کیونپ کلودینگ سیستم مدیریت ابری AMIZ Cloud

امروزه با پیشرفت اینترنت و کاربرد بسیار زیاد دنیای مجازی، کارهای ما به‌وسیله فضای مجازی و اینترنت بسیار آسان شده است. یکی از مواردی که می‌تواند در کارهای ما در دنیای فضای مجازی و فضای اینترنتی کمک بسیاری کند، برنامه‌های مدیریتی فضای ابری است. یکی از بهترین نرم‌افزارهایی که می‌تواند درزمینه مدیریت متمرکز و سیستم‌عامل مدیریت ابری ما را یاری کند، نرم افزار AMIZ Cloud کیونپ است. از قابلیت‌های کاربردی و حائز اهمیت این نرم‌افزار که طرفدارهای بسیار زیادی را در سراسر جهان به خود جذب نموده است، می‌توان به مجازی‌سازی شبکه، مدیریت ابری در یک پلتفرم متمرکز با انعطاف‌پذیری و بهره‌وری زیاد، قدرت دادن به زیرساخت‌های آی تی، استقرارکنترلی بسیار بالا، مدیریت و پشتیبانی پلتفرم‌های ادج،  سرعت بخشیدن به برنامه‌ها و ماشین‌های مجازی میزبان و کمک به عملکرد خودکار آن‌ها ازجمله قابلیت‌هایی است که در این برنامه به‌کاربرده شده است و شما می‌توانید با استفاده از این برنامه حرفه‌ای، کارهای خود را به‌راحتی انجام دهید.

نسخه جدید نرم افزار QuTScloud Cloud NAS

تایپه  تایوان در تاریخ 16 مارس 2021  سیستم عامل Cloud NAS خود را با NAS QuTScloud به نسخه c4.5.4 همراه با ویژگی های کلیدی جدید از جمله پشتیبانی از فضای ذخیره سازی و دسترسی در OVHcloud ، JustVPS و خدمات ابری IONOS به روز رسانی کرد.

انتقال فضای ذخیره سازی برای افزایش عملکرد QuTScloud

ابزار مجازی QuTScloud را می توان در Hypervisors داخلی (VMware® ، Hyper-V® و موارد دیگر) مستقر کرد تا یک NAS مجازی تشکیل دهد. علاوه بر پیکربندی دیسک های مجازی ، اکنون کاربران می توانند دیسک های فیزیکی (چه در یک سرور میزبان و چه در JBOD) را به NAS QuTScloud منتقل کنند تا با حذف یک لایه انتزاع در فایل، سیستم عملکرد بیشتری داشته باشد. این مهم، به ویژه برای برنامه های فشرده ورودی و خروجی بسیار مفید است. به عنوان مثال، در یک محیط Hyper-V نه تنها درایوهای سرور میزبان بلکه درایوهای محفظه گسترش ذخیره سازی QNAP SAS TL-R1620Sep-RP و TL-R1220Sep-RP) نیز می توانند برای دسترسی مستقیم به دیسک خام به QuTScloudNAS منتقل شود.

 نکته : این ابزار مجازی قابلیت پشتیبانی از خدمات  سیستم عاملهای ابری جهانی مانند OVHcloud ، JustVPS، IONOS را دارد. این نرم افزار در Exoscale’s Marketplace قابل دسترس است.

بنا به گفته هارو لین، مدیر محصولات QNAP  "از زمان ارائه راه حل Cloud NAS، شاهد افزایش مداوم در پذیرش QuTScloud و بازخورد مثبت کاربران در مورد انعطاف پذیری، مقیاس پذیری و کارایی NAS ابری هستیم." دسترسی جهانی در صنعت Cloud NAS  و از گسترش همکاری ما با OVHcloud و ایجاد تغییر و تحول تجارت و چابکی در مقیاس جهانی خرسندیم" این نرم افزار یک تجربه کاربری با ویژگی تقریباً مشابه  به  QTS، سیستم عامل QNAP NAS را در اختیار کاربران قرار می دهد. مرکز برنامه فراگیر طیف گسترده ای از برنامه های رایگان و برتر را برای افزایش عملکرد NAS cloud و افزودن ویژگی های بیشتر ارائه می دهد.

 ویژگی های اصلی QuTScloud عبارتند از:

•    دسترسی راحت به پرونده¬ها با استفاده از پروتکل های CIFS / SMB ، NFS ، AFP و iSCSI
•    سوار کردن داده ها  از حالت ذخیره سازی اصلی (از طریق HBS ، HybridMount یا VJBOD Cloud) به نمونه QuTScloud 
•     پشتیبان گیری، بازیابی و نسخه برداری عکسهای فوری
•    قابلیت یافتن سریع فایلها از طریق  موتور جستجوی جامع  Qsirch

QNAP (ارائه دهنده لوازم شبکه با کیفیت) به ارائه راه حل های جامع در توسعه نرم افزار ، طراحی سخت افزار و ساخت داخلی اختصاص یافته است. همچنین با تمرکز بر ذخیره سازی، شبکه سازی و نوآوری های ویدئویی هوشمند تحت شبکه NAS  توانایی تجزیه و تحلیل هوش مصنوعی، محاسبات لبه ای و یکپارچه سازی داده ها را بر روی راه حل های QNAP پیاده میکند.
 

بهترین سیستم مدیریت ابری در کیونپ

 
مدریت شبکه‌های ادج با AMIZ Cloud در کیونپامروزه کاره‌ای مجازی و یا کارهایی که از راه دور انجام می‌شود که به آن‌ها مشاغل دورکاری هم گفته می‌شوند بسیار زیاد شده‌اند و کارکنانی که کار خود را با سایت‌های مختلف انجام می‌دهند و کارکنان فناوری اطلاعات، با چالش‌هایی در رابطه با مدیریت دستگاه‌ها و سیستم‌های تقسیم‌شده در چندین مکان مختلف، برخورد خواهند کرد. نرم افزار AMIZ Cloud، یکی از بهترین نرم‌افزارهای کیونپ در رابطه با مدیریت شبکه‌ها و سایت‌های مجازی به‌حساب می‌آید که می‌تواند از طریق فضای قدرتمند ابری، امکان مدیریت سایت‌های میزبان و مجازی را در یک شبکه مرکزی به شما بدهد. شما با این کار می‌توانید بسیاری از هزینه‌های عملیاتی خود را کاهش دهید و به نتیجه مطلوب خود دست‌یابید. این نرم‌افزار، می‌تواند به‌صورت چشمگیری به شما در رابطه با مدیریت و کارهای مدیریتی شبکه‌ها و سایت‌های مختلف کمک کند و همین هم باعث شده است که یکی از پرطرفدارترین نرم‌افزارهای دنیا در رابطه با مدیریت دستگاه‌ها و شبکه‌های مجازی از طریق فضای ابری باشد.

Amiz cloud کیونپ هر آنچه میبایستی بدانید 

مزایای کاربردی استفاده از نرم‌افزار AMIZ Cloud درکیونپهمان‌طور که میدانید، یکی از قدرتمندترین نرم‌افزارهایی که می‌تواند کار با دستگاه‌ها و سایت‌های مجازی را برای ما آسان کند، نرم افزار AMIZ Cloud است. یکی از مزایای ویژه این نرم‌افزار، این است که مجازی‌سازی یا ابری‌سازی سرویس‌ها با استفاده از فنّاوری زیرو تاچ را فراهم می‌کند و این نرم‌افزار توسط تکنولوژی‌های مختلف می‌تواند در این زمینه به ما کمک کند. این تکنولوژی‌ها و سرویس‌ها عبارت‌اند از: سرویس اکستراسیون و مدیریتی دستگاه یا همان DMO، که به کارمندان آی تی، کمک می‌کند تا بتوانند سرویس‌ها و دستگاه‌های ادج را از راه دور مدیریت کنند و بتوانند آن‌ها را اشکال‌زدایی و نگهداری کنند؛ سرویس مدیریت مجاز سازی  و ارکستراسیون یا همان VMO، که امکان مدیریت چندین ماشین مجازی را به‌راحتی به شما می‌دهد و می‌تواند منابع سیستمی را به‌ صورت انعطاف‌پذیر، پشتیبانی کند و درنهایت سرویس مدیریت کانتینر و اکستراسیون یا همان CMO، که به شما این امکان را می‌دهد تا بتوانید کانتینرهای کوچک سرویس‌ها را در ایستگاه‌های کاری مختلف، اجرا کنید و عملکرد بازیابی را افزایش دهید.

مزایای qnap amiz cloud در کیونپ چیست 

مدیریت و محاسبه ابری سرویس‌ها و دیوایس ها کیونپ

یکی از نرم‌ افزارهای کاربردی که درزمینه مدیریت سرویس‌ها و شبکه‌ها فعالیت می‌کند، نرم افزار AMIZ Cloud است. این نرم‌افزار، می‌تواند به مجازی‌سازی تجهیزات پیش‌فرض سرویس شبکه qucpe و سیستم‌عامل qne یا همان تجهیزات شبکه کیونپ کمک کند و استقرار مناسب را در سیستم‌های vnf که برای مشاغل متوسط و کوچک طراحی‌شده‌اند هم ایجاد کند. این را باید بدانید که سیستم‌های vnf و qne راه‌ حلی مناسب و محاسباتی پرکاربرد و دارای سیستم‌عاملی محوری هستند. در کل باید بگویم که اگر می‌خواهید بهترین نرم‌افزار مدیریتی را تهیه کنید تا بتوانید با آن کارهای خود را به ساده‌ترین شکل ممکن و راحت‌ترین حالت انجام دهید، می‌توانید از این نرم‌افزار مفید و بی‌نظیر استفاده کنید.

محاسبات و مدیریت ابری در کبونپ چگونه است 

محاسبات و مدیریت ابری در کبونپ

در کل اگر از نرم افزار AMIZ Cloud استفاده می‌کنید، می‌توان گفت بهترین نرم‌افزار مدیریتی را انتخاب کرده‌اید که می‌تواند به نظارت و مدیریت از راه دور، بر دیوایس ها و دستگاه‌های مجازی به کارمندان و کارکنان فناوری اطلاعات یا آی تی کمک بسیار زیادی کند و همچنین می‌توانید با کمک این نرم‌افزار، چندین دستگاه و دیوایس را با انعطاف‌پذیری بالا گروه‌بندی و تقسیم‌بندی کنید. در کل می‌توان گفت که این نرم‌افزار، بهترین نرم‌افزار درزمینه کارهای مدیریت مجازی از طریق سرویس ابری به‌حساب می‌آید.

کیونپ NAS روشی بسیار سریع، آسان و مقرون به صرفه برای دسترسی به فایل‌های تان و به اشتراک گذاشتن آن‌ها با دیگران است. کیونپ از راه حل‌های متعددی استفاده می کند  تا به راحتی تمام نیاز‌های شما در زمینه ی داده‌ها را برآورده کند. یکی از این راه حل‌ها، استفاده از فضای ابری مدل‌های کیونپ است.
 نکته جالب اینجاست! آیا می دانستید که فضای ابری کیونپ می تواند راه حلی ایده آل برای ذخیره سازی داده‌های شما باشد؟ در ادامه توضیح خواهیم داد که چرا این فضا، می تواند بهترین روش برای شما باشد!
 
امکانات بسیار جالب فضای ابری مدل‌های کیونپ

1.    آزادانه به داده‌های تان دسترسی داشته باشید

فضای ابری مدل‌های کیونپ این امکان را به شما می دهند که با استفاده از هر مرورگر، کامپیوتر یا موبایلی که بخواهید، به داده‌های تان دسترسی داشته باشید. با استفاده از برنامه MyCloudNAS می توانید به راحتی فایل‌های تان را تنها با کشیدن و رها کردن (drag and drop) از دسکتاپ به کیونپ NAS، یا برعکس از کیونپ NAS به دسکتاپ کامپیوتر تان، انتقال دهید. 

2.    از طریق تلفن همراه تان به فایل‌ها دسترسی پیدا کنید

تصور کنید که تمام داده‌هایی که به آن‌ها احتیاج دارید کف دست تان است! عالی است، مگر نه؟! اپلیکیشن رایگان کیونپ برای آیفون، آی پد و اندروید این امکان را به شما می دهد که به راحتی از طریق تلفن همراه تان به تمام داده‌های تان دسترسی داشته باشید، موسیقی پخش کنید، فیلم پخش کنید، یا در اینترنت جستجو کنید. 

3.    رسانه‌های مورد علاقه تان را پخش کنید یا با دیگران به اشتراک بگذارید 

با استفاده از فضای ابری مدل‌های کیونپ، می توانید به راحتی موسیقی، فیلم و فایل‌های مورد نظر خود را بر روی هر تلویزیون، مدیا پلیر، گوشی موبایل یا کامپیوتری که بخواهید، پخش کنید. 

 آیا نگران هستید که امنیت داده‌های تان به خطر بیفتد؟ می توانید با حفظ تمام و کمال امنیت، فایل‌های تان را بر روی NAS ذخیره کرده و عکس‌های تان را فقط با یک کلیک در فیسبوک و توییتر منتشر کنید. همچنین می توانید به عکس‌ها و اسلاید شو‌های مورد نظر تان به طور مستقیم از طریق کیونپ NAS خود دسترسی داشته باشید. به علاوه، می توانید یک "لینک حساس به زمان" درست کنید تا از طریق آن، عکس‌های مورد نظر تان را با خانواده و دوستان به اشتراک بگذارید. به این صورت امنیت فایل‌ها نیز کاملا حفظ خواهد شد. 

4.    داده‌های تان را متمرکز کرده و از آن‌ها محافظت کنید

از دست دادن داده‌ها دردسری است که هیچ کدام از ما نمی خواهیم به آن گرفتار شویم! با استفاده از فضای ابری مدل‌های کیونپ، می توانید در زمانی برنامه ریزی شده، از داده‌های تان backup گیری کنید. به این صورت، دیگر هیچوقت نگران از دست دادن فایل‌های تان نخواهید بود. 

5.    به روز رسانی سیستم عامل رایگان و بدون هزینه

فضای ابری مدل‌های کیونپ همیشه رایگان است و هیچ نیازی به پرداخت هزینه‌های خدمات نیست. به همین علت، می توانید بدون پرداخت هزینه فایل‌های تان را با دیگران به اشتراک بگذارید، پخش کنید، و بدون هیچ محدودیتی هر میزان داده ای که مد نظر تان است را ذخیره کنید. 

درگاه ذخیره سازی ابری چیست؟

درگاه فضای ذخیره سازی ابری (Cloud Storage Gateway) یک برنامه ذخیره سازی ترکیبی ابری است که فضای ذخیره سازی محلی (Local) شما را به فضای ذخیره سازی ابری عمومی (Public) متصل می کند. درگاه فضای ابری مدل‌های کیونپ با تبدیل پروتکل، فضای ابری را به فضاهای ذخیره سازی تبدیل می کند.  این فناوری به شما این امکان را می دهد که با استفاده از پروتکل‌های مبتنی بر فایل ( مانند SMB، FTP، NFS یا ... ) یا پروتکل‌های مبتنی بر بلوک (به عنوان مثال Iscsi) به داده‌های ابری دسترسی داشته باشید. این موضوع امکان این را به شما می دهد که داده‌های محلی را از طریق درگاه فضای ابری مدل‌های کیونپ، به نحوی یک پارچه، به فضای ذخیره سازی ابری انتقال دهید.  
 
چرا استفاده از درگاه ذخیره سازی ابری راه حلی ایده آل است؟

همانطور که گفتیم، فضای ابری مدل‌های کیونپ مزایا و امکانات بی شماری را در اختیار کاربران قرار می دهند. برخی از جالب ترین مزایای استفاده از درگاه ذخیره سازی ابری (Cloud Storage Gateway) را در ادامه خواهیم خواند:

6.    پروتکل‌های استاندارد برای پشتیبانی

درگاه ذخیره سازی ابری قابلیت تبدیل پروتکل را دارد و به شما این امکان را می دهد که با استفاده از پروتکل‌های استاندارد (از جمله SMB،FTP، NFS، WebDAV و Iscsi) به فضای ذخیره سازی ابری دسترسی داشته باشید. با استفاده از فضای ابری مدل‌های کیونپ شما می توانید به راحتی از طریق Windows، Mac و Linux به فضای ابری دسترسی داشته باشید.

7.    دسترسی به داده‌های ابری با سرعت نزدیک به LAN

شاید گاهی دقت نکنیم که چقدر وقت مان در جستجوی فایل‌های مختلف به هدر می رود. سرعت پایین جستجو، یکی از عواملی است که باعث می شود به هنگام جستجوی فایل‌های مورد نظر مان وقت زیادی هدر بدهیم و بسیار خسته و کلافه شویم. اما خبر خوب این است که راه حلی برای این موضوع وجود دارد! 
 با فعال کردن ذخیره سازی محلی درکیونپ NAS، سرعت دسترسی به داده‌های مورد استفاده ی شما تا حد بسیار زیادی افزایش می یابد. به این صورت، فضای ابری مدل‌های کیونپ به شما این امکان را می دهد که از دسترسی با سرعت بسیار بالا به فایل‌های ابری ذخیره شده لذت ببرید. 

8.    کارایی فضای ذخیره سازی ابری را به حداکثر برسانید

درگاه ذخیره سازی ابری به طور کامل با فضای ذخیره سازی عمومی ابری ادغام می شود. به این صورت داده‌های تولید شده از چندین مکان مختلف به نحوی متمرکز و البته به صورتی کاملا انعطاف پذیر و آسان، ذخیره سازی می شوند.

9.    هزینه استفاده از شبکه را به حداقل برسانید

درگاه ذخیره سازی ابری داده‌هایی که اخیرا در کیونپ NAS مورد استفاده قرار گرفته اند را ذخیره سازی می کند. زمانی که چندین نفر از یک فایل استفاده کنند، دیگر نیازی نیست که هر کدام از آن‌ها نسخه ای از آن را دانلود کنند. این موضوع یکی از مزایای بسیار جالب فضای ابری مدل‌های کیونپ محسوب می شود، چرا که مصرف اینترنت را تا حد بسیار زیادی پایین می آورد. 

کیونپ چه نوع درگاه‌ها و چه نوع ماونت‌های ذخیره سازی ابری را ارائه می دهد؟

•    هیبرید ماوونت: ماونت چند ابر (HybridMount: Multi-cloud Mount)

با استفاده از هیبرید ماونت، می توانید چندین فضای ذخیره سازی یا یک NAS دیگر را روی File Station ماونت کنید. پس از ماونت کردن فضای ذخیره سازی از راه دور، می توانید تمام فضاهای ذخیره سازی در File Station یا برنامه موبایلQfile  را به طور متمرکز مدیریت کنید. این موضوع باعث می شود که مدیریت برنامه‌های تان بسیار راحت تر از قبل شود. 

•    هیبرید ماونت HybridMount : دروازه ذخیره سازی ابری مبتنی بر فایل

از طریق درگاه ذخیره سازی ابری در کیونپ NAS می توانید به فضای ذخیره سازی ابری با پروتکل‌های استاندارد ( از جمله SMB، FTP، NFS، WebDAV) دسترسی پیدا کنید. با ذخیره سازی محلی در NAS، می توانید با سرعت بسیار بالای نزدیک به LAN به فضای ذخیره سازی ابری دسترسی پیدا کنید. 

•    VJBOD Cloud: پشتیبان گیری از ذخیره سازی محلی در فضای ابری

به این فضای ابری مدل‌های کیونپ می توانید با پروتکل‌های SMB ، FTP ، AFP ، NFS و WebDAV دسترسی پیدا کنید. VJBOD Cloud دارای حالت ذخیره سازی ابری است که یک کپی از تمام داده‌ها در فضای ذخیره سازی محلی را نگهداری می کند. اگر اتصال ابری قطع شود، تداخلی در برنامه‌های شما به وجود نخواهد آمد. یکی از مزایای بسیار جالب این فضا، تضمین امنیت داده‌ها است. چرا که پس از این که VJBOD CLOUD از داده‌ها در فضای ابری پشتیبان گیری کند، این داده‌ها به فرمتی غیر قابل تتشخیص تبدیل می شوند. به این صورت، backup گیری از داده‌های حساس، امنیت بسیار بیشتری خواهد داشت. 

•    VJBOD Cloud: درگاه ذخیره سازی ابری مبتنی بر بلوک

VJBOD Cloud می تواند فضای ذخیره سازی عمومی را به عنوان LUN در NAS ماونت کند. اگر شما صاحب یک کسب و کار هستید، می توانید از داده‌های سرور تولیدی خود در LUN، backup تهیه کنید،  سپس از طریق درگاه ذخیره سازی ابری کیونپ، آن را به صورت ابری نیز backup گیری کنید. VJBOD CLOUD   از حالت ذخیره سازی محلی برخوردار است و یک کپی از تمام داده‌ها در فضای ذخیره سازی محلی نگه می دارد. 
 با استفاده از این فضا، اگر اتصال ابری شما قطع شود، برنامه‌های تان تحت تاثیر قرار نخواهند گرفت. این فناوری استفاده از پهنای باند را تا حد زیادی کاهش می دهد و انتقال داده‌ها را تسریع می کند. 

کیونپ اینجا است تا کار را برای شما کاربران عزیز راحت تر و سریع تر از پیش کند! اگر مایل هستید از مزایای جالب فضای ابری مدل‌های کیونپ برخوردار شوید، حتما با ما تماس بگیرید یا از طریق وب سایت ما اقدام کنید. 

پیاده سازی Qutscloud بر روی سیستم عامل های ابری عمومی یا خصوصی

همانطور که میدانید یکی از اولویت های بزرگ مشاغل و سازمانها به حداکثر رساندن بهره وری در همکاری گروه های کاری، مدیریت پرونده و سرمایه گذاری فناوری اطلاعات میباشد. QuTScloud با ارائه یک راه حل هیجان انگیز، انقلابی در نحوه استقرار و مدیریت داده های تجاری با استفاده از یک تجربه NAS در برنامه ابرهای عمومی و محیط های مجازی سازی ایجاد می کند. این نرم افزار برای تلفیق فضای ذخیره سازی ابری سازگار با S3 و S3 از دروازه های ذخیره سازی ابری پشتیبانی می کند. لازم به ذکر است که انتقال داده بین ابرها سریعتر است و مدیریت سطلهای ذخیره سازی ابر بصورت متمرکز و ساده انجام می شود. با استفاده از پروتکل های SMB، FTP، AFP، NFS، WebDAV می توان به فضای ذخیره سازی ابری متصل شده توسط دروازه های ذخیره سازی ابری برای ساده سازی استفاده و اشتراک داده های ابری دسترسی داشت.

با استفاده از QUTSCLOUD همکاری بین سایت و دسترسی به VPN را ساده کنید

QuTScloud با فراهم کردن یک سرویس QVPN  بوسیله یک رابط کاربری گرافیکی، کاربرد آسان برای ساده سازی تنظیمات VPN سایت به سایت را ایجاد می¬کند. همچنین برخلاف تنظیمات پیچیده VPN که توسط اکثر سیستم عامل های ابری مورد نیاز است کاربران از راه دور می توانند برای دسترسی ایمن به داده ها و خدمات ابر به QVPN متصل شوند و از طریق این ذخیره سازبه محیط شبکه مجازی در بستر ابر دسترسی پیدا کنند.

دسترسی به داده های ابری و تهیه نسخه پشتیبان با استفاده از iSCSI و سایر پروتکل های قدیمی 

پروتکل های استاندارد (از جمله CIFS / SMB ، NFS ، AFP و iSCSI) برای دسترسی به QuTScloud cloud NAS پشتیبانی می شوند و File Station تحت وب به شما امکان مدیریت ، مرور و اشتراک فایل ها را می دهد. همچنین این نرم افزار امکان پشتیبان گیری از عکس های فوری QNAP NAS را برای ذخیره سازی ابر (از طریق Snapshot Replica) برای محافظت از داده ها با کنترل نسخه اصلی عکس فراهم می کند. 
کاربران VMware میتوانند کاربرد سخت افزار سرمایه گذاری را به حداکثر برسانند به این صورت که برای سازمان‌هایی که از سرورهای مجازی سازی بهره می‌برند، مانند اجاره یک دستگاه مجازی برای ایجاد فضای ذخیره سازی خصوصی متمرکز بر کسب‌وکار، و به دست آوردن ویژگی‌های NAS  پیشرفته بدون نیاز به سخت‌افزار عمل نمایند. بنابراین این امر به بهینه‌سازی استفاده از سخت‌افزار برای قابلیت ارتجاعی منابع و انعطاف‌پذیری بودجه کمک می‌کند.

 همه چیز درباره QNAP HybridMount

شناخت (QNAP HybridMount) می تواند برای تمامی افرادی که از سرویس های (NAS) استفاده می کنند بسیار مفید باشد.  امروزه استفاده از فضاهای ابری یکی از الزامات مشاغلی اینترنتی شده است. در این میان افرادی که نیاز به دانلود و آپلودهای زیادی دارند هم از جمله استفاده کنندگان از این فضا هستند. به این موارد اضافه کنید مشاغلی را که تمامی تکیه گاه آن ها اطلاعاتی است که بر روی فضای ابری خود دارند. در تمامی موارد گفته شده به احتمال زیاد افراد زیادی به دلیل تأخیر های دانلود و آپلود ممکن است با مشکل مواجه شوند؛ یا آن که میزان فضای مورد نیاز آن ها در برخی از مواقع نتواند نیازشان را برآورده کند. 

اگر شما با یکی از این چالش ها رو به رو هستید زمان آن رسیده تا به وسیله (QNAP HybridMount) تمامی چالش ها و مشکلات خود را به طور کامل برطرف کنید. 

یکپارچه سازی سیستم های (NAS) به وسیله (QNAP HybridMount)

(QNAP HybridMount) یک سیستم یکپارچه کننده سرویس های ابری و (NAS) است. شما با استفاده از این سرویس می توانید به وسیله دسترسی نزدیکی که به اطلاعات بارگذاری شده خود دارید، سرعت دانلود و آپلود خود را در هنگام کار افزایش دهید.
این کار به وسیله سیستم (حافظه داخلی یا همان کش) انجام می شود. لازم به ذکر است که محلی بودن دسترسی شما به اطلاعات فضای ابری در این سیستم، موجب محدود بودن میزان ذخیره سازی شما هم می شود. و این موضوع خود یکی از مهم ترین امتیازات نصب  (QNAP HybridMount) بر روی فضای ابری است. 

همچنین نصب این سیستم روی فضاهای ابری شما این قابلیت را ایجاد می کند که در مواقع لزوم، میزان فضای در اختیار شما در (NAS)، منعطف باشد. از سوی دیگر این سیستم به شما اجازه می دهد تا از برنامه های مدیریت فایل و حتی مالتی مدیا هم برای طبقه بندی اطلاعات خود استفاده کنید. تمامی این موارد دست به دست هم داده اند تا استفاده از این سیستم، روز به روز در میان افرادی که با حافظه های ابری سر و کار دارند گسترش پیدا کند. 

ایجاد حافظه نهان

شما با استفاده از دریچه یا سیستم  (QNAP HybridMount) در میان فضای ابری شخصی و عمومی خود، فضایی جداگانه را ایجاد کرده و می توانید از آن به عنوان حافظه ای نهان و ویژه استفاده کنید. 

 SMBو NFS ،AFP  از جمله پروتکل های انتقال دهنده برای نصب (NAS) هستند که در (QNAP HybridMount) مورد استفاده قرار می گیرند. شما با استفاده از پروتکل های گفته شده و نصب آن بر روی فضای ابری می توانید دسترسی یکپارچه و کاملی به تمامی فضاهای ابری خود داشته باشید و همچنین از حافظه نهان ایجاد شده توسط این دریچه هم استفاده کنید. 

هماهنگی و سازگاری

با این توضیحات به طور حتم اگر شما هم استفاده کننده از فضاهای ابری باشید، ترجیح می دهید به جای دریچه (Remote Mount) در فضاهای ابری از  (QNAP HybridMount) استفاده کنید. اما آیا این دریچه با فضاهای مختلف ابری هم همخوانی دارد یا استفاده از آن نیاز به سرویسی خاص دارد؟ 
جواب این پرسش منفی است. شما با هر نوع سرویس یا دسترسی به فضاهای ابری می توانید از این دریچه و امتیازات آن به صورت کامل استفاده کنید. همچنین استفاده از این سیستم و نصب آن بر روی فضای ابری، به شما امکان طبقه بندی ماهرانه تری را هم برای اطلاعات ذخیره شده می دهد؛ که در مورد این موضوع کمی قبل تر در همین مقاله توضیح داده ایم. 

از دیگر امتیازات  (QNAP HybridMount) می توان به پشتیبانی از دستگاه های ریموتی (انواع کمپانی های فضای ابری و سرور های مختلف) هم اشاره کرد. 

سیستم شخصی خود را با فضای ابری یکپارچه کنید

همچنین شما می توانید به وسیله پروتکل های انتقال دهنده و نصب آن ها روی کامپیوتر شخصیتان و البته نصب ( Samba) از سیستم خانگی خود، دسترسی به گستردگی فضای ابری بگیرید. به زبان ساده تر یعنی فاصله شما با آن چه در فضای ابری دارید، تنها چند کلیک ساده است. استفاده از پروتکل های انتقال دهنده بر روی سیستم خانگی می تواند تا حد بسیار زیادی فعالیت آپلود، دانلود و استفاده از فضای ابری را برای شما بدون هیچ تأخیر زمانی ایجاد کند.شاید بتوان گفت: یکی از دلایلی که افراد سعی می کنند از فضاهای ابری استفاده نکنند همین تأخیر در دسترسی باشد. اما با پیشرفت تکنولوژی و فناوری های حوزه فضای ابری، این چالش هم برطرف شده و افراد می توانند از دریچه (QNAP HybridMount) با کمترین تأخیر ممکن برای دسترسی به اطلاعات خود اقدام کنند.  

کاهش استفاده از پهنای باند و صرفه اقتصادی

استفاده از دریچه گفته شده در کنار امتیازاتی که تا اینجا برشمردیم دارای دو ویژگی بسیار خاص هم هست. 

•    اول: بی شک هزینه بالای استفاده از اینترنت برای سازمان ها و شرکت های خصوصی و یا حتی دولتی موضوعی بسیار مهم است. استفاده از پهنای باند برای هر بار استفاده از فضای ابری می تواند این هزینه را تا حد زیادی افزایش دهد؛ اما در هر صورت بسیاری از شرکت ها و سازمان ها نیاز به چنین فضاهایی نیاز دارند پس چه راهکاری وجود دارد؟ 

بهترین راهکار استفاده از  (QNAP HybridMount) است. این دریچه به شما اجازه می دهد تا تنها به وسیله کابل های LAN تعداد افرادی زیادی بتوانند از اطلاعات بارگذاری شده در فضای ابری (محلی این دریچه) بدون کم کردن پهنای باند استفاده کنند. 

•    دوم: در سازمان های زیادی نیاز است که افراد به صورت همزمان به اطلاعاتی دسترسی داشته باشند. اما استفاده از فضای ابری نه تنها این قابلیت را نداشته، بلکه می تواند در کاهش راندمان کاری تأثیر بسزایی داشته باشد. در این جا شاهد آن هستیم که باز هم (QNAP HybridMount) این مشکل را برطرف کرده است. شما با استفاده از این دریچه و حافظه کش آن می توانید اطلاعات زیادی را در اختیار چندین  نفر به صورت همزمان قرار دهید، بدون آن که تداخلی در سرعت یا کیفیت دسترسی آن ها ایجاد شود. 

آپدیت هایی منظم و برنامه ریزی شده

 از دیگر شاخصه های استفاده از این دریچه می توان به ایجاد جدول زمان بندی آپدیت هم اشاره کرد. شما می توانید به دلخواه خود زمان آپدیت های آن را در جدولی تنظیم کنید. 

بررسی ویرایش های انجام شده

(QNAP HybridMount) این قابلیت را دارد که در هنگام ویرایش شما، بخشی هوشمند را به کار بیندازد تا شما را در جریان آخرین ویرایش های انجام شده بر روی فایل مد نظر قرار دهد.

در نهایت باید گفته استفاده از فضای ابری فناوری مدرن و بسیار تازه ای است. هر چه زمان می گذرد، افزونه و المان های جدیدی برای ارتقاء این فضا تولید شده و فضاهای ابری را کامل تر می کنند. بی شک آینده مشاغلی که با اینترنت سر و کار دارند در نهایت با فضاهای ابری گره خواهد خورد.