امکانات-نس-کیونپ

امکانات کیونپ

امکانات کیونپ

مقیاس پذیری
برای شرکت ها و کاربران داده های سنگین که نیازمند حجم زیادی از ذخیره سازی با گزینۀ «رشد آسان» هستند، گسترش حجم پویای کیونپ در واقع یک راه حل کلیدی برای آنها محسوب می شود. شرکت های تجاری با استفاده از یک سوئیچ 10GbE، قابلیت انعطاف پذیری را در افزودن تعداد 8 دستگاه هدف به یک پشته NAS خواهند داشت.

ارتباط زنجیروار
هم اکنون کاربران به کمک ارتباط زنجیروار  ضمن حفظ انتقال سریع، قادر به افزایش مقرون به صرفه و ایمنِ گسترش حجم خود هستند. سپس از کابل های SAS به منظور اتصال واحدها جهت اطمینان از سرعت های سریع استفاده می شود. قابلیت دستیابی به ظرفیت های بسیار بالا، ضمن صرفه جویی 30 درصدی در هزینه هی سخت افزاری (در مقایسه با ذخیره سازی با معماری سنتی) اقدامی پیشگامانه در صنعت به شمار می رود.

سوئیچ پشته پذیر
شرکت کیونپ از طریق انطباق و نوآوری همچنان پرچم دار فناوری ذخیره سازی بافی مانده است. از دیگر امکانات کیونپ این ذخیره سازهای NAS کیونپ با طرح های آینده نگری که قادر به پاسخگویی به دشوارترین سناریوها است، به خوبی برای داده های جدید و تقاضاهای عملکرد آماده سازی شده است. با گسترش RAID و iSCSI  وجود در یک ذخیره ساز NAS، افزودن دیسک های بیشتر و یا بزرگتر را به منظور گسترش ظرفیت داده های موجود براحتی ممکن خواهد بود.

اگرچه این یک عملکرد بسیار سودمند و مهم به شمار می رود اما همچنان ظرفیت NAS  کاربران را محدود میکند. بنابراین با پشته سازیِ ذخیره ساز NAS، کاربران  قادر به افزایش ظرفیت NAS به صورت نمایی خواهند بود، و در نتیجه از تطبیق پذیری با مقیاس بسیار وسیع برخوردار خواهند شد.

آرشیو پشتیبان
رونوشت از راه دور و لحظه ای یا بکاپ گیری همزمان یا برنامه ریزی شده  (RTRR)
این ویژگی نوآروانه در پشتیبان گیری (backup) به صورت لحظه ای امکان گرفتن نسخه پشتیبان از فایل ها را در NAS هارد دیسک خارجی یا دستگاه ذخیره ساز NAS  از راه دور به کاربر می دهد. از آنجاییکه RTRR  قابلیت پشتیبان گیری لحظه ای داده ها را دارد، موجب صرفه جویی در زمان می شود.

دیتاگارد (Data Guard)
از دیگر امکانات QNAP راه حل های پشتیبان گیری دیتاگارد (Data Guard Backup Solution) یک ماژول نهایی NAS  است که پشتیبانی محلی و نیز از راه دور را ممکن می سازد و یکی از امکانات خوب ذخیره ساز تحت شبکه کیونپ. در حال حاضر، امکان پشتیبان گیری داده در حجم های RAID، درایو های خارجی USB و eSATA را ممکن ساخته است. همچنین دیتاگارد با استفاده از تکنولوژی نوآورانه، از قابلیت همگام سازی داده در شبکه با دیگر سرورها یا دستگاه های ذخیره ساز NAS  برخوردار است.

دیتا برن  (Data Burn)
 
هم اکنون داده های NAS را می توان مستقیماً بر CD، DVD و یا دیسک های بلوری ذخیره نمود. این ماژول بی دردسر امکان ذخیره سازی داده های دیجیتالی بر دیسک بدون زحمت ممکن می سازد. همچنین از ذخیره سازی فایل های تصویری ISO  نیز پشتیبانی می کند. فرقی نمی کند که مشغول مدیریت چه نوع فایلی باشید، چه فایل های صوتی، رسانه ای و یا فایل های ضروری، این نوع ذخیره سازی data burn ضمن بهبود چشمگیر در بهره وری پشتیبان گیری، به سرعت از اطلاعات کپی برداری می کند.