کیونپ و پلکس

کیونپ و plex

راه اندازی مدیا سرور Plex به همراه NAS فقط باید چند دقیقه طول بکشد . Plex به شما اجازه می دهد تمام رسانه های خود از جمله فیلم ها، شوهای تلویزیونی، عکس ها و موسیقی را در NAS ذخیره کنید و همچنین به شما اجازه میدهد تا از تمام دستگاه های خود از جمله گوشی های هوشمند، تبلتها، تلویزیون هوشمند و همچنین بسیاری از دستگاه های پخش چند رسانه ای خود مانند  Roku، Apple TV، Chromecast، Fire TV لذت برید.

رسانه های شما همیشه باید در دسترستان باشند

داشتن یک تجربه رسانه ای کامل، چه تماشای یک فیلم باشد یا ویدئو و یا گوش دادن به موسیقی، به یک محیط پایدار نیاز دارد که شامل مدیا سرور  Plex   و شبکه میباشد. از آنجا که NAS ما برای اجرای 24/7 ساعته بدون نیاز به خاموش کردن هر روزه طراحی شده، فایل های چند رسانه ای شما همواره به صورت آنلاین در دسترستان قرار دارند.  NAS به عنوان ابر خصوصی شما عمل می کند و به شما اجازه می دهد تا از راه دور و از طریق هر دستگاه و در هر مکانی به فایلهای چند رسانه ای خود دسترسی داشته باشید.

چرا باید به توانایی های رمزگذاری NAS توجه داشته باشیم

قابلیت رمزگزاری یک قابلیت بسیار مهم است، چرا که باعث لذت بردن از پخش بی وقفه فایل های چندرسانه ای شما خواهد شد. محتوای اصلی با کیفیت ذخیره شده در فرمت هایی مانند .mkv، .mp4 و غیره، اغلب مشکلاتی نظیر ناسازگاری فرمت فایل را با مدیاپلیرهای  مختلف به وجود می اورند. اگر پهنای باند شما در رزولوشن مناسبی، کدگذاری نشود، با وجود محتوای فوق العاده با کیفیت،  مدیاپلیر میتواند دچار نقص شده و عقب بماند. این درست همان جایی است که Plex وارد عمل می شود، رسانه های ذخیره شده در NAS شما را بارگذاری می کند و به شما اجازه می دهد تا آنها را در مدیاپلیرهای مختلف ، بدون هیچگونه توقف و یا افتی پخش کنید.

از آنجایی که Plex فقط از رمزگذاری نرم افزاری استفاده می کند، عمدتا برای رمزگذاری سخت افزاری به پردازنده NAS وابسته است تا با استفاده از قدرت CPU NAS این کار را انجام دهد. لذا برای تضمین پخش ویدئو بدون هیچگونه قطعی، یکی از مدلهای NAS را انتخاب کنید که حداقل از یک پردازنده  اینتل برای پردازش محتوای HD برخوردار باشد و از Intel Core ™ i3 برای  ویدئوهای بسیار با کیفیت استفاده نماید. توصیه می شود که سازگاری  NAS با  Plex را بررسی کرده و با در نظر گرفتن بودجه و نیازهای رمزگذاری خود، تصمیم آگاهانه ای بگیرید.

فضای ذخیره سازی برای DVR Plex  

اگر شما هزینه های ماهیانه گران قیمتی را برای باکسهای کابل تی وی خانگی خود میپردازید، پس ممکن است به تمام ویژگی های جدید Plex DVR * که توسط  Plex برای کاربران ارائه شده نیاز داشته باشید. ادغام   DVR، Plex و QNAP می تواند به طور چشمگیری سبک زندگی شما را تغییر دهد. به راحتی شوی مورد نظرتان را ضبط کرده و چند ساعت بعد از تماشای ان لذت ببرید.

از آنجا که QNAP به شبکه خانگی شما متصل میشود، می توانید به آسانی QNAP را به عنوان منبع نهایی ذخیره سازی خود برای تمام محتوای ضبط شده تان انتخاب کنید.