مجازی سازی در کیونپ

Virtualization in qnap

بر اساس پروژه محبوب منبع باز  KVM (  یا همان ماشین مجازی مبتنی بر کرنل)، ایستگاه مجازی QNAP یک ابزار مجازی سازی کامل برای تمام QNAP NAS هایی با سخت افزار x86 است که حاوی پسوند مجازی سازی ( Intel VT یا AMD-V ) میباشند. با توجه به قابلیت های منحصربفرد این برنامه و عملکرد فوق العاده ان، ما می توانیم سیستم عامل های چندگانه ای را در QNAP NAS  به کار گرفته و در عین حال به مدیریت و نظارت بر تمامی ماشینهای مجازی بپردازیم.

مجازی سازی در کیونپ virtual in qnap

مجازی سازی در کیونپ دارای قابلیتهای باور نکردنی است که از اتصال مستقیم به ماشین های مجازی از طریق HDMI و استفاده از  QNAP NAS به عنوان یک رایانه شخصی گرفته تا اتصال به سوئیچ مجازی درون شبکه ای. علاوه بر این، ویژگی حفاظت از داده ها و برخورداری از قابلیت هایی مانند اسنپ شات، جلوگیری از بروز نقص در ماشین مجازی و جلوگیری از از دست دادن داده ها در محیط مجازی باعث منحصربفرد شدن این راهکار گردیده .

شرکت کیونپ یکی از مبتکران اصلی راه حل های محاسبات ، شبکه و ذخیره سازی، در تاریخ 1 آوریل 2021، نرم افزار QuWAN vRouter را معرفی کرد ، روتر مجازی SD-WAN که از سیستم عامل ها و سرورهای VMware ESXi پشتیبانی می کند. اشتراک مبتنی بر QuWAN  را با بسیاری از طبقات قابل دسترسی کرده است و از طریق یک راه حل اساسی رایگان تا راه حل هایی با پهنای باند بالا برای کاربران، بلافاصله به زیرساخت SD-WAN با قیمت مناسب برای آنها ارتقا پیدا خواهد کرد. علاوه این ویژگی های QuWAN SD-WAN بهینه سازی خودکار شبکه IPsec VPN و WAN را فراهم می کند و Zero Touch با استفاده از مدیریت ابری و مرکزی بر روی سیستم عامل های مجازی سازی ، کمک بزرگی به مشاغل در ایجاد استقرار فناوری اطلاعات چند سایته بسیار کارآمد و ایمن میسازد.

بنابه گفته جودی چن ، مدیر محصول QNAP با نصب ساده QuWAN vRouter بر روی سیستم عامل ها یا سرورهای مجازی سازی موجود در شرکت ها امکان استفاده از مزایای کامل SD-WAN QuWAN vRouter بدون تغییر زیرساخت شبکه یا خرید دستگاه های اضافی فراهم میشود. همچنین استقرار آنلاین را از طریق کلیدهای Join و مدیریت مرکزی VM برای افزایش بهره وری و مدیریت IT را فراهم می کند.

علاوه بر ویژگی های QuWAN SD-WAN Auto Mesh VPN ، فایروال ها ، فناوری بهینه سازی WAN و مدیریت  پلتفرم و سرورهای مجازی سازی VMware ESXi را پشتیبانی می کند تا شبکه را در چند سایت مستقر، بهینه سازی نماید. این نرم افزار برای کمک به مشاغل در جهت دستیابی به نیازهای IT چند سایته، با دستیابی به Zero Touch Provening ، از یک فرآیند استقرار آنلاین استفاده می کند که در آن کارمندان فناوری اطلاعات مستقر در دفتر مرکزی می توانند، مجوزهای فروشگاه نرم افزار QNAP را خریداری کرده و این مجوزها را اعزام کنند و SD-WAN را در QuWAN راه اندازی نمایند. همچنین تجزیه و تحلیل و کنترل ترافیک شبکه بر روی Virtual Machines را بر روی سیستم عامل های VMware ESXi برای ارزیابی تخصیص منابع شبکه و امنیت را امکان پذیر مینمایند.

QuWAN vRouter Edition با ارائه اشتراک های سالانه انعطاف پذیر و مقرون به صرفه  شامل راه حل پایه 15 مگابیت بر ثانیه به صورت رایگان و راه حل های برتر 30 مگابیت بر ثانیه تا 1 گیگابیت بر ثانیه را با قیمت 7.99 دلار آمریکا در سال به اشتراک می¬گذارند. QuWAN vRouter بسترهای نرم افزاری و سرورهای شخص ثالث را قادر می سازد تا با طیف گسترده ای از راه حل های QNAP QuWAN به SD-WAN متصل شوند و از این طریق نیازهای مختلفی را برای مشاغل  سازمان ها و شرکت ها فراهم کند.

QNAP (ارائه دهنده لوازم شبکه با کیفیت) به ارائه راه حل های جامع در توسعه نرم افزار ، طراحی سخت افزار و ساخت داخلی اختصاص یافته است. همچنین با تمرکز بر ذخیره سازی ، شبکه سازی و نوآوری های ویدئویی هوشمند تحت شبکه NAS توانایی تجزیه و تحلیل هوش مصنوعی ، محاسبات لبه ای و یکپارچه سازی داده ها را بر روی راه حل های QNAP پیاده میکند. 

نصب آسان در App Center

کار با ایستگاه مجازی سازی را از طریق نصب آن در آپ سنتر QNAP و یک کلیک ساده آغاز نمایید. آپ سنتر QNAP مجموعه ای گسترده از برنامه ها را فراهم می کند که قابلیت  NAS  شما را افزایش خواهد داد.

سیستم عامل های مختلف

ایستگاه مجازی سازی از انواع سیستم عامل های مدرن، از مایکروسافت ویندوز ایکس پی گرفته تا Windows Server edition ، و همچنین سیستم های محبوب مشابه یونیکسی مانندUbuntu, Red Hat, CentOS, FreeBSD پشتیبانی می کند.

مجوز  مبتنی بر کاربر

وجود یک لیست از مجوزهای دسترسی کنترل شده داخلی (ACL) برای شما این امکان را فراهم می اورد تا به راحتی دسترسی به ماشین های مجازی خاص را مدیریت کنید. شما می توانید مجوز کنترل یا مشاهده هر ماشین مجازی را  تنها برای یک کاربر خاص فعال نمایید.

مدیریت مرکزی ماشین مجازی در کیونپ

با استفاده از ایستگاه مجازی سازی، کنترل مرکزی، مدیریت تمام ماشین های مجازی و تخصیص منابعی نظیر  RAM، CPU، و استفاده از ظرفیت ذخیره سازی امکانپذیر خواهد بود.

ورود و خروج ماشین مجازی در کیونپ

شما تنها با چند کلیک میتوانید به راحتی ماشینهای مجازی را وارد یا خارج کنید. انواع فرمت های پشتیبانی شده عبارتند از  * .ova، * .vmx، * .ovf و * .qvm.

بک اپ گرفتن و ذخیره ماشین مجازی در QNAP

امکان پشتیبان گیری و ذخیره سازی در ایستگاه مجازی سازی برای شما این امکان را فراهم می اورد تا به سادگی هر ماشین مجازی را ریکاوری کنید.  علاوه بر این اسنپ شات از ماشین مجازی نیز از حملات  باج افزارها و سایر موارد جلوگیری می کند.

دسترسی به ماشین مجازی از هر کجا

در حال حاضر با استفاده از Virtualization Station 3 دسترسی به ماشین های مجازی از راه دور، بسیار ساده تر از قبل شده است. مرورگرهای وب سازگار با HTML5 نظیر  Google Chrome، Mozilla Firefox، Internet Explorer  یا Safari همه چیزهای لازم را در اختیار شما قرار می دهند. علاوه بر این، قابلیت اتصال VNC نیز برای هر دستگاه مجازی ارائه شده است.

* انتقال پورت به روی روتر برای دسترسی به ماشینهای مجازی از راه دور مورد نیاز است. علاوه بر این برای دسترسی مرورگر وب به این برنامه، به پورت 8088 (HTTP) یا 8089 (HTTPS) نیاز میباشد. برای دسترسی VNC لطفا پورت اختصاص داده شده VNC هر  ماشین مجازی را در Virtualization Station خود پیدا کنید.

شبکه های ارتباطی

اتصال یک رابط اترنت به سوئیچ مجازی، باعث ایجاد یک شبکه ارتباطی خواهد شد.. NAS و سوئیچ مجازی می توانند رابط اترنت مشترکی داشته باشند و لذا عمل انتقال داده ها را از طریق مسیریابی داخلی و با سرعت بالا انجام دهند.

پورت ترانک در این حالت ها موجود است: پشتیبان گیری فعال، IEEE 802.3ad، Balance-tlb.

شبکه بندی خارجی در کیونپ

یک رابط Ethernet را برای سوئیچ مجازی خود تعیین کنید تا یک مسیر اختصاصی بین سوئیچ های مجازی و شبکه های خارجی برقرار شود.

جداسازی شبکه در کیونپ

عدم اتصال هر رابط مسیریاب اختصاصی به سوئیچ مجازی، باعث ایجاد یک شبکه جداگانه میشود. البته برای این کار به تنظیم دستی IP برای هر ماشین مجازی نیاز است تا ارتباط لازم بین  ماشین های مجازی مختلفی که به یک سوئیچ مجازی متصل هستند برقرار شود.

USB و قابلیت اتصال/ قطع اتصال (pass trough) GPU

Virtualzation Station از اتصال/ قطع اتصال (pass trough ) و ابزارهای مجازی پشتیبانی کرده و، برای شما این امکان را فراهم می اورد تا انواع مختلفی از ابزارهای خارجی USB  را به طور مستقیم به یک یا چندین ماشین مجازی مرتبط نمایید. علاوه بر این، این برنامه از اتصال/ قطع اتصال (pass trough) GPU نیز پشتیبانی نموده و به شما اجازه می دهد تا یک کارت گرافیک خارجی PCIe را از طریق اتصال/ قطع اتصال (pass trough) GPU  به یک ماشین مجازی اختصاص دهید و بتوانید به قابلیت اتصال/ قطع اتصال (pass trough)  GPU در ماشین مجازی ای که به طور کامل از OpenGL و DirectX پشتیبانی می کند دست یابید.

 QvPC :  نس کیونپ  خود را به یک کامپیوتر پی سی تبدیل کنید

با استفاده از ایستگاه  HD QNAP، یعنی همان تکنولوژی نمایش محلی که در هر  QNAP NAS تعبیه شده، می توانید از NAS به عنوان یک رایانه شخصی استفاده کنید.

تنها کافیست که برنامه QVM را در ایستگاه HD نصب کنید و سپس یک مانیتور HDMI، یک صفحه کلید USB و یک موس را به NAS خود وصل کنید.  با این کار، ماشین های مجازی می توانند در ایستگاه HD نمایش داده شده و ایستگاه کاری ای درست شبیه به ایستگاه کاری پی سی در اختیارتان قرار گیرد.

کاربردهای سرور مجازی شده کیونپ

با استفاده ازVirtualization Station ، کسب و کارها می توانند ماشین های مجازی ای را در QNAP Turbo NAS ایجاد کنند و حتی برنامه های کاربردی ای مانند سیستم های Windows AD Server, Windows Exchange Server,  ،ERP (برنامه ریزی منابع مهم ) و crm ( مدیریت ارتباط با مشتری) را در یک یا چندین ماشین مجازی به اجرا در اورند.. Virtualization Station دارای بازده باور نکردنی ای است و برای شما این امکان را فراهم می اورد که سیستم های مختلف مجازی را بدون نیاز به سرورهای فیزیکی اضافی اجرا و کنترل کنید. علاوه بر این، Virtualization Station از قابلیتهای بازیابی اطلاعاتی مانند Snapshot و Backup / Restore، بهره می برد و لذا تجربه مجازی غیر قابل وصفی را برایتان به ارمغان خواهد اورد.

محاسبات ابر خصوصی حقیقی در مجازی سازی کیونپ

Virtualization Station  برایتان موتورهای محاسباتی خصوصی را به ارمغان می اورد که می توانند در عرصه رقابتی خدمات محاسبات عمومی با وب سرورهایی مانند آمازون ، پلتفرم ابر گوگل یا مایکروسافت Azure  رقابت کنند، اما وجه برتر این برنامه این است که  حریم خصوصی شما به نحو احسن و با هزینه پایین حفظ خواهد کرد. شما به راحتی می توانید تنها با اتصال به یک مرورگر وب سازگار با HTML5  یا نرم افزار دسکتاب کنترل از راه دور به هر یک از ماشین های مجازی خود در هر نقطه از جهان که باشید دسترسی پیدا کنید. و بهترین نکته استفاده از این برنامه این است که مجبور نیستید برای آپدیت ماهانه سرور، و همچنین پهنای باند مورد استفاده تان هزینه ای پرداخت نمایید.

یک نیروی اضافی برای ازمایشگاه شما

علاوه بر این  QNAP NAS  می تواند یک برنامه کمکی برای محیط آزمایشگاه باشد زیرا می توانید از ان، برای ذخیره سازی داده ها یا به اشتراک گذاری فایل ها استفاده کنید. اگر آزمایشگاه شما به سیستم عامل های مختلف و نسخه های نرم افزاری متفاوتی نیاز داشته باشد، Virtualization Station بهترین گزینه ممکن است.