چه عواملی باعث افزایش قابلیت اطمینان در کیونپ می شود؟

برند کیونپ qnap brand

شرکت کیونپ از برترین و برجسته ترین شرکت های فعال در حوزه تکنولوژی می باشد. این شرکت با سال ها فعالیت توانسته تا طیف قابلیت اطمینان در کیونپ نزد کاربران را به صورت چشمگیری رو به بهبود ببرد. با وجود این که این شرکت توانسته تا به خوبی از پس تمام چالش های موجود در بازار برآید، اما ممکن است همچنان برای شما جای نگرانی باشد.

در هنگام انتقال داده، شما با حفظ کلیه داده‌های موجود، می‌توانید برای انتقال بی‌دردسر سیستم، به راحتی هارد دیسک‌ها را از یک QNAP NAS به دیگری منتقل کنید. قبل از انتقال، لطفاً ابتدا لیست سازگاری با انتقال NAS را بررسی کنید، سپس اطمینان حاصل کنید که NAS منبع و مقصد خاموش هستند. برای بررسی سازگاری دو دستگاه مقصد و مبدا می‌توانید به خود سایت کیونپ مراجعه کنید و سازگاری آن‌ها را بررسی کنید. در هنگام انتقال داده در کیونپ حتما موارد زیر را در نظر داشته باشید:

1.    NAS  مقصد باید دارای محفظه‌های درایو کافی باشد تا بتواند هارد دیسک‌های NAS منبع را در خود جای دهد.
2.    توصیه می‌شود NAS منبع و NAS مقصد هر دو از جدیدترین نسخه سیستم عامل استفاده کنند.
3.    اندازه‌ی درایو NAS منبع و NAS مقصد را بررسی کنید و اطمینان حاصل کنید که هارد دیسک‌های شما با NAS مقصد سازگار است.

4.    پس از انتقال داده در کیونپ، موارد زیر ممکن است رخ دهد :

•    تنظیمات ذخیره‌سازی از جمله حافظه پنهان Qtier و SSD ممکن است تغییر کند.
•    تنظیمات شبکه و سوئیچ مجازی از جمله Port Trunking ، Virtual Switch ، Thunderbolt و USB QuickAccess  ممکن است تغییر کند.
•    اگر NAS مقصد RAM کمتری نسبت به NAS منبع داشته باشد، برخی از ویژگی‌ها و برنامه‌ها ممکن است پشتیبانی نشوند از جمله مجازی‌سازی،  Qsirch

5.    اگر در حال انتقال داده به یک NAS هدف هستید که از نظر عملکرد با NAS منبع قابل مقایسه نیست، محدودیت‌هایی اعمال می‌شود و ممکن است انتقال موثر نباشد. این محدودیت‌ها شامل موارد زیر است، اما فقط شامل موارد زیر نمی‌باشد:

•    درایوهای دیسک سخت که به عنوان یک منبع ذخیره‌سازی در منبع NAS پیکربندی شده‌اند، نمی‌توانند به NAS هدف که از درایوهای ذخیره‌سازی پشتیبانی نمی‌کنند، منتقل شوند.
•    کیونپ توصیه می‌کند قبل از انتقال داده، وضعیت انتقال مجوزهای خود را در مدیر مجوز QNAP بررسی کنید زیرا همه مجوزها قابل انتقال نیستند.
•    خود شرکت توصیه دارد که مجوزهای قابل انتقال روی NAS منبع را قبل از انتقال داده غیرفعال کنید.
•    مجوزهای غیرقابل انتقال پس از انتقال داده در کیونپ نمی‌توانند در NAS مقصد کار کنند.
•    به دلیل ناسازگاری در سیستم فایل، انتقال داده بین سیستم عامل QTS و QuTS پشتیبانی نمی‌شود.
•    اگر هنوز هم ورژن‌های QTS 4.3.4 یا بالاتر دارید، توصیه می‌کنیم از تمام داده‌های مربوط به دوره‌های قدیمی پشتیبان تهیه کنید، یک یا چند پوشه جدید ایجاد کنید و سپس داده‌ها را به پوشه‌های جدید ببرید. این کار باعث می‌شود تا بتوانید از تمام ویژگی‌های Storage و Snapshots کاملاً استفاده کنید.
•    نسخه‌های موجود پس از به روزرسانی QTS از نسخه اولیه به نسخه 4.0 یا نسخه‌های بعدی، به نسخه‌های قدیمی تبدیل می‌شوند.
•    همچنان می‌توان از  محفظه‌های ذخیره‌سازی قدیمی برای ذخیره داده استفاده کرد، اما ممکن است که وضعیت آن‌ها با سایر محفظه‌ها مطابقت نداشته باشد. آن‌ها همچنین نمی‌توانند از آخرین ویژگی‌های QTS مانند Snapshots بهره‌مند شوند.

این نگرانی کاربران در دنیای مجازی به دلیل تجربه های تلخ یک عده و فعالیت سودجویان در عرصه تکنولوژی و اهمیت این امر در زندگی های مدرن ما طبیعی است؛ بنابراین، شما به عنوان یک کاربر احتمالی و بالقوه برند کیونپ و هر برند دیگری، حق سوال در مورد اطمینان به آن برند را دارید. به همین منظور در این مقاله سعی شده است تا مهم ترین و عمده ترین عواملی که باعث ایجاد قابلیت اطمینان در کیونپ نزد کاربر می شوند را توضیح دهیم.

1.    امنیت بالا در سیستم کیونپ

افزایش اطمینان کاربر با طراحی مهندسی شده کیونپ

بخش عمده ای از محصولات کیونپ در حوزه ذخیره اطلاعات می باشد. در دنیای آنلاین و تکنولوژیک، اطلاعات حیاتی ترین امر برای هر کاربر به شمار می آیند. پس وقتی فرد در حال استفاده از یک محصول می باشد، اولین انتظار او توانایی محافظت از اطلاعاتش توسط آن برند و سیستم عامل است. قابلیت اطمینان در کیونپ تا حد بسیار بالایی متکی بر تعهد سازش ناپذیر این برند به تامین امنیت برای اطلاعات کاربران است. محصولات این کمپانی تمام ویژگی های امنیتی لازم را در خود جای داده است تا آرامش کاربر را تضمین کند.

این کمپانی به صورت 24 ساعته گزارش های خرابی و عدم امنیتی که از سوی کاربران ارسال می شود را بررسی می کند. این بررسی های مداوم باعث می شود تا سطح اختصاصی بالایی از امنیت برای هر کاربر در سیستم به خصوص خود تامین شود. همچنین لازم به ذکر است که کمپانی کیونپ از سال 2018 در زمره یکی از CNA ها (مقامات شماره گذاری CVE) قرار گرفته است. به واسطه این امر، شفافیت و مسئولیت پذیری در امنیت اطلاعات را ارتقا بخشیده است.

سیستم امنیت سراسری کیونپ، نقاط ضعف هر محصول را در دوره آزمایش بررسی می کند تا از حملات سایبری به اطلاعات کاربران جلوگیری کند. این کمپانی همچنین پس از ارائه محصول نیز، توسط یک تیم حرفه ای تمام گزارش های خرابی مربوط به پرتال امنیت را دریافت، بررسی و دسته بندی می کند. با این کار زمانی که یک گزارش خرابی توسط کاربران متعددی ارسال شود، این شرکت در نسخه و آپدیت بعدی آن را برطرف می کند. نکته مهم در مورد تامین امنیت کیونپ این است که این امنیت مستمر و ادامه دار است.

پشتیبانی امنیتی و تکنولوژیک از محصولات کیونپ

2.    برنامه ریزی هوشمندانه برای محصولات آینده

معمولا وقتی کاربران دست به خرید از یک برند خاص می زنند، به اصطلاح مشتری آن برند می شوند. وقتی که یک کاربر با یک برند ارتباط برقرار کند، محیط کاربری آن را بشناسد، با آپدیت ها و سایر موارد آن آشنا شود، سعی می کند تا بیشتر محصولات خود را از همان برند تهیه کند.

حال برنامه ریزی برای ارائه محصولات آینده توسط این برند، باعث افزایش قابلیت اطمینان در کیونپ می شود. کاربران وقتی بدانند که یک شرکت برای چندین سال خود برنامه ریزی کرده است، از جدیت فعالیت آن مطمئن می شوند و با آرامش بیشتری بودجه خود را صرف خرید از آن می کنند. همچنین، برنامه ریزی برای ارائه محصولات و طراحی آن، این امکان را برای کاربران کیونپ فراهم می کند تا در فواصل زمانی کوتاه محصولی دریافت کنند که قابلیت های جدیدی نسبت به محصولات قبلی دارد.

رفع نیاز کاربران و یا تسهیل رفع نیاز آن ها در محصولات جدید باعث می شود تا چهره کلی برند و محصولات آن حرفه ای باشد. جدیت در کار و کیفیت در ارائه محصول، در کنار طراحی مهندسی شده محصولات آینده، اعتبار و اطمینان کیونپ را نزد کاربران افزایش داده است.

3.    ایجاد پل ارتباطی میان نیاز کاربران و قابلیت اطمینان در کیونپ

امروزه پیشتاز بودن در بازار تنها با ارائه محصولات مستمر به دست نمی آید. هر برند باید بتواند تا صدای کاربران را بشوند و به کاربران نیز نشان دهد که نظرات آن ها دارای اهمیت است. در واقع این کاربران هستند که از محصولات استفاده می کنند و با خوب و بد آن جلو می روند. پس مهم است که محصولات به گونه ای تولید شوند که رضایت آن ها جلب شود.

شرکت کیونپ، یک پل ارتباطی گسترده میان خود و کاربران ایجاد کرده است و گزارش های کاربران را به صورت منفرد بررسی می کند. هر چه این پل ارتباطی مستحکم تر باشد، قابلیت اطمینان در کیونپ نزد کاربران سریع تر به وجود می آید. ارتباط با کاربران به کمپانی این فرصت را داده است تا در محصولات جدید خود، ویژگی هایی که کاربران درخواست کرده اند را منعکس کند. این انعکاس یعنی هر محصول ارائه شده توسط شرکت یک ارتقا کاربرپسند داشته است.

برای مثال در برخی محصولات کیونپ، در مدت زمانی طولانی گزارش های زیادی از هک اطلاعات دریافت شد. این مسئله که کیونپ این گزارش ها را توسط پل های ارتباطی خود از کاربران دریافت کرده بود باعث شد تا در مدتی کم شرکت به پیشرفت چشمگیری برسد. این پیشرفت این گونه بود که سایر برندها نتوانسته بودند گزارش های کاربران مبنی بر عدم امنیت محصولات را به خوبی پاسخ دهند اما کیونپ با تنظیم ترافیک ورودی شبکه، یک لایه امنیتی به هر سیستم آنلاین خود اضافه کرد. کیونپ این امکان را برای کاربران فراهم کرد تا از یک سرور شبکه خصوصی مجازی برای برقراری ارتباط ایمن میان دستگاه های خود استفاده کنند.

4.    ارائه گارانتی در هنگام فروش محصولات کیونپ

همه محصولات ارائه شده توسط شرکت کیونپ دارای گارانتی سخت افزاری و نرم افزاری هستند. این خدمات شامل خدمات تعمیر پس از خرید، بدون پرداخت هزینه اضافه می باشند که البته باید با شرایط گارانتی مطابقت داشته باشد. همچنین کیونپ برای محصولاتی که مدت زمان گارانتی آنها تمام شده است و یا به هر دلیل شامل خدمات گارانتی نمی شوند، خدمات خارج از گارانتی ارائه می دهد که دارای هزینه اضافی است. اگر گارانتی شما هنوز معتبر است، مدت اعتبار گارانتی از تاریخ خرید اولیه ادامه می یابد. اگر ضمانت محصول شما به پایان رسیده باشد، QNAP از تاریخ تحویل محصول تعمیر شده، 180 روز گارانتی رایگان ارائه می دهد. اگر محصول در این دوره 180 روزه معیوب شد، می توانید مجدداً برای خدمات RMA درخواست دهید.

گارانتی محصولات قابلیت اطمینان در کیونپ را به مراتب تحت تاثیر قرار می دهد. کاربران این اطمینان خاطر را دارند که در صورت بروز هر گونه مشکل لازم نیست تا وقت و انرژی زیادی صرف آن کنند. آنها تنها با مراجعه به شرکت کیونپ و نمایندگان و ارائه دهندگان رسمی آن در منطقه زندگی خود، به راحتی می توانند خدمات مورد نیاز خود را دریافت کنند. البته باید پیش از مراجعه به شرکت شرایط مشمولیت گارانتی را مطالعه و سپس مراحل را به ترتیب طی کنید.

5.    پشتیبانی از محصولات در برند کیونپ

قابلیت پشتیبانی امنیتی و تکنولوژیک یک عامل مهم در افزایش قابلیت اطمینان در کیونپ است. در مورد امنیت محصولات پیشتر توضیحات لازم را دادیم اما قابلیت پشتیبانی تکنولوژیک نیز خود مسئله ای حائز اهمیت می باشد. برند کیونپ وقتی در یک تاریخ خاص محصول اعلام شده خود را به بازار عرضه می کند تا چندین سال از آن محصول پشتیبانی می کند. این پشتیبانی با ارائه آپدیت های مستمر صورت می گیرد. به این صورت که این برند، حفره های تکنولوژیک مانند کندی سیستم، جذب ویروس، مشکلات امنیتی، مشکلات ذخیره سازی، تنظیم ترافیک شبکه، برقراری اتصال بین دستگاه های مختلف، مدیریت حساب، دسترسی بدون محدودیت زمانی و مکانی به اطلاعات و سایر عوامل را حل می کند. قدرت مشکل یابی و ارائه راه حل، از نقاط قوت این برند است.

ارائه محصولات جدید برای کسب رضایت مشتری کیونپ

از جمله پشتیبانی های تکنولوژیک این برند ( کیونپ ) از محصولات می توان به موارد زیر اشاره داشت:

•    استفاده از رمزگذاری دیسک مبتنی بر NAS برای ایمن سازی داده ها
•    احراز هویت دو عاملی؛ نیاز به رمز دوم به صورت پیش نیاز برای دسترسی به سیستم
•    اعمال سیاست های گذرواژه جدید برای استفاده از گذرواژه های پیچیده
•    ارائه لیست سفید آی پی برای برقراری اتصال
•    استفاده از مجوزهای پوشه ها برای کنترل دسترسی به داده ها
•    افزایش حریم خصوصی و رازداری
•    امکان پشتیبان گیری از داده ها و همگام سازی با سرور ابر آنلاین
•    ساده سازی تلاش های مدیریت برای افزایش قابلیت اطمینان در کیونپ

قابلیت اطمینان در کیونپ، پس از آگاهی از 5 مورد اشاره شده در بالا دیگر یک مسئله نگران کننده نیست. این کمپانی همواره توانسته تا فعالیت خود را به صورت حرفه ای در عرصه ارائه محصولات تکنولوژیک پیش بگیرد. ارائه گارانتی به مشتریان، توجه به خواسته و نیاز آن ها، ارائه آپدیت های جدید به همراه راه حل های کاربردی، توجه به مسئله امنیت و پشتیبانی از محصولات بر اساس یک برنامه ریزی مدون و دقیق، این قابلیت اطمینان را بیش از پیش تضمین می کند.