نس-کیونپ

ذخیره ساز QNAP کیونپ

نس کیونپ nas qnap - storage qnap

 نس کیونپ

حتماً تا الان به مشکل کمبود حافظه در سیستم شخصی خود یا موبایل مواجه شده اید چرا که با پیشرفت تکنولوژی حجم داده ها نیز افزایش یافته و ممکن است حافظه دستگاه دیگر پاسخگو نیاز شما نباشد. آیا تا کنون به این فکر افتاده اید که ذخیره اطلاعات به صورت تحت وب چگونه است؟ چه مزیت هایی دارد؟ ما در این قسمت قصد داریم شما را با نس  کیونپ یا ذخیره سازی تحت شبکه کیونپ آشنا کنیم.

نس استوریج کیونپ چیست ؟

ذخیره سازی متصل به شبکه (NAS) یا (Network-attached storage) یک سرور ذخیره اطلاعات رایانه در سطح فایل (برخلاف ذخیره سازی در سطح بلوک) است که به یک شبکه کامپیوتری متصل است و دسترسی به داده ها را به گروه مختلفی از کلاینت ها ارائه می دهد. نس برای سرویس دهی فایل ها از طریق سخت افزار، نرم افزار و یا پیکربندی تخصص دارد. در واقع NAS استوریج نوع دیگری از ذخیره کننده تحت شبکه بوده و از طریق آدرس آی پی در دسترس می باشد. کاربران در یک شبکه می توانند به منابع ذخیره شده بر روی ذخیره ساز NAS دسترسی پیدا کنند. 

کارایی نس کیونپ چگونه است ؟

 این دستگاه اغلب به عنوان یک دستگاه رایانه ، یک رایانه تخصصی ساخته شده ، تولید می شود. سیستم های نس وسایل شبکه ای هستند که حاوی یک یا چند درایو ذخیره سازی هستند ، اغلب در ظروف ذخیره سازی منطقی و اضافی یا RAID مرتب شده اند. ذخیره سازی متصل به شبکه مسئولیت سرویس فایل را از دیگر سرورهای شبکه حذف می کند. آن ها معمولاً با استفاده از پروتکل های به اشتراک گذاری فایل شبکه مانند NFS ، SMB یا AFP دسترسی به پرونده ها را فراهم می کنند. از اواسط دهه 1990، دستگاه های نس به عنوان یک روش مناسب برای به اشتراک گذاری فایل ها در بین چندین رایانه محبوبیت پیدا کردند. مزایای احتمالی ذخیره سازی اختصاصی متصل به شبکه، در مقایسه با سرور های عمومی که فایل ها را نیز ارائه می دهند، شامل دسترسی سریع تر به داده ها، مدیریت آسان تر و پیکربندی ساده است. 

این محصول دارای هارد هایی است که در کنار یک دیگر جای داده شده اند و امکان ذخیره سازی با حجم بالا را به این سیستم می دهند. مرسوم ترین پروتکل های مورد استفاده برای ذخیره سازی داده ها NFS و CIFS، نس استوریج اچ پی (HP NAS Storage)  هستند.

شرکت کیونپ و محصولات آن

کیونپ به ارائه راه حل های جامع در توسعه نرم افزار، طراحی سخت افزار و تولید داخلی اختصاص داده شده است. این شرکت با تمرکز بر ذخیره سازی، شبکه و نوآوری های ویدیویی هوشمند اکنون یک راه حل انقلابی Cloud NAS را معرفی می کند که به نرم افزار پیشرفته مبتنی بر اشتراک و اکوسیستم کانال خدمات متنوع ما می پیوندد.

این شرکت NAS را فراتر از ذخیره سازی ساده تصور می کند و زیر ساخت شبکه ای مبتنی بر ابر را برای کاربران ایجاد کرده است تا بتوانند از تجزیه و تحلیل هوش مصنوعی، محاسبه پیشرفته و یکپارچه سازی داده ها در راه حل های سیستم QNAP خود استفاده کنند.

سه ستون QNAP برای کمک به مشتریان در تسریع تحول دیجیتالی: ذخیره سازی هوشمند، شبکه هوشمند، ویدئو هوشمند. کیونپ با روند سرمایه گذاری در فناوری های جدید زیرساخت فناوری اطلاعات مطابقت دارد و به ارائه راه حل های کلی برای مشتریان ما اختصاص می دهد.

دو مکانیسم موجود در ذخیره سازی وب

sessionStorage: یک فضای ذخیره سازی جداگانه برای هر مبدأ معین که برای مدت زمان جلسه صفحه در دسترس است ، حفظ می کند. داده ها را فقط برای یک جلسه ذخیره می کند، به این معنی که داده ها تا بسته شدن مرورگر (یا برگه) ذخیره می شوند همچنین داده ها هرگز به سرور منتقل نمی شوند. این مکانیسم دارای محدودیت ذخیره سازی بیشتر از یک کوکی (حداکثر 5 مگابایت) است.
localStorage: همین کار را انجام می دهد، اما حتی زمانی که مرورگر بسته و دوباره باز می شود، ادامه می یابد. داده ها را بدون تاریخ انقضا ذخیره می کند و فقط از طریق جاوا اسکریپت یا پاک کردن حافظه مرورگر، داده های ذخیره شده محلی پاک می شود.

تفاوت های NAS  و SAN

نس کیونپ یک دستگاه ذخیره سازی واحد است که فایل ها را از طریق اترنت ارائه می دهد و نسبتاً ارزان است و راه اندازی آن آسان است، در حالی که SAN یک شبکه محکم متصل به چندین دستگاه است که راه اندازی و مدیریت آن گران تر و پیچیده تر است. از نظر کاربر، بزرگ ترین تفاوت بین NAS و SAN این است که دستگاه های NAS ذخیره سازی مشترک را به صورت حجم شبکه نصب می کنند و از پروتکل هایی مانند NFS و SMB/CIFS استفاده می کنند، در حالی که دیسک های متصل به SAN به عنوان درایو های محلی به نظر می رسد.

نس رایانه ای متصل به شبکه است که خدمات ذخیره سازی داده های فایل را به سایر دستگاه های موجود در شبکه ارائه می دهد. نقطه قوت اصلی NAS این است که راه اندازی و استقرار آن چقدر ساده است. حجم های NAS به عنوان حجم های نصب شده روی شبکه به نظر می رسد. فایل هایی که باید سرویس شوند معمولاً در یک یا چند هارد دیسک موجود در سیستم هستند که اغلب در آرایه های RAID مرتب شده اند. به طور کلی، هرچه تعداد محفظه های درایو در NAS بیشتر باشد، گزینه های ذخیره سازی بزرگ تر و انعطاف پذیرتری در اختیار دارید. خود دستگاه یک گره شبکه است مانند رایانه ها و سایر دستگاه های TCP/IP، که همه آن ها آدرس IP خود را حفظ می کنند و سرویس فایل نس از شبکه اترنت برای ارسال و دریافت فایل ها استفاده می کند. اگرچه یک NAS معمولاً برای یک سرور همه منظوره طراحی نشده است، اما فروشندگان NAS و اشخاص ثالث به طور فزاینده ای نرم افزارهای دیگری را برای ارائه عملکردهای مشابه سرور در NAS ارائه می دهند. 

یک نس کیونپ اغلب گام بعدی برای یک دفتر خانگی یا مشاغل کوچک است که از هارد دیسک های خارجی یا ذخیره مستقیم متصل استفاده می کند، که می تواند به ویژه در برابر خرابی درایو آسیب پذیر باشد. حرکت به سمت NAS با تمایل به اشتراک گذاری فایل ها به صورت محلی و از راه دور ، داشتن فایل ها در دسترس، دستیابی به افزونگی داده ها، توانایی جایگزینی و ارتقاء هارد دیسک ها در سیستم و مهم تر از همه ، پشتیبانی از ادغام با ذخیره سازی ابر است. که مکانی برای پشتیبان گیری خودکار اطلاعات لازم فراهم می کند.

اهمیت نس کیونپ

همه‌ ما قبول داریم که داده ها یک دارایی مهم برای شرکت ها هستند، بدون دسترسی به داده های شرکتی، ممکن است شرکت ها نتوانند با سطح خدمات، نظر مشتریان خود را جلب کنند. خدمات ضعیف به مشتریان، از دست دادن فروش یا حتی انحلال مشاغل می تواند نتیجه عدم دسترسی به اطلاعات شرکت باشد. 

طراحان نرم افزارهای مناسب برای محیط های تجاری کوچک تر تمایل دارند از سیستم های مبتنی بر فایل برای رسیدن به این اهداف استفاده کنند، به ویژه انعطاف پذیری، سادگی و سهولت مدیریت. و انواع مختلفی از ابزار های آسان برای استفاده برای تامین امنیت و پشتیبان گیری و بازیابی قوی وجود دارد.

فواید نس کیونپ

سیستم های نس در بسیاری از صنایع به عنوان راه حل های ذخیره سازی موثر، مقیاس پذیر و کم هزینه در بین مشاغل و مشاغل کوچک محبوب هستند. از آن ها می توان برای پشتیبانی از سیستم های ایمیل، پایگاه های داده حسابداری، حقوق و دستمزد، ضبط و ویرایش ویدئو، ثبت اطلاعات، تجزیه و تحلیل کسب و کار و موارد دیگر استفاده کرد. طیف گسترده ای از برنامه های تجاری دیگر توسط این سیستم ها پشتیبانی می شوند.

با توجه به انعطاف پذیری و محبوبیت سیستم های نس، اکثر ارائه دهندگان خدمات ابری خدمات NAS را ارائه می دهند. این امر امکان ترکیب و مطابقت سیستم های ذخیره سازی NAS و سرویس های ابری در یک کسب و کار را فراهم می کند و امکان
بهینه سازی هزینه، تلاش و عملکرد مدیریت را در اختیار می گذارد و در عین حال کنترل کاملی بر مکان و امنیت کسب و کار دارد.

دیگر مزیت های نس کیونپ

•    ساده برای کار؛ به طور کلی متخصص IT مجبور نیست
•    هزینه کمتر؛ می تواند فضای تلف شده را به میزان قابل توجهی نسبت به سایر فناوری های ذخیره سازی مانند SAN کاهش دهد
•    پشتیبان گیری و بازیابی آسان داده ها، با ویژگی های امنیتی ریز
•    تمرکز ذخیره سازی داده ها به روشی مطمئن برای کاربران و سرویس گیرندگان مجاز شبکه
•    انواع مختلفی از برنامه ها را پشتیبانی می کند
•    اجازه دسترسی به داده ها در سراسر شبکه، از جمله برنامه ها و داده های مبتنی بر ابر را می دهد
•    با استفاده از نس، داده ها به طور مداوم در دسترس هستند ، این امر باعث می شود تیم های شرکتی همکاری کنند، به موقع به مشتریان پاسخ دهند و مدیریت و امنیت داده ها را بهبود بخشند زیرا اطلاعات در یک جا قرار دارند.

یکی از بهترین و با کیفیت ترین نس استوریج های موجود نس استوریج کیونپ QNAP می باشد که شرکت کیونپ با توان فنی و دانش بالای خود توانسته آن را به بازار عرضه کند. در این مقاله از مجموعه مقالات وبسایت قصد داریم تا اندکی درباره نس استوریج کیونپ صحبت کنیم.

 در مورد شکل گیری شرکت کیونپ (QNAP) چه می دانید؟

شرکت qnap(Quality Network Appliance Provider) یکی از معتبرترین تولیدکنندگان لوازم شبکه و ذخیره سازی اطلاعات بوده که فعالیت خود را در سال ۲۰۰۴ به صورت رسمی آغاز کرد. کیفیت بالای محصولات و نوآوری های این شرکت باعث شد تا یکی از بهترین شرکت ها در زمینه تولید لوازم شبکه و ذخیره اطلاعات باشد و از رقبای خود پیشی بگیرد. همچنین این شرکت دارای فعالیت گسترده در سراسر جهان است. این برند ۱۵ شرکت تابع در ۲۸ کشور دارد.

بهترین تجهیزات و روش ذخیره سازی اطلاعات روی سرور چیست؟

سیستم های پردازش کننده برای نگهداری اطلاعات خود به تجهیزات ذخیره سازی نیاز دارند. به این فضاها که اطلاعات بر روی آنها ثبت و ذخیره می‌شود استوریج (Storage) می گویند. تجهیزات ذخیره سازی اطلاعات روی سرور به دو دسته کلی تقسیم می‌شوند:

1.    تجهیزات ذخیره سازی داخلی: مانند انواع هارد دیسک هایی که در کیس ها استفاده می شوند.
2.    تجهیزات ذخیره سازی خارجی: این نوع تجهیزات نسبت به تجهیزات ذخیره سازی داخلی کامل‌تر هستند مانند هاردها و نوارهای مغناطیسی که به سرور یا کیس متصل می‌شود.

راه و روش های گوناگونی برای اتصال استوریج ها به سرور وجود دارد که یکی از این روش ها، روش ذخیره سازی تحت شبکه اطلاعات (NAS) می باشد که مخفف عبارتNetwork Attached Storage یا همان نس استوریج است. NAS به وسیله قرار گیری هارد دیسک ها روی سرور نس استوریج، دیتای آن ها را برای دستگاه های دیگری که به شبکه متصل اند به اشتراک می گذارد. از مزایای نس استوریج، اشتراک حجمی بالا برای فضای ذخیره سازی هارد در شبکه است.

چرا باید از نس استوریج های کیونپ استفاده کنیم؟

1.    وجود پورتال امنیتی: پورتال امنیتی شرکت کیونپ، نقاط ضعف را بررسی کرده و توصیه های کارآمدی برای ایمن سازی داده های شما ارائه می دهد.
2.    پاک کننده بد افزار: این قابلیت می تواند به صورت دوره ای نس استوریج شما را اسکن کند و در صورت شناسایی بد افزار آن ها را حذف کند. شما می‌توانید اسکن را به صورت دستی نیز انجام دهید‌. به علاوه اسکن به صورت دوره ای به روز شده تا این اطمینان حاصل شود که از هیچ برنامه مخربی چشم پوشی نشده است. شرکت کیونپ از نظر تامین امنیت نس استوریج های خود بسیار عالی عمل کرده و آنتی ویروس و فایروال و vpn های اختصاصی برای آن تولید کرده است.
3.    اشتراک حجم بالا برای فضای ذخیره سازی اطلاعات در شبکه در صورت نیاز
4.    کاربری ساده برای استفاده از نس استوریج های کیونپ.
5.    ارتباط ایمیل هنگام اشتراک گذاری و نگهداری اطلاعات در بین دستگاه ها.
6.    کنترل و دسترسی از راه دور به دیتاهای موجود در ذخیره ساز کیونپ.
7.    پشتیبانی فنی مناسب کیونپ.
8.    ایجاد نسخه پشتیبان از داده‌های مورد نیاز و محافظت از اطلاعات شما در برابر خطرات و آسیب های احتمالی.
9.     سرعت بالا و پشتیبانی از SSD caching
10.    ارائه نس استوریج های متنوع و گوناگون برای رفع تمام نیازها.

انواع نس استوریج کیونپ

نس استوریج کیونپ در سه گروه اصلی دسته بندی می شود و می تواند به خوبی پاسخگوی نیازهای کاربر باشد و هزینه را کاهش دهد. این سه گروه بر اساس مشخصات فنی و سخت افزاری دسته بندی شده‌ و عبارتند از:

1.    تجهیزات نس کیونپ رده خانگی

فناوری انحصاری تراسکدینگ برای به اشتراک گذاشتن و اجرای آنلاین، ویدیوهایی با کیفیت مناسب و بهینه ایجاد می کند. به همین دلیل پهنای باند کمتری مصرف شده و در عین حال ویدیوها با کیفیت اصلی روی سیستم ذخیره سازی اطلاعات بدون تغییر باقی می مانند. به این نوع ذخیره سازی ذخیره سازی NAS خانگی می گویند که فضای ذخیره سازی اشتراکی را در اختیار همه اعضای خانواده قرار می دهد تا بتوانند فایل های مورد نظر خود را در آن ثبت و ذخیره کنند. سیستم NAS خانگی، دارای برنامه های چند رسانه ای قدرتمند بوده که می تواند به عنوان مرکز چندرسانه‌ای خانه شما مورد استفاده قرار گیرد.

2.    تجهیزات نس کیونپ رده میانی (کسب و کارهای کوچک SMB)

سیستم ذخیره سازی اطلاعات با حفاظت Raid و تنظیمات امنیتی گسترده، مکانی امن برای ذخیره سازی اطلاعات مهم کاری است.TurboNAS برای اشتراک گذاری فایل در پلتفرم های گوناگون با کارایی بالا طراحی شده است. همچنین برای اشتراک گذاری فایل بین دستگاه‌های مختلف بسیار مناسب و کاربردی است. شما می توانید فایل هایتان را بین کامپیوترهای مختلف با سیستم عامل های متفاوت به راحتی به اشتراک بگذارید.

3.    تجهیزات نس کیونپ رده سازمانی (Enteprise)

سازمان ها می توانند هنگام راه اندازی اولیه نس استوریج کیونپ خود، فقط ظرفیت مورد نیاز خود را خریداری نموده و در صورتی که در آینده به ظرفیت بیشتری نیاز داشتند، فضای ذخیره سازی نس استوریج خود را افزایش دهند و از این طریق در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنند. کیونپ با ارائه راه حل های افزایش ظرفیت مناسب، افزایش ظرفیت تجهیزات ذخیره سازی را با توجه به رشد اطلاعات کاربری، بسیار آسان و قابل اجرا کرده است. نس استوریج کیونپ دارای ظرفیت ذخیره‌سازی بالا و سرعت انتقال فوق‌العاده است. این قابلیت آن را برای ذخیره سازی اطلاعات به یکی از بهترین انتخاب ها تبدیل کرده است. همچنین می توان از سیستم های ذخیره سازی اطلاعات پشتیبانی نیز تهیه نمود.

معرفی بهترین نس استوریج های کیونپ بر اساس کارایی و عملکرد:

 نس استوریج های کیونپ رده خانگی:

1.    TS-451D2

•    دارای پردازنده اینتل سلورون دوهسته‌ای 2.0 تا2.9 گیگا
•    دارای کارایی بالا
•     قابلیت حفاظت از اطلاعات
•    تجربه چند رسانه ‌ای با کیفیت بالاخروجی HDMI و 4K
•    رمزگذاری تصویری سخت افزاری
•    اشتراک فایل
•    ویرایش مشترک
•    پشتیبان گیری و بازیابی

2.    S-251D

•    دارای پردازنده اینتل دو هسته ای
•    قابلیت گسترش و توسعه بیشتر
•    رمز گشایی و رمزگذاری سخت‌افزار دو کاناله
•    بخش چندرسانه‌ای به همراه خروجیHDMI با کیفیت 4K
•    عکس های فوری مبتنی بر Block برای کاهش خطرات باج افزارها
•    قابلیت های مناسب برای ذخیره سازی

3.    TS-X51 +Series

•    دارای پردازنده اینتل سلورون چهارهسته ای 2.0 تا 2.42 گیگا هرتز
•    دارای عملکرد و بازده بالا
•    پشتیبانی، کدگذاری و مجازی سازی برای کاربران
•    پشتیبانی از HDMI
•    نمایش محلی ویدیو Full HD همراه با کنترل از راه دور رایگان

نس استوریج های کیونپ رده کسب و کارهای کوچک

1.    QuTScloud

•    ایجاد فضای ابری مبتنی بر نس استوریج
•    توانایی اجرا بر روی یک فضای ابری عمومی یا هایپروایزر داخلی
•    ذخیره سازی درخواستی
•    مدیریت جامع پرونده
•    دارای برنامه‌هایی با ویژگی های فوق العاده

2.    QuTS hero NAS:TS-hx77XU Series

•    فضای ذخیره سازی بسیار قابل اعتماد به همراه پردازندهAMD Ryzen ۸ هسته ای
•    پشتیبانی از فضای ذخیره سازی مبتنی بر ZFC با پشتیبانی از تکثیر و فشرده سازی داده های درون خطی
•    مرکز برنامه های پر از ویژگی
•    بهینه شده برای مجازی سازی
•    ویرایش ویدیوی مشترک
•    پشتیبان گیری از راه دور

3.    TS-x77XU Series

•    دارای عملکرد بالا
•    طراحی شده توسط پردازنده AMD Ryzen ۴، ۶ یا ۸ هسته ای
•    پورت دوگانه USB 3.1
•    اسلات ذخیره سازی برای کاربردهای متنوع

 نس استوریج های کیونپ رده سازمانی

1.    QuScloud

•    مبتنی بر فضای ابری
•    قابلیت اجرا بر روی یک فضای ابری عمومی یا یک هایپروایزر داخلی
•    ذخیره سازی درخواستی
•    مدیریت جامع پرونده و دارای برنامه هایی با ویژگی های فوق العاده

2.    GM-1000 Gemini Series

•    نس استوریجی دوگانه برای عملکردی دوبرابر
•    بر پایه سیستم ZFS برای پشتیبان گیری قابل اعتماد و برنامه های ابری ترکیبی
•    پردازنده های چند هسته ای اینتل زئون حداکثر 4.8GHz
•    فضای ذخیره سازی مبتنی بر ZFS با پشتیبانی از تکثیر و فشرده سازی داده های درون خطی
•    مرکز برنامه های پر از ویژگی

3.    Dual-Controller NAS

•    دارای پردازنده اینتل زئون همراه با کنترل کننده های فعال دوگانه
•    بر پایه ZFS با پشتیبانی از فضای ذخیره سازی مبتنی بر تکثیر و فشرده سازی عکس ها
•    سرور مجازی سازی
•    پخش آنلاین فیلم
•    پشتیبان گیری از راه دور از خدمات اشتراک فایل

معرفی جدیدترین نس استوریج های کیونپ در هر دسته:

رده خانگی: TS-X30 Series

•    نس‌ استوریج هوشمند برای مدیریت متمرکز پروژه و مالتی مدیا
•    پردازنده ۴ هسته ای Realtek 1.4GHz
•    پشتیبان گیری آسان و انعطاف‌پذیر از داده ها
•    دسترسی از راه دور
•    حفاظت از داده ها

رده کسب و کارهای کوچک: TVS-675

•    نس استوریج مقرون به صرفه همراه با پردازنده Zhaxion KaiXian ۸ هسته ای
•    نمایشگر 4K
•    2.5GHz
•    دو پورت 2.5GbE
•    دو اسلات برای افزایش سرعت حافظه

رده سازمان ها: QuTS cloud

جدیدترین نس استوریج شرکت کیونپ، QuTS cloud می باشد که در توضیحات قبلی آن را بررسی کردیم.

ذخیره سازی با حفاظت آرایه افزون دیسک های متصل (RAID) در نس استوریج های کیونپ

در صورت پیاده سازی Raid، درایوها محافظت بیشتری در برابر از دست رفتن اطلاعات کرده و اگر یک هارد در یکRaid  خراب شود،Raid  به طور خودکار هارد و درایوهای سالم باقی مانده آن را بازسازی کرده تا عملکرد مناسب سیستم را به طور مداوم تضمین کند. در واقع Raid تکنولوژی ای برای ترکیب چند هارددیسک به یک واحد با هدف افزایش سرعت، کارایی و امنیت وسایل ذخیره سازی می باشد.

روند کار به این صورت است که چند هارد دیسک به یکدیگر متصل شده و یک واحد را تشکیل می دهند و متناسب با نوع پیاده سازی Raid باعث بهبود عملکرد سیستم می شود. با توجه به مشکلات بسیاری که باعث از دست رفتن اطلاعات هارد دیسک ها و در نتیجه خسارت های فراوان می شود، استفاده از این تکنولوژی که مانع از وقوع این نوع اتفاق ها می شود بسیار خوب و حائز اهمیت است. با توجه به اینکه این قابلیت در نس استوریج های کیونپ وجود دارد یک مزیت بزرگ برای محصولات این شرکت محسوب شده و ارزش خرید آنها را بالا می برد.

بهترین راه برای نگهداری از داده‌ها و محافظت از اطلاعات، ذخیره آن بر روی یک ذخیره ساز با کیفیت و قابل اطمینان می باشد. بهترین نس استوریج برای این کار نس استوریج های کیونپ است. شما می توانید این نس استوریج را به راحتی از سایت ما که نمایندگی فروش شرکت کیونپ در https://qnapnas.ir است تهیه کنید. استفاده از نس استوریج موجب امنیت و حفاظت قوی از اطلاعات می شود. همچنین ذخیره ساز کیونپ قابلیت بازیابی و پشتیبان گیری از اطلاعات ذخیره شده را داشته و از بهترین و به روزترین تکنولوژی های موجود در حال حاضر استفاده می کند در نتیجه می تواند بهترین انتخاب برای پاسخگویی به نیازهای شما در این زمینه باشد.