هر آنچه باید در مورد لایسنس های کیونپ بدانید

 

شرکت کیونپ یکی از معتبرترین فعالان حوزه تکنولوژی می باشد. اگر شما از محصولات این شرکت برجسته استفاده کرده باشید، حتما با لایسنس های کیونپ آشنایی دارید. این لایسنس ها برای استفاده از محصولات به صورت صد در صدی لازم هستند؛ بنابراین اگر از مشتریان کیونپ هستید و یا تازه قصد دارید تا به خانواده عظیم آن بپیوندید، دانستن این 6 نکته در مورد لایسنس های آن برای شما ضروری است.

لایسنس سنتر به چه معنا می باشد؟

لایسنس سنترکیونپ به شما امکان می دهد بر مجوز برنامه های کاربردی خود که در NAS شما اجرا می شوند، نظارت و مدیریت کنید. این بخش یک محیط مدیریتی برای کاربر است که این امکان را فراهم می کند تا تمام موارد مورد نیاز در یک جا و به صورت متمرکز مدیریت شوند. از طریق لایسنس سنتر، می توانید اقدامات زیر را انجام دهید:

•    لایسنس های کیونپ  را از طریق فروشگاه مجوز داخلی برنامه خریداری کنید تا بتوانید از خدمات آن استفاده کنید.
•    لایسنس های کیونپ را به صورت دستی یا خودکار و آفلاین یا از طریق myQNAPcloud Link فعال و غیرفعال کنید.
•    اقدام به حذف لایسنس های کیونپ خود کنید.
•    اگر اخیراً NAS خود را مجدداً راه اندازی کرده اید، لایسنس های قبلی خود را بازیابی کنید.
•    لایسنس های خریداری شده از فروشگاه مجوز QNAP قدیمی را به فروشگاه لایسنس جدید خود منتقل کنید.

خربد لایسنس کیونپ

تفاوت لایسنس های قدیمی با لایسنس های جدید کیونپ در چیست؟

تفاوت نوع قدیم و جدید آن بر اساس منبع خریداری کاربر می باشد. توجه داشته باشید که این مورد برای تمام مدل ها و سری های کیونپ NAS صدق می کند. حال اگر کاربر لایسنس خود را از فروشگاه لایسنس قدیمی مانند (https://license2.qnap.com/) خریداری کند، به آن نوع قدیمی می گویند. از سوی دیگر، اگر کاربر لایسنس کیونپ خود را از منابع جدید مانند (https://license.qnap.com/) خریداری کند، به آن سری لایسنس جدید می گویند.
البته این نکته نیز قابل ذکر است که لایسنس های کیونپ جدید، در نسخه های QTS 4.3.4.0483 build 20180213 و نسخه های بعدی در دسترس است و لایسنس های جدید کیونپ را نمی توان در نسخه های QTS 4.3.4.0435 یا قدیمی تر استفاده کرد. حال ممکن است که شما از سیستم قدیمی خود به یک سیستم جدید بروید و نیاز باشد تا جهت همخوانی با دستگاه جدید که نسخه بالاتری دارد، لایسنس قدیمی خود را کنار بگذارید و از یک لایسنس جدید استفاده کنید.

چگونه لایسنس های کیونپ خود را خریداری کنیم؟

شما می توانید لایسنس های کیونپ را با استفاده از شناسه کیونپ خود خریداری کنید اما قبل از آن باید به موارد زیر توجه کنید:

•    اطمینان حاصل کنید که برنامه را به طور درست روی سیستم کیونپ خود نصب کرده اید تا در فرایند خرید لایسنس به مشکل بر نخورید.
•    پس از اطمینان، وارد قسمت myQNAPcloud شوید.
•    در این قسمت، لایسنس سنتر را باز کنید و به قسمت فروشگاه آن بروید.
•    سپس یک نوع ارز پولی را انتخاب کنید.
•    محصولی که قصد خرید آن را دارید، شناسایی کنید و روی دکمه خرید کلیک کنید.
•    پس از کلیک کردن روی دکمه خرید، جزئیات لایسنس کیونپ برای شما نمایش داده می شود.
•    حتما یک بار جزئیات مورد نظر را مطالعه کنید و سپس روی دکمه بعدی کلیک کنید.
•    پس از کلیک، کادر Authentication ظاهر می شود. شما در این قسمت باید گذر واژه لایسنس های کیونپ خود را انتخاب کنید و سپس روی دکمه بعدی کلیک کنید.
•    در اینجا پنجره محصول ظاهر می شود. موردی را که می خواهید خریداری کنید انتخاب کنید و سپس قیمت را بررسی کنید.
•    شرایط خدمات و قرارداد محصول را بخوانید و موافقت کنید. بسیاری از افراد نخوانده با تمام این شرایط موافقت می کنند که درست نمی باشد. حتی اگر وقت و یا حوصله مطالعه تمام قرارداد را ندارید، حتما خلاصه آن را از سایر سایت ها دریافت کنید.
•    پس از موافقت با قرارداد، روی Checkout کلیک کنید.
•    صفحه خلاصه خرید در مرورگر وب شما ظاهر می شود. جزئیات را مرور کرده و سپس روی گزینه خرید کلیک کنید.
•    پنجره امن مرورگر PayPal ظاهر می شود و شما باید روش پرداخت لایسنس های کیونپ خود را انتخاب کنید. روش پرداخت به دو صورت است:

1.    کارت اعتباری: اطلاعات پرداخت خود از جمله مشخصات کارت، آدرس صورت حساب و اطلاعات تماس خود را مشخص کنید.
2.    پی پال: از حساب PayPal موجود خود استفاده کنید یا یک حساب جدید ایجاد کنید.

•    سپس روی Pay Now کلیک کنید تا پنجره تأیید پرداخت ظاهر می شود. پیشنهاد می شود جزئیات لایسنس های کیونپ را مرور کنید و سپس روی دکمه فعال کردن کلیک کنید.

لایسنس کیونپ

چگونه لایسنس های کیونپ خود را فعال کنیم؟

شما با استفاده از روش های زیر می توانید تمامی لایسنس های وابسته به کیونپ خود را فعال کنید:

•    استفاده از شناسه کیونپ: مجوزهای خریداری شده از طریق مجوز مرکز در حساب QNAP شما ذخیره می شوند و می توانید از طریق مجوز مرکز و فروشگاه مجوز آنلاین به آنها دسترسی پیدا کنید.

•    استفاده از کلید محصول: کلید محصول دارای 25 کاراکتر است که همراه با محصول از کیونپ یا نمایندگی مجاز آن خریداری می شود. کلید محصول معمولاً روی بسته محصول چاپ می شود؛ به همین خاطر یا بسته را نگه دارید یا حتما از روی آن عکس بگیرید. برای فعال کردن مجوزها در مرکز مجوز می توانید از کلیدهای محصول استفاده کنید.

•    استفاده از کلید مجوز: می توانید پس از خرید مجوزها از طریق فروشگاه مجوز QNAP، کلید مجوز 25 کاراکتری ایجاد کنید. برای جزئیات بیشتر در مورد کلید مجوز لایسنس های کیونپ، می توانید به سایت رسمی کیونپ مراجعه کنید.

•    استفاده از کلید مجوز محصول (PAK): این مورد 24 کاراکتری، همراه با محصول از QNAP یا نمایندگی مجاز آن خریداری می شود. اگر از دستگاه های NAS با QTS نسخه 4.3.4.0435 یا بالاتر استفاده می کنید، از PAK برای فعال کردن مجوزها از طریق مرکز برنامه استفاده کنید. اگر از دستگاه های NAS با QTS نسخه 4.3.4.0483 یا قدیمی تر استفاده می کنید، می توانید PAK هایی را که از مجوز قدیمی QNAP Store خریداری کرده اید به دستگاه های NAS منتقل کنید.

•    آفلاین: وقتی NAS به اینترنت متصل نیست از این روش استفاده کنید.

مدیریت لایسنس های کیونپ در چه حوزه هایی می باشد؟

مرکز مدیریت لایسنس های کیونپ به شما این امکان را می دهد که هر یک کارهای زیر را انجام دهید. البته این نکته شایان ذکر است که این 3 مورد اشاره شده در پایین تنها موارد مورد نظر نیستند، بلکه مهم ترین ها هستند. شما برای آگاهی از سایر قابلیت های مرکز مدیریت لایسنس می توانید به سایت رسمی خود کیونپ مراجعه کنید و یا از کارشناسان آن سوال فرمایید.

1.    بازیابی مجوز
بازگرداندن دستگاه های QNAP NAS به تنظیمات کارخانه باعث می شود لایسنس ها در دسترس نباشند. برای بازیابی آنها، به بخش بازیابی لایسنس ها مراجعه کنید. توجه کنید که شما با بازیابی، اطلاعات خود را از دست نمی دهید.

2.    انتقال مجوز به سرور مجوز QNAP جدید
هنگام ارتقاء نسخه های قدیمی QTS به QTS 4.3.4.0483 build 20180213 و بالاتر، PAK های معتبر خریداری شده از فروشگاه مجوز قدیمی QNAP غیرفعال می شوند. این PAK ها در مرکز مدیریت لایسنس های کیونپ قابل دسترسی هستند و می توانند به سرور مجوز QNAP جدید منتقل و فعال شوند. دستگاه های قدیمی تر قابلیت استفاده از برخی لایسنس ها را ندارند اما با انتقال به یک دستگاه جدید، محدودیت آنها به راحتی برطرف می شود.

3.    حذف مجوز

می توانید مجوزهای منقضی شده اشتراک را از صفحه لایسنس های من حذف کنید. حذف نکردن موارد منقضی شده به حساب شما آسیبی وارد نمی کند تنها باعث می شود تا راحت تر بتوانید آنهایی که هنوز فعال هستند را شناسایی و مدیریت کنید.

چرا مدیریت لایسنس های کیونپ مهم است؟

1.    روش مدیریت مجوزها را ساده می کند.
License Manager یک پورتال قدرتمند و آسان برای استفاده است که به شما و همه دستگاه های شما اجازه می دهد تمام لایسنس ها را از یک کنسول مرکزی به طور دقیق مدیریت کنید.

2.    مدیریت صاف و سریع در هر نقطه را امکان پذیر می کند.
با فعال کردن پیوند myQNAPcloud، می توانید مجوزهای License Manager را بدون نیاز به ورود به دستگاه QNAP خود فعال و غیرفعال کنید.

3.    دریافت یادآوری خودکار فعالی می شود.
بخش مدیریت لایسنس های کیونپ به افراد اطلاع می دهد که لایسنس ها در چه وضعیتی هستند. برای مثال اگر نزدیک به اتمام آن باشد، برای شما اعلان می آید تا آن را تمدید کنید.

4.    مجوزهای شما را به حداکثر می رساند
مدیریت لایسنس کلیه فعالیت های مربوط به مجوز را ثبت می کند تا بتوانید استفاده از هر مجوز را بهتر درک کرده و بهینه کنید.

اگر قصد استفاده از محصولات کیونپ را داشته باشید، تنها انتخاب مناسب محصول و پرداخت پول برای آن شرط نیست. شما برای استفاده بهینه و مناسب از محصولات این برند، باید توانایی مدیریت لایسنس های کیونپ خود را داشته باشید. این لایسنس ها برای استفاده از خدمات برنامه ها و خود سیستم مهم هستند و نمی توان کارایی آنها را انکار کرد.

6 نکته گفته شده در بالا، به شما کمک می کنند تا بهتر با محیط آن آشنا شوید و نحوه خریداری، فعال کردن، حذف کردن و مدیریت سیستمی آن را یاد بگیرید. همچنان اگر سوالی در این حوزه دارید، می توانید با کارشناسان فعال برند کیونپ ارتباط برقرار کنید.