پردازش کیونپ

مزیت هایی که پردازش سریع داده های کیونپ برای یک سیستم دارد . 

دستگاه پردازش سریع داده های کیونپ

دنیای دیجیتال هر روز در حال تغییرات گسترده و تازه ای است. ارتباط بین بخش های مختلف یک سازمان و انتقال داده ها و ذخیره آنها شرایطی را فراهم آورده است که نیاز به شکل ویژه ای از ذخیره اطلاعات و داده ها باشد. اما کیونپ به چه معنا می باشد؟ در حقیقت پردازش سریع داده های کیونپ یا QNAP مخفف Network Attached Storage (NAS) می باشد. پردازش سریع داده های کیونپ سیستم هایی هستند که شامل چند هارد دیسک می باشند که به صورت دائم با اینترنت در ارتباط هستند و مرکزی برای ذخیره و اطلاعات داده های شما می باشند. شما با استفاده پردازش سریع داده های کیونپ می توانید تمام پرونده های و اطلاعات مهم خود در یک  سازمان را ذخیره سازی کنید. در حقیقت QNAP هارد اکسترنال شما می باشد. و در هر زمان که نیاز به دسترسی به اطلاعات داشته باشید به راحتی می توانید از آن استفاده نمایید.

چرا پردازش سریع داده های کیونپ طراحی و راه اندازی شد؟

بسیاری از سازمانها برای ارائه برنامه ها و خدمات خود نیاز به سیستمی دارند که بتواند نیازهای آنها را در زمینه مدیریت و ذخیره سازی فایل و داده ها، گرفتن پشتیبان از برنامه ها و داده ها و کارایی بالا در محیط های مجازی و چند رسانه ای  همراهی و حمایت کند. همه این موارد توسط پردازش سریع داده های کیونپ قابل دسترسی می باشد. در حقیقت این فن آوری به شما کمک می کند تا روشهای جدیدی در  شکل و نوع ذخیره سازی، استفاده مجدد از پرونده ها و داده های خود داشته باشید. به طور کلی مزیت استفاده از پردازش سریع داده های کیونپ به اندازه ای گسترده است  که استفاده از آن در هر سیستمی توصیه می شود.

-    امکان پشتیبان گیری از پرونده
در زمان استفاده از این سیستم حتی در صورت خرابی هارد دیسک و کامپیوتر پشتیبان گیری از سیستم شما انجام می شود و داده های شما حفظ می شود.

-    سازماندهی متمرکز پرونده ها
با استفاده از پردازش سریع داده های کیونپ شما می توانید یک سیستم متمرکز را طراحی کنید که در هر زمان و مکانی به اطلاعات مورد نیازتان دسترسی پیدا کنید

-     امکان اشتراک فایل های متفاوت
کافی است تیم کاری شما به اطلاعات خاصی نیاز داشته باشند، در آن صورت با ارائه یک لینک این توانایی را دارید که اطلاعات مورد نیاز تیم خود را در اختیار آنها قرار دهید.

-    امکان ذخیره سازی اضافه تر
بسیاری از اطلاعات در سیستم های ما هر روز در حال گسترش می باشند و دلیل آن هم استانداردهایی است که در مورد کیفیت ذخیره سازی مورد نیاز ما می باشد. با پردازش سریع داده های کیونپ می توانید داده ه و اطلاعات خود را با بهترین کیفیت ذخیره کنید.
 
آیا استفاده از پردازش سریع داده های کیونپ از لحاظ امنیتی نیز مزیتی دارد؟

-    ذخیره سازی ایمن
یکی از موارد مهمی که  در ذخیره سازی داده ها و اطلاعات مورد توجه است ذخیره سازی ایمن و مطمئن آنها می باشد.

-    دسترسی محدود و تعیین شده از راه دور
پردازش سریع داده های کیونپ می تواند به یک دستگاه پشتیبان  برای اطلاعات شما تبدیل شود تا شما بتوانید در هر زمان و مکانی به اطلاعات مورد نیاز خود دسترسی پیدا کنید.

-    امنیت
به راحتی برای حفظ اطلاعات خود در پردازش سریع داده های کیونپ می توانید آنها را رمزگذاری نمایید تا از دسترسی افراد نامطمئن دور باشد.

استفاده از پردازش سریع داده های کیونپ چه مزیتی برای کسب و کارها دارد؟

ذخیره اطلاعات در یک شبکه قابل حمل

دنیای اطلاعات هر روز در حال گسترش است و کسب و کارهای امروزی نیاز به روش های متفاوتی برای ذخیره سازی اطلاعات  به صورت ایمن دارند. استفاده از روش های جدیدی مانند پردازش سریع داده های کیونپ کمک  بزرگی برای  کسب و کارهای است که یا ذخیره سازی اطلاعات به صورت گسترده روبرو می باشند. امکان تهیه برنامه های مجازی برای سیستم، مدیریت ذخیره سازی اطلاعات و داده ها و نظارت بر اطلاعات در محیط های تجاری تنها چند مورد ساده از مزیت های استفاده از این روش می باشد. در کنار آن سهولت استفاده از اطلاعات در هر زمان و مکانی و امنیت بالای اطلاعات در این روش ذخیره سازی و پردازش از نکات مثبت استفاده از این روش می باشد.

پردازش سریع داده های کیونپ برای چه سیستم هایی مفیدتر می باشد؟

یکی از مهمترین محیط ها و بخش های سازمانی که با اطلاعات در ارتباط است، محیط های آی تی در سازمانها می باشد. معمولا اطلاعات و داده هایی که در این بخش ها وجود دارد حجم گسترده ای دارند و سازمانها به دنبال روش هایی برای ذخیره سازی مطمئن آنها می باشند. استفاده از پردازش سریع داده های کیونپ در سیستم عامل هایی که با حجم بالایی از داده ها روبرو هستند کمک می کند تا با بهینه شدن بخش ذخیره سازی اطلاعات که عموما هارد دیسک ها هستند هم ذخیره سازی داده ها بهتر انجام شود و هم سرعت خواندن و تجزیه و تحلیل اطلاعات در سیستم افزایش پیدا کند. روش پردازش سریع داده های کیونپ کمک بزرگی برای  افزایش طول عمر هارد دیسک ها می باشد. سازگاری آن با سرویس های مختلف در فضای مجازی باعث عملکرد بهتر آن در محیط های شلوغ  سازمانی می شود. به طور کلی این روش ذخیره سازی برای سیستم هایی کاربرد دارد که نیاز به یک محیط قابل انعطاف در آنها احساس می شود.

آیا پردازش سریع داده های کیونپ دارای تنوع می باشد؟

هر تکنولوژی و فنا وری باید دارای متناسب با تغییرات و تنوع سلیقه ها خود را هماهنگ سازد. روش پردازش سریع داده های کیونپ هم از نظر سخت افزاری و هم از نظر نرم افزاری ویژگی های تاثیرگذاری دارد.
-    رک مونت

دستگاههای که در پردازش سریع داده های کیونپ بر اساس این روش کار می کنند برای ذخیره سازی های سازمانی استفاده می شوند و عملکرد آنها بسیار بالا می باشد.
-    طراحی ست تاپ

اگر به ذخیره سازی با امکان حمل و نقل آسان و استفاده در محیط های اداری کوچک نیاز دارید، این نمونه از دستگاه پردازش سریع داده های کیونپ انتخاب بسیار مناسبی برای شما خواهد بود، صدای کم و نویز پایین از ویژگی های منحصر به فرد این دستگاه می باشد.  
-    ناور

گاهی اوقات به دستگاه ذخیره سازی برای  استفاده در مراکز داده و اطلاعات سازمان نیاز است که علاوه بر ذخیره داده ها سرو صدای کم و نویز پایینی داشته باشد. برج ها نمونه هایی از دستگاههای پردازش سریع داده های کیونپ هستند که به خوبی می توانند در مکان های کوچک مورد استفاده قرار بگیرند. 

 ویژگی های خاصی که در انتخاب مدل پردازش سریع داده های کیونپ باید به آن توجه کرد : 

ُبا توجه به نیازها و کاربردهایی که از انواع روش ها و مدل های پردازش سریع داده های کیونپ انتظار می رود در زمان انتخاب مدل حتما به تفاوت کاربردها و نیازهای سازمانی خود توجه کنید. یکی از مواردی که  در انتخاب مدل مورد استفاده تاثیرگذار است تعداد دیسک هایی است که قرار است مورد استفاده قرار بگیرد. باید به این نکته مهم توجه داشته باشید که  مدل انتخاب شده می تواند از چند هارد دیسک به صورت همزمان پشتیبانی کند یا خیر. اگر کار سازمانی شما در حال توسعه و گسترش می باشد باید از همان ابتدا نسبت به انتخاب مدل  توجه بیشتری داشته باشید.
ظرفیت پشتیبانی از موارد مهم دیگری است که در زمان انتخاب مدل پردازش سریع داده های کیونپ باید مورد توجه قرار بگیرد. دستگاههای سخت افزاری بدون هارد دیسک در اختیار شما قرار می گیرد و شما باید دیسک ها خودتان انتخاب کنید. اگر در این زمینه تجربه ای ندارید حتما با افرادی که  تجربه کار و استفاده  از مدل مورد نظر شما را دارند صحبت کنید.

تنوع در مدل و کاربرد کیونپ qnap model

توجه به کارایی مورد مهم دیگری است که در انتخاب مدل پردازش سریع داده های کیونپ تاثیر گذار می باشد، برای مثال تولید فیلم ها و ویدیوهای دیجیتالی حجم بالایی از داده ها را شامل می شود. برای ذخیره سازی این حجم گسترده  نیاز به پردازشگر و هارد دیسک هایی با توانایی و عملکرد بالا ی باشد تا خروجی متناسب با تولید ویدیوی شما را فراهم کند. با توجه به کارایی که انتظار دارید می توانید فضای ذخیره سازی متناسب با کار خود را انتخاب کنید.

چرا توصیه می شود از پردازش سریع داده های کیونپ استفاده شود ؟

طراحی پردازش سریع داده های کیونپ بر اساس الگوریتمی طراحی شده است که  با بهبود عملکرد هارد دیسک ها در یک سیستم  روش را ایجاد می کند تا به شکل منظمی خواندن و نوشتن اطلاعات انجام شود. این نظم تصادفی نیست و این از مزیتهای آن می باشد. همچنین در کنار افزایش سرعت در خواندن و نوشتن هارد دیسک ها، عمر مفید آنها را نیز افزایش می دهد. فراهم آوردن شرایطی که عملکرد سیستم در محیط های شلوغ داده ها و ذخیره سازی آنها به خوبی عمل کند از دیگر مزیت های استفاده از پردازش سریع داده های کیونپ می باشد. ایجاد نظم و یکپارچگی در شبکه و قابلیت اطمینان بالایی که به ذخیره سازی اطلاعات تحت شبکه در این روش می توان داشت از دلایل عمده ای است که استفاده از پردازش سریع داده های کیونپ در سیستم های کوچک و بزرگ سازمانی را توصیه می کند.