بکاپ گیری با VEEAM در کیونپ

 بکاپ گیری با VEEAM در کیونپ

بکاپ کیونپ

افزایش سرعت دسترسی اطلاعات با Flash  و Veeam

QNAP  تلاش های زیادی را برای ادغام تکنولوژی های چندگانه و کار با چندین شریک را ارائه داده است تا یک راه حل کلی را برای مشتریان QNAP  فراهم سازد.  اخیرا QNAP اعلام کرده است که رابطه Veeam خود را گسترش داده است Veeam Ready  درحال تولید است. این به این معنی است که همه موارد بکاپ گیری، بازیابی، DR، تکثیر و دسترسی بالا جزو مزایای Veeam است که در حال حاضر می تواند در سیستم های واجد شرایط  QNAP NAS تحقق یابد. برای اینکه ها veam Ready مناسب واقع شود، QNAP  باید ثابت کند که ابزارهایش می توانندعملکرد مورد نیاز بکاپ گیری و بازیابی Veeam را برآورده کند. سرویس های تکثر و بکاپ گیری Veeam به منظور دسترسی مداوم به تمام برنامه ها یا داده های موجود در کلود (ابر) طراحی شده است. Veeam Ready  یک گواهی صلاحیت و تست برای محصولات استوریج است که تایید می کند که تمام ویژگی Veeam Availability را می تواند برآورده کند. برنامه Veeam Ready نه تنها دستگاه های استوریج ها را رای مشتریانی احتمالی که به دنبال استفاده از تمام مزایای Veeam Rack & Recovery  هستند جذاب می کند بلکه به فروشندگان QNAP نیز فرصتی می دهد تا به راه  حل های بازار بپوندند و مخاطبان بیشتری را جذب کنند.

بکاپ با کیونپ

برای نشان دادن فواید Veeam برروی پلت فرم QNAP NAS ، ما یک TS-1685 را با رسانه های چرخشی و فلش پر کردیم که هر دوی آن ها کلیدی هستند و انواع پوزیشن استوریج QNAP در پلت فرم های NAS را بیان می کنند. QNAP زمانی یک لیدر بوده است به طوریکه که نه تنها با فلش سازگار است بلکه روش هایی را به مشتریان ارائه می دهد تا بتوانند از انواع مختلف فلش در تمام محصولات QNAP خود استفاده کنند.

برای مثال در TS-1685، QNAP شامل دوازده بای یا سینی 3.5 اینچی برای استوریج های ظرفیت بالا و همچنین چهار بای اختصاصی هارد دو نیم اینچی SSD  است.
علاوه بر  قسمت های جلوی استوریج ، QNAP همچنین از شش هارد SSD اینترنال مبتنی بر SATA در اندازه M.2 پشتیبانی می کند.

 این عناصر طراحی شده به مشتریان اجازه می دهند تا از اهرم فلش برای انواع کاربردهای QNAP NAS استفاده کنند( بدون توجه به اینکه آنها برای استوریج اولیه یا ثانویه در حوزه هایی مانند بکاپ گیری مورد استفاده قرار می گیرند). پس از مجهز شدن به پیکربندی سخت افزار مقاومی که توسط QNAP TS-1685 ارائه شد ما از دوازده هارد مکانیکی 8 ترابایتی سیگیت و از چهار هارد SSD سامسونگ 860 DCT با ظرفیت 960 گیگابایتی استفاده کردیم. با این کار ما حدود 73 ترابایت رسانه چرخشی RAID6 و 2.3 ترابایت ظرفیت فلش RAID5 داریم. ما برای توسعه بیشتر فلش، از قابلیت  “SSD Extra Over-provisioning” تعبیه شده QNAp استفاده کردیم که به کاربران یک روش شهودی برای رزرو فضا در هر درایو را می دهد (جهت عملکرد و پایداری بیشتر).

 سیستم عامل QNAP QTS می تواند SSDهایی را ارزیابی کند که به کاربران کمک می کند تا روش مناسب over-provisioning را برای استفاده خود بیابند ، این در حالیست که ظرفیت کافی برای ورک لودهای مورد نظر باقی می ماند.  

سامسونگ در حال حاضر سطح بالایی از عملکرد را در محصولات خود فراهم می آورد، علاوه بر این  over-provisioning به حفظ عملکرد نوشتن کمک می کند (حتی زمانی که درایو تقریبا فضایش پر شده باشد). همچنین over-provisioning پایداری درایو ها را افزایش می دهد. افزایش طول عمر درایوها هزینه کل مالکیت را پایین می آورد، چرا که درایو کمتری جایگزین می شود. DCT سامسونگ براساس بازخورد گسترده مدیران IT طراحی شده است و هدف آن مطالعه سناریوها، یا استفاده از سناریوهای توسعه فشرده، یا سبک است. DCT860 در ظرفیت ۹۶۰ گیگابایت تا ۳.۸۴ ترابایت در دسترس است  و فرم ویر دیتاسنترهای خاص را ارائه می دهد تا ثبات بالای IOPS و عملکرد پایدار را در صف های عمیق مختلف ارائه دهد.

تست پیکربندی و اطلاعات عملکردی

Leveraging Veeam Backup & Replication با استوریج QNAP روش خوبی برای ارائه عملکرد و Scale-out Backup Repository است. Veeam Scale-Out Backup Repository  روشی برای یکپارچه کردن استوریج بکاپ و همچنین معرفی برخی سیاست های مدیریت استوریج است. از منظر یکپارچگی، منابع استوریج چندگانه و غیر مشابه می توانند به عنوان یک هدف منطقی برای تمام وظایف بکاپ گیری ترکیب شوند. این امر هنگام انتقال بکاپ استوریج به کار می رود، و همچنین در مواقعی که ظرفیت داده ها رو به رشد هستند بسیار کاربردی هستند.

از دیدگاه مدیریت استوریج ،  Repository  Scale-Out Backup و استوریج QNAP مجموعه ای منحصر به فرد از قابلیت ها را معرفی می کنند.

استوریج QNAP می تواند جهت افزایش گزینه های عملکردی بیشتر، سیاست هایVeeam Backups را با هم ترکیب کند. این کار از طریق دو سیاست مهم درScale-Out Backup Repository  صورت می گیرد.

•    عملکرد : سیاست عملکردی شامل ارسال بکاپ های Veam Backup  و بکاپ های افزایشی به منابع ذخیره سازی خاص می باشد. به عنوان مثال با اشتراک گذاری SSD بکاپ شده QNAP میتوان یک بکاپ افزایشی بهتر را به کار گرفت (سرعت بالاتر، ورودی / خروجی تصادفی تر، ظرفیت سربار کمتر) در حالی که با اشتراک گذاری هارد مکانیکی QNAP می توان بکاپ گیری بهتری از کل فایل ها گرفت (فایل های بزرگ تر، دستکاری کم تر محتوا).

•    قراردادن : سیاست قراردادن می تواند به صورت اختیاری تمام نسخه های بکاپ یک کار را کنار هم قرار دهد ( بدون جدا کردن بکاپ های کامل از بکاپ های افزایشی).
یکی از قابلیت های مهم Veeam Scale – Out Backup Repository ، توانایی قراردادن یک منبع ذخیره سازی منفرد ( به نام اکستنت) در مد نگهداری است. این به این معنی است که هیچ بکاپ متوالی دیگری وارد اکستنت منفرد نخواهد شد - و بقیه منابع استوریج باقیمانده یک بکاپ دریافت خواهند کرد. این کار با سیستم های استوریج  QNAP به خوبی کار می کند تا منابع ذخیره سازی چندگانه و اشتراکی را برای زیرساخت Veeam Backup فراهم آورد. این به سازمان ها امکان می دهد تا به بهترین عملکرد بکاپ دست یابند و بالاترین دسترسی به استوریج بکاپ را داشته باشند و نقاط بازیابی از دست نروند.

با استفاده از Scale-Out Backup Repository در QNAP TS-1685 ، یک ولوم (پارتیشن) 10 ترابایتی استخر استوریج هارد برای اکستنت HDD ارائه شد ، و یک ولوم (پارتیشن) 2 ترابایتی از استخر استوریج فلش برای اکستنت SSD  تهیه شد. ۲۰۰ گیگابایت LUN اضافی دیگر از استخر استوریج فلش باقی مانده در طول فرایندهای ریکاوری استفاده شد.

وقتی که زمان اجرای ریکاوری فرا می رسد ، قابلیت های فلاش درون  QNAP NAS دوباره استفاده می شوند ، و به مدیران IT این توانایی را می دهد که فورا از  ماشن های مجازی با کم ترین مقدار تداخل عملکردی (در مقایسه با استوریج های اولیه) ریکاوری تهیه شود.. با استفاده از گزینه Veeam Instant Recovery، کاربران قادر به ریدایرکت به روزرسانی های دیسک مجازی به  دیتا استور های مختلف می شوند. در QNAP TS-1685 ، یک LUN هارد SSD بکاپ شده 200 گیگابایتی (همچنین دیتا استور ISCSI فراهم می شود) برای تسریع به روزرسانی های دیسک مجازی انتخاب می شوند.

ما با استفاده از این ترکیب ، عملکرد خواندن متوالی را 732 مگابایت در ثانیه و عملکرد نوشتن متوالی را 794 مگابایت در ثانیه اندازه گیری کردیم (که بدون استفاده از ریدایرکت فلش بکاپ شده این مقدار، 101 مگابایت در ثانیه و 66 مگابایت در ثانیه بود). عملکرد دسترسی تصادفی نیز بیشتر بود، در حالی که برای خواندن از فلش سرعت معادل 7500 IOPS و برای نوشتن در فلش سرعت معادل 6900 IOPS بود ( که در حالتی که از فلش استفاده نمی شد این مقادیر معادل 4800 IOPS برای خواندن و 702 IOPS برای نوشتن بود).

سازمان های کوچک در همه جا ( و با رشد اطلاعاتی که دارند) به دنبال بهترین روش برای محافظت از سازمان خود هستند و با این چالش دست و پنجه نرم می کنند.
در این مقاله، ما بهترین شیوه ها را برای استفاده از Veeam با QNAP NAS هایلایت کردیم، علاوه براین بهترین روش های استفاده از هاردهای SSD سامسونگ به عنوان بخشی از این فرمول را توضیح دادیم. به لطف طراحی نوآورانه ی سخت افزاری QNAP، نرم افزار SSD محور مانند Extra Over-provisioning و مشارکت های شخص ثالث، دسترسی به اطلاعات سازمانی برای همگان قابل دسترس است.

تهیه و جمع آوری مقاله : قاسم محمودی