ظرفیت کیونپ
 

کیونپ بهترین انتخاب برای ذخیره سازی

کیونپ بهترین انتخاب برای ذخیره سازی اطلاعات شخصی است.

بررسی دقیق کاربرد و امکان افزایش ظرفیت در کیونپ به شما این امکان را می دهد که از این فناوری جدید بهترین بهره را برده و بیشتر نیازهای خود را تأمین کنید. اما قبل از آن که به این موضوع بپردازیم بهتر است کمی در مورد کیونپ صحبت کنیم و کارایی آن را به طور دقیقی تشریح کرده و به نحوۀ عملکرد آن بپردازیم. برای فهمیدن تمامی این مطالب بهتر است این مقاله را تا پایان بخوانید. 

حالتی از ذخیره سازی اطلاعات: 

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که اطلاعات مهمی را نگه داری کنید اما در هنگام نیاز به آن ها دسترسی مناسبی برای شما وجود نداشته باشد. به زبان ساده تر شما نمی توانید همیشه با خود یک هارد یا فلش به همراه داشته باشید در نهایت در اکثر مواقع اطلاعات ضروری شما می تواند همراهتان نباشد. به دلیل وجود این چالش همیشگی برای بسیاری از افراد، متخصصین عرصۀ تکنولوژی تصمیمی بزرگ گرفتند. آن ها تمامی تلاش خود را به کار بستند تا حالتی از ذخیره سازی اطلاعات را ایجاد کنند که نیازی به وجود فیزیکی آن نباشد. 

ایجاد فضای ابری و ذخیره سازی اطلاعات: 

با توجه به نیاز مهم افراد، این تکنولوژی وارد مرحلۀ نوینی شد. شکلی از هارد دیسک ها که به صورت فیزیکی در دسترس کاربر نبود اما به دلیل اتصال به فضای مجازی کاربر در هر زمان و مکانی می توانست به آن ها دسترس داشته باشد. اما موضوعی مهم در مورد این تکنولوژی وجود داشت و آن میزان امکان افزایش ظرفیت در کیونپ یا همان (فضای ابری ذخیره سازی) بود. چرا که هر فرد به نسبت اطلاعات مهم خود باید فضایی معقول را در دسترس داشت. این رویۀ علمی جدید چند امتیاز بسیار مثبت داشت از جملۀ این امتیازها می توان به مواردی چون: 

•    امنیت بالا در سیستم ذخیره سازی
•    امکان افزایش حجم در صورت نیاز
•    رابطۀ کاربری راحت و ارزان قیمت
•    دسترسی همیشگی کاربر به اطلاعات ذخیره شده
•    تداخل نداشتن کاربری افراد با یک دیگراشاره کرد.


 
اشتراک گذاشتن اطلاعات در کیونپ

به اشتراک گذاشتن اطلاعات در کیونپ:

استفاده از این فناوری در کنار امکان افزایش ظرفیت در کیونپ امتیازات دیگری هم به همراه دارد. برای مثال: اگر شما از هارد دیسکی خارجی برای ذخیره سازی اطلاعات خود استفاده کنید گزینه ای بسیار آسیب پذیر برای ذخیره سازی را انتخاب کرده اید. هارد دیسک فیزیکی شما ممکن است با هر اتفاقی آسیب دیده و دسترسی شما را به اطلاعات داخلی آن ناممکن کند. اما در کیونپ شما می توانید از اطلاعات خود نسخۀ اضطراری داشته باشید.  
از طرفی دیگر این فناوری نوین به شما کمک می کند تا بتوانید اطلاعات مورد نظر خود را بدون هیچ دردسر و چالشی به صورت فیلتر شده ( گزینش شده) با دوستان یا همکاران خود به اشتراک بگذارید. در بسیاری از موارد کاربر این نیاز را دارد تا اطلاعات صوتی، تصویری یا حتی متنی خود را با دیگر افراد در نقاط غیر مشترک جغرافیایی به اشتراک بگذارد. این کار به وسیلۀ هارد دیسک های فیزیکی کاری زمان بر و بسیار چالش برانگیز است، در صورتی که داشتن یک فضای کیونپ می تواند این نیاز کاربر را به راحتی برطرف کند.

قابلیت برنامه ریزی و شخصی سازی : 

از دیگر ویژگی های کیونپ می توان به خاصیت مدیریت و سفارشی سازی آن هم اشاره کرد. این فناوری به کاربر اجازه می دهد شکل نمایش و اشتراک آن ها را به صورت کامل سفارشی سازی کرده و به سلیقۀ خود آن ها را مدیریت کند. در حقیقت امکان افزایش ظرفیت در کیونپ هم بخشی از این امتیاز مدیریتی به شمار می رود.   
 

فضای کیونپ خود را به طور دلخواه تنظیم

شما می توانید فضای کیونپ خود را به طور دلخواه تنظیم و مدیریت کنید.

 عکس و فیلم های خود را به وسیلۀ امکان افزایش ظرفیت در کیونپ، از گوشی همراه خود پاک کنید. 
حافظۀ گوشی همراه بسیاری از افراد به دلیل نگهداری از حجم بالایی از اطلاعات مانند: عکس، موزیک و فیلم غیر قابل استفاده است. از طرفی دیگر شخص به دلیل نیاز به این اطلاعات از پاک کردن آن‌ ها خودداری می کند. در نتیجه این ظرفیت بالا غیر قابل استفاده بوده و کاربر نمی تواند اطلاعات جدیدی را در گوشی یا سیستم خود ذخیره سازی کند. در چنین شرایطی امکان افزایش ظرفیت در کیونپ می تواند تمامی این مشکلات را پایان داده و فضایی ایده آل برای کاربر ایجاد کند. 
کاربران می توانند بدون نگرانی از پاک شدن اطلاعات به تمامی موارد ذخیره شده تنها با اتصال به اینترنت دسترسی کامل داشته و در هر زمان و مکان بتوانند از آن ها استفاده کنند. همچنین این فضا به کاربر اجازه می دهد تا اطلاعات صوتی، تصویری و حتی متنی خود را فایل بندی کرده و به بهترین نحو ممکن آن ها را مدیریت کند. تمامی این روند در کیونپ به دلیل وجود هوش مصنوعی به کار رفته در آن صورت می گیرد. 
 
امنیت اطلاعات شما به طور کامل در فضای کیونپ حفظ می شود.

امنیت اطلاعات شما در کیونپ


امکان افزایش ظرفیت در کیونپ بهترین پتانسیل برای استفاده اداری و کاری : 

امکان افزایش ظرفیت در کیونپ موجب می شود این فناوری برای ساختارهای کاری و مدیریتی هم بسیار مناسب و کارآمد باشد. اگر شما هم دارای یک محیط کاری تکنولوژیک هستید بهتر است به جای خرید انواع و اقسام هاردهای غول پیکر فضایی در کیونپ برای خود ایجاد کنید. این کار می تواند تمامی سیستم کاری شما را متحول کرده و در نهایت راندمان کاری شما را تا حد زیادی افزایش دهد. 
این سیستم با داشتن امنیتی بالا، رابطۀ کاربری راحت و در نهایت قابلیت اشتراک گذاری و سفارشی سازی بالا بهترین انتخاب برای ذخیره سازی اطلاعات کاری شما به حساب می آید. کیونپ می تواند فضایی نامحدود برای ذخیره سازی اطلاعات در اختیار کاربران خود قرار دهد.

بررسی ظرفیت کیونپ در ذخیره سازی اطلاعات : 

در هر سیستم کاری ذخیره سازی اطلاعات موضوعی مهم و حیاتی به شمار می رود. این موضوع می تواند به آیندۀ شرکت و سود آن هم گره خورده باشد. به همین دلیل فضای امن و البته قابل دسترس برای ذخیره سازی اطلاعات موضوعی مهم در هر سازمان یا شرکتی قلمداد می شود. در گذشته برای نگه داری از اطلاعات زیاد از سرورهایی بزرگ و غیر قابل حمل استفاده می کردند. این روش کاری بسیار هزینه بر و چالش برانگیز بود.
این روند ادامه داشت تا زمانی که فناوری های کیونپ به بازار ارائه شدند. این فناوری موجب شد تا هر سازمان تنها با محفظه های توسعه دهندۀ کیونپ به میزان ظرفیت ذخیره سازی خود تا حد غیر محدودی اضافه کند و سازمان ها دیگر نیاز به خرید چندین سرور با قیمت های نجومی نداشته باشند. به زبان ساده تر امکان افزایش ظرفیت در کیونپ نامحدود بوده و نسبت به خرید سرورهای شخصی بسیار اقتصادی تر است. 

تقسیم بندی فضای ذخیره در محصولات کیونپ به چه صورت می باشد؟

دنیای ذخیره سازی اطلاعات در کسب و کارها در سالهای اخیر تغییرات بزرگی داشته است. ذخیره سازی اطلاعات با استفاده از سیستم هایی شامل چند هارد دیسک که تحت شبکه کار می کنند، علاوه بر گستردگی توانسته است دسترسی راحت تری به کاربران موجود در یک سازمان یا سیستم را بدهد. در این بین محصولات کیونپ به شکل ویژه ای بهتر از دیگر ذخیره سازهای تحت شبکه کار کرده اند. فضای ذخیره در محصولات کیونپ متنوع و گسترده می باشد و به شکلی طراحی شده است تا کسب و کارهایی در اندازه های متفاوت داده بتوانند از فضای ذخیره در محصولات کیونپ استفاده کنند. تجهیزاتی که دارای فضای ذخیره در محصولات کیونپ می باشند  به دو دسته اصلی ذخیره سازهای اطلاعات تحت شبکه و تجهیزات ذخیره  تصاویر دوربین مدار بسته تقسیم می شوند. توانایی مدیریت و سازماندهی اطلاعات و فایل های اطلاعاتی و پشتیبان گیری از داده ها و اطلاعات تنها گوشه ای از مزیت های استفاده از محصولات کیونپ می باشد.

 فضای ذخیره  در محصولات کیونپ در مدل های سازمانی چه مشخصاتی دارد؟  

هر کدام از دستگاه های ذخیره ساز اطلاعات ویژگی های خاص خود را دارد. نمونه های سازمانی تفاوت چشمگیری با نمونه های متوسط و کوچک دارند. 

-    ارائه راهکارهایی برای طبقه بندی اطلاعات
-    یکپارچه کردن داده ها و اطلاعات با راندمان بالا
-    داشتن یک ظرفیت قابل توجه برای ذخیره اطلاعات
-    سازگاری با شبکه ها
-    پشتیبانی از نسل های بعدی شبکه
-    ارائه سرویس هایی برای هماهنگی با فناوری مجازی سازی

سازمانها به دلیل اینکه می خواهند بهترین بهینه سازی اطلاعات را داشته باشند و با حجم گسترده ای از داده ها روبرو می باشند. یکی از دلایلی که از فضای ذخیره در محصولات کیونپ استفاده می کنند، توانایی پشتیبانی این تجهیزات از فناوری SSD Caching می باشد. این کار باعث می شود تا راندمان ورودی و خروجی داده ها تا حد زیادی افزایش پیدا کند. همچنین فناوری مجازی سازی نیاز به یک فضای ذخیره ساز گسترده  به نام IOPS است که برای اندازه گیری حداکثر توان خواندن و نوشتن اطلاعات روی دیسک در واحد ثانیه به کار می رود. فضای ذخیره در محصولات کیونپ یک سیستم ذخیره ساز بسیار کارآمد برای سازمان ها با حجم بالای داده ها می باشد. فضای ذخیره در محصولات کیونپ سازمانی  دارای پردازنده های پر قدرت شش هسته ای با فرکانس کاری 2.20 گیگا هرتز می باشد. برخورداری از 32 گیگابایت حافظه اصلی،در کنار 16 گیگ Cache DIMM و 2 گیگ حافظه فلش از مشخصات ویژه این محصولات کیونپ در مقیاس سازمانی می باشد. همچنین امکان پشتیبانی از 24  هارد دیسک 3.5 اینچی یا 2.5 اینچی را دارد.

تفاوت فضای ذخیره در محصولات کیونپ نسبت به دیگر محصولات ذخیره ساز 

تجهیزات ذخیره ساز اطلاعات تنوع گسترده ای دارند، حال این سوال پیش می آید که چرا باید ذخیره ساز کیونپ به دیگر ذخیره سازها ترجیح داده شود؟ به طور کلی ما سه نوع ذخیره سازی تحت شبکه داریم.

-    ذخیره ساز متصل به شبکه NAS 
از مشخصات این نمونه از سیستم های ذخیره سازی تمام توان پردازشی خود را روی ذخیره فایل ها قرار می دهد. قابلیت اتصال به شبکه LAN، نصب و راه اندازی راحت تر و مدیریت فایل ها از خصوصیات ویژه این ذخیره ساز می باشد. در هر جایی که باشید می توانید به راحتی به اطلاعات و داده ها دسترسی داشته باشید و از طرف دیگر امکان محدود سازی دسترسی به داده ها نیز وجود دارد. استفاده از این شکل از ذخیره سازی در فضای ذخیره در محصولات کیونپ باعث برتری انتخاب این تجهیزات نسبت به نمونه های دیگر شده است.  

-    ذخیره ساز اتصال مستقیم DAS
این نوع از سیستم ذخیره سازی توسط کابل به سرور وصل می باشد و امکان حمل و نقل آن وجود ندارد. از مشکلات دیگر این نوع ذخیره ساز محدود بودن آن برای استفاده از یک سیستم می باشد. ظرفیت ذخیره سازی کم است و در صورت افزایش حجم اطلاعات پاسخگوی نیاز سیستم نیست.

-    شبکه ذخیره اطلاعات SAN
این نمونه از شبکه های ذخیره اطلاعات برای اتصال به سیستم عامل و سرورها طراحی شده است ، به طوری که به نظر می رسد که سیستم ها به خود سرور به طور مستقیم متصل شده اند. از مزیت های استفاده از این نوع سیستم می توانیم به کاهش ترافیک در شبکه اشاره کنیم. این سیستم ذخیره سازی مبتنی بر فیبر است. از لحاظ کارکرد شبیه سیستم های ذخیره سازی NAS می باشند. اما به دلیل استفاده در یک شبکه داخلی با استفاده از شبکه LAN قابل  دسترسی نمی باشد.  

فضای ذخیره در محصولات کیونپ چه مزیت های ویژه ای دارد؟

1- دارای حافظه زیاد برای ذخیره سازی هستند

شبکه های کامپیوتری  در سالهای اخیر رشد قابل توجهی داشته اند. انتقال اطلاعات نیز  رشد و پیشرفت سریعی داشته است. این گسترش نیاز  به فضای مناسبی برای ذخیره سازی دارد که بتوان در هر زمان و هر مکانی  به داده ها دسترسی داشت. فضای ذخیره در محصولات کیونپ این امکان را فراهم کرده است تا به راحتی بتوان به این اهداف دست پیدا کرد.

2 - سازگاری

گسترش ظرفیت ذخیره داده ها ممکن است به  چند سرور متعدد نیاز پیدا کند، که این دلیلی برای افزایش هزینه ها به دنبال خواهد داشت. فضای ذخیره  در محصولات کیونپ کمک بزرگی  برای مدیریت و نگهداری اطلاعات و یک راه حل اقتصادی مناسب می باشد.

3 - گسترش ظرفیت و یکپارچه سازی

شما به راحتی می توانید درایوهای ذخیره اطلاعات جدید را وارد سیستم کنید و فضای ذخیره سازی را گسترش دهید.

4 - مدیریت ذخیره سازی هوشمند اطلاعات تصویری

فضای ذخیره در محصولات کیونپ به شکلی طراحی شده است که می تواند دیسک ها، عکس های فوری و اطلاعات را  در یک فضای متمرکز کنترل و ذخیره نماید.

چرا فضای ذخیره  در محصولات کیونپ  به دیگر فضاهای ذخیره سازی ترجیح داده می شود ؟

1- پشتیبانی نرم افزاری مناسب

مهمترین تفاوت فضای ذخیره در محصولات کیونپ با هارد اکسترنال در پشتیبانی هر کدام از این بخش ها از نرم افزارها می باشد.  شما به راحتی می توانید طیف وسیعی از نرم افزارها را در فضای ذخیره سازی کیونپ مورد استفاده قرار داده و اجرا کنید، در حالی که در هارد اکسترنال این شرایط وجود ندارد.

2 - استفاده به عنوان یک فضای ذخیره ساز قابل حمل خانگی

3 - دسترسی به داده ها و اطلاعات موجود در دستگاه از طریق اینترنت از راه دور و ایمیل

4 - امکان رمز گذاری و ارتباط ایمن 

5 - امکان پشتیبان گیری منظم از داده ها  

چرا فضای ذخیره در محصولات کیونپ باید مورد توجه قرار بگیرد ؟

در دنیای امروزی ما شاهد گسترش کسب و کارها هستیم. در کنار این گسترش شاهد روند رو به رشد اطلاعات و داده های مهمی هستیم که حفظ آنها برای بسیاری از سیستم ها حیاتی می باشد. محصولات ذخیره سازی مانند کیونپ و  فضای ذخیره در محصولات کیونپ این امکان را در اختیار مخاطبانی قرار داده است که نیاز گسترده ای به حفظ اطلاعات  و همگام سازی با پیشرفت های دنیای تکنولوژی دارند. تنوع محصولات ارائه شده توسط این شرکت به  مخاطبان برای انواع کسب و کارها، آن را به مورد توجه قرار داده است. امکان مدیریت و ساماندهی اطلاعات، دسترسی مناسب و پشتیبان گیری با کیفیت از نکات مهمی است که فضای ذخیره  در محصولات کیونپ در اختیار شما قرار می دهد. با یک بررسی کلی در شکل و طراحی انواع دستگاههای ذخیره سازی و بررسی نیازهای یک سیستم به راحتی می توانید به تفاوت های قابل توجه فضای ذخیره  در محصولات کیونپ با دیگر سیستم ها دست پیدا کنید. دسترسی آسان و قابل لمس و امکان بررسی امکانات این سیستم های ذخیره سازی از مزیت های دیگری است که استفاده از این سیستم ها را به شما توصیه می کند.آنچه مسلم است هماهنگی این سیستم ذخیره سازی با روند رو به رشد اطلاعات می باشد.