دوربین‌های کیونپ QVR Pro

دوربین کیونپ (QVR Pro ) را می‌توان یک راه حل جدید نظارتی سیستم کیونپ ( QNAP) ،  باقابلیت 8  کانال کامل در نظر گرفت. این سیستم به شما امکان می‌دهد بدون نیاز به هیچ گونه نرم افزار اضافی به سرعت محیط نظارت بر خانه را در هر جایی که نیاز است ایجاد کنید. مشاغل مختلف و گوناگون می‌توانند با خرید مجوزهای ( QVR Pro) برای استقرار شبکه نظارت در مقیاس بزرگ ، به راحتی تعداد کانال‌های نظارتی خود را در بخش‌های مورد نظر این سیستم گسترش دهند.

 

دوربین کیونپ (QVR Pro) راه اندازی وکانفیگ

به طور کامل از پتانسیل دوربین‌ها استفاده کنید

دوربین کیونپ (QVR Pro) از همه دوربین‌های استاندارد موجود در بازار پشتیبانی می‌کند و از فناوری (Qdewarp) برخوردار است. این فناوری موجب می‌شود که قسمت‌های تحریف شدۀ تصاویر اصلی را به نسبت‌های متناسب تبدیل کند. این محصول همچنین عملکردهای پیشرویی را در صنعت‌های مدرن فراهم کرده است. 
از جمله خدمات این دوربین نظارتی را می‌توان به نشان دادن تصویر یک دوربین به طور همزمان در نه کانال از زوایای مختلف و رمزگشایی تسریع شده آن اشاره کرد. این دوربین ضمن داشتن انعطاف پذیری در استقرار، همچنین از طرف مدیران عالی رتبه ای هم برای نظارت بیشتر بر عملکرد‌های عمومی مجموعه‌های کاری مختلف توصیه می‌شود.  

به راحتی هر گوشه ای را کنترل کنید

در گذشته برای نظارت بر هر قسمتی از یک محیط به چندین دوربین نیاز داشتید. اما اکنون شما با داشتن این دوربین نظارتی می‌توانید فقط باید یک دوربین کیونپ تک چشم متمرکز، بر کل قسمت‌های مورد نظر خود اشراف داشته باشید. این محصول به شما امکان می‌دهد تا با هزینه ای  بسیار مناسب از چنین امتیازات ویژه ای بهره مند باشید.  شما می‌توانید برای مشاهده جزئیات بیشتر از زوایای مختلف و همزمان یک تصویر را از دوربین کیونپ خود در نه کانال مشاهده کنید و این موضوع هیچ اثر منفی بر روی کیفیت تصویر شما ندارد. 

رمزگشایی تصویری تسریع شده توسط سخت افزار کراس پلت فرم

لازم به ذکر است که هنگام مشاهدۀ تصاویر با دوربین کیونپ به وسیلۀ نرم افزار مانیتورینگ، بار پردازنده دستگاه شما تا 75٪ خواهد بود. در چنین شرایطی بار ( CPU) دستگاه فقط در صورت تبدیل همزمان 9 کانال، به 25٪ می‌رسد. پس جای هیچ نگرانی برای تداخل در تصویر یا تبدیل وجود ندارد.

توجه : نکته ای بسیار مهم : رمزگشایی ویدئو با سرعت بخشیدن به سخت افزار و با استفاده از کارت گرافیک (یا گرافیک یکپارچه در CPU) ) و همچنین برای کاهش بار پردازنده دستگاه به دست می‌آید)، این روند به شما امکان می‌دهد دوربین‌های بیشتری را به صورت همزمان کنترل کنید در حالی که دستگاه به طور روان کار کرده و هیچ گونه ایست یا قطعی ندارد.

تشخیص حرکت در دوربین هایی با قیمت مناسب از جمله دوربین‌های وب کم مقرون به صرفه 

در گذشته دوربین (QVR Pro ) فقط برای ضبط رویدادهای مهم  و اعلان‌های این چنینی مورد استفاده قرار می‌گرفت. دوربین‌های استفاده کننده از این تکنولوژی باید حتماً دارای تشخیص یک پارچگی تصویر می‌بودند اما امروزه این تکنولوژی قابلیت تشخیص حرکت را حتی برای دوربین‌های مقرون به صرفه ای چون: دوربین‌های وب ( USB) هم  فراهم کرده است. به شرطی که این دوربین‌ها بتوانند از سیستم اصلی این دوربین نظارتی برای پخش پشتیبانی کنند. این کار باعث شده افراد بدون پرداخت هزینه‌های سرسام آور و با معمول‌ترین دوربین‌های عمومی بتوانند بر فضای دلخواه خود تسلط نظارتی داشته باشند. 

نکتۀ بسیار مهم : برای دوربین‌های فاقد تشخیص حرکت یکپارچه دوربین کیونپ ( QVR Pro) حداکثر دو کانال برای تجزیه و تحلیل تشخیص حرکت فراهم می‌کند و وضوح تصویر آن تا ( 1080p )  پشتیبانی می‌شود.

(QVR Pro Client) نمایش زنده و پخش با کیفیت

نرم افزار سرویس گیرندۀ ( QVR Pro Client) را می‌توان بر روی دستگاه‌هایی از جمله : ( Windows) و (Mac or) یا در (QNAP’s HD Station ) در بخش ( NAS کیونپ )  نصب کرد. این کار به شما امکان می‌دهد که بر سیستم عامل‌های مختلفی نظارت داشته باشید و با انعطاف پذیری مناسبی از حالت نمایش زنده یا حالت پخش برای کنترل کامل منطقه تحت نظارت خود سوئیچ کرده بر آن‌ها نظارتی کامل داشته باشید.

پخش فوری

شما می‌توانید با دوربین کیونپ ( QVR Pro) مشاهده زنده چندین کانال را کنترل کرده و ضبط‌های مورد نیاز خود را روی یک رابط انجام دهید. تنها با یک کلیک می‌توانید بین حالت‌های پخش زنده و ضبط شده همگام سازی تغییر حالت را، انجام دهید. لازم به توضیح است که شما می‌توانید با کلیک روی خط زمان یا انتخاب بازه زمانی مشخصی، ضبط‌های مورد نیاز خود را در زمان‌های دلخواه مشاهده کنید. 

چیدمان مناسب و استاندارد:

 سیستم کیونپ (QVR Pro Client ) یک صفحه نمایش بسیار قابل تنظیم برای شما فراهم می‌کند. تا بتوانید برای برآورده کردن نیازهای نظارتی خود تغییرهای دلخواه را ایجاد کنید. شما می‌توانید به وسیلۀ این تکنولوژی صفحه خود را مرتب کرده و یا از ماژول نمایشگر داخلی آن برای منظور مورد نظر استفاده کنید.

منطقه مورد نظر

ویژگی به روز شدۀ بخش (ROI) از چندین عکس منطقه‌ای از یک دوربین چه در حالت نمایش زنده و چه در حالت پخش پشتیبانی می‌کند. شما می‌توانید بدون محدودیت در انتخاب یا دریافت مجوزهای اضافی این سیستم، چندین قسمت آن را در تصویر نمای کلی تعریف و بزرگ کنید.

فناوری (Qdewarp)

فناوری نوآورانه (Qdewarp ) کاربران را قادر می‌سازد تا ضبط‌های دوربین کیونپ استاندارد خود را در نسبت‌ها و اندازه‌های متناسب بدون تأثیر بر ضبط‌های اصلی مشاهده کنند. قسمت‌های تحریف شده در لبه‌ها را می‌توان به یک نمای پانورامای واضح تبدیل کرد و از تماشای آن لذت برد. 

نقشه الکترونیکی

اگر رویدادی در فضای نظارتی شما رخ دهد می‌توانید به سرعت از محل دوربین در نقشه الکترونیکی، محل دقیق پیش آمد را شناسایی کنید و با تصمیم گیری‌ به موقع از وقوع اتفاقات ناخوشایند جلوگیری کنید. 

چند روش اطلاع رسانی

اعلان رویدادها در دوربین ( QVR Pro) کیونپ چندین روش برای آگاهی از اتفاقات در حال ظهور را شامل می‌شود، از جمله مرزهای قرمز چشمک زن کانال‌ها، زنگ‌های هشدار و نماد حرکت در نقشه الکترونیکی، همگی اعلان‌های در نظر گرفته شده  برای این فناوری نظارتی هستند.

بهبود عملکرد

با استفاده از فناوری پیشرفته نمایه سازی ویدیو در این تکنولوژی می‌توانید تا ده برابر سریعتر از نسخه قبلی و تا پنج برابر سریعتر از ضبط‌ ها بر تصاویر مکان‌های مورد نظر نظارت داشته باشید.

(QVR Pro) و سایر سیستم‌های نظارتی مستقر

 

چه تفاوتی بین (QVR Pro) و سایر سیستم‌های نظارتی مستقر در (NAS) وجود دارد؟

در گذشته، برنامه‌های نظارتی فقط یکی از نامحدود برنامه‌های (NAS) بود. فضای ذخیره سازی اختصاصی برای ضبط‌های نظارتی هم وجود نداشت و معمولاً عملکرد سیستم محدود بود. این مشکلات باعث می‌شد که الزامات سیستم‌های نظارتی حرفه‌ای برآورده نشود. دوربین (QVR Pro ) کیونپ ، برنامۀ جدیدی برای نظارت بصری کامل در اختیار عموم جامعه قرار داد. در حقیقت نام (QNAP) مفهوم "فضای ذخیره سازی اختصاصی" را به دنیای تکنولوژی نظارتی ارائه می‌دهد تا اطمینان حاصل شود که فضای ذخیره سازی به طور کامل برای ( QVR Pro) کیونپ محفوظ بوده و از امنیت بالایی برخوردار است. همچنین این سیستم نظارتی تحت تأثیر سایر برنامه‌های (NAS کیونپ) قرار نمی‌گیرد.

بستر رویدادی

(API ) می‌تواند ( QVR Pro) کیونپ را با طیف گسترده‌ای از برنامه‌های اینترنتی به اشیاء مختلف متصل کند. این منابع را می‌توان به راحتی تقسیم کرد تا سیستم نظارت را ایمن و هوشمندتر از هر وقت دیگری کنند.

ذخیره سازی اختصاصی

 دوربین (QVR Pro ) کیونپ فضای ضبط مستقلی از ( QTS) دارد و فضای ذخیره سازی اختصاصی آن، ضبط‌های با کیفیت بالا و عدم تداخل عملکرد را به صورت کامل تضمین می‌کند.

ظرفیت ذخیره سازی قابل ارتقا

 شما به راحتی می‌توانید ظرفیت ذخیره سازی خود را با اتصال محفظه‌های انبساط مخصوص سیستم به (NAS کیونپ) گسترش دهید.

مدیریت و پشتیبانی قدرتمند دوربین

این محصول همچنین از هزاران مدل دوربین، بیش از 140 مارک تجاری و انواع قالب‌های تصویری پشتیبانی می‌کند، استفاده از این تکنولوژی به شما این امکان را می‌دهد تا ضمن ارائه مدیریت دوربین مناسب در محل مورد نظر، به سرعت راه حل‌های مختلف نظارتی متناسب با محیط خود را پیدا کرده و از آن‌های برای پیشرفت و افزایش راندمان کاری سازمان یا شرکت خود استفاده کنید. . 

جستجوی دوربین بین شبکه ای

 شما با بهره بردن از این سیستم نظارتی می‌توانید به راحتی دوربین‌هایی را از شبکه‌های مختلف به آن اضافه کنید این مکان وجود دارد تا راحتی بیشتری را برای سازمان‌هایی با محیط چند شبکه فراهم کند.

دوربین را به صورت دسته ای اضافه و مدیریت کنید

همچنین این سیستم نظارتی قابلیت‌های دیگری از جمله استقرار تعداد زیادی دوربین توسط دوربین‌های دسته‌ای را هم داشته و شما با این کار می‌توانید در وقت خود صرفه جویی زیادی کنید. شما می‌توانید در صورت نیاز دوربین‌هایی با همان مارک، مدل را به تنظیمات اضافه کرده و از آن‌ها هم در سیستم کاری خود  استفاده کنید. 

بستر رویداد را باز کنید

شما می‌توانید با استفاده از پیوند ( RTSP / RTMP ) در این تکنولوژی نظارتی بر چندین منبع فیلم امکان نظارتی داشته باشید. لازم به ذکر است که این حالت فقط به دوربین‌های (IP) محدود نمی‌شوند.

مدیریت پهنای باند بهینه

شما می‌توانید برای بهینه سازی استفاده از منابع سیستم ( NAS) و البته اطمینان بیشتر از ضبط صاف و باکیفیت تصویر، به هر دوربین پهنای باندی اختصاصی دهید این موضوع باعث ایجاد تصویر مناسب و با کیفیت در هنگام ضبط می‌شود.

دوربین 360 درجه

با پشتیبانی از دوربین‌های 360 درجۀ این محصول، می‌توانید بدون نیاز به استقرار تعداد زیادی دوربین، به راحتی هر گوشه از محیط خود را کنترل کنید و دیگر نگران افزایش هزینه‌های جاری برای خرید دوربین‌های بیشتر هم نباشید.

انعطاف پذیری مدیریت فضای ضبط

شما باید در ابتدای کار ظرفیت ذخیره سازی سیستم خود را از قبل مشخص کنید، بعد فضای ضبط شده اختصاصی را برای ضبط هر دوربین بر اساس دامنه و اهمیت نظارت تقسیم بدنی کرده و دوربین‌های هر کدام را در جای اصلی مناسب خود مستقر کنید. همچنین می‌توانید حداکثر و حداقل روزهای ضبط را برای تک تک دوربین‌ها کیونپ تعیین کنید و با یک نگاه کلی از همه فضاهای ضبط فیلم، بهره کامل را ببرید.

منابع سیستم را برای ضبط رویدادها اختصاص دهید

شما باید در سیستم دوربین (QVR Pro ) کیونپ خود، منابع پخش را به جریانی جداگانه بسپارید و فضای ذخیره سازی اختصاصی را برای ضبط‌های عمومی و ضبط رویدادها اختصاص دهید. این کار به شما اطمینان می‌دهد که رویدادهای مهم از منابع سیستم بیشتری برخوردار هستند. به عنوان مثال ، ضبط رویدادها در ( SSD) می‌تواند عملکرد مطلوب شما را در زمانی مناسب برای پاسخگویی به هر پیش آمدی در پی داشته باشد. 

یک فضای ضبط ناشناخته 

 از سوی دیگر شما می‌توانید برای ضبط‌های مخصوص خود، حجم اضافی مناسبی را در نظر گرفته و این بخش را در سیستم خود به وسیلۀ تنظیمات مناسب ایجاد کنید. 

با برنامه تلفن همراه (QVR Pro Client) کیونپ در هر زمان و هر مکان می‌توانید نظارت کنید.

برنامه تلفن همراه (QVR Pro Client) کیونپ چندین طرح صفحه نمایش را به کاربر خود ارائه می‌دهد و به شما امکان استفاده از چندین کانال را به طور همزمان می‌دهد. شما می‌توانید بر روی تمامی این کانال‌ها کنترل کاملی داشته باشید. در نمای تک کانال این سیستم نظارتی می‌توانید به سرعت بین حالت زنده و پخش جابجا شوید. اگر اتصال شبکه شما کند است یا اندازه گیری شما محدود شده، می‌توانید حالت پهنای باند را برای مشاهده جریان بهینه شده مشاهده کنید. این کار بدون کوچکترین اثری بر روی کیفیت ضبط انجام می‌گیرد.علاوه بر این موارد شما می‌توانید از راه دور دوربین‌های ( PTZ ) و نقطه از پیش تعیین شده دوربین را از داخل برنامه کنترل کنید. از ویژگی‌های دیگر این فناوری می‌توان به نمایش دوربین از طریق نقشه الکترونیکی و اعلان‌های تلفن همراه اشاره کرد.

باز ترین پلت فرم نظارت

("Open" ) مفهوم اصلی طراحی ( QVR Pro) است. این علامت نشان دهندۀ باز بودن و در دسترس بودن همه چیز در حوزۀ مدیریتی شماست.  (QNAP) از تمامی توسعه دهندگان کسب و کارها در هر سطحی دعوت می‌کند تا از منابع دوربین (QVR Pro) کیونپ برای ایجاد خدمات اتوماسیون نظارت بر شبکه خود استفاده کنند. ( API ) های مختلفی توسط کمپانی (QNAP ) برای ادغام سریع طیف وسیعی از دوربین‌ها به بازار ارائه شده است تا در دسترس عموم توسعه دهندگان مالی و تجاری قرار بگیرد. 

تنظیمات و امتیاز خاص

دوربین (QVR Pro ) کیونپ با تنظیمات دقیق جزئیات، امکان تنظیم دسترسی فردی یا گروهی را برای سیستم شما فراهم می‌کند و مناسب برای محیط‌های مختلف است. علاوه بر نقش‌های پیش فرض (از جمله سرپرست، سرپرست اصلی و نمایشگر) می‌توانید نقش‌های جدیدی هم برای این تنظیمات ایجاد کنید و به آن‌ها دسترسی سفارشی دهید تا مشخصات خاصی را برای انجام کارهای خود مشاهده کنند. 

برنامه‌های جامع مجوز (QVR Pro) برای همه

سیستم (QVR Pro Gold ) کیونپ برای کاربران تجاری که به طیف گسترده‌ای از ویژگی‌های پیشرفتۀ دوربین (QVR Pro ) کیونپ نیاز دارند. قابلیت (QVR Pro Unlimited Play) کیونپ را ارائه داده است این ویژگی برای کاربرانی است که باید ضبط‌های قدیمی تر از 14 روز خود را از طریق (QVR Pro Client) پخش کنند.
دوربین (QVR Pro ) کیونپ به طور پیش فرض شامل هشت کانال دوربین است. کاربران می‌توانند با خرید مجوز برنامه‌های افزودنی به تعداد دوربین‌های نظارتی خود اضافه کنند. 

توجه داشته باشید:
پس از نصب (QVR Pro Unlimited Play) همچنان می‌توانید سیستم (QVR Pro Gold) را فعال کنید، آغاز کار این سیستم هیچ گونه تداخلی با فعال کردن حالت گلد ندارد.

جستجوی هوشمند (QVR)

در این بخش لازم به توضیح است که جستجوی ویدیویی (AI) می‌تواند مستقیماً بر روی سرور نظارت بدون تأثیر بر عملکرد سیستم اجرا شود. این ویژگی را می‌توان یک توان جالب برای این تکنولوژی در نظر گرفت. 

مشتری هوشمند ( QVR )

( QVR Smart Client ) به کاربران (کیونپ NAS) با خروجی (HDMI) اجازه می‌دهد تا با اتصال ( NAS کیونپ) به صفحه نمایش (HDMI) خود مستقیماً تصاویر نظارت را مشاهده کنند. با داشتن این سیستم به رایانه جداگانه ای نیاز نیست. همچنین می‌توانید از جستجوی هوشمند در ( QVR Smart Client) استفاده کرده و به راحتی نتایج جستجو را در جدول زمانی مخصوصی مشاهده کنید.

مرکز (QVR) کیونپ ، استقرار توزیع شده و مدیریت متمرکز

این که سازمان شما در یک ساختمان مستقر باشد یا در یک محوطه دانشگاه بزرگ سکونت داشته باشد برای شما و این سیستم نظارتی تفاوتی ایجاد نمی‌کند. (QVR Center) با اجازه دادن به مدیریت مرکزی چندین دوربین (QVR Pro) کیونپ در دفاتر، کلاس‌های درس و فضاهای عمومی می‌تواند کارهای نظارتی شما را بسیار ساده برایتان انجام دهد. همچنین شما می‌توانید برای کاهش زمان پاسخ به رویدادها، به صورت متمرکز فیدهای زنده را کنترل کرده و تصاویر نظارتی را مشاهده کنید و در صورت نیاز از طریق اعلان‌های ویژۀ این سیستم، رویداد‌ها را شناسایی و مکان سنجی کنید.

(QVR Guard) کیونپ کارهای ضبط ناپذیر

(QVR Guard) کیونپ یک برنامه مدیریت خرابی با قابلیت دسترسی بالا برای محافظت از دوربین (QVR Pro) کیونپ در برابر خرابی سیستم و اطمینان از ضبط‌های نظارت ناپذیر است. در صورت خراب شدن سیستم نظارتی این برنامۀ مدیریت بحران به صورت خودکار امور ضبط شده را از سرور (QVR Pro) کیونپ می‌گیرد و در قسمتی آن را ذخیره و سیو می‌کند. فایل‌های ضبط شده در (QVR Guard NAS) کیونپ ذخیره می‌شوند تا زمانی که سیستم (QVR Pro) کیونپ مجدداً راه اندازی شد و عملکرد عادی داشته باشد و بتوان از آن‌ها استفاده کرد. (QVR Guard) با اطمینان از ضبط‌های بی وقفه و نظارت دائم، امتیاز قابل اتکایی را برای دوربین (QVR Pro ) کیونپ فراهم کرده است.

اهمیت سیستم نظارتی کیونپ

شما اگر به دنبال یک سیستمهای نظارتی عالی هستید، باید یک نوع حرفه‌ای و البته کم هزینه را در نظر بگیرد؛ چرا که کیفیت سیستم‌های نظارتی نیست مهمترین چیزی است که باید به آن توجه داشته باشید؛ چرا که انواع فایل‌ها و محتوای ویدیویی با هر نوع پشتیبانی باید بتوانند به راحتی برای یک سیستم نظارتی پخش کننده یک سیستم فوق‌العاده عالی که ترسیم کند که بتواند به صورت ویژه از آن استفاده کنید. با استفاده از استوریج کیونپ شما می‌توانید اطلاعاتی که در سیستم‌های نظارتی وجود دارد را به بهترین شکل ممکن مورد دسترسی قرار داده و از آن ها استفاده کنید. توجه داشته باشید که نیازهای شما به راحتی باید با این سیستم مورد نظر نظارتی حل شود و همچنین اگر قرار باشد، که اطلاعات این سیستم در مکانی نگهداری شود این مکان می تواند یک استوریج کیونپ با کیفیت باشد. اما سیستم هایی که قابلیت پایینی دارند تنها می‌توانند از یک گیگ برای اطلاعات و دامنه خود استفاده کنند. اما شما حافظه ۲ گیگابایتی را برای استوریج کیونپ میتوانید در نظر بگیرید که بدین طریق می توانید دامنه خود را با وسعت بیشتری همراه کنید و به این نکته کلیدی توجه داشته باشید که شما با استفاده از آن به راحتی می توانید بهترین روش دخیره سازی را در نظر بگیرید و همچنین دسترسی آسان به اطلاعات داشته باشید.

توجه به پهنای باند

توجه داشته باشید که در زمان استفاده از اطلاعات شما باید از یک رمز گشای عالی و استاندارد نیز به راحتی استفاده کنید و عمدتا رمزگشایی همیشه در گرافیک های بالا می تواند به صورت اصولی انجام پذیرد. شما اگر استوریج کیونپ استفاده کنید، بدون اینکه مشکلی به وجود آید این اختیار را خواهید داشت که مدیریت فضای ذخیره سازی خود را در یک دامنه امن برای بخش نظارت فراهم کنید. حتی پهنای باند نیز مهم‌ترین چیزی است که باید به آن توجه شود و اصولا به راحتی می‌تواند این پهنا را برای شما با ذخیره سازی صحیح اطلاعات به بهترین شکل ممکن مدیریت نماید. اما بدون شک استفاده از قطعات خاص برای تشخیص رمزگشایی اطلاعات با استفاده از هوش مصنوعی می‌تواند به واسطه سیستم نظارتی تشخیص چهره کیونپ نیز انجام پذیرد که این قابلیت‌ها را نباید از یاد برد.

سیستم نظارتی کیونپ همیشه به واسطه هوش مصنوعی برای دستگاه های ذخیره سازی باید مورد توجه باشد و به این نکته نیز توجه داشته باشید که استوریج به عنوان منبعی مهم برای ذخیره سازی اطلاعات مدنظر می‌باشد که در کنار عملکرد عالی مانند ایمنی و امنیت بالای اطلاعات شما نیز بتوانید به بهترین شکل ممکن به سازماندهی اطلاعات نیز فکر کنید.