امنیت کیونپ

چگونه امنیت در کیونپ را به بهترین نحو ممکن ارتقا دهیم؟ 

ترفندهای ایجاد امنیت در کیونپ - security qnap

پاسخ به این سوال به عوامل زیادی بستگی دارد از جمله مدل  NAS و سیستم عامل شما. زمان به روز رسانی های امنیتی، معمولا سازندگان NAS نسبت به توسعه دهندگان ویندوز یا iOS زمان بیشتری برای انتشار آن صرف می کنند. اما مهم تر از همه، امنیت در کیونپ، بستگی به اقدامات خود کاربر در این راستا دارد.

 به عنوان مثال، باز کردن بیش از حد پورت ها می تواند راه های زیادی مقابل سودجویان و هکرها بگذارد. همچنین عدم تغییر رمزهای پیش فرض نیز، همین راه را مقابل هکرها می گذارد. با چنین وضعیتی اطلاعات شما به راحتی سرقت می شود.به طور کلی، محصولات کیونپ دستگاه های فیزیکی هستند که داده ها را به صورت آفلاین ذخیره می کنند. پس امنیت Qnap تا حدودی بستگی به درایو ذخیره ساز فیزیکی شما دارد. برای مثال، احتمال وقوع سرقت یا آتش سوزی، بیشتر از هک تصادفی اطلاعات شما است.  این در مورد همه دستگاه ها صدق نمی کند زیرا برخی از آن ها ضد حریق و ضد آب هستند. بهترین آن ها می توانند 1500 درجه فارنهایت را برای نیم ساعت تحمل کنند. 

جدای از مشکلات فیزیکی سرقت اطلاعات، برخی مشکلات مربوط به بعد فنی ماجرا است. به همین دلیل، داشتن پشتیبان جداگانه آفلاین یا ابری از اهمیت بالایی برای امنیت در کیونپ برخوردار است. محصولات کیونپ دارای نارسایی های امنیت هستند که برای هر برندی طبیعی است. شما به عنوان یک کاربر کیونپ باید این نقاط ضعف را بشناسید. دانستن این نقاط ضعف و مقابله با آن ها، امنیت در کیونپ شما را ارتقا می دهد. 

شایع ترین مسائل موجود پیرامون امنیت در کیونپ

اکثر سیستم های NAS دارای امنیت داخلی هستند اعم از احراز هویت و رمز عبور. این بدان معناست که آن ها در برابر حملات سایبری بی دفاع نیستند. با توجه به این موارد، تهدیدهای حیاتی خاصی وجود دارد که کاربران NAS  باید از آن ها مطلع باشند. این موارد می توانند خلاهای امنیت در کیونپ باشند که کاربر با آن ها مواجه می شود.

1.    امنیت رمز عبور

گاهی اوقات روش های احراز هویتی که در سیستم های تامین امنیت در کیونپ گنجانده شده اند، به خودی خود تهدید محسوب می شوند. وقتی به امنیت گذر واژه یا سایر اشکال احراز هویت اعتماد می کنیم، از سایر خطرات آن غافل می شویم. به عنوان مثال، رمزهای عبور ضعیف را می توان به سادگی حدس زد. حتی ممکن است با استفاده از ابزارهای دیجیتالی، با سهولت نسبی آن ها را هک کرد. به همین دلیل، اولین کاری که باید برای امنیت Qnap انجام دهید، تغییر رمزهای پیش فرض است. از آنجا که سرورهای NAS مستقیماً به شبکه شما متصل هستند، می توانند ذاتاً در معرض هک احتمالی رمز عبور قرار گیرند. همین اتصال مرتب به اینترنت، یک تهدید برای امنیت در کیونپ به شمار می آید. بنابراین، اقدامات امنیتی NAS به شما کمک می کند تا سیستم خود را ایمن کنید. هر چند، هرگز نمی توانند برای اطمینان از یکپارچگی کامل داده ها و تامین امنیت Qnap کافی باشند. 

2.    تهدید از سمت سایر دستگاه های شبکه

سرورهای NAS می توانند به طور مستقیم یا غیر مستقیم به مجموعه وسیعی از دستگاه های دیگر متصل شوند. معمولاً این موضوع شامل رایانه های موجود در یک شبکه می شود. با این وجود، گاهی اوقات دستگاه های هوشمند متصل به اینترنت اشیا نیز می توانند درگیر خلا امنیتی شوند.به راحتی می توان تصور کرد که درایوهای متصل به NAS به این طریق آلوده می شوند. این امر، به طور بالقوه به مهاجمان سایبری دسترسی نامحدودی می دهد. برای تامین امنیت در کیونپ، بهتر است از اتصال دستگاه خود به شبکه های غیر مطمئن پرهیز کنید. 

3.    بدافزارها و ویروس ها

NAS   توسط بدافزارها و ویروس ها مورد حمله قرار می گیرد. این ویروس چیزی است که هم می تواند از سمت اطلاعات باشد و هم اشخاص. برای مثال، شما ممکن است اطلاعات ذخیره شده در دستگاه خود را از منابع آلوده ذخیره کرده باشید. این اطلاعات آلوده، حفره هایی مربوط به امنیت در کیونپ ایجاد می کنند. 

4.    حملات Command Injection

یکی دیگر از نقاط ضعف رایج کیونپ Command Injection است. هر چند، کارشناسان امنیت در کیونپ به طور فزاینده ای برای مقابله با این آسیب پذیری تلاش می کنند. اساساً، حملات Command Injection به مهاجمان غیرمجاز اجازه می دهد تا کنترل درایوهای ذخیره شده در شبکه را در دست گیرند. همچنین به آن ها امتیازاتی می دهد که فقط مدیران شبکه باید از آن برخوردار باشد. تقریباً هیچ دستگاه NAS به طور کامل در برابر حملات Command Injection محافظت نشده است.

چگونه با خلاهای امنیت در کیونپ مقابله کنیم؟

ما می دانیم که ذخیره سازی متصل به شبکه به صورت صد در صدی ایمن نیست. هر چند، هنوز هم برای برخی مشاغل و بسیاری از افراد، یک راه حل بسیار راحت و سریع است. برای بسیاری از کاربران، مزایای پشتیبان گیری آسان از داده ها و به اشتراک گذاری فایل ها با همکاران، از خطر هک یا ویروس ها بیشتر است.

 در دنیای تکنولوژی این نارسایی امنیتی در هر سیستمی وجود دارد. هیچ برند و محصولی نمی تواند ادعای امنیت صد درصدی کند. شما نباید استفاده از محصولات کیونپ یا هر برند دیگری را کنار بگذارید. تنها باید خطرات را بشناسید و با آن ها مقابله کنید. برخی روش های موثر برای ایجاد امنیت در کیونپ، به جهت قفل کردن تجهیزات  NAS در برابر مهاجمان مخرب وجود دارد. 

1.    رمز عبور قوی برای سیستم خود انتخاب کنید.

اگر برای اطلاعات خود ارزش قائل هستید، رمز عبور خود را آگاهانه انتخاب کنید. بسیاری از کاربران باهوش به طور مرتب رمزهای عبور خود را تغییر می دهند. آن ها رمزهایی را انتخاب می کنند که حدس زدن آن ها آسان نیست. این اولین کاری است که شما باید انجام دهید.
تنظیم قوانین رمز عبور برای امنیت در کیونپ نیز ایده خوبی است. به این ترتیب، هیچ کس نمی تواند رمزهای عبور کوتاه و ضعیف ایجاد کند .اغلب، حملات سایبری با ضعف امنیت در بین افرادی که از شبکه های هدف استفاده می کنند، تسهیل می شود. بنابراین، سطح آگاهی خود را ارزیابی کرده و به طور مرتب مهارت های امنیتی خود را بررسی کنید. این گونه می توانید از بالا ماندن استانداردها اطمینان حاصل کنید. همچنین باید از همه حساب ها با احراز هویت دو عاملی (2FA) محافظت کنید. یکی از رایج ترین روش های امنیت Qnap، استفاده از برنامه احراز هویت روی گوشی شما است. به این ترتیب، حتی اگر شخصی گذر واژه شما را بدزدد، امنیت در کیونپ شما همچنان برقرار خواهد بود. حساب تا زمانی که دسترسی را با وارد کردن کد پین یا استفاده از Touch ID تأیید نکنید، ایمن خواهد ماند.

2.    اطمینان حاصل کنید که سیستم عامل NAS به طور مرتب به روز می شود.

مهاجمان سایبری همیشه به دنبال راه هایی برای شکستن سیستم عامل NAS هستند و در نهایت موفق می شوند. پس از چند ماه، تقریباً هیچ سیستم عاملی را نمی توان به طور کامل ایمن دانست. در نتیجه، نیاز به آپدیت به صورت عمده وجود دارد.
به عنوان یک کاربر، هنگام در دسترس بودن آپدیت ها، باید اعلان ها را دریافت کنید. بنابراین، به جهت ارتقای امنیت در کیونپ آن ها را نادیده نگیرید. پیاده سازی هر گونه به روز رسانی را به محض در دسترس قرار دادن، مورد توجه قرار دهید.
 داشتن روشی برای بررسی اینکه آیا به روز رسانی ها در حال اجرا هستند یا خیر، بسیار مهم است. این آپدیت ها به کار می روند تا مشکلات قبل از تبدیل شدن به تهدیدهای مهم برطرف شوند. به روز رسانی در تامین امنیت Qnap بیش از آنچه فکر کنید، مهم می باشد.

3.     هرگز از حساب های پیش فرض ادمین استفاده نکنید.

این موضوع برای تامین امنیت در کیونپ بدیهی، اما مهم است. هنگامی که سرورهای NAS نصب می شوند، معمولاً گزینه استفاده از نام کاربری پیش فرض "admin" را ارائه می دهند. ممکن است منطقی به نظر برسد که این نام کاربری خاص را به مدیر NAS اختصاص دهیم. با این حال، انجام این کار یک اشتباه بزرگ خواهد بود.
شما باید تا حد ممکن سختگیری در روند ورود به سیستم NAS را انتخاب کنید. انتخاب یک هویت قابل حدس مانند "admin" همیشه گزینه ضعیفی برای امنیت در کیونپ است.
در عین حال، یک نام کاربری مانند "admin" برای هر هکر یک خبر خوش است و آن ها را تشویق می کند تا بیشتر پیش روند. به همین دلیل، تا آنجا که می توانید لایه های احراز هویت امن را برای داده های خود انتخاب کنید.

4.    اتصال و پورت های خود را همگام امنیت در کیونپ کنید.

برای ایمن سازی ترافیک ورودی و خروجی باید HTTPS را به جای HTTP فعال کنید. همچنین باید مطمئن شوید که اتصال FTP نیز ایمن است.
شما برای امنیت Qnap باید تمام درگاه هایی را که برای ارتباط با خارج به آنها نیاز ندارید، ببندید. ایده خوب دیگر، تغییر پورت های پیش فرض است. این امر تعداد حملات به NAS شما را کاهش می دهد. توصیه می کنیم حداقل پورت های HTTP ، HTTPS  و SSH را برای امنیت در کیونپ تغییر دهید.

5.     از فایروال NAS خود استفاده کنید.

اکثر سیستم های NAS دارای فایروال هستند و دلیلی برای خاموش کردن آن ها وجود ندارد. فایروال ها با ثبت نام کاربران قانونی و عدم دسترسی به دیگران کار می کنند. این موضوع باعث می شود تا آن ها اولین خط دفاعی در برابر مهاجمان احتمالی باشند.مشکل این است که بسیاری از سیستم های NAS هنگام پیکربندی، فایروال ها را درگیر نمی کنند. پس ممکن است کاربران نیاز داشته باشند که آن ها را به صورت دستی راه اندازی کنند. برای ایجاد امنیت در کیونپ، حتما آن ها را فعال کنید.

6.    حفاظت از DoS را فعال کنید.

فعال کردن حفاظت از حمله Denial-of-service (DoS) یکی دیگر از موارد مهم در NAS شما است. اغلب اوقات به طور پیش فرض فعال نمی شود، اما دلیل خوبی برای آن وجود دارد. در برخی موارد ممکن است در یک محیط امن، به شما هشدار عدم امنیت Qnap را به صورت کاذب بدهد.
 بهترین راه این است که منابع ترافیکی شناخته شده را در لیست سفید قرار دهید و حفاظت را روشن نگه دارید. این گونه هنگام تامین امنیت در کیونپ، اعلان مثبت کاذب دریافت نمی کنید. 

7.     هر زمان که از NAS خود استفاده می کنید، از VPN استفاده کنید.

 VPN می تواند یک ابزار ضروری NAS باشد. VPN های درجه یک، لایه ای از رمزگذاری را روی تمام ترافیک آنلاینی که بین شبکه شما و وب عبور می کند، اضافه می کنند. این بدان معناست که مهاجمان احتمالی نمی توانند جزئیات رمز عبور یا آدرس IP کاربران مشروع را تشخیص دهند.VPN ها همچنین دسترسی از راه دور به سرورهای NAS را در خارج از خانه یا محل کار امکان پذیر می کنند. به طور معمول این امر، برای سیستم امنیت در کیونپ یک ریسک خواهد بود. اما وقتی رمزگذاری کامل و ناشناس سازی IP وجود داشته باشد، می توانید نسبتاً مطمئن باشید که داده های شما ایمن خواهند ماند. VPNها می توانند بخش مهمی از یک استراتژی عمیق دفاع سایبری برای امنیت Qnap باشند.

تمهیدات امنیت در کیونپ qnap protect data and secure data

چگونه باید در سیستم، را اجرا کنیم؟

گاهی ممکن است کاربران به دلیل ناآگاهی نتوانند امنیت سیستم خود را تامین کنند. این ناآگاهی به دلیل ندانستن مسیر درست اجرای تغییرات امنیتی است. تامین امنیت Qnap تنها با دانستن نکات زیر امکان پذیر است. 

1.    حذف کاربران ناشناس یا مشکوک

•    به عنوان سرپرست وارد QTS شوید.
•    به Control Panel> Privilege> Users بروید.
•    همه کاربران موجود در لیست را تأیید کنید.
•    کاربران ناشناس یا مشکوک را انتخاب کنید.
•    روی Delete کلیک کنید.
•     یک پیام تأیید ظاهر می شود.
•    روی OK کلیک کنید.

2.    حذف برنامه های ناشناس یا مشکوک

•    به عنوان سرپرست امنیت در کیونپ وارد QTS شوید.
•    مرکز برنامه را باز کنید.
•    همه برنامه های نصب شده را تأیید کنید.
•    یک برنامه ناشناس یا مشکوک را پیدا کنید.
•    روی حذف کلیک کنید. 
•    یک پیام تأیید ظاهر می شود.
•    روی OK کلیک کنید.

3.    تغییر تنظیمات  my QNAP cloud

•    به عنوان سرپرست وارد QTS شوید.
•     My QNAP cloud را باز کنید.
•    به تنظیمات روتر خودکار بروید.
•    لغو فعال کردن حمل و نقل پورت در بخش تامین امنیت در کیونپ را انتخاب کنید.
•    به خدمات انتشار بروید.
•    همه خدمات غیر ضروری را به جهت امنیت Qnap لغو کنید.
•    روی Apply کلیک کنید.
•    به Access Control بروید.
•    تنظیمات دسترسی دستگاه را روی Private تنظیم کنید.
•    روی Apply کلیک کنید.

4.    تغییر شماره پورت سیستم

اگر NAS مستقیماً به اینترنت متصل است، شماره پورت سیستم امنیت در کیونپ را در QTS تغییر دهید. 

•    به عنوان سرپرست وارد QTS شوید.
•    به کنترل پنل> سیستم> تنظیمات عمومی> مدیریت سیستم بروید.
•    شماره پورت سیستم جدید را مشخص کنید. از 22 ، 443 ، 80 ، 8080 یا 8081 استفاده نکنید.
•    روی Apply کلیک کنید.
•    اگر NAS پشت روتر است اما از طریق انتقال پورت به اینترنت متصل است، یک شماره پورت جدید در روتر مشخص کنید. از 22 ، 443 ، 80 ، 8080 یا 8081 استفاده نکنید.

5.    نصب و اجرای آخرین نسخه نرم افزار و حذف نرم افزارهای مخرب

•    به عنوان سرپرست وارد QTS شوید.
•    مرکز برنامه را باز کرده و روی نماد جستجو کلیک کنید. یک کادر جستجو ظاهر می شود.
•    "Malware Remover" را تایپ کرده و سپس ENTER را فشار دهید.
•     برای ارتقای امنیت در کیونپ، برنامه حذف بدافزار را پیدا کنید. 
•    روی نصب کلیک کنید.
•    آخرین نسخه Malware Remover را نصب کنید.
•    برنامه حذف بدافزار را باز کنید.
•    برای ایجاد امنیت Qnap، روی شروع اسکن کلیک کنید.
•     Malware Remover، دستگاه را برای وجود بدافزار اسکن می کند.

6.    تغییر رمز ادمین برای امنیت در کیونپ

•    به عنوان سرپرست وارد QTS شوید.
•    روی تصویر نمایه در نوار وظیفه QTS کلیک کنید. 
•    پنجره Options باز می شود.
•    روی Change Password کلیک کنید.
•    رمز عبور قبلی را مشخص کنید.
•    رمز عبور جدید را مشخص کنید.

 QNAP معیارهای زیر را برای بهبود قدرت رمز عبور برای امنیت در کیونپ توصیه می کند:

•    طول رمز باید حداقل 8 کاراکتر باشد.
•    باید شامل نویسه های بزرگ و کوچک باشد.
•    باید حداقل دارای یک عدد و یک کاراکتر خاص باشد.
•    برای امنیت Qnap، نباید نام کاربری یا رمز عبور یکی باشد.
•    نباید شامل کاراکترهایی باشد که به طور متوالی سه یا چند بار تکرار شده اند.
•    برای ایجاد امنیت در کیونپ، رمز عبور جدید را تأیید کنید.
•    روی Apply کلیک کنید.
•    مراحل بالا را برای تغییر رمز عبور سایر کاربران تکرار کنید.

7.    به روز رسانی برنامه های QTS نصب شده

•    به عنوان سرپرست وارد QTS شوید.
•    مرکز برنامه را باز کنید.
•    به برنامه های من بروید.
•    در کنار نصب به روز رسانی، روی همه کلیک کنید. 
•    یک پیام برای تأیید امنیت در کیونپ ظاهر می شود.
•    روی OK کلیک کنید.
•    QTS   برنامه ها را در آخرین نسخه ها نصب می کند.

8.    به روز رسانی QTS برای امنیت در کیونپ

•    به عنوان سرپرست وارد QTS شوید.
•    به Control Panel> System> Firmware Update بروید.
•    در قسمت  Live Update، روی Check for Update کلیک کنید.
•    QTS   آخرین به روزرسانی موجود را بارگیری و نصب می کند.

9.     نصب  QuFirewall

•    به عنوان سرپرست وارد QTS شوید.
•    مرکز برنامه را باز کرده و روی نماد جستجو کلیک کنید. 
•    یک کادر جستجو ظاهر می شود.
•    "QuFirewall" را تایپ کرده و سپس ENTER را فشار دهید.
•     برنامه QuFirewall در لیست نتایج جستجو ظاهر می شود.
•    روی نصب کلیک کنید.
•    آخرین نسخه QuFirewall به صورت خودکار، در راستای تامین امنیت در کیونپ، نصب می شود.
•     QuFirewall را باز کرده و QuFirewall را فعال کنید.

محصولات کیونپ چه ویژگی های امنیتی دارند؟

1.    برای دسترسی به داده های خود می توانید از احراز هویت دو مرحله ای استفاده  کنید.  این شیوه، باعث ارتقای کلی سیستم امنیت در کیونپ می شود. 
2.    به جهت تامین امنیت Qnap، سیاست های رمزگذاری اعمال شده است. بدین معنا که رمز شما باید حداقل های امنیتی را شامل باشد. 
3.    لیست سفید IP ، فقط به آدرس های IP خاص اجازه اتصال می دهد. در حالی که لیست سیاه IP، اتصال آدرس های IP سیاه را برای QNAP NAS شما ممنوع می کند.
4.    NAS   خود را در حالت «مسدود کردن کاربران/آدرس های IP با تلاش های ناموفق برای ورود به سیستم» تنظیم کنید. این گونه امنیت در کیونپ شما بهبود خواهد یافت.  
5.    برای رمزگذاری اتصال و افزایش امنیت Qnap، اتصالات HTTPS را برای NAS خود فعال کنید.
6.    سیستم عامل و برنامه های دارای امضای دیجیتالی، می توانند از نصب برنامه های QNAP یا فروشنده های معتبر اطمینان حاصل کنند.  این گونه برای ایجاد امنیت در کیونپ، از نصب تصادفی بدافزار جلوگیری می کنند.
7.    مجوزهای پوشه برای کنترل در دسترس بودن داده ها و افزایش حریم خصوصی، رازداری و اطمینان از رعایت مقررات، برای کاربران تنظیم شده اند. 
8.    گزینه های کامل پشتیبان گیری NAS برای امنیت Qnap در دسترس هستند. از جمله: پشتیبان گیری و همگام سازی با سرور ابر از راه دور.
9.    برنامه خدمات QVPN به اتصالات VPN خروجی و ورودی اجازه می دهد تا امنیت در کیونپ ایجاد کنند. استفاده از پروتکل QBelt VPN امکان اتصال ایمن را فراهم می کند. این در حالی است که شانس شناسایی را کاهش می دهد.
10.    از ویژگی های ثبت وقایع و اطلاع رسانی رویدادها می توان برای اطمینان از قابلیت ردیابی و پاسخگویی استفاده کرد. در عین حال، باعث ساده سازی تلاش های کاربر برای ایجاد امنیت در کیونپ می شود. 
11.    QNAP   به طور مداوم در حال توسعه و بهبود ویژگی های امنیت Qnap  است تا محصولات ایمن تر شوند. برای لذت بردن از این محافظت های اضافی، نرم افزار خود را به روز نگه دارید!
12.    یک Drive-encrypted یا SED برای تامین امنیت در کیونپ، در سیستم شما موجود است. این درایو از داده های شما حتی در حالت آفلاین نیز محافظت می کند؛ زیرا کلید احراز هویت است. البته شما راحتی را از دست می دهید زیرا باید هر بار که دستگاه NAS خود را راه اندازی می کنید، باید کلید رمزگذاری را وارد کنید.

تامین امنیت در کیونپ هم به خود شما و هم به ویژگی های دستگاه شما بستگی دارد. به طور کلی، شما در کنار قیمت کیونپ، مدل و ظاهر، باید به امنیت آن نیز توجه کنید. کاربران برای رسیدن به بالاترین سطح امنیت، باید اقدامات پیرامون آن را انجام دهند.