دسترسی به کیونپ

دسترسی به کیونپ با استفاده از لینک myQNAPcloud از هر مکانی امکان پذیر است. این مزیت کیونپ سبب برطرف شدن مشکلات دسترسی کاربران به اطلاعات مورد نیاز خود شده است. برای تمام افرادی که از این قابلیت استفاده نمی کنند پیش آمده است که در زمان و مکان مورد نیاز به فایل های مورد نظر خود دسترسی نداشته باشند.
 ممکن است کاربر درایو USB مورد نظر را همراه خود نیاورده باشد و یا حتی درایو مربوطه دچار نقص در حین کار شده باشد. بروز این قبیل مسائل سبب ایجاد اختلال در انجام برنامه های روزانه شده و زمان بندی ترتیب داده شده برای فعالیت ها را دچار تاخیر می نماید. دسترسی به کیونپ از به تعویق افتادن برنامه های مهم کاری جلوگیری نموده و آسودگی خاطر را برای کاربران خود به همراه خواهد آورد.

QNAP جایگزین قابل اعتماد و ایده آلی
 
QNAP جایگزین قابل اعتماد و ایده آلی برای انواع USB است.

استفاده از کیونپ یک جایگزین مطمئن برای USB ها است زیرا کاربر می تواند کلیه اطلاعات ذخیره شده را به طور تمام وقت و از راه دور بازیابی نموده و مانع از بروز مشکلات پیش گفته در مواقع مهم و حساس گردد. 

آشنایی با لینک دسترسی به کیونپ

با یکپارچه شدن اپلیکیشن myQNAPcloud Link با  myQNAPcloud، یک سرویس کامل دسترسی از راه دور در اختیار کاربران قرار داده می شود  که فرد را قادر می سازد تا از هر جای دنیا به QNAP NAS  خود متصل شود. در گذشته اگر کاربران تمایل به دسترسی از راه دور به دستگاه NAS داشتند، سرویس DDNS را مورد استفاده قرار می دادند. به کارگیری این سرویس نیازمند اجرای مراحل پیچیده و زمان بر ثبت و تنظیم بود و کاربر را دچار زحمت می نمود.

 دسترسی به کیونپ با استفاده از لینک myQNAPcloud این مشکلات را بر طرف کرده و به کاربر این امکان را می دهد تا با راحتی بیشتری از طریق اینترنت به NAS خود متصل شود. کافی است کاربر myQNAPcloud Link App را در دستگاه مورد نظر خود نصب کرده و شناسه QNAP را در دستگاه وارد نماید. در گام بعد، کاربر با استفاده از وب سایت myQNAPcloud به سهولت امکان دسترسی به فایل های خود را خواهد داشت. علاوه بر اتصال مبتنی بر وب، لینک دسترسی به کیونپ به کاربران این امکان را می دهد که با استفاده از دستگاه QNAP Mobile Qfile ، Qmanager و ابزار PC Qsync به دستگاه QNAP خود متصل شوند.

مزایای مهمی برای استفاده کاربران از لینک دسترسی myQNAPcloud عنوان شده است که عبارت است از:

1.    دسترسی به کیونپ تجربه خوشایندی برای کاربر فراهم می کند.
2.    پس از نصب اپلیکیشن myQNAPcloud Link، یک آدرسURL  ساده که به راحتی در ذهن ثبت می گردد، در اختیار کاربر قرار داده می شود که فرد را از طریق پورتال به QNAP NAS شخصی خود هدایت می نماید. در نتیجه نیازی به حفظ کردن و به خاطر سپردن آدرس های IP یا URL نخواهد بود.
3.    نصب اپلیکیشن myQNAPcloud Link، کاربر را قادر می سازد تا با استفاده از مرورگرهای وب به فایل های ذخیره شده خود دسترسی پیدا کند. با استفاده از دسترسی به کیونپ، بازیابی اطلاعات از راه دور آسان تر از قبل خواهد شد.
4.    کاربران هنگام اتصال به QNAP NAS خود نیازی به کانفیگور کردن تنظیمات پیچیده ارسال پورت ندارند. myQNAPcloud با توجه به محیط شبکه موجود به طور خودکار بهترین اتصال را انتخاب خواهد نمود.

مدیریت فایل ها تحت وب با استفاده از دسترسی به کیونپ

در پورتال myQNAPcloud ، کاربر می تواند مستقیماً به پوشه های مشترک ذخیره شده موجود در NAS خود دسترسی پیدا کرده و داده ها و فایل ها را به اشتراک گذاشته، بارگیری و مدیریت کند. همچنین می تواند از خدمات مختلف مبتنی بر وب مانندPhoto Station ،Music Station  و File Station بهره مند گردد. 
چنانچه کاربری چندین NAS QNAP در اختیار داشته باشد، می تواند به کلیه آنها در یک مکان دسترسی داشته و آنها را به راحتی مدیریت نماید. نیازی به استفاده از آدرس های مختلف برای دسترسی به اطلاعات ذخیره شده نیست. 

نحوه دسترسی به کیونپ با استفاده از رایانه

برای بازیابی اطلاعات ذخیره شده در کیونپ از راه دور توسط کامپیوتر، کاربر باید به وب سایت myQNAPcloud (www.myqnapcloud.com) رفته و با استفاده از شناسه QNAP خود وارد سیستم گردد. به عبارت دیگر کاربر با رمز عبور خود وارد شده و به طور مستقیم در وب سایت myQNAPcloud  به پوشه های شخصی و مشترک ذخیره شده، دسترسی پیدا می کند. کاربر می تواند در صورت لزوم فایل های مورد نظر را با دوستان خود به اشتراک بگذارد. 

چنانچه کاربر نیازمند دسترسی به صفحه مدیریت QTS باشد، می تواند روی دکمه کنار دستگاه کلیک نماید. myQNAPcloud بهترین راه برای اتصال را به کاربر پیشنهاد خواهد داد. برای ایجاد اتصال و دسترسی به کیونپ باید توسط کاربر روی گزینه "رفتن" کلیک شود. در این مرحله نام کاربری و رمز عبور دستگاه فرد برای مدیریت در QTS وارد خواهد شد.

دسترسی با استفاده از گوشی تلفن همراه به کیونپ

دسترسی با استفاده از گوشی تلفن همراه به کیونپ


 امکان بازیابی اطلاعات ذخیره شده روی کیونپ از طریق تلفن همراه وجود دارد.

برای ایجاد دسترسی توسط تلفن همراه باید از گوشی های هوشمند نسل جدید استفاده شود. لازم است کاربران برنامه Qfile را از Google Play Store یا Apple App Store  دانلود نموده و روی گوشی همراه خود نصب نمایند. سپس با انتخاب گزینه "افزودن دستگاه"، دستگاه QNAP شخصی مورد نظر خود را اضافه نموده و کار ایجاد دسترسی به کیونپ را دنبال نمایند. پس از انتخاب "افزودن دستگاه"، اسکن تمام واحدهای دستگاه QNAP در همان شبکه محلی آغاز خواهد شد. 

چنانچه در مرحله افزودن دستگاه، کیونپ مورد نظر پیدا نشود، باید با استفاده از "افزودن دستی" اقدام به اضافه کردن کیونپ شخصی کاربر شود. در این مرحله آدرس دستگاه کیونپ وارد می گردد و اطلاعات ورودی اختصاصی درج می شود. با انتخاب گزینه "انجام شد " فرآیند راه اندازی تکمیل خواهد شد. پس از کلیک روی "انجام شد"، صفحه اصلی Qfile دستگاه  کیونپ اضافه شده را با نام دستگاه ،URL  و نام کاربری اختصاصی کاربر لیست خواهد نمود. با انتخاب نام دستگاه امکان دسترسی به کیونپ و همه پوشه های ذخیره شده در آن فراهم خواهد شد.

دسترسی به QNAP بدون داشتن نام کاربری و رمز عبور

در بخش های قبلی تشریح گردید که در فرآیند اتصال به دستگاه کیونپ باید نام کاربری و رمز عبور اعلامی در قسمت های مربوطه درج شود. چنانچه کاربر این اطلاعات را در دسترس نداشته باشد، لازم است تا با به کارگیری از Qfinder Pro، امکان دسترسی به کیونپ را برای خود فراهم آورد. این ابزار سیستم عامل های مک، لینوکس، ویندوز و کروم را مورد پشتیبانی قرار می دهد.

کاربر باید ابزار فوق الذکر را بر روی کامپیوتر مورد نظر که به شبکه NAS مشترک متصل است، نصب نماید. با انتخاب آیکون Qfinder Pro، جستجوی خودکار برای دستگاه های کیونپ موجود در شبکه آغاز می گردد. در بین موارد نمایش داده شده باید آدرس NAS جستجو گردد و بعد از پیدا کردن آن با دوبار کلیک بر روی آن IP، صفحه لاگین در دسترس قرار خواهد گرفت.

در صفحه لاگین بارگذاری شده، مقابل قسمت های مربوط به نام کاربری و رمز عبور، عبارت admin درج خواهد شد. در مرحله بعد عبارت لاگین انتخاب می گردد. دسکتاپ QTS در دسترس کاربر خواهد بود.

نحوه دسترسی به کیونپ خارج از شبکه

 دسترسی به QNAP از طرق مختلفی امکان پذیر است.

امکان دسترسی از طرق زیر به NAS اختصاصی وجود دارد: 

•    استفاده از SmartURL
    اگر گزینه ارسال پورت UPnP را در myQNAPcloud فعال شده باشد، می توان SmartURL شخصی کاربر را در یک دسکتاپ یا مرورگر وب تلفن همراه وارد نموده و به QTS و تمامی برنامه ها و داده های ذخیره شده، دسترسی پیدا کرد.

•    استفاده از خدمات انتشار برای دسترسی به کیونپ

اگر کاربر قادر به فعال سازی ارسال پورت UPnP در myQNAPcloud  نباشد، امکان منتشر کردن خدمات و برنامه های NAS با استفاده از CloudLink وجود دارد. در گام بعد از طریق myQNAPcloud می توان اطلاعات را بازیابی نمود .

•    ورود به QTS  به عنوان سرپرست 
ورود به QTS  به عنوان سرپرست از طریق CloudLink انجام می گردد. با فعال کردن این گزینه و انتخاب خدمات نشر از منوی سمت چپ، برنامه های مورد نظر انتخاب می شوند.

•    استفاده از Qfile برای Android یا  iOS  

با نصب Qfile روی دستگاه تلفن همراه ،می توان از آن برای دسترسی به NAS استفاده نمود.

لینک myQNAPcloud برای دسترسی به کیونپ تعریف شده است. کیونپ یک ذخیره ساز ارزشمند داده است که امکان بازیابی اطلاعات را در هر زمان و هر مکان به کاربر می دهد. کافی است کاربران اپلیکیشن مربوطه را بر روی دستگاه کامپیوتر و یا گوشی تلفن همراه خود نصب نمایند. با باز کردن اپلیکیشن و وارد کردن نام کاربری که اغلب همان آدرس ایمیل کاربر است و رمز عبور مشخص شده، اطلاعات ذخیره شده در کیونپ قابل دسترسی و به اشتراک گذاری خواهد بود.

استفاده از این امکان نیاز روز جامعه است. کیونپ سرعت انجام کار و دسترسی به اطلاعات از راه دور را افزایش داده و بازیابی داده ها را تسهیل می نماید. با دسترسی به کیونپ، استفاده از USBها به دست فراموشی سپرده خواهد شد زیرا این ابزار جایگزین کاملا ایده آلی برای انواع درایو های USB می باشد.