ذخیره ساز‌های تحت شبکه کیونپ
 

ذخیره ساز تحت شبکه کیونپ qnp storage

تمامی سخت افزارهای ذخیره سازی تحت شبکه دارای حافظه‌های بسیار زیاد هستند.

امروزه از سخت افزار ذخیره سازی تحت شبکه کیونپ در موارد بسیار زیادی استفاده می‌شود. شبکه‌‌‌های کامپیوتری در حال رشد هستند. سرعت انتقال اطلاعات رشد چشمگیری داشته و از طرفی این ارتباطات زیاد نیاز به بستری مناسب در فضای مجازی یا حقیقی نیاز دارد. وقتی بخواهیم اطلاعات مهمی‌ که بر روی یک بستر شبکه منتقل می‌شوند را داشته باشیم باید به ذخیره سازی مطالب روی بیاوریم. این کار در سال‌های گذشته به وسیلۀ سخت افزارهای متعددی انجام می‌شد اما امروزه دیگر روند متفاوتی در این عرصه وجود دارد. 
ظهور ذخیره ساز‌های تحت شبکه کیونپ توانسته جای بسیاری از سخت افزارهای دیگر را در انواع شغل‌ها بگیرد. ما در این مقاله سعی داریم کمی به روند ظهور این پدیدۀ جدید پرداخته و  بعد به معرفی مدل‌های برتر این سخت افزار بپردازیم. با ما تا پایان این مقاله همراه باشید.

سازگاری توسعه ذخیره سازی

هنگام گسترش کل ظرفیت ذخیره سازی اطلاعات، به کار گیری چندین سرور می تواند پیچیدگی مدیریت و هزینه ها را افزایش دهد. محفظه های توسعه QNAP ضمن ساده سازی کارهای مدیریت و نگهداری، یک راه حل اقتصادی برای گسترش فضای ذخیره سازی کل ارائه می دهند.

اتصال و استفاده ، گسترش ظرفیت یکپارچه 

به سادگی محفظه های گسترش را به QNAP NAS (یا یک محصول شبکه QNAP مجهز به درگاه های درایو) متصل کرده و آن را روشن کنید. QNAP NAS درایوهای سخت در محفظه های گسترش را به عنوان درایوهای محلی تازه نصب شده شناسایی خواهد کرد. با استفاده از برنامه QTS Storage & Snapshots Manager می توانید یکپارچه ظرفیت را گسترش داده و مدیریت کنید.

مدیر ذخیره سازی و عکس های هوشمند

Storage  و Snapshots Manager به طور مرتب ابزارها و گزینه هایی را برای مدیریت ذخیره سازی سیستم با یک رابط گرافیکی بصری ارائه می دهد. از بررسی ذخیره سازی اختصاصی سیستم در داشبورد، تا مدیریت Storage Pools، دیسک ها، عکس های فوری و ذخیره سازی isCSIStorage & Snapshots Manager مکانی متمرکز برای ساده سازی و کنترل ذخیره سازی فراهم می کند.

شروع کار ذخیره سازی اطلاعات

در سال‌‌‌های 90 تا سال 2000 تمامی سیستم‌های کامپیوتری از جمله سیستم‌های شخصی تنها دارای یک هارد درایو بودند و هنوز از سخت افزار ذخیره سازی تحت شبکه خبری نبود. در چنین شرایطی اگر نیاز به فضای بیشتری برای ذخیره سازی اطلاعات بود باید دست به دامن وسایلی چون سی دی‌ها و دی وی دی‌های معمول در بازار می‌شدند.
 این کار بسیار دردسر داشته و زمان زیادی را از فرد تلف می‌کرد. در این میان این راهکار همیشه هم مناسب نبود چرا که در برخی از مواقع اطلاعات مورد نیاز حجم بسیار بالاتری از قابلیت ذخیره سازی یک دی وی دی یا سی دی را داشت. از این رو به صورت تدریجی شکل‌های دیگری از ذخیره سازی مد نظر مهندسین سخت افزار قرار گرفت.
 

دستگاه‌های ذخیره سازی اطلاعات تحت شبکه کیونپ


نیاز به دستگاه‌های ذخیره سازی اطلاعات تحت شبکه کیونپ در سال‌های اخیر بسیار مورد استفاده قرار گرفته است.

ظهور سخت افزارهای جدید:
در این زمان بود که درایوهای خارجی  به وجود آمدند و تبدیل به یک وسیلۀ عادی برای انتقال و دسته بندی اطلاعات شدند، این کار دقیقاً به مانند ظهور درایوهای (SSD) بود که با سرعتی باور نکردنی جایگزینی برای هاردهای (HDD) ‌شدند. برای زمان بسیار زیادی درایوهای اکسترنال راهکاری مناسب و مرقوم به صرفه بودند. در این میان بسیاری از متخصصین آی تی برای ذخیره داده‌ها و اطلاعات مورد نیاز خود و مشتریان از این هاردها استفاده می‌کردند.
با تمامی این اوصاف در نهایت باز هم نیاز به فضای بیشتری وجود داشت. انبوه اطلاعات مشتری‌ها و داده‌های ضروری روز به روز در حال افزایش بود تا جایی که دیگر روش‌های قدیمی کارساز نبودند. در همین شرایط مهندسین مربوطه اقدام به ساخت سخت افزارهایی با قابلیت بالای ذخیره سازی تحت شبکه کردند. این سخت افزارها که به ذخیره سازهای تحت شبکه معروف بودند بستری مناسب برای ذخیره سازی اطلاعاتی بسیار زیادی را فراهم کرده و شرایط مطلوبی را برای بسیاری از نیازهای معمول این روند ایجاد کردند.

(Benchmark.pl)  بهترین محصول  کشور لهستان با قیمتی مناسب و کارکردی عالی 

این سخت افزار ذخیره سازی تحت شبکه یک پرچم دار در این تکنولوژی روز به شمار می‌رود و به هیچ عنوان نمی‌توان انکار کرد که وقتی از نسخه جدید ( TS-253D) مجهز به اترنت 2.5 گیگابایتی رونمایی شد، نبض بازار سخت افزار تحت شبکه دچار تحولی بسیار زیاد و مثبت شد. از این گذشته، نمی توان گفت که این تجهیزات از نظر کارایی نامناسب  هستند بلکه در نحوۀ کارایی بسیار سریع بوده و سال‌ها می‌تواند در خانه یا محل کار شما دوام داشته باشند. 
شما با استفاده از این نسخۀ سخت افزار لهستانی می‌توانید ادارۀ کوچک یک کسب و کار را در منزل خود راه اندازی کرده و برای آن‌ از راه دور  برنامه ریزی‌های مناسبی داشته باشید بدون آن که نگران پر شدن حجم یا اختلال‌های دیگر در این سخت افزار باشید. 

این سخت افزار ذخیره سازی تحت شبکه  qnap


 
(QNAP TS-453D NAS) سخت افزار تحت شبکۀ کیونپ ساخت کشور اسپانیا 
این دستگاه می‌تواند تطبیق پذیری مناسبی را برای استفاده در منازل و مشاغل مختلف ارائه دهد. این دستگاه دارای 4 جایگاه 3.5 و 2.5 اینچی است. شما در این دستگاه می‌توانید تا حداکثر 64 ترابایت را برای یک سرور چندرسانه ای و پشتیبان گیری اطلاعات یا حتی برای نظارت، مجازی نصب کنید. شما می‌توانید با استفاده از این سخت افزار کاربردی ذخیره سازی اطلاعات روند کاری خود را تا حد زیادی بهبود ببخشید. شاید بتوان گفت این سخت افزار ذخیره سازی تحت شبکه یکی از بهترین انواع ساخته شده در سال‌های اخیر است. 

RedesZone محصول پیشنهادی دیگر از کشور اسپانیا 
 این محصول در حال حاضر یکی از بهترین سخت افزارهای ممکن برای ذخیره سازی مطالب برای مشاغل خانگی و اداری کوچک و متوسط است. اگر مشخصات فنی دستگاه و عملکرد بدست آمده و قیمت تجهیزات را در نظر بگیریم، ارزیابی نهایی این محصول با نمرۀ بسیار بالایی می‌تواند به عنوان یک از برترین انواع مدل‌های این سخت افزار در نظر گرفته شود.

(El chapuzas informático) محصول پیشنهادی دیگری از کشور اسپانیا 
این محصول هم درست به مانند سخت افزارهای دیگر که در این بخش آمده دارای جایزۀ ‌های متعددی در زمینۀ کاری مربوطه است. هم برای کسب و کارهای کوچک و خانگی بهترین انتخاب ممکن به حساب می‌آید، با این حال دارای قدرت و قابلیت توسعه و عملکرد عالی در دامنه‌های بالاتر هم هست.


(Tech) محصول پیشنهادی بعدی ساخت کشور استرالیا و دارای امتیاز بالایی در عملکرد کلی 
این سخت افزار دارای ویژگی‌های چشمگیر و گزینه‌های پورتی مختلف است، این سخت افزار را می‌توان یکی از بهترین سرورهای (Plex) امروزی در نظر گرفت. آنچه که این محصول را از بسیاری دیگر از محصولات (NAS) متفاوت کرده کارایی مناسب و قیمت مرقوم به صرفۀ آن است.  

(Clubic) ساخت کشور فرانسه با امتیازی متوسط و مناسب کسب و کارهای کوچک
این محصول یک سخت افزار چند منظور بوده ولی از امتیاز بسیار بالایی برخوردار نیست. البته کارایی مناسب و عملکرد خوبی داشته و می‌تواند موردی مناسب برای توسعۀ کسب و کارهای کوچک یا ادارات محدود باشد. 

از بهترین سخت افزارهای ممکن برای ذخیره سازی کیونپ


 
یکی از اصلی ترین کاربردهای سخت افزارهای تحت شبکه، نظارت تصویری و صوتی در مکان‌های مهم است.

(Ghidul DSLR) یک ذخیره ساز تحت شبکه ساخت کشور رومانی

این محصول  بسیار از نظر کارایی انعطاف پذیر بوده مسیر مناسبی را برای بروز رسانی کسب و کارهای در حال توسعه دارد. اگر می خواهید پسوند ( QNAP NAS)  را به عنوان یک گزینۀ ثابت در کار خود داشته باشید یا فقط یک درایو بزرگ خارجی در سیستم کاری خود نیاز دارید  استفاده از این سخت افزار بهترین راه حل برای شماست.
 این سخت افزار ذخیره سازی تحت شبکه، اطلاعات کار شما را در امنیت قرار داده و دسترسی به آن‌ را برای شما بسیار آسان می‌کند. این ذخیره ساز بهترین گزینه برای ذخیره کردن انواع عکس‌ها و مطالب بصری است. 

 (Super Product - Benchmark.pl) سخت افزاری مناسب و کاربردی ساخت دیگری از کشور لهستان

این مدل از سخت افزار برای کاربرانی آشنا با مطالب شبکه ساخت شده است. کارایی مناسب، سرعت و تجزیه پذیری اطلاعات در هنگام ذخیره سازی همگی باعث می‌شوند قیمت زیاد این سخت افزار توجیهی مناسب داشته باشد. این دستگاه یکی از شناخته شده ترین سخت افزارهای تحت شبکه است که در سال‌های اخیر رو نمایی شده.

نحوه انتخاب بهترین ذخیره ساز تحت شبکه و مزایای آن

با توجه به این امر که امروزه شبکه های کامپیوتری به طور گسترده ای در حال پیشرفت هستند و این پیشرفت همراه با حجم قابل توجهی دیتا و اطلاعات همراه است از طرف دیگر اهمیت ذخیره سازی اطلاعات نیز برای ارگان های مختلف، انواع کسب و کار ها و حتی افراد به صورت قابل توجهی افزایش یافته است. انتخاب و خرید بهترین ذخیره ساز تحت شبکه به یک نیاز اساسی تبدیل شده است. از این رو در این مقاله می خواهیم شما را با ویژگی ها و موارد مهم در خصوص انتخاب و خرید این نوع ذخیره ساز ها آشنا کنیم.

چرا باید ذخیره ساز تحت شبکه بخریم؟

ابتدا قبل از پرداختن به مسائل دیگر بهتر است به این سوال مهم که چرا باید از ذخیره ساز تحت شبکه استفاده کنیم پاسخ دهیم.

امروزه سازمان ها و ارگان های دولتی، خصوصی و دیگر مجموعه ها با حجم بسیار زیادی از اطلاعات مواجه هستند به طوری که استفاده از هارد اکسترنال و... نمی تواند مشکل ذخیره سازی را به طور مناسبی حل نماید. این اطلاعات به دسته های مختلفی مانند محرمانه و عادی تقسیم بندی می شوند که اهمیت ذخیره سازی اطلاعات مهم از اهمیت بسیار بیشتری برخوردار است؛ زیرا در برخی مواقع اگر این اطلاعات به طور مناسب و در یک فضای مطمئن ذخیره نشوند ممکن است باعث به خطر افتادن امنیت ملی و یا به خطر افتادن امنیت شغلی شود. در نتیجه با استفاده از بهترین ذخیره ساز تحت شبکه که جهت یک ذخیره سازی مطمئن طراحی و تولید شده است می توانید به راحتی هرگونه اطلاعاتی را ذخیره نموده و به راحتی به آن دسترسی داشته باشید.

نحوه عملکرد ذخیره ساز تحت شبکه

بعد از خرید و راه اندازی ذخیره ساز تحت شبکه می بایست مراحلی را برای احراز هویت و... انجام دهید، سپس این ذخیره ساز ها یک فضای ابری قابل اطمینان را به شما ارائه می دهند که می توانید به راحتی فایل ها و اطلاعات مختلف را ذخیره کرده و یا آن که این اطلاعات را منتقل نمایید.
اگر یک سازمان و یا اداره بخواهد برای ذخیره نمودن داده های خود از چند فضای ابری مجزا استفاده کند، امکان مدیریت بهینه آن ها میسر نخواهد بود. به همین خاطر شرکت کیونپ با تولید بهترین ذخیره ساز تحت شبکه توانسته این مشکل را به طور کل برطرف نماید زیرا این نوع ذخیره ساز ها به مدیران و کارمندان این امکان را می دهد که بتوانند به طور همزمان از یک فضای ابری برای ذخیره نمودن اطلاعات مورد نظر استفاده کنند. این کار باعث سرعت بخشیدن به روند کار و همچنین مدیریت بهتر فایل ها خواهد شد.

شیوه کار این فضای ابری به این صورت است که کاربران می بایست به اینترنت متصل باشند تا بتوانند فایل های مورد نظر خود را در فضایی که استوریج در اختیار آن ها قرار می دهد، بارگذاری نمایند. بعد از انتقال فایل به این فضا، به طور خودکار از آن نسخه پشتیبان تهیه می شود تا در صورت بروز هرگونه مشکل، امکان بازیابی اطلاعات وجود داشته باشد. البته توجه داشته باشید برای بهره مند شدن از این ویژگی می بایست اقدام به خرید بهترین ذخیره ساز تحت شبکه کنید که در ادامه به معرفی آن بیشتر خواهیم پرداخت.

کیونپ، بهترین ذخیره ساز تحت شبکه
معرفی بهترین ذخیره ساز تحت شبکه

در سال های اخیر به علت مزایای بسیار زیادی که ذخیره ساز تحت شبکه برای سازمان ها و افراد داشته است، میزان تقاضا برای خرید آن نیز با افزایش چشمگیری همراه بوده است. این موضوع متقاضیان را با سوالات بسیار زیادی مواجه خواهد نمود؛ زیرا امروزه شرکت های مختلف اقدام به تولید استوریج یا همان ذخیره ساز تحت شبکه نموده اند.

وجود برند های گوناگون در بازار باعث سردرگمی افراد خواهد شد به همین خاطر در این بخش می خواهیم شما را با بهترین ذخیره ساز تحت شبکه آشنا کنیم تا بتوانید با خرید آن به آسانی تمام فایل های خود را ذخیره سازی نمایید.تولیدات این شرکت به دلیل کیفیت و کارایی بالایی که دارند در کشورهای دیگر دنیا نیز مورد توجه قرار گرفته است. خوشبختانه نمایندگی معتبر آن در کشور ایران نیز وجود دارد. برای همین افراد و سازمان های ایرانی می توانند بدون هیچ گونه دردسر و مشکلی این ذخیره ساز های فوق العاده را تهیه کنند تا با استفاده از آن، سرعت پیشرفت خود را افزایش دهند؛ زیرا همانطور که می دانید ذخیره سازی برخی اطلاعات به صورت سنتی علاوه بر پر هزینه بودن، به وقت زیاد و همچنین استخدام نیروی بیشتری نیاز دارد.

خرید بهترین ذخیره ساز تحت شبکه چه فوایدی دارد؟

حال نوبت به بررسی این موضوع می رسد که فواید و مزایای خرید بهترین ذخیره ساز تحت شبکه چیست و چرا باید به دنبال بهترین باشیم؟ آیا نمی شود از برند هایی با اعتبار کمتر استفاده کنیم؟ 

شاید مواردی مانند قیمت پایین تر و... نظر شما را به سمت برند های شناخته نشده جلب کند اما اگر با مزایای خرید بهترین ذخیره ساز تحت شبکه شرکت کیونپ آشنا شوید دیگر هرگز به دنبال تولیدات بی کیفیت نخواهید رفت.

مزایای خرید محصولات تحت شبکه کیونپ عبارت اند از:

•    تضمین حفاظت از اطلاعات: این شرکت با تلاش بسیار توانسته یک فضای کاملا امن را در اختیار شما قرار دهد برای همین دیگر نیازی به نگرانی از امنیت اطلاعات ذخیره شده خود نخواهید داشت. همانطور که می دانید در دنیای امروزه که دسترسی به اطلاعات ذخیره شده در سیستم های تحت شبکه بسیار آسان می باشد، اولویت کاربران آن است که به طور ویژه ای از داده و اطلاعات خود محافظت نمایند.

•    سرعت بالا در پردازش اطلاعات: سرعت بالا یکی از موارد مهم در سازمان و ادارات مختلف می باشد؛ زیرا آن ها روزانه با حجم بسیار زیادی از اطلاعات رو به رو هستند که می بایست با سرعت بالایی امر ذخیره سازی آن ها را انجام دهند. علاوه بر آن این مزیت باعث می شود که هارد دیسک ها عمر مفید بیشتری داشته باشند.

•    قابلیت افزایش ظرفیت: با خرید بهترین ذخیره ساز تحت شبکه می توانید به جای آنکه هارد های متفاوتی خریداری کنید، ظرفیت ذخیره ساز خود را به راحتی افزایش دهید. این کار نه تنها باعث کارایی بیشتر آن می شود بلکه از هزینه های اضافه نیز جلوگیری خواهد نمود.
•    از دیگر مزیت های آن می شود به راه اندازی بسیار آسان، دسترسی از راه دور و... اشاره کرد.

ذخیره ساز تحت شبکه چه کاربرد هایی دارد؟

روز به روز با پیشرفته تر شدن مدل های جدید بهترین ذخیره ساز تحت شبکه، کارایی و کاربرد آن نیز افزایش خواهد یافت. کاربرد آن امروزه به قدری رایج است که بدون وجود آن، روند فعالیت های مختلف، مختل خواهد شد.

از مهم ترین کاربرد های آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

•    استفاده در مراکز درمانی: امروزه سیستم های درمانی و ثبت مشخصات بیماران به صورت کامپیوتری درآمده است که این موضوع نیازمند وجود فضای ذخیره ساز مناسب می باشد؛ به همین خاطر مراکز درمانی دولتی و خصوصی می توانند به راحتی با خرید بهترین ذخیره ساز تحت شبکه به مناسب ترین شیوه، نیاز به فضای ذخیره سازی را برطرف نمایند.

•    استفاده در ارگان های دولتی و خصوصی: طبیعتاً اطلاعات و فایل های ارگان های دولتی از اهمیت بسیار بالایی در مقایسه با سایر موسسه های خصوصی برخوردار است. به دلیل امنیت بالا و امکان اطمینان به کیونپ، سازمان های دولتی تصمیم به استفاده از ذخیره ساز تحت شبکه این برند گرفته اند. این موضوع باعث شده تا سازمان های خصوصی نیز به استفاده از آن روی بیاورند.

•    استفاده در آموزش و پرورش: یکی دیگر از کاربرد های بهترین ذخیره ساز تحت شبکه را می توان در محیط آموزشی دانست؛ چون آموزش و پرورش برای بایگانی نمودن داده های مختلف مربوط به مدارس و دانش آموزان به یک بستر مناسب نیاز دارد. شاید برایتان جالب باشد که آموزشگاه های خصوصی و همچنین دانشگاه ها نیز از این نوع ذخیره ساز ها استفاده می کنند.

خرید بهترین ذخیره ساز تحت شبکه کاربرد های بسیار بیشتری از موارد فوق دارد که ما تنها به بیان چند نمونه از آن اکتفا کردیم. نمایندگی معتبر کیونپ تا کنون 30 استان ایران را پوشش داده است.

ذخیره ساز تحت شبکه به هارد نیاز دارد یا خیر؟

برای خرید بهترین ذخیره ساز تحت شبکه باید به موضوع وجود و عدم وجود هارد در آن ها توجه داشته باشید؛ زیرا این ذخیره ساز ها در هر دو مدل تولید و در بازار عرضه می شوند. برخی از مدل ها به طور پیش فرض دارای هارد دیسک های مخصوصی هستند که برای استفاده بهتر در قالب بندی خاص RAID فرمت شده اند؛ اما برخی دیگر از هارد دیسک برخوردار نیستند که اصطلاحا به آن ها بدون دیسک نیز گفته می شود. این مدل ها قابلیت اضافه نمودن 4 هارد را دارند که این کار باعث افزایش ظرفیت آن ها خواهد شد.

در ابتدای تولید این نوع ذخیره ساز های تحت شبکه، شرکت های تولیدی برای فروش بیشتر تنها اجازه می دانند که هارد دیسک های تولید شده خودشان را بر روی ذخیره ساز ها استفاده شود. به همین خاطر انتخاب نوع هارد دیسک مسئله بسیار مهمی شد. خوشبختانه امروزه دیگر این مشکلات وجود ندارد زیرا شرکت کیونپ محدودیت استفاده از هارد دیسک های مختلف را بر روی ذخیره ساز ها برداشته است به همین خاطر شما می توانید به راحتی هر نوع هارد دیسکی را مورد استفاده قرار دهید.

اما اگر میان خرید این دو مدل در شک و تردید هستید بهتر است به موارد زیر توجه داشته باشید:

•    بررسی قیمت: یکی از مواردی که برای انتخاب بهترین ذخیره ساز تحت شبکه باید مورد بررسی قرار بگیرد قیمت است؛ زیرا این کار به شما کمک می کند تا بتوانید مطابق با بودجه خود اقدام به خرید یکی از دو مدل گفته شده نمایید. البته اگر بخواهید در مدل های مجهز به هارد به طور جداگانه قیمت هارد به کار رفته در آن را بررسی کنید با مشکل مواجه خواهید شد؛ زیرا این امر کار راحتی نخواهد بود.

•    بررسی میزان کیفیت هارد دیسک مورد استفاده: اگر قصد دارید مدلی که به طور پیش فرض دارای هارد دیسک است را خریداری کنید حتما باید میزان کیفیت هارد مورد استفاده در آن را بررسی نمایید؛ زیرا ممکن است بر اثر کیفیت پایین هارد به کار رفته، نتوانید به طور مناسبی از آن استفاده کنید.

ویژگی و خصوصیات بهترین ذخیره ساز تحت شبکه

بهترین ذخیره ساز تحت شبکه یا همان کیونپ با دارا بودن ویژگی ها و خصوصیات فوق العاده خود توانسته از رقیبان خود در این عرصه پیشی بگیرد و رضایت مشتریان خود را به دست آورد.

این ویژگی های شگفت انگیز به صورت زیر است:

•    دارای مدل های متفاوت: کیونپ با در نظر گرفتن نیاز های مختلف سازمان ها و افراد، سعی داشته است برای هر یک از آن ها مدل خاصی طراحی و تولید نماید؛ به همین خاطر سازمان ها، انواع کسب و کار ها و همچنین افراد در محیط خانه خود می توانند با توجه به نوع نیازی که دارند یکی از مدل ها را انتخاب و خریداری کنند.

•    اطمینان خاطر از ماندگاری اطلاعات: زمان ذخیره سازی اطلاعات در کیونپ محدود نمی باشد و شما می توانید اطلاعات خود را همیشه در اختیار داشته باشید. توجه به این نکته مهم است که کیونپ برای تمام موقعیت های احتمالی، راه حل هایی بسیار کاربردی ارائه داده است. برای مثال اگر در اثر عواملی به طور اتفاقی اطلاعات ذخیره شده عمدا یا سهواً حذف شود، شما امکان بازیابی نمودن آن را خواهید داشت.

•    امکان دسترسی و کنترل از راه دور: یکی از مزیت های قابل توجه در فضای ابری کیونپ آن است که افراد امکان دستیابی به اطلاعات ذخیره سازی شده خود را در هر ساعت از شبانه روز و در هر موقعیت مکانی خواهند داشت. برای استفاده از این مزیت می بایست قبل از هر کاری به اینترنت متصل شوید تا به راحتی اطلاعات ذخیره سازی خود را مشاهده نمایید یا آن که فایل های مورد نظر خود را انتقال دهید.

•    تنوع رنج قیمت: تنوع محصولات تحت شبکه کیونپ باعث شده تا افراد با هر میزان بودجه ای که در اختیار دارند بتوانند این محصولات را خریداری کنند. کافیست به سایت نمایندگی معتبر کیونپ مراجعه کنید تا بعد از مشاهده انواع مدل های مختلف، یکی را به دلخواه انتخاب و خریداری کنید.

چگونه بهترین ذخیره ساز تحت شبکه را انتخاب کنیم؟

در این بخش نوبت به این مسئله می رسد که چگونه می توان بهترین ذخیره ساز تحت شبکه را انتخاب و خریداری کرد. برای داشتن یک انتخاب صحیح و مناسب می بایست چند فاکتور مهم را مد نظر قرار دهید.

موارد موثر بر انتخاب صحیح عبارت اند از:

1.    مشخص کردن نوع نیاز: اولین و مهم ترین اقدامی که می بایست جهت انتخاب بهترین ذخیره ساز تحت شبکه صحیح انجام دهید، آن است که نوع نیاز خود را به یک ذخیره ساز تحت شبکه به خوبی مشخص کنید؛ برای مثال آیا برای استفاده در محیط کار می خواهید و یا آن که قصد دارید آن را برای یک سازمان تهیه کنید؛ زیرا در مورد اول باید از میان مدل های متوسط و در مورد دوم باید از میان مدل های سازمانی، استوریج مورد نظر خود را انتخاب کنید. علاوه بر آن بهتر است ویژگی های مورد نظر خود را نیز مشخص نمایید.

2.    تفکیک نمودن مدل های جدید با مدل های مناسب: گاهی اوقات مدل های جدید برای کار شما مناسب نخواهد بود؛ بنابراین بهتر است میان آن ها تفکیک قائل شوید و مناسب ترین مدل را انتخاب کنید؛ زیرا گاهی مدل مناسب برای کار شما، لزوماً جدید ترین مدل نخواهد بود.

3.    توجه به میزان قیمت: قیمت نیز از گذشته تاکنون یکی از عوامل بسیار تاثیرگذار بر انتخاب و خرید بوده است. توصیه می شود ابتدا بودجه خود را مشخص نموده و سپس در میان همان رده به دنبال یک مورد مناسب باشید.

برخی موارد دیگر مانند نوع برند و... نیز می تواند به شما در انتخاب بهترین ذخیره ساز تحت شبکه کمک نماید. برای مثال اگر با برند کیونپ آشنا باشید دیگر به سراغ برند های موجود در بازار نمی روید. این موضوع به شما این توانایی را می دهد تا به طور حرفه ای به انتخاب استوریج مناسب بپردازید.

نکات مهم در هنگام خرید بهترین ذخیره ساز تحت شبکه

چند نکته مهم وجود دارد که در هنگام خرید نباید هیچ گاه از آن غافل شوید؛ زیرا در غیر این صورت ممکن است از خرید خود پشیمان شوید.

نکات مهم در هنگام خرید بهترین ذخیره ساز تحت شبکه به صورت زیر است:

•    توجه به میزان سرعت پردازش و ظرفیت رم: میزان سرعت پردازش یکی از موارد مهمی است که توجه به آن ضروری و لازم می باشد؛ زیرا برای مثال اگر هدف استفاده از ذخیره ساز برای یک سازمان با کارمندان زیادی باشد باید حتما استوریجی را انتخاب کنید که میزان سرعت پردازش بالایی داشته باشد. استوریج کیونپ با بالاترین سرعت پردازش می تواند بهترین انتخاب برای شما باشد.

•    توجه به قابلیت مجازی سازی: مجازی سازی، امکان استفاده به کاربران مختلف را می دهد که این ویژگی برای سیستم سازمان های دولتی و خصوصی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. علاوه بر آن با استفاده از قابلیت مجازی سازی می توانید فایل های مورد نظر را میان سیستم عامل های متفاوت بدون هیچ مشکلی انتقال دهید.

•    توجه به قابلیت کد گذاری برای اطلاعات: اهمیت برخی اطلاعات به قدری زیاد است که حفاظت از آن یک مسئولیت بسیار حساس محسوب می شود؛ زیرا اگر اطلاعات محرمانه مربوط به کسب و کار ها در دسترس رقیبان قرار گیرد، ادامه فعالیت با مشکل رو به رو خواهد شد. همچنین در بیشتر مواقع حفاظت از اطلاعات شخصی از بی آبرویی اشخاص و از بین رفتن اعتبار آن ها جلوگیری می کند. بهترین ذخیره ساز تحت شبکه که امکان کد گذاری بسیار قوی برای اطلاعات را در اختیار کاربران قرار می دهد، کیونپ است.