کیونپ چیست whats is qnap nas storage ?

کیونپ

NAS (شبکه متصل به ذخیره ‌سازی) یک دستگاه ذخیره داده است که می‌توانید عکس، فیلم، موسیقی و اسناد را در آن نگه دارید. این دستگاه می‌تواند فقط توسط خود شما استفاده شود، یا با گروه‌های بزرگی مانند خانواده‌ها، دوستان یا همکاران به اشتراک گذاشته شود. همچنین از طریق دستگاه‌های تلفن همراه و رایانه می‌توان به NAS دسترسی داشت. اگر تا به حال در مورد مزایای دستگاه کیونپ NAS  نسبت به سرویس‌های ابری نشنیده‌اید، موارد زیر در شناخت این محصول به شما کمک می‌کنند.

 QTS کیونپ چیست؟

 QNAP NAS فقط یک دستگاه ذخیره‌سازی ساده نیست. سیستم عامل هوشمند (OS) آن با نام QTS ، اساساً NASکیونپ را در نوع خود به یک کامپیوتر تبدیل می‌کند. QTS دارای ویژگی‌هایی بیشتر از ابر یا HDD خارجی است و می‌توانید متناسب با نیاز خود آن را تنظیم کنید. همچنین این سیستم عامل به طور معمول به روز می‌شود تا برنامه‌های پیشرفته و امنیت بیشتری را در اختیار شما قرار دهد.

ویژگی‌های سرویس‌های NAS کیونپ

1.    ذخیره اطلاعات
NAS کیونپ حجم زیادی از هر نوع داده را با خیال راحت ذخیره می‌کند. ظرفیت ذخیره‌سازی، به ظرفیت درایوهای دیسک سخت  (HDD) یا درایوهای SSD که تنظیم کرده‌اید بستگی دارد. دستگاه NAS  کیونپ  می‌تواند حجم بالقوه زیادی از داده را بدون هیچ گونه هزینه ماهانه پشتیبانی کند در حالی که ذخیره‌سازی راحت داده‌های سرویس‌های ابری را حفظ می‌کند.

2.    پشتیبان‌گیری از اطلاعات در کیونپ

 پس از تنظیم، از داده‌های موجود در تلفن و رایانه شما به طور خودکار در NAS شما پشتیبان تهیه می‌شوند. اگر به حفاظت بیشتری نیاز دارید، می‌توانید از این داده، پشتیبانی در cloud یا یک NAS دیگر تهیه کنید.

3.    اشتراک‌ گذاری آسان در کیونپ

کیونپ  NAS شما ابر خصوصی شماست که نه تنها می‌توانید تمام ظرفیت آن را بگیرید، بلکه می‌توانید از آن به عنوان سرور داده با دیگران نیز استفاده کنید مانند خانواده، دوستان یا اعضای تیم. همچنین شما می‌توانید پرونده‌ها را به راحتی بین سیستم عامل‌های مختلف از جمله Windows ، Mac ، iPhone  و Android به اشتراک بگذارید و همگام‌سازی کنید. اگر می‌خواهید مجموعه‌ای از عکس‌های سفر خود را با دوستان خود به اشتراک بگذارید، فقط به آن‌ها یک پیوند به پوشه بدهید و آن‌ها می‌توانند مطالب را مشاهده کنند و تصاویر خود را برای تعریف مجموعه شما بارگذاری کنند.

4.    همه داده‌های خود را در یک مکان مدیریت کنید.

فضای دستگاه کیونپ NAS   را می‌توان روی رایانه نصب کرد. "Mounting"حالتی است که دستگاه توسط رایانه شناخته می‌شود. هنگامی که NAS  روی رایانه شما نصب می‌شود، می‌توانید محتویات را در بخش "File Explorer"> "Network" در Windows  یا "Finder"> "Places" در Mac مشاهده کنید.

 80٪ از کاربران کیونپ با بهره‌گیری از این ویژگی محیط بسیار مناسبی را برای دسترسی به پرونده‌هایشان فراهم می‌کنند. این موضوع بدان معنا نیست که شما نمی‌توانید از مکانی دور به NAS دسترسی پیدا کنید؛ فقط مرورگر خود را باز کنید و داده‌ها در دسترس شما خواهند بود. با استفاده از "File Station" ، می‌توانید فایل‌ها را از منابع مختلف دیگر از جمله حافظه USB ، دستگاه‌های تلفن همراه و دیسک‌های نوری مشاهده و مدیریت کنید.

5.    امنیت فناوری رمزگذاری کیونپ داده‌های شما را ایمن کرده و از دسترسی غیر مجاز جلوگیری می‌کند. همچنین برنامه امنیت مشاور داخلی از پرونده‌های شما در برابر ویروس‌ها و بدافزارها در دستگاه کیونپ NAS  محافظت می‌کند.

NAS  کیونپ چه کاری می‌تواند انجام دهد؟

استفاده بالقوه از QNAP NAS تقریباً بی‌پایان است. شما می‌توانید از آن به عنوان راه حل نظارت بر منزل یا به عنوان سرور در یک دفتر استفاده کنید . دستگاه کیونپ NAS  یک مارک قابل اعتماد است و به دلیل انعطاف‌پذیری، توسعه‌پذیری و کیفیت در سراسر جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد. حال، بیایید وظایف اصلی که یک QNAP NAS می‌تواند انجام دهد را بررسی کنیم.

1.    مدیریت عکس در کیونپ

با ذخیره سریع عکس‌ها در کیونپ NAS خود، فضای ذخیره‌سازی تلفن خود را آزاد کنید. هر عکسی که در QNAP NAS ذخیره شده باشد، با استفاده از یک برنامه همراه عکس اختصاصی برای تلفن در هر زمان در دسترس شما قرار خواهد گرفت. مرتب‌سازی و یافتن پرونده‌ها نیز با فناوری تشخیص تصویر  AI QNAP بسیار ساده شده است.

2.    مدیریت فیلم در کیونپ

فیلم‌ها را از طریق تلویزیون یا رایانه خود تماشا کنید و به راحتی آن‌ها را با خانواده و دوستان خود به اشتراک بگذارید.

3.    مدیریت موسیقی در کیونپ

موسیقی را از هر دستگاه یا سیستم عامل، ذخیره و مدیریت کنید. موسیقی خود را جستجو و طبقه‌بندی کنید، لیست پخش ایجاد کنید، متن شعر را وارد کنید، آهنگ‌هایی را در اتومبیل خود پخش کنید یا هشدارهایی را برای اعلان تنظیم کنید.

4.    پخش رسانه در کیونپ

موسیقی، عکس و فیلم ذخیره شده در NAS خود را در دستگاه‌های مختلف پخش کنید. به عنوان مثال، فیلم‌ها را از طریق Amazon Fire TV ، دستگا‌ه‌های DLNA  و Android TV  پخش کنید یا برای پخش موسیقی به بلندگوها با استفاده از USB یا Bluetooth® متصل شوید.

فناوری ساده اما شگفت انگیزی QNAP NAS

سه فناوری آخر ارائه شده در اینجا به ویژه خاص نیستند، اما منحصر به QNAP NAS هستند و ارزش بیشتری در مقایسه با سایر انواع  دستگاه در کیونپ NAS  در این بازه قیمت دارند.

1.    کدگذاری 4K در کیونپ

این قابلیت فیلم‌ها را برای پخش در دستگاه‌های مختلف به فرمت‌های ویدیویی جهانی تبدیل می‌کند. این فناوری امکان پخش صاف فیلم با کیفیت بالا را حتی در تلفن‌هایی با اندازه صفحه نمایش کوچک فراهم می‌کند.

2.    Snapshots در کیونپ

 Snapshots یک عملکرد حفاظت از داده‌های مدرن است. اکثر تولیدکنندگان دستگاه NAS در کیونپ فقط این قابلیت را در NAS  سطح بالای تجاری دارند اما QNAP NAS آن را برای همه فراهم می‌کند! مهم نیست که کدام QNAP را دریافت می‌کنید زیرا می‌توانید با استفاده از Snapshots به سرعت از اطلاعات خود پشتیبان تهیه کنید.

چهار تفاوت اصلی بین  Snapshotsو پشتیبان‌گیری طبیعی عبارت ‌اند از:

•    Snapshots سریع‌تر از پشتیبان‌ گیری است. 
•    Snapshots باعث صرفه‌ جویی در فضا می‌شود (تهیه نسخه پشتیبان به همان اندازه، فضای منبع داده نیاز دارد). 
•    ارزش واقعی Snapshots مفید بودن آن‌ها در محافظت در برابر تأثیر بدافزار یا هک است. 
•    پشتیبان‌گیری تنها می‌تواند یک نسل را ذخیره کند در حالی که Snapshots می‌تواند چندین نسل را ضبط کند.

کارت های PCIe در کیونپ چیست؟

شما می‌توانید قابلیت‌های‌ دستگاه NAS کیونپ را با استفاده از کارت‌های PCIe گسترش دهید. به زبان ساده، کارت‌های PCIe در اسلات‌های PCIe موجود در QNAP NAS قرار می‌گیرند تا قابلیت‌های بیشتر یا برنامه‌های بالقوه بیشتری را به آن اضافه کنند. به عنوان مثال، می‌توانید نصب کارت QM2 کیونپ ، اتصال کارت پرسرعت 10GbE ، اتصال Wi-Fi با کارت بی‌سیم و پشتیبانی از حافظه نهان SSD را اضافه کنید. پشتیبانی از کارت‌های PCIe برای کسانی که می‌خواهند در آینده از سرمایه‌گذاری خود جلوگیری کنند، مزیت بزرگی محسوب می‌شود زیرا آن‌ها می‌توانند عملکردهای اضافی را برای پاسخگویی به نیازهای روزافزون به NAS  خود اضافه کنند.

ذخیره ساز کیونپ یک واحد ذخیره ساز تحت شبکه کیونپ (NAS) مبتنی بر سیستم عامل لینوکس است که ضمن ارائه عملکرد برتر، شاهد قیمت رقابتی آن در بازار آزاد اقتصادی هستیم. در حال حاضر ذخیره ساز تحت شبکه با قابلیت بروزرسانی، مجهز به یک پردازندۀ چند هسته ای است .

از آنجا که این سرور NAS در نسخۀ بروزشده سیستم عامل مبتنی بر لینوکس QTS عرضه می شود، به طور قطع چشمگیر و مؤثر واقع می شود و با توجه به این امر که این واحد ذخیره ساز قادر به پخش فایل های چند رسانه ای با کیفیت ۱۰۸۰ و حتی Ultra HD است، می توان از آن به عنوان مدیا پلیر استفاده نمود. بله، این سرور NAS مجهز به یک خروجی HDMI و یک اتصال دیسپلی ‌پورت است که تنها کافی است پخش کننده رسانه XBMC  / Kodi را راه اندازی کنید.

 علی رغم وجود مصرف های کنندگان سخت گیر و محتاط، با کاهش قیمت ها و دسترسی افراد به Gigabit LAN Ethernet  پر سرعت در خانه ،به تدریج بازار خود را با دستگاه های NAS وفق داده و آن را هدف قرار می دهد. شرکت کیونپ (QNAP) از جمله شرکت های خارجی است که در عرضه ذخیره سازهای NAS مقرون به صرفه و مناسب  NAS سرآمد است، نام دارد. ذخیره ساز کیونپ با سیستم عامل مبتنی بر لینوکس QTS   ویژگی نرم افزاری و رابط کاربری گرافیکی مناسبی را در اختیار کابران قرار میدهد. بدین منظور، به آزمایش و بررسی این واحد ذخیره ساز درمقایسه باعمده محصولات با قیمت های رقابتی از شرکت هایی همچون سینولوژی (Synology) و نت گیر (Netgear) خواهیم پرداخت. علاوه برآنکه ذخیره ساز NAS با برخورداری از مجموعه سخت افزاری و نرم افزاری بسیار مطلوب یک سرور فایل سریع محسوب می شود، با برنامه های کاربردی و نیز قابلیت های رسانه ای نیز بارگذاری می شود.

ذخیره ساز NAS کیونپ یک اتصال SSD با کش داخلی و قابلیت RAID کامل با  Gigabit Ethernet که می تواند از قابلیت  Link  Aggregation  نیز برخوردار باشد ، و پورت USB  و در نهایت دارای مجموعه ای از قابلیت های نرم افزاری است که موجب اثرگذاری روز افزون آن می شود.همچنین این دستگاه را می توان همانند سرور UPnP،FTP ،MySQL ،WWW و هر چه که نام سرور در آن باشد متصل نمود، اما از آنجایی که  این ذخیره ساز یک سرور دانلود است، از قابلیت گسترش به اندازه دلخواه برخوردار است.

 به منظور دسترسی به فایل های منظم و منسجم تر، این واحد ذخیره ساز سازگار با عمده سیستم عامل های (OS) مبتنی بر «مدیریت گروه و کاربر» قرار دارد. ذخیره ساز کیونپ از قابلیت های فراوانی برخوردار است که از جمله آنها می توان به اشتراک گذاری فایل، دانلود تورنت و یوزنت و سرورهای کاملاً پیشرفته CMS اشاره نمود. به عبارتی دیگر، هر چه که مورد نیاز شما باشد، در اختیارتان قرار می دهد.

ابر cloud در کیونپ
پشتیبان گیری داده ها در ابر این امکان را به شرکت های تجاری می دهد تا بتوانند از هر نقطه جهان  به داده ها و اطلاعات خود دسترسی داشته باشند. بنابراین تمامی محصولات و دستگاه های کیونپ در صورت اتصال اینترنت ابر قابل دسترسی باشد، از بارگیری و دانلود آسان اطلاعات پشتیبانی می کند.

قابلیت شبکه در ذخیره ساز تحت شبکه کیونپ

تجمیع لینک ها در کیونپ
تجمیع لینک ها روشی است که برای اتصال لینک های چندگانه میان سوئیچ و  ذخیره ساز NAS در یک اتصال بزرگتر و سریعتر مورد استفاده قرار می گیرد، که ضمن حفظ سرعت انتقال ثابت منجر به افزایش ظرفیت شبکه نیز می شود. از آنجا که تجمیع لینک ها نیازمند تغییرات قابل توجهی در سخت افزار نیست، می توان آن را یک دستگاه مقرون به صرفه در بهبود عملکرد شبکه دانست. استفاده از تجمیع لینک ها منجر به بهینه سازی در بهره برداری از منابع می شود و توان عملیاتی را افزایش و زمان پاسخ را کاهش می دهد و همچنین از سربار جلوگیری می کند. ذخیره ساز NAS کیونپ از ۷ flavor  در تجمیع لینک ها استفاده می کند که شامل تعادل بار بیش از ، ۸۰۲,۳ad، تعادل XOR، تعادل TLB، تعادل ALB می باشد .

۱۰GbE در کیونپ

مراکز داده های سطح بالا اغلب نیازمند سطحی از سرعت هستند که میانگین اتصال اترنت هم قادر به فراهم آوری آن نیست. خوشبختانه، محصولات ذخیره ساز تحت شبکه کیونپ در مقابل حجم انبوهی از تکنولوژی های نوظهور آماده است. با استفاده از یک اسلات داخلی  PCI-e ، کاربران شرکت های تجاری به راحتی می توانند یک آداپتور اترنت ۱۰ G را برای سرعت های انتقال سریع نصب کنند که باری دیگر در اثبات این مدعا است که ذخیره ساز های NAS کیونپ به منظور پاسخگویی به نیازهای امروز و فردا طراحی شده اند.

امنیت داده ها در کیونپ
آنتی ویروس کیونپ

کاربران خانگی اغلب داده های خصوصی خود را اعم از عکس های خانوادگی  و اسناد خصوصی در دستگاه های خود ذخیره می کنند. با توجه به خطرات ناشی از ویروس ها در دستگاه ها که همانند NAS به یکدیگر متصل هستند، اطمینان از امنیت داده ها  اطلاعات امری منطقی است. بدین ترتیب، شرکت کیونپ، آنتی ویروس های مطمئن و قابل اعتمادی همچون CLAMAV  را به صورت رایگان در احتیار تمامی کاربران قرار می دهد.

انتقال امن فایل با SFTP/HTTPS/SSL

پروتکل های فوق همگی در ذخیر ساز NAS کیونپ اجرا می شوند تا از انتقال امن داده ها اطمینان حاصل شود: FTP امن یک جایگزین پیشرفته تر در پروتکل انتقال فایل (FTP) است، پروتکل انتقال ابرمتن امن (S-HTTP) به منظور کمک به انتقال خصوصی داده ها بر شبکه جهانی وب است و لایه سوکت‌های امن (SSL) یک پروتکل رمزنگاری است که ارتباطات آنلاین امن را تضمین می کند.

رمزنگاری AES ۲۵۶bit

ویژگی AES ۲۵۶bit RAID Volume Encryption  ارائه شده از سوی شرکت کیونپ امکان رمزنگاری حجم RAID را با یک دیسک USB قابل نوشتن  بر ذخیره ساز NAS به کاربر می دهد. به هنگامی که حجم RAID رمزنگاری شد، بدون دیسک USB حاوی کلید رمزنگاری شده، هیچ کس امکان دسترسی برای بازیابی اطلاعات و یا تغییر تنظیمات را نخواهد داشت. در نتیجه، داده ها و اطلاعات کاربران از ۱۰۰درصد امنیت برخوردار است  حتی اگر هارد دیسک و یا خود دستگاه ذخیره ساز سرقت شود.

مجازی سازی پیشرفته VMware ESXi ۵,۵ Certified

با ذخیره سازهای کیونپ VMware® Ready certified و کاربران شرکت های تجاری قادر خواهند بود تا از ذخیره سازهای NAS به همراه سرور VMware® تا بتوانند زیرساخت های مجازی ایجاد کنند و ماشین مجازی (VMs) بسازند. در ماشین های مجازی، سیستم عامل های مختلفی را می توان راه اندازی و برنامه های کاربردی بسیاری را بر هر سیستم عامل نصب نمود تا وظایف مختلفی را اجرا کند. ذخیره ساز NAS با سرور VMware® یک بانک منابع یکپارچه را شکل می دهد که ماشین های مجازی برای اجرای برنامه ها ا از آن استفاده می کنند. در مقایسه با سرورهای تکی و سنتی با مجموعه ای از مدل های برنامه های کاربردی، زیرساخت های مجازی به صورت قابل توجهی هزینه های عملیاتی، مصرف برق را کاهش و بهره وری کلی منابع سخت افزاری را افزایش می دهد .

VMware ESXi VAAI در کیونپ

کاربرانی که از نوع عمومی هایپروایزر مجازی سازی، ESXI، استفاده می کنند، هم اکنون می توانند از پشتیبانی کامل برای VAAI بهره ببرند. vSphere Storage APIs برای یکپارچه سازی آرایه (داده ها)، در پلت فرم مجازی سازی امکان تخلیه عملیات ذخیره سازی را در ذخیره سازی تحت شبکه فراهم می کند که موجب بهبود عملکرد کلی زیرساخت دسکتاپ مجازی (VDI) می شود.

Citrix Ready در کیونپ

Citrix XenServer تنها پلت فرم مجازی سازی سرور سطح سازمانی و با تکنولوژی ابر است که ویژگی های مهمی از جمله مهاجرت زنده و مدیریت متمرکز چند سرور را بدون هزینه ارائه می کند. ذخیره سازهای Citrix Ready  کیونپ تمامی مراحل و فرآیند تأیید Citrix را گذرانده اند.

سرور ویندوز Server ۲۰۰۸ R۲ Hyper-V در کیونپ

این سرور ویندوز که برای نرم افزارهای تجاری و  نرم افزارهای حیاتی – مأموریتی طراحی شده، لوگوی سرور ویندوز Server ۲۰۰۸ R۲ Hyper-V نشان می دهد که راه حل های سازمانی شرکت کیونپ قابلیت پاسخگویی به بالاترین موارد فنی مایکروسافت از جمله ثبات، امنیت، قابلیت اطمینان، قابلین دسترسی، اصول ویندوز، و قابلیت سازگاری با پلتفرم را دارد.

تکنولوژی iSCSI Thin Provisioning در کیونپ

تکنولوژی iSCSI Thin Provisioning به مدیران این امکان را می دهد تا بتواند چندین مقصد  iSCSI Thin-Provision  تحت حجم  iSCSI Thin-Provision  بسازد. سپس این مقصدهای iSCSI  فضای ذخیره سازی فیزیکی را از حجم iSCSI Thin-Provision به اشتراک می گذارند. تکنولوژی iSCSI Thin-Provisioning از اختصاص دائمی (OP) فضای ذخیره  سازی فیزیکی از سوی مدیران جلوگیری می کند بنابراین، تا حد زیای منجر به کاهش هزینه سرمایه گذاری بر ذخیره سازی  در شرکت های تجاری در تمامی رده ها می شود.  

ابر خصوصی در کیونپ
نرم افزار موبایل  QNAP T Mobile App

ما در جامعه تلفن همراه زندگی می کنیم و راه حل های ذخیره ساز NAS نیز همگام با نیازهای جامعه در حال حرکت است. استفاده از ذخیره ساز های NAS کیونپ در دستگاه های هوشمند، در واقع پشتیبانی این شرکت از نرم افزار موبایل با پشتیبانی از سیستم عامل های iOS و اندروید، این نرم افزار مدیریت NAS  به کاربر امکان دسترسی، کپی برداری، انتقال، و ویرایش هر نوع داده ای را میان ذخیره ساز NAS و دستگاه های تلفن همراه می فراهم می کند. ابر خصوصی شما  از هر جای دنیا تنها با دسترسی به اینترنت، قابل دسترس خواهد بود.

نرم افزار موبایل QNAP T-Dashboard Mobile App

T-Dashboard یک نرم افزار نظارت بسیاری قوی در دستگاه های ذخیره ساز NAS شرکت کیونپ است و به هنگامی که از Apple App Store  و یا Android Play Store دانلود شود، کاربران با استفاده از تلفن هوشمند به راحتی می توانند وارد ذخیره ساز NAS کیونپ خود شوند. پس از ورود به آن، کاربران به آرایه ای از اطلاعات در مورد دستگاه و وضعیت سرویس همانند نسخه سیستم عامل، آپ تایم، بار CPU و حتی وضعیت fan دسترسی خواهند داشت.

سرور رایگان DDNS  در کیونپ

این سرور امکان دسترسی آسان به ذخیره ساز NAS را با Dynamic DNS فراهم می کند. سرویر DDNS از طریق اینترنت از راه دور، به کاربر امکان تخصیص و دسترسی به فایل های NAS را می دهد و از آنجاییکه به یاد آوردن رقم های IP عموماً دشوار است، از نام دامنه برای مدیریت بسیار آسان تر  ذخیره ساز NAS استفاده می شود. به هنگامی که آدرس IP تغییر کند، سرور DDNS به طور خودکار  آدرس را تنظیم می کند تا از امکان دسترسی از راه دور اطمینان حاصل کند. به طور خلاصه، سرور DDNS با استفاده از اسامی دامنه به جای IP، دسترسی بسیار راحت  را به ذخیره ساز NAS کیونپ را برای کاربر فراهم می آورد.

وب دیسک در کیونپ

ماژول وب دیسک روشی بسیار عالی برای دسترسی از راه دور و یا محلی به فایل ها در ذخیره ساز NAS است. از آنجه که عملکرد آن از طریق مرورگر وب است، دسترسی به وب دیسک نیز بسیار راحت و آسان خواهد بود. به هنگامی که این ماژول در داخل نصب شود، امکان بارگذاری اطلاعات در ذخیره ساز NAS، و دانلود فایل از ذخیره ساز NAS و نیز سازماندهی مجدد فایل ها و فولدرهای موجود در ذخیره ساز  NAS را ممکن می سازد. در واقع همه چیز از طریق رابط کابرپسند که تنها با انتخاب و کلیک بر آن اجرا می شود، می توان دقیقاً فایل ها را از راه دور مدیریت و سازماندهی نمود.

خروجی HDMI داخلی در کیونپ

ادغام  ذخیره ساز NAS کیونپ با خروجی HDMI امکان اتصال مستقیم ذخیره ساز NAS به تلویزیون خانگی را ممکن میسازد. پس از نصب ماژول های نمایش محلی و XBMC، مستقیماً میتوان فایل های رسانه ای  از ذخیره ساز NAS را در  تلویزیون پخش نمود. در واقع به معنای تبدیل ذخیره ساز NAS به یک هاب نهایی چندرسانه ای است. به لطف طیف گسترده ای از کابران، XBMC  یک مرکز رسانه منبع باز است که اساساً برای Xbox  ساخته شده بود. رابط کاربر گرافیکی آن (GUI) تنها با فشردن چند دکمه به کاربر امکان جستجوی آسان و مشاهده فایل های ویدئوی، تصاویر، پادکست ها و پخش موسیقی را می دهد.  

مرکز رسانه PLEX در کیونپ

سرور رسانه PLEX قلب و مغز هر سیستم رسانه ای دیجیتال محسوب می شود. این سرور رایگان یک ماژول موجود در QNAP App Center است که امکان راه اندازی و مدیریت رسانه را به کار می دهد. با نصب سرور رسانه PLEX در ذخیره ساز  NAS کیونپ، بسیاری از دستگاه ها بر شبکه (همچون Xbox ۳۶۰ و یا دستگاه های تلفن همراه) می توانند به راحتی به رسانه های آنلاین و محلی متصل شوند. این سرور قادر است به طور خودکار محتوای iTunes، iPhoto و Aperture را جمع آوری نماید. از فیلم های مورد علاقه تان گرفته تا رشته کوه های موسیقی شما، سرور PLEX امکان  مدیریت  رسانه در ذخیره ساز NAS کیونپ را فراهم می آورد که کاربر براحتی می تواند از آن لذت ببرد.

سرور iTunes در کیونپ

این تکنولوژی ذخره ساز NAS کیونپ شما را به سرور iTunes متصل می کند. با این ویژگی نوآورانه، می توان تنظیم نمود که چه افرادی می توانند به رسانه شما و همچنین پخش فایل های به اشتراک گذاشته شده در شبکه تان دستری داشته باشند.

سرور تصویر Piczza در کیونپ 

سرور تصویر Piczza کیونپ ابزاری قدرتمند در اشتراک گذاری فایل ها با دیگر افراد به صورت محلی و از راه دور است. در واقع مدیران می توانند اکانت های چندگانه ایجاد نمایند که به هر کاربر در خانه و یا در اداره امکان مدیریت گالری عکس و جستجوی در آلبوم های عمومی دیگران را فراهم می آورد. با به اشتراک گذاری تجارب و گالری ها، کاربران می توانند رشد جوامع Piczza تحریک کنند.

اشتراک گذاری فایل در کیونپ

در مسئله استراک گذاری فایل، ذخیره ساز NAS شرکت کیونپ را می توان به عنوان یک سرور FTP راه اندازی نمود که امکان دستری به اطلاعات از طریق نرم افزار FTP به دوستان و یا کارمندان (با یک شناسه کاربری و رمز عبور معتبر) می دهد . به عنوان مثال، وب دیسک یک روش بسیار عالی در دسترسی  آنلاین و یا محلی به فایل ها در ذخیره ساز NAS است. پس از ورود به سیستم، وب دیسک به کاربر مجاز  امکان بارگذاری فایل در ذخیره ساز NAS، و دانلود فایل از آن  و همچنین امکان سازماندهی مجدد فایل ها وفولدرها را در ذخیره ساز NAS فراهم می کند. در واقع همه چیز از طریق رابط کابرپسند که تنها با انتخاب و کلیک بر آن اجرا می شود، می توان دقیقاً فایل ها را از راه دور مدیریت و سازماندهی نمود.

مدیریت دانلود بیت تورنت کیونپ

آیا حجم وسعی از فایل ها را دانلود می کنید؟ برنامه کلاینت بیت تورنت به شما امکان دانلود مستقیم فایل های بیت تورنت را در ذخیره ساز NAS ممکن می سازد. ظرفیت اضافی موجود در ذخیره ساز NAS کیونپ ضمن استفاده از قدرت محاسباتی مستقل به منظور اجرای هماهنگ و آسان کامپیوترتان، تمامی فایل های بیت تورنت شما را ذخیره می کند، پس از آن، تمامی دانلودها به صورت منظم در ذخیره ساز NAS ذخیره شده و آماده اجرا می شوند.

برچسب ها

نس-کیونپ