کیونپ و پلکس qnap and plex بهترین انتخاب

کیونپ و plex چگونه بهترین نس کیونپ را برای Plex انتخاب کنیم

QNAP NAS با Plex تجربه چند رسانه‌ای عالی را برای شما به ارمغان می‌آورد. اما وقتی نوبت به یافتن  QNAP NAS مناسب می‌رسد، کدام یک از راه‌ حل‌های مختلف کیونپ بهترین انتخاب برای نیازهای شما است؟ ما به شما کمک می‌کنیم تا یک NAS ایده آل را برای میزبانی Plex Media Server خود انتخاب کنید.

 کیونپ انتخابی ایده آل را برای میزبانی Plex Media Server پیشنهاد میدهد

نصب باید آسان باشد!

تنظیم Plex Media  شما با NAS فقط چند دقیقه طول می‌کشد. Plex به شما امکان می‌دهد تمام رسانه‌های خود از جمله فیلم‌ها، نمایش‌های تلویزیونی، عکس‌ها و موسیقی را در NAS ذخیره کنید و همچنین به شما امکان می‌دهد از آن‌ها در همه دستگاه‌های خود از جمله تلفن هوشمند، تبلت، تلویزیون هوشمند و اکثر دستگاه‌های پخش رسانه همچونRoku ، Apple TV ، Chromecast ، Fire TV استفاده کنید.

نصب Plex Media Server در QNAP آسان است

یک تجربه عالی رسانه‌ای همچون تماشای فیلم یا کلیپ یا پخش مداوم موسیقی، به یک محیط پایدار که شامل Plex Media Server و شبکه شما است نیاز دارد. نس کیونپ به گونه‌ای طراحی شده است که مانند رایانه شخصی شما بدون نیاز به خاموش کردن، شبانه روز کار کند. بدین ترتیب، پرونده های چندرسانه‌ای شما همواره به صورت آنلاین در دسترس هستند. در واقع، NAS به عنوان ابر خصوصی شما عمل می‌کند و به شما امکان می‌دهد تا از راه دور در هر زمان از هر دستگاهی به رسانه خود دسترسی داشته باشید و از آن لذت ببرید.

 چرا من باید توانایی کد گذاری  QNAP NAS را در نظر بگیرم؟

رمزگذاری در هنگام لذت بردن از پخش مداوم بدون هیچ‌گونه وقفه بسیار مهم است. اغلب مواقع، محتوای اصلی با کیفیت که در قالب‌هایی مانندmkv ، mp4 و ... ذخیره می‌شود، چالش عدم سازگاری فایل را با پخش کننده‌های مختلف به همراه دارد. همچنین، اگر کدگذاری به وضوح مناسب منجر نشود، پهنای باند هنگام پخش محتوای ذخیره شده با وضوح بالا تأخیر داشته و پهنای باند شما عقب می‌ماند. این همان جایی است که Plex Media Server، رسانه ذخیره شده درکیونپ NAS را رمزگذاری می‌کند و به شما امکان می‌دهد آن را در دستگاه‌های پخش رسانه‌ای و دستگاه‌های مختلف بدون توقف پخش کنید.

از آنجا که Plex فقط از رمزگذاری نرم‌افزار استفاده می‌کند، برای انجام کدگذاری سخت‌افزاری با استفاده از توان پردازنده NAS، بیشتر به پردازنده کیونپ NAS متکی است. پیشنهاد ما این است که برای تضمین پخش فیلم، مدل نس کیونپ را انتخاب کنید که حداقل دارای یک پردازنده مرکزی مبتنی بر Intel برای کدگذاری محتوای HD و Intel® Core ™ i3 (یا بالاتر از آن) با محتوای ویدیوی HD با نرخ بیت بسیار بالا باشد. بنابراین توصیه می‌شود لیست رسمی سازگاری NAS توسط Plex Media Server را بررسی کنید. بدین ترتیب، شما میتوانید با در نظر گرفتن بودجه و نیازهای کدگذاری خود، تصمیم آگاهانه تری بگیرید.

رسانه های شما همیشه باید در دسترستان باشند

داشتن یک تجربه رسانه ای کامل، چه تماشای یک فیلم باشد یا ویدئو و یا گوش دادن به موسیقی، به یک محیط پایدار نیاز دارد که شامل مدیا سرور  Plex   و شبکه میباشد. از آنجا که کیونپ NAS ما برای اجرای 24/7 ساعته بدون نیاز به خاموش کردن هر روزه طراحی شده، فایل های چند رسانه ای شما همواره به صورت آنلاین در دسترستان قرار دارند.  QNAP NAS به عنوان ابر خصوصی شما عمل می کند و به شما اجازه می دهد تا از راه دور و از طریق هر دستگاه و در هر مکانی به فایلهای چند رسانه ای خود دسترسی داشته باشید.

چرا باید به توانایی های رمزگذاری NAS توجه داشته باشیم

قابلیت رمزگزاری یک قابلیت بسیار مهم است، چرا که باعث لذت بردن از پخش بی وقفه فایل های چندرسانه ای شما خواهد شد. محتوای اصلی با کیفیت ذخیره شده در فرمت هایی مانند .mkv، .mp4 و غیره، اغلب مشکلاتی نظیر ناسازگاری فرمت فایل را با مدیاپلیرهای  مختلف به وجود می اورند. اگر پهنای باند شما در رزولوشن مناسبی، کدگذاری نشود، با وجود محتوای فوق العاده با کیفیت،  مدیاپلیر میتواند دچار نقص شده و عقب بماند. این درست همان جایی است که Plex وارد عمل می شود، رسانه های ذخیره شده در کیونپ شما را بارگذاری می کند و به شما اجازه می دهد تا آنها را در مدیاپلیرهای مختلف ، بدون هیچگونه توقف و یا افتی پخش کنید.

از آنجایی که Plex فقط از رمزگذاری نرم افزاری استفاده می کند، عمدتا برای رمزگذاری سخت افزاری به پردازنده NAS وابسته است تا با استفاده از قدرت CPU NAS این کار را انجام دهد. لذا برای تضمین پخش ویدئو بدون هیچگونه قطعی، یکی از مدلهای NAS را انتخاب کنید که حداقل از یک پردازنده  اینتل برای پردازش محتوای HD برخوردار باشد و از Intel Core ™ i3 برای  ویدئوهای بسیار با کیفیت استفاده نماید. توصیه می شود که سازگاری  NAS با  Plex را بررسی کرده و با در نظر گرفتن بودجه و نیازهای رمزگذاری خود، تصمیم آگاهانه ای بگیرید.

فضای ذخیره سازی برای DVR Plex  

اگر شما هزینه های ماهیانه گران قیمتی را برای باکسهای کابل تی وی خانگی خود میپردازید، پس ممکن است به تمام ویژگی های جدید Plex DVR * که توسط  Plex برای کاربران ارائه شده نیاز داشته باشید. ادغام   DVR، Plex و QNAP می تواند به طور چشمگیری سبک زندگی شما را تغییر دهد. به راحتی شوی مورد نظرتان را ضبط کرده و چند ساعت بعد از تماشای ان لذت ببرید.

از آنجا که QNAP به شبکه خانگی شما متصل میشود، می توانید به آسانی QNAP را به عنوان منبع نهایی ذخیره سازی خود برای تمام محتوای ضبط شده تان انتخاب کنید.

مدل‌های پیشنهادی کیونپ برای استفاده پلکس

1_ سری TS-x51D / D2 
پردازنده مرکزی:  Intel® Celeron® J4025/J4005 dual-core 2.0 GHz processor
حافظه : 2/4GB
مدل موجود : 2, 4 bay
HDMI: 1
رمزگذاری سخت‌افزار (PlexPass مورد نیاز است): 720p, 1080P
پشتیبانی از کدگذاری: 720P

2_ سری TS-x53D
    پردازنده مرکزی:    Intel Celeron® J4125 Quad-core Processor
حافظه: 4GB / 8GB قابل ارتقا تا  8GB 
مدل موجود: 2, 4, 6 bay
HDMI: 1
رمزگذاری سخت‌افزار (PlexPass مورد نیاز است): 720p, 1080P
پشتیبانی از کدگذاری: 720P, 1080P*

 3_ سری TVS-x72X
پردازنده مرکزی:     Intel® Core™ i3-8100T 4-core 3.1 GHz Processor
حافظه: 4/8GB (up to 32GB)
مدل موجود: 6, 8 bay
HDMI: 1
پشتیبانی از کدگذاری: 720P, 1080P