خرید هارد کیونپ

یکی از قابلیت های بی نظیر دستگاه های ذخیره ساز کیونپ در امکان انتخاب سخت افزار های به کار رفته در آن می باشد. کاربر می تواند کیس دستگاه مورد نظر را با توجه به سناریوی مصرف خود تهیه نموده و با انتخاب سخت افزار های مورد نظر اعم از هارد کیونپ، CPU و RAM آن را شخصی سازی نماید. این مورد به کاربران امکان می دهد تا با انتخاب هارد کیونپ متناسب با دستگاه خود به نهایت بهره برداری از توان QNAP NAS برسند.با این حال سوالات زیادی در خصوص انتخاب نوع دستگاه، انواع هارد کیونپ، هارد کیونپ متناسب با سناریوی مصرفی و غیره پیش روی خریداران دستگاه ذخیره ساز کیونپ وجود دارد. در این مقاله قصد داریم با بررسی انواع هارد کیونپ به برخی از این سوالات کاربران پاسخ دهیم. لطفا در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

فروش انواع هارد سرور کیونپ

دستگاه های ذخیره اطلاعات تحت شبکه کیونپ

امروزه حجم انبوه تولید و اشتراک اطلاعات ما را به سمت استفاده از روش های جدید ذخیره سازی داده ها سوق می دهد. کسب و کار ها در شرایط کنونی بیشتر از هر زمان دیگری داده تولید می کنند و به ابزاری مطمئن برای ذخیره و اشتراک آن ها نیاز دارند. یکی از بهترین راه ها برای رسیدن به مقصود فوق، استفاده از QNAP NAS می باشد.ذخیره ساز های تحت شبکه کیونپ که به QNAP NAS معروف هستند از ابزار های ذخیره سازی با ظرفیت بالا به شمار می روند که ضمن اتصال به شبکه و قابلیت به کارگیری در شبکه های محلی (Local network) امکان اتصال به شبکه جهانی اینترنت و فضای ابری را نیز دارند.با توجه به ماموریت اصلی این ذخیره ساز ها، به کارگیری هارد کیونپ مناسب برای داشتن فضای لازم جهت ذخیره داده ها از اهمیت بالایی برخوردار است. دستگاه های کیونپ در واقع کیس های خالی و فاقد سخت افزار هستند که کاربر با توجه به نیاز خود، نوع و مدل آن ها را انتخاب می کند و سپس برای رسیدن به هدف نهایی هارد کیونپ، پردازنده و RAM را درون آن اسمبل می نماید.

 

 هارد کیونپ با ظرفیت 4 ترابایت مدل Ironwolf

 هارد کیونپ با ظرفیت 4 ترابایت مدل Ironwolf محصول شرکت Seagate

انواع هارد دیسک که می تواند به ذخیره اطلاعات در کیونپ NAS کمک کند

از هارد کیونپ برای ذخیره دائمی اطلاعات استفاده می شود. این هارد ها، دستگاه های ذخیره سازی هستند که برای ذخیره داده های دیجیتالی جهت بازیابی در مراجعات بعدی و یا اشتراک گذاری، مورد استفاده قرار می گیرند. قابلیت ذخیره اطلاعات در هارد کیونپ دائمی است به این معنی که در صورت نبودن جریان الکتریسته نیز عمل نگهداری و حفاظت از اطلاعات انجام می شود (بر خلاف RAM).به طور کلی از دو دسته کلی از هارد ها به عنوان هارد کیونپ در دستگاه QNAP NAS استفاده می شود. هارد دیسک (Hard Disk Drive) که از یک یا چند دیسک چرخان استفاده می کند و به ذخیره مغناطیسی وابسته است و درایو های حالت جامد (Solid State Drive) که قطعات مکانیکی متحرک ندارند، اما از حافظه فلش استفاده می کنند. البته باید توجه داشت که هارد کیونپ شامل انواع مختلفی از HDD و SSD می شود.

هارد دیسک (HDD)

درایو های هارد دیسک از روزهای اولیه اختراع رایانه ها، ابزار اصلی ذخیره سازی بوده اند و به همین علت، برای استفاده به عنوان هارد کیونپ بسیار رایج هستند. هارد دیسک شامل یک دیسک سفت و سخت است که از مواد غیر مغناطیسی ساخته شده است و با یک لایه نازک از مواد مغناطیسی پوشانده شده است. داده ها با مغناطیسی کردن این فیلم نازک، ذخیره می شوند. دیسک با سرعت بالا می چرخد و یک سر مغناطیسی نصب شده روی بازوی متحرک برای خواندن و نوشتن داده ها استفاده می شود. یک هارد دیسک معمولی با سرعت 7200 دور در دقیقه کار می کند، بنابراین اغلب این عدد را به عنوان بخشی از مشخصات فنی هارد کیونپ مشاهده می کنید. هارد دیسک ها بسیار قوی هستند و می توانند سال ها بدون مشکل به عنوان هارد کیونپ استفاده شوند. با این حال، امکان خراب شدن آن ها نیز وجود دارد. یکی از رایج ترین موارد خرابی هارد دیسک زمانی رخ می دهد که سر مغناطیسی فیلم مغناطیسی را می خراشد.

 

خرید هارد کیونپ و انتخاب هارد کیونپ

هارد کیونپ از نوع HDD

درایو های حالت جامد (SSD)

برای استفاده به عنوان هارد کیونپ، درایو های حالت جامد جایگزین نسبتاً جدیدتری هستند. درایو های حالت جامد قطعات متحرک ندارند و داده ها به جای چرخش مغناطیسی به صورت الکتریکی ذخیره می شوند. اکثر درایو های حالت جامد از فلش مموری استفاده می کنند که نمونه آن را می توان در کارت های حافظه دوربین های دیجیتال و فلش مموری USB نیز مشاهده نمود. از آنجا که هیچ قطعه متحرکی وجود ندارد، درایو های حالت جامد بسیار کمتر در برابر آسیب ناشی از شوک فیزیکی آسیب پذیر هستند. 
کمپانی کیونپ توانسته از درایو های حالت جامد با هزینه کمتری به نسبت سایر ذخیره ساز ها به عنوان هارد کیونپ استفاده نماید.

هارد دیسک NVMe

کمپانی کیونپ با فناوری پیشرفته خود توانسته از نوع دیگری از دیسک های حالت جامد که به NVMe یا (Non-Volatile Memory Express) معروف هستند به عنوان هارد کیونپ استفاده نماید. این نوع هارد کیونپ سرعت بسیار بالایی دارد و می تواند به رابط کاربری 32 گیگابایت بر ثانیه برسد. 
ذخیره ساز هایی که از این نوع هارد کیونپ (NVMe) استفاده می کنند عموما برای فعالیت هایی که به مقدار زیادی فضای دیسک نیاز دارند و سرعت دسترسی به داده ها نیز بسیار اهمیت دارد مناسب هستند. از این رو در ذخیره ساز هایی با کاربرد سرور بازی های کامپیوتری، ویرایش ویدیو با وضوح بالا و مواردی نظیر این ها به کار می روند.

عملکرد بهتر با انتخاب هارد کیونپ

QNAP به طور مداوم هارد دیسک ها را با محصولات NAS خود آزمایش می کند تا از بالاترین کارایی ممکن اطمینان حاصل کند. هر درایو هارد کیونپ باید ده ها آزمایش کیفی را طی کند تا سازگاری آن با محصولات کیونپ تأیید شود.
برای برآوردن نیازهای مختلف، تولیدکنندگان هارد دیسک اغلب مدل ها و مشخصات مختلفی را در یک سری محصولات مشابه تولید می کنند. وقتی مشخصات محصول از نظرIC ، PCB و طرح متفاوت باشد، ممکن است مشکلات مربوط به سازگاری ایجاد شود. اگر هارد دیسک های QNAP NAS شما کاملاً سازگار نباشند، ممکن است مشکلاتی مانند عملکرد ضعیف، بی ثباتی سیستم یا خطاهای مختلف رخ دهد. به همین جهت نمی توان تمام هارد های موجود در بازار را به عنوان هارد کیونپ استفاده نمود.

QNAP سازگاری هارد دیسک را با NAS و دستگاه های توسعه دهنده ذخیره سازی (JBOD)، آزمایش و تأیید می کند و از یکپارچگی کامل نرم افزار و سخت افزار برای عملکرد روان اطمینان می دهد. 

تعهد QNAP برای تأیید سازگاری هارد کیونپ

برای آزمایش و تأیید سازگاری هارد کیونپ، تیم QNAP DQV هارد دیسک ها و محصولات NAS را از طریق انجام چندین آزمایش کنترل کیفیت که ممکن است چند هفته طول بکشد، بررسی می کند. برای این منظور، آزمایشات زیر برای تأیید سازگاری هارد دیسک با QNAP NAS انجام می پذیرد:

•    آزمایش مکرر شروع سرد/ گرم 
•    تست استرس ورودی/خروجی
•    اندازه گیری های حرارتی
•    تست هارد درایو SMART
•    اتصال داغ به دیسک و آزمایش بازسازی RAID

از این رو برای خرید هارد کیونپ حتما می بایست از بین موارد مورد تایید کمپانی انتخاب کرد یا از نظرات مشاوران، متخصصان و فروشندگان هارد کیونپ بهره برد.

تکنولوژی QNAP Qtier عامل عملکرد بهینه هنگام استفاده هارد کیونپ

عموما داده هایی که برای ذخیره سازی آن ها اقدام می کنیم را می توان بر حسب میزان استفاده از آن ها به سه دسته داغ، گرم و سرد تقسیم نمود. داده های داغ (Hot) داده هایی هستند که درخواست دسترسی به آن ها در هارد کیونپ بسیار زیاد است. به همین ترتیب پس از داده های داغ، داده های گرم (Warm) با دسترسی معمولی و بعد از آن داده های سرد (Cold) با دسترسی کم قرار دارند.

در شیوه ذخیره سازی Tiered، داده های داغ در حافظه هایی با کارایی و سطح دسترسی بالا، و داده های سرد در حافظه های با کارایی و سطح دسترسی کمتر، و درایو های HDD قرار می گیرند. کمپانی کیونپ با به کارگیری تکنولوژی QNAP Qtier توانسته است فرایند ذخیره سازی داده ها بر اساس میزان دسترسی به آن ها را روی هارد کیونپ به شکل خودکار و کاملا سریع درآورد. از این رو داده های داغ با دسترسی بالا به صورت اتوماتیک روی تیر های با کارایی بالا و درایو های SSD ذخیره می شود تا عملکرد سیستم NAS به صورت کاملا بهینه درآید. 
باQNAP SSD  عملکرد NAS را افزایش دهید

یکی دیگر از مزایای دستگاه های ذخیره ساز کیونپ این است که به شما امکان ارتقای سخت افزار را می دهد. این قابلیت با توجه به پیشرفت سریع کسب و کار ها در شرایط امروزی بسیار مورد پسند دارندگان دستگاه های ذخیره ساز کیونپ قرار گرفته است. بسیاری از کاربران کیونپ به منظور تغییر کاربری و یا ارتقای فضای ذخیره سازی برای تعویض هارد کیونپ اقدام می کنند. 

امروزه هارد های SSD به نسبت گذشته بسیار ارزان تر و در دسترس تر هستند. همچنین ظرفیت و عملکرد SSD ها بسیار بهینه شده است. از این رو می توان با تعویض هارد های قدیمی تر با انواع SSD، نسبت به ارتقای هارد کیونپ اقدام کرد.

انتخاب بهترین انواع هارد کیونپ برای دستگاه ذخیره ساز QNAP NAS

بهترین انواع هارد کیونپ برای محفظه های NAS به گونه ای طراحی شده اند که 24 ساعته و 7 روز هفته کار می کنند و همواره عملکرد خوب را ارائه می دهند، از این رو نمی شود از هر نوع هارد دیسکی برای دستگاه های ذخیره ساز استفاده کرد.  هارد های مناسب کامپیوتر ها و لپ تاپ ها برای عملکرد 8 ساعت در روز طراحی شده اند، از این رو استفاده از آن ها به عنوان هارد کیونپ یعنی کاهش عمر مفید یا عملکرد مطلوب دستگاه به یک سوم؛ که این مطلوب کاربران نیست.
در ادامه لیست برخی از انواع هارد کیونپ که مورد تایید کمپانی کیونپ نیز می باشد ارائه شده است، منتها توجه به این نکته ضروری است که هنگام خریداری هارد کیونپ به منظور آگاهی از سازگاری نوع هارد خریداری شده با مدل دستگاه حتما باید نظر کارشناسان و متخصصان شاغل در واحد پشتیبانی نمایندگی فروش کیونپ در ایران را جویا شد. 

Toshiba N300 قابلیت اطمینان و به سختی صخره

سری N300 توشیبا برای محوطه های NAS طراحی شده است تا به عنوان هارد کیونپ فعالیت نماید. Toshiba N300 از انواع درایو های HDD 3.5in است. این درایو ها دارای ظرفیت بار 180 ترابایت در سال به همراه سنسورهای ارتعاشات چرخشی و کنترل های داخلی برای تشخیص گرمای بیش از حد هستند. 

توشیبا به طور استاندارد 3 سال گارانتی برای درایو ها ارائه می دهد و از آن ها با ظرفیت های 4 ترابایت تا 16 ترابایت به عنوان هارد کیونپ با عملکرد 24 ساعته در 7 روز هفته می توان استفاده کرد. این هارد کیونپ با سرعت 7200 دور در دقیقه می چرخد و خواندن متوالی تا 260 مگابایت بر ثانیه را ارائه می کند.

Toshiba N300 نیاز به دیسک های با قابلیت اطمینان بالا در پشتیبانی از ذخیره سازی مدرن داده ها و بازیابی اطلاعات از جمله جریان، پشتیبان گیری و بایگانی را برآورده می سازد. این هارد کیونپ که می تواند از سیستم های چند RAID با حداکثر 8 هارد دیسک پشتیبانی کند، اجازه می دهد حجم زیادی از داده ها به طور قابل اعتماد ذخیره شده و توسط چندین سرویس گیرنده در 24 ساعت شبانه روز و 365 روز در سال قابل دسترسی باشند.

Seagate IronWolf واقعا برجسته و سریع

IronWolf سری اصلی هارد دیسک های Seagate است که به طور خاص برای استفاده در محفظه NAS و هارد کیونپ طراحی شده است. این هارد کیونپ که از انواع درایو های HDD 3.5in است عملکرد و قابلیت اطمینان بیشتری را نسبت به درایو های کلاس رومیزی ارائه می دهند. آن ها برای عملکرد و قابلیت اطمینان بهتر از فناوری AgileArray Seagate استفاده می کنند و دارای سنسورهای ارتعاش چرخشی برای به حداقل رساندن ارتعاشات هستند.
از مدل 6 ترابایتی به بالا همه HDD ها با سرعت 7200 دور در دقیقه می چرخند و دارای حجم کار 180 ترابایت در سال هستند. همه درایوهای IronWolf نیز دارای فناوری CMR هستند و به طور استاندارد دارای سه سال ضمانت می باشند.
شما می توانید این هارد کیونپ را بدون هیچ مشکلی به طور مداوم به کار ببندید اما باید به این نکته توجه داشت که فقط تا هشت مورد از آن ها را می توان در یک محفظه واحد نصب کرد. از این رو برای مصارف خانگی و کسب و کار های متوسط تا نیمه بزرگ مناسب هستند.

Seagate Ironwolf Pro ذخیره سازی سریع 

نسخه Pro خانواده درایو های Seagate IronWolf برای افرادی است که به نصب بیش از هشت هارد کیونپ در داخل محفظه NAS نیاز دارند. این هارد کیونپ از انواع درایو های HDD 3.5in است. در مقایسه با درایو های استاندارد IronWolf ، آن ها کمی گران تر بوده، اما تا NAS 24-bay را پشتیبانی می کنند.

آن ها دارای 7200 دور در دقیقه و حجم کار 300 ترابایت در سال هستند. سرعت خواندن متوالی بیش از 214 مگابایت بر ثانیه را ارائه می دهند و از نویز و حفاظت قوی در برابر لرزش برخوردارند. ظرفیت این هارد کیونپ از 4 ترابایت تا 16 ترابایت متغیر است.

Western Digital Red قابلیت اطمینان بیشتر

وسترن دیجیتال از بسیاری جهات مشابه سری درایو های Seagate IronWolf  است و مجموعه ای از راه حل های مکانیکی ذخیره سازی NAS خود را ارائه می دهد. به همین ترتیب، حداکثر هشت مورد از این هارد دیسک ها را می توان به عنوان هارد کیونپ در یک NAS واحد نصب کرد. درایوهای WD از جمله بهترین درایو ها هستند که دوام و قابلیت اطمینان مطلوبی را دارند. 

سری WD Red از نویز و حفاظت در برابر ارتعاش برخوردار هستند. متأسفانه WD در بحث استفاده از SMR به جای فناوری CMR در درایو های 4 ترابایت، 6 ترابایت و 8 ترابایت دچار اختلاف شد. SMR کندتر است و عموماً به اندازه CMR قابل اعتماد نیست به همین جهت این مدل هارد کیونپ کمی کندتر از نمونه های Seagate هستند.

اگر قصد استفاده از Western Digital Red را به عنوان هارد کیونپ دارید، مطمئن شوید که آن را با برچسب Red Plus خریداری می کنید. می توانید درایوهای 2 ترابایت، 3 ترابایت یا 4 ترابایت Red Plus که از CMR استفاده می کنند تهیه و از آن برای هارد کیونپ خود استفاده کنید و مطمئن باشید که هیچ مشکلی نخواهید داشت.

Western Digital Red Pro بازیابی خطا و ثبات طولانی مدت

مانند Seagate، وسترن دیجیتال نیز دارای نسخه Pro از سری درایورهای Red NAS خود است. مشابه سایر نمونه های مذکور این هارد کیونپ نیز از انواع درایو های HDD 3.5in می باشد.
 Western Digital Red Pro به نسبت نسخه WD Red و WD Red Plus عملکرد بهتری دارد و ویژگی های پیشرفته ای را برای قابلیت اطمینان بیشتر به ارمغان می آورد. همه مدل های سری Red Pro دارای CMR، چرخش 7200 دور در دقیقه و پنج سال ضمانت هستند. 
آن ها همچنین از فناوری حفاظت از سر و صدا و ارتعاش پشتیبانی می کنند. این هارد کیونپ همچنین دارایWD NASware 3.0  برای هماهنگی بیشتر با محفظه های NAS است؛ از این رو افزایش دمای شدید را در آن ها شاهد نیستیم. 
همچنین در صورت نیاز به بالاترین ظرفیت ممکن، می توان حداکثر 24 عدد از این هارد کیونپ را در اندازه های ذخیره سازی از 2 ترابایت تا 16 ترابایت در یک محفظه NAS نصب نمود.

HGST Deskstar NAS ویژگی های ممتاز 

HGST بخشی از وسترن دیجیتال است و مشابه شرکت مادر قابلیت اطمینان و پشتیبانی مشتری را ارائه می دهد. عملکرد بهتر را با این هارد کیونپ به دست خواهید آورد. به علاوه چند ویژگی مفید منحصر به فرد (مانند حفاظت در برابر لرزش) برای این سری از درایو های NAS وجود دارد. میانگین زمان بین خرابی ها (MTBF) نیز یک میلیون ساعت است.

WD Gold استاندارد طلایی

سری WD Gold به مراکز داده اختصاص دارد و به همین دلیل، این درایو ها برای موارد استفاده به عنوان هارد کیونپ بسیار مناسب می باشند چرا که دارای هفت صفحه، ویژگی محافظت در برابر ارتعاش، چرخش 7200 دور در دقیقه و خواندن مداوم بیش از 177 مگابایت بر ثانیه هستند. این هارد کیونپ نیز از انواع درایو های HDD 3.5in می باشد.

میانگین زمان بین خرابی ها (MTBF) معادل 2.5 میلیون ساعت برآورد شده است و حجم کار 550 ترابایت در سال را ارائه می دهد (سه برابر درایو های معمولی IronWolf). به زبان ساده تر این هارد کیونپ برای ماندگاری ساخته شده و از 1 ترابایت تا 14 ترابایت در دسترس است.

Seagate Exos مرکز داده شخصی

اگر می خواهید برای محیط کار خود یک ذخیره ساز مانند مرکز داده داشته باشید Seagate Exos جزء بهترین گزینه ها است. این هارد کیونپ دارای 550 ترابایت حجم بار در سال، 2 میلیون ساعت زمان متوسط قبل از خرابی (MTBF) و 5 سال ضمانت استاندارد می باشد. به علاوه Seagate Exos دارای قابلیت تحمل ارتعاش چرخشی، ویژگی های کارآیی داخلی و خواندن متوالی بیش از 249 مگابایت بر ثانیه نیز است.

Seagate IronWolf SSD ذخیره ساز پر قدرت

اگر برای هارد کیونپ خود به سرعت انتقال سریع تر نیاز دارید و مشکلی ندارید که میزان ذخیره سازی خود را محدود کنید، محدوده Seagate IronWolf SSD بسیار عالی است. درایو های حالت جامد SSD از جریان الکتریسیته کمتری استفاده می کنند و نسبت به درایو های مکانیکی بی صدا هستند.

Western Digital Red SSD قرمز عمیق

سری Red SSD از وسترن دیجیتال درست مانند محدوده Seagate IronWolf SSD است. این ها از HDD های معمولی قرمز و Red Pro سریع تر هستند، در عین حال از قدرت کمتری استفاده می کنند و سر و صدای کمتری نیز تولید می کنند. اما باید توجه داشت که به طور کلی استفاده از درایو های SSD به عنوان هارد کیونپ علی رغم تمام مزایای آن، هزینه بیشتری را در بر دارد. بنابراین می توان طبق نظر کارشناسان کیونپ به منظور کاهش هزینه، هم زمان با مدیریت عملکرد بهینه، ترکیبی از درایو های SSD و HDD را به عنوان هارد کیونپ در نظر گرفت. 

اکنون که در مورد انواع رایج هارد دیسک ها و ویژگی های آن ها مطلع شدید؛ باید از تصمیم گیری آگاهانه برای انتخاب هارد کیونپ اطمینان داشته باشید. دلایل تعویض درایو، میزان فضای مورد نیاز و میزان هزینه خود را به خوبی بررسی کرده و قبل از انجام هر اقدامی، حتما با مشاوران و متخصصان حاضر در واحد پشتیبانی نمایندگی محصولات کیونپ در ایران مشورت نمایید. آن ها با توجه به تجربیات و بررسی هایی که روی سازگاری انواع هارد دیسک ها با دستگاه های کیونپ انجام داده اند، می توانند شما را در انتخاب بهترین هارد کیونپ با مناسب ترین قیمت همراهی کنند.
مواردی که در این مقاله تحت عنوان هارد کیونپ ذکر شد تنها بخشی از پر کاربرد ترین هارد دیسک ها برای دستگاه های کیونپ است و هدف از معرفی آن ها تنها به دست آوردن شناخت نسبی از ویژگی های رایج انواع هارد کیونپ بوده است. هارد دیسک های قابل استفاده به عنوان هارد کیونپ برای دستگاه های ذخیره ساز مدل های متفاوتی دارند و در بازه های قیمتی مختلف در دسترس هستند.سایر برند های رایج برای هارد کیونپ که از طریق نمایندگی فروش محصولات کیونپ در ایران قابل خریداری است شامل Kingston، Micron، Intel، Samsung، Crucial و بسیار نمونه های دیگر می باشد که از طریق تماس با واحد پشتیبانی می توانید از نوع و قابلیت های آن ها مطلع شوید.

جهت خرید هارد کیونپ و انتخاب بهترین هارد کیونپ با ما تماس بگیرید