آموزش ESX کیونپ

همه چیز درباره مجازی سازی در کیونپ esx

مزایای شگفت انگیز مجازی سازی در کیونپ برای شما و شرکت شما

آیا تا به حال در مورد قابلیت مجازی سازی در کیونپ شنیده اید؟ این قابلیت می تواند به طرز معجزه آسایی کار را برای شما راحت تر کند! مجازی سازی در QNAP به چه صورت عمل می کند؟ ایستگاه مجازی سازی چیست؟ کیونپ NAS کدام برنامه های مجازی سازی را پشتیبانی می کند؟ مجازی سازی از طریق کیونپ، چه مزایای شگفت انگیزی را به شما ارائه می دهد؟ در این مقاله به پاسخ تمام این سوالات خواهیم رسید.

ایستگاه مجازی سازی در کیونپ چیست؟

ایستگاه مجازی سازی یک هایپر ویژن قوی بر روی کیونپ شما است که به شما امکان می دهد یک محیط مجازی سازی مقرون به صرفه ایجاد کنید. ایستگاه مجازی سازی از بسیاری از سیستم عامل ها مانند Windows  ،Linux  و QuTScloud پشتیبانی می کند. بر اساس منابع موجود سیستم، می توانید چندین ماشین مجازی را راه اندازی و اجرا کنید. به علاوه، ایستگاه مجازی از بسیاری از عملکرد های مدیریت منابع و تسریع بخشی پشتیبانی می کند و به این صورت، یک پلتفرم مجازی سازی مقرون به صرفه که دارای عملکرد فوق العاده ای است، را ارائه می دهد.
 
کیونپ NAS کدام برنامه های مجازی سازی را پشتیبانی می کند؟

کیونپ NAS طیف وسیعی از برنامه های مجازی سازی را پشتیبانی می کند. به این صورت کیونپ به مدیران IT کمک می کند تا کارایی محیط های مجازی را در سازمان خود افزایش دهند.
  
1.    VMware vSphere کیونپ

VMware vSphere اولین سیستم عامل ابری در این صنعت است که روش جالبی برای کاهش هزینه های IT و افزایش کارایی آن، ارائه می دهد. محصولات VMware vSphere با پلتفرم های مجازی سازی در کیونپ سازگار هستند. مدیران فناوری اطلاعات بیزینس های کوچک، حال می توانند از این دستگاه ها برای مجازی سازی از طریق کیونپ استفاده کنند. این روش، روشی قدرتمند و در عین حال بسیار مقرون به صرفه برای مجازی سازی است!
 
2.    VAAI کیونپ 

VAAI عملیات ذخیره سازی خاصی را به جهت بهبود عملکرد و کارایی، بارگیری می کند. با استفاده از کیونپ NAS و VAAI عملیات استاندارد استقرار و مدیریت ماشین های مجازی، به نحوی سریع تر قابل انجام است. این روش، حافظه، پهنای باند، و همچنین ESKi CPU کمتری مصرف می کند. VAAI یکی از کارآمد ترین برنامه هایی است که توسط مجازی سازی در کیونپ پشتیبانی می شود.

کیونپ NAS از VAAI برای Iscsi و همچنین برای NAS، پشتیبانی می کند. VAAI برای Iscsi از Full Copy یا همان کپی کامل (کپی به کمک سخت افزار) ، Block Zeroing  (صفر شدن به کمک سخت افزار) پشتیبانی می کند. همچنین؛ از قابلیت قفل کردن به کمک سخت افزار نیز پشتیبانی می کند.VAAI برای NAS از کلون فایل کامل (Full File Clone) ، آمار گسترده (Extended (Statistics، و فضای ذخیره (Reserve Space) پشتیبانی می نماید.
 
3.    مایکروسافت Hyper-V کیونپ

Windows Server 2012 R2 Hyper-V  (نسل بعدی فناوری مجازی سازی سرور مبتنی بر hypervisor) به عنوان ویژگی جدایی ناپذیر Windows Server در دسترس است. این برنامه که یکی از برنامه های مجازی سازی در کیونپ است، به مدیران اجازه می دهد مجازی سازی سرور را به راحتی پیاده سازی کنند.

 همه این محصولات دارای گواهی QNAP Windows Server 2012 R2 هستند و با Hyper-V سازگار می باشند. این محصولات دارای سرویس iSCSI داخلی هستند و با رزرو مداوم SPC-3 برای Windows Failover Cluster و Cluster Shared Volume مطابقت دارند. می توانید از قابلیت همکاری بین Hyper-V و QNAP NAS لذت ببرید.

4.    انتقال داده های بارگیری نشده مایکروسافت

انتقال داده های بارگیری نشده (ODX) در Windows Server 2012 R2 به کاربران اجازه می دهد که فایل هایی با حجم بالا و ماشین های مجازی را به طور مستقیم و بسیار سریع، بین دیسک های iSCSI انتقال دهند. به این صورت، استفاده از منابع شبکه و CPU میزبان کاهش خواهد یافت. ODX نیز یک برنامه مجازی سازی است که توسط قابلیت مجازی سازی در کیونپ نیز پشتیبانی می شود.

 هنگامی که ODX با QNAP NAS استفاده می شود، به یک دستگاه ذخیره سازی اجازه می دهد عملیات کپی فایل را انجام دهد. این کار در واقع بدون نیاز به اینکه پردازنده اصلی میزبان، محتوا را از یک مکان ذخیره سازی بخواند و آن را در مکان دیگر بنویسد، انجام می شود. با پشتیبانی ویندوز 2012 R2 Hyper-V که احیای خودکار فضا را تامین می کند، هنگامی که پرونده های یک ماشین مجازی حذف می شوند، فرآیند بازیابی فضا به صورت خودکار انجام می شود. این موضوع باعث می شود که کارایی ذخیره سازی به حداکثر برسد و زمان انجام کار های اداری کاهش پیدا کند.
 
5.    Citrix XenServer کیونپ

Citrix XenServer platform تنها پلتفرم مجازی سازی سرور با کلاس سازمانی و اثبات شده در ابر است که ویژگی های مهم مانند مهاجرت زنده و مدیریت چند سرور متمرکز را بدون هیچ هزینه ای ارائه می دهد. محصولات QNAP CitrixReady از تأییدیه Citrix برخوردار هستند و توسط قابلیت مجازی سازی در کیونپ پشتیبانی می شوند.

مزایای شگفت انگیز مجازی سازی در کیونپ 

مجازی سازی همان چیزی است که در دنیای فناوری امروز، بیش از هر چیزی به آن نیاز داریم. آیا می دانستید که مجازی سازی می تواند هزینه های شما را بسیار کمتر کند، امنیت داده های تان را حفظ نماید، و شما را از شر دردسر هایی که تا به حال با آن ها سر و کار داشتید راحت کند؟ در این قسمت مزایای شگفت انگیز مجازی سازی در کیونپ را خواهیم خواند.

1. هزینه ها را کاهش می دهد
زمانی که از مجازی سازی استفاده می کنید، تمام داده ها در سرور های مجازی یا ابر ها ذخیره می شوند. به این صورت، دیگر نیازی به سیستم های فیزیکی و سخت افزاری نخواهید داشت. این موضوع باعث صرفه جویی بسیار در هزینه های تان خواهد شد! چرا که هزینه های قبوض برق و همچنین هزینه های نگهداری از دستگاه های سخت افزاری را حذف خواهد کرد. جالب است بدانید که 70 درصد از مدیران ارشد، عقیده دارند که مجازی سازی روشی بسیار کارآمد است که هزینه ها را کاهش می دهد. به این دلیل است که معتقدیم مجازی سازی در کیونپ راهی عالی برای کاهش هزینه ها می باشد.
 
2. دیگر نگران قطع شدن سیستم نخواهید بود
زمانی که از سیستم های سخت افزاری استفاده می کنید، همیشه با این‌ خطر رو به رو هستید که سیستم در زمانی که به آن نیاز دارید، به دلایل گوناگون از کار بیفتد! به خصوص اگر مشغول کار بر روی پروژه ای باشید که باید سریعاً به انجام برسد، از کار افتادگی سیستم، بدترین اتفاقی است که می تواند رخ دهد. خبر خوب این است که قابلیت مجازی سازی در کیونپ می تواند خیال شما را از بابت این مشکل راحت کند. زمانی که از مجازی سازی استفاده می کنید، می توانید با هر دستگاهی که بخواهید به اطلاعات ذخیره شده تان دسترسی داشته باشید. به علاوه، در مجازی سازی معمولا 2 سرور در کنار یکدیگر کار می کنند تا دسترسی داده ها را حفظ کنند. اگر یکی از این سرور ها دچار مشکلی شود، سرور دیگر پشتیبان آن خواهد بود.

3. بدون دردسر داده ها را انتقال دهید
یکی از فواید مجازی سازی این است که انتقال داده ها بسیار راحت تر از قبل خواهد شد. می توانید به راحتی و بدون دردسر داده های مورد نظر خود را از یک ذخیره ساز فیزیکی به سرور مجازی سازی، یا برعکس، منتقل کنید. به این صورت دیگر نیازی نخواهد بود که وقت تان را برای جستجوی داده ها در درایو های دیسک سخت تلف کنید. مجازی سازی در کیونپ به شما این امکان را می دهد که به نحوی بسیار سریع و راحت، داده های تان را پیدا کنید و انتقال دهید.

4. از امنیت داده های تان مطمئن شوید
اگر شما مدیر فناوری اطلاعات هستید، به امنیت داده ها باید بیش از هر چیزی اهمیت بدهید. از طریق مجازی سازی، داده های شما توسط یک سوئیچ مجازی محافظت می شوند. به این صورت داده های شما در برابر بد افزار ها، ویروس ها و دیگر تهدیدات سایبری به خوبی محافظت خواهند شد.
 
5. عملیات فناوری اطلاعات بسیار راحت تر خواهد شد
مجازی سازی در کیونپ به متخصصان فناوری اطلاعات کمک می کند که کار خود را به نحوی بسیار راحت تر و کارآمد تر انجام بدهند. شبکه های مجازی سازی عملکرد بسیار آسانی دارند و سریع تر نیز عمل می کنند. به همین خاطر است که با استفاده از مجازی سازی، وقت و انرژی کمتری از تیم شما گرفته خواهد شد. قبل از این که حرف از قابلیت مجازی سازی به میان آید، روز ها و شاید هفته ها طول می کشید تا کارمندان بتوانند دستگاه ها و نرم افزار های مورد نیاز را بر روی سرور های فیزیکی نصب و راه اندازی کنند. اما حال، با استفاده از قابلیت مجازی سازی، این کار در کوتاه ترین زمان ممکن انجام می شود. اگر مایل هستید که در تیم تان وقت بسیار بیشتری داشته باشید و انجام کار ها را سرعت بخشید، مجازی سازی در کیونپ، همان چیزی است که به دنبالش هستید!

نتیجه گیری
مجازی سازی در کیونپ می تواند روشی عالی برای صرفه جویی در وقت، هزینه ها، و همچنین راحت کردن کار ها برای شما و شرکت تان باشد. اگر مایل به خرید کیونپ هستید، یا اگر در زمینه مجازی سازی از طریق کیونپ به راهنمایی بیشتری نیاز دارید، حتما با ما تماس بگیرید.