپ HBS3 با استفاده از ویژگی جدید QuDedup، یک پشتیبانی با کارایی بسیار زیاد و مقرون به صرفه را برای مشکلات به وجود آمده در انواع مختلفی از کسب و کارها ارائه می‌دهد. در حقیقت، QuDedup به عنوان تکثیر داده‌های منبع محور، ظرفیت ذخیره سازی مورد نیاز را کاهش داده و انتقال چندین نسخه‌ی پشتیبانی را حتی در محیط‌هایی با پهنای باند محدود تسریع می‌بخشد.

هر چه مقدار اطلاعات شما زیاد باشد، مدت زمان زیادی نیز برای پشتیبان‌گیری از این داده‌ها مورد نیاز است. حتی ممکن است تکمیل پروسه‌ی پشتیبان گیری برای چندین ساعت طول بکشد و گاهی اوقات برای پردازش به یک شبانه روز وقت نیاز دارد. هم اکنون این سیستم سری جدید کیونپ HBS3 را معرفی می‌کند که از فناوری جدید QuDedup پشتیبانی می‌کند که داده‌های زاید موجود در منبع را حذف می‌کند و سپس از داده‌های تکثیر شده یک نسخه پشتیبان تهیه می‌کند.این سیستم نگرانی‌های شما را در مورد کمبود زمان و حافظه‌ی مورد نیاز کاهش داده و روند پشتیبان گیری را با کارایی و اطمینان بیشتری انجام می‌دهد.

انجام کارها در کمترین زمان ممکن توسط کیونپ
انجام کارها در کمترین زمان ممکن توسط کیونپ

همان‌طور که می‌دانید‌ ممکن است هر بخش از سازمان شما هر روز پرونده های زیادی تولید کند و چندین بار در پرونده‌های موجود تجدید نظر کند. و در چنین شرایطی تعداد پرونده‌های جدید و اصلاح شده می‌تواند طاقت فرسا باشد. بنابراین، شما کارهای پشتیبان را در ساعات غیر کاری انجام می‌دهید اما گاهی اوقات آن‌قدر میزان کار زیاد است که در یک شبانه روز کامل نیز تمام نمی‌شود. از این رو، به یک NAS نیاز دارید که برنامه‌های عادی شما را در ساعات کاری انجام دهد. این عامل ممکن است منجر به ناقص شدن نسخه‌ی پشتیبان شما شود. همچنین، با تقاضای پرونده‌های تازه ایجاد شده و فضای مورد نیاز برای تهیه نسخه پشتیبان از این پرونده‌ها ، سازمان شما با چالش های فضای ذخیره سازی ناکافی روبرو می‌شود. ولی با توجه به موارد گفته شده در قسمت بالا، شاید فقط یک نسخه پشتیبان برای محافظت از اطلاعات شما کافی نباشد.

بنابراین، برای افزایش شانس بازیابی اطلاعات از دست رفته یا خراب شده، بهتر است از قانون 3-2-1 پیروی کنید:

3 نسخه از پرونده‌های مهم را نگه دارید، فایل‌ها را حداقل در 2 نوع رسانه ذخیره نگه دارید و 1 نسخه را خارج از سایت ذخیره کنید. بررسی کنید که کیونپ HBS3 چگونه به شما کمک می‌کند تا یک برنامه پشتیبان گیری جامع 3-2-1 را تحقق بخشید. به عنوان مثال، تیم بازاریابی کیونپ روزانه اسناد، گرافیک‌ها و سایر پرونده‌ها را ایجاد و اصلاح می‌کند. در حالی‌که بیشتر تغییرات به وجود آمده، خطاهای کمتری دارند، اما پشتیبان گیری از کل پرونده‌ها هربار تکرار می‌شود، که این روش بسیار ناکارآمد است. از این رو، با استفاده از HBS3 به راحتی از مشکلات به وجود آمده جلوگیری می‌کنیم.


به اشتراک گذاری عکس‌ها با کیونپ

در واقع، فناوری QuDedup داده‌های پشتیبان را در منبع تکثیر می‌کند تا حجم داده پشتیبان را تا 75 درصد کاهش دهد. فرآیند تکثیر اولیه ممکن است مدتی طول بکشد، اما داده‌های تکثیر شده کارهای پشتیبان گیری در آینده را بسیار سریعتر خواهد کرد. شما می‌توانید قانون پشتیبان گیری 3-2-1 را دنبال کنید و نسخه پشتیبان دوم از پرونده‌های خود را در یک سایت از راه دور ذخیره کنید. از آنجا که اندازه پشتیبان فقط 25٪ از اندازه اصلی است، در انجام کارهای پشتیبان گیری در وقت صرفه جویی می کنید همچنین به شما امکان می‌دهد این نسخه پشتیبان را در چندین مکان کپی کرده و پشتیبان گیری از نسخه‌های چند منظوره را برای محافظت بیشتر در برابر از دست دادن اطلاعات تسریع کنید.

به بیان دیگر کیونپ HBS3 نیازهای شما را برای پشتیبان گیری از ابر ترکیبی برآورده می‌کند. از الگوریتم TCP BBR برای کنترل ازدحام پشتیبانی استفاده می‌کند تا سرعت انتقال داده‌های خارج از شبکه را تا حد زیادی بهبود بخشد. اینترنت شما سریع‌تر شده و بنابراین پشتیبان گیری از پرونده‌های مبتنی بر NAS در cloud بسیار کارآمدتر می‌شود. QuDedup از تکثیر در سطح بلوک و رمزگذاری داده در دستگاه‌های مشتری پشتیبانی می‌کند. داده‌های تکثیر شده بسته‌ بندی شده و به یک قالب پرونده تکثیر QNAP قابل پیش بینی (.QDFF) تبدیل شده و در پوشه پیش فرض QDFF ذخیره می‌شوند. پرونده‌های تکثیر شده QDFF فوق العاده کوچک هستند و به راحتی می‌توان آن‌ها را در دستگاه‌های قابل حمل ذخیره کرد.

در چنین شرایطی شما می‌توانید QuDedup Extract Tool را در رایانه خود مانند (Windows ، Mac یا Linux / Ubuntu)  نصب کنید و پرونده‌های QDFF را که از NAS یا از راه دور بارگیری شده‌اند به حالت عادی خود برگردانید. همچنین می‌توانید فایل‌های تکثیر شده QDFF را پیش نمایش کرده و با File Station بازیابی کنید. اتصال متقابل پلتفرم در دستگاه‌های NAS و استفاده از کیونپ HBS3 در رایانه‌ها و فضای ابری باعث راحت‌تر شدن بازسازی پرونده می‌شود.
  
ذخیره کردن فایل‌ های مهم با استفاده از کیونپ در سازمان‌ها

در حقیقت، ابزار QuDedup Extract به شما امکان می‌دهد تا اختلافات موجود در هر نسخه از یک فایل تکثیر شده را پیش نمایش کنید. برای بازیابی می‌توانید یک یا چند پرونده و پوشه را انتخاب کنید. همچنین می‌توانید برای پیش نمایش فایل‌های پشتیبان گیری و تکثیرQuDedup Extract Tool را روی حافظه ابری نصب کنید. با این کار هزینه‌های انتقال داده‌های ابری شما بسیار کاهش می‌یابد