آموزش-کیونپ

آموزش کیونپ

شما با استفاده از آموزش کیونپ می توانید به راحتی فایل های ویدیویی خود را در محیط این سیستم پرطرفدار مدیریت کنید. شما قادر خواهید بود تا مجموعه ویدیوهای خود را برای اشتراک گذاری و بایگانی آسان متمرکز کنید، فیلم های خود را به عنوان فیلم های خانگی یا نمایش های تلویزیونی طبقه بندی کنید، با برچسب ها آنها را سازماندهی کنید و در نهایت فیلم های مورد علاقه خود را با هر کسی به اشتراک بگذارید.

چرا باید به سراغ آموزش کیونپ برای مدیریت فایل ویدیویی برویم؟

1.    مجموعه ویدیوهای خود را متمرکز کنید. 
کیونپ یک پلتفرم متمرکز برای مدیریت و مرور فیلم های ذخیره شده در QNAP NAS شما است. با آموزش کیونپ شما قادر خواهید بود تا به صورت اختصاصی تنها به مدیریت بخش ویدیویی اطلاعات خود بپردازید. این قدرت تمرکز باعث می شود تا کاربر با توجه به اهمیت داده های خود، به ترتیب اولویت به مدیریت آنها بپردازد. برای مثال، ممکن است برای یک کاربر داده های ویدیویی و برای کاربر دیگری داده های صوتی مهم باشد که امکان تمرکز واحد بر هر یک از این موارد فراهم شده است. 

2.    ویدئوهای خود را به راحتی دسته بندی کنید.
ویدئوهای خود را با برچسب ها طبقه بندی و سازماندهی کنید. این ویژگی به شما این اجازه را می دهد تا به انتخاب خود و نه بر اساس الگوریتم طبقه بندی سیستم، ویدیوهای خود را با معیارهای مختلف و با استفاده از برچسب ویدیویی مدیریت کنید و آنها را با استفاده از آموزش کیونپ دسته بندی کنید تا دسترسی خود را راحت تر کنید.

3.    فیلم ها را برای سرگرمی به اشتراک بگذارید.
فیلم های خود را از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی یا پیوندهای دیگر اشتراک گذاری به اشتراک بگذارید. فرا گرفتن آموزش کیونپ برای مدیریت فایل های ویدیویی باعث می شود تا روند انتخاب و اشتراک گذاری فایل ها به سبب ایجاد یک محیط کاربر پسند و تسهیل کننده، هیچ دردسری نداشته باشد. اشتراک گذاری ویدیو با استفاده از Video Station آسان است. به سادگی ویدئو را انتخاب کرده و از طریق درگاه های اشتراک گذاری آن را بارگذاری کنید. 

4.    فیلم ها را به راحتی وارد سیستم کنید.
برای وارد کردن/ بارگذاری سریع فیلم ها از ایستگاه ویدیویی استفاده کنید. با تلفن خود یک کلیپ کوتاه تهیه کرده و با برنامه همراه Qvideo در NAS خود از آن پشتیبان گیری کنید. همچنین می توانید عملکرد پشتیبان گیری خودکار را در برنامه تلفن همراه Qfile برای پشتیبان گیری برنامه ریزی شده فعال کنید.

5.    ویدیوهای خود را سریع تر پیدا کنید. 
با آموزش کیونپ، ویدیوهای خود را در دسته هایی مانند فیلم های خانگی، فیلم ها، نمایش های تلویزیونی، موزیک ویدیوها و کارائوکه طبقه بندی کنید تا آنها را به شیوه ای کارآمدتر مرور کنید. اگر به دنبال یک فیلم خاص هستید، کافی است کلمات کلیدی را در کادر جستجو وارد کرده و فیلتر را تنظیم کنید. عملکرد جستجوی پیشرفته در کوتاه ترین زمان ویدیوی شما را پیدا می کند.

6.    مجموعه های ویدیویی هوشمند ایجاد کنید.
می توانید مجموعه ای هوشمند از ویدیوها با معیارهای از پیش تعیین شده (مانند برچسب ها، رتبه بندی ها یا برچسب های رنگی) ایجاد کنید. با آموزش کیونپ، مجموعه های هوشمند به طور خودکار ویدیوها را با معیارهای یکسان جمع آوری می کنند و روند پیدا کردن ویدیوهایی را که می خواهید تماشا یا به اشتراک بگذارید آسان تر و انعطاف پذیرتر می کند.

7.    امکان پخش ویدیوها در دستگاه های دیگر فراهم شده است.
با استفاده از DLNA® ، Apple TV®  از طریق Qmedia و Chromecast can می توانید فیلم ها را در دستگاه های مختلف پخش کنید. این یعنی شما با آموزش کیونپ می توانید گستره نمایش فایل های ویدیویی خود را افزایش دهید. 

8.    همه ویدیوهای خود را در دستگاه های تلفن همراه با خود داشته باشید.
با استفاده از برنامه همراه Qvideo برای ایستگاه ویدیویی، می توانید فیلم ها را تماشا کنید، آنها را به اشتراک بگذارید و کتابخانه ویدیویی محتوای خود را بدون استفاده از ذخیره سازی دستگاه خود، به لطف QNAP NAS، به راحتی توسعه دهید.

9.    قابلیت های کدگذاری قوی در سیستم وجود دارد. 
در قسمت آموزش کیونپ، برخی از فرمت های ویدیویی برای فعال کردن پخش روان، نیاز به تبدیل دارند. برای این کار توصیه می کنیم از CAYIN MediaSign Player  استفاده کنید که از فرمت های صوتی و تصویری بیشتری نسبت به پخش کننده رسانه پیش فرض پشتیبانی می کند. به سادگی CAYIN MediaSign Player را از مرکز برنامه نصب و فعال کنید و از فیلم های خود لذت ببرید. 

با مراحل آموزش کیونپ برای مدیریت فایل ویدیویی آشنا شوید

این آموزش کیونپ نحوه کدگذاری فیلم ها در Video Station و File Station را با نصب CAYIN MediaSign Player توضیح می دهد. مدیریت فایل های ویدیویی بخشی از مدیریت اطلاعات کلی در کیونپ است که بارگذاری، اشتراک گذاری و تماشا این فایل ها را برای کاربر آسان تر می کند. 

CAYIN MediaSign Player  یک پخش کننده رسانه شخص ثالث است که از پخش ویدیو، کدک های ویدیویی و صوتی بیشتر پشتیبانی می کند و فرمت های ویدیویی را به MP4 تبدیل می کند. شما با نصب CAYIN MediaSign Player ، پشتیبانی کدک اضافی دریافت می کنید. برای دریافت پشتیبانی کدک اضافی و استفاده از برنامه شخص ثالث، باید مجوز CAYIN MediaSign Player را خریداری و فعال کنید. پیش از آغاز فرایند آموزش کیونپ، برای مقایسه انواع مجوزها و خرید، به سایت رسمی کیونپ مراجعه کنید. 

1.    مراحل نصب  CAYIN MediaSign Player 

پیش از نصب CAYIN MediaSign Player باید پیش نیازهای زیر رعایت شود:

•    بر سیستم شما  QTS 4.4.3 یا بالاتر نصب شده است.
•    کنسول چند رسانه ای 1.1.3 یا بالاتر نصب شده است.
•     CAYIN MediaSign Player در مرکز برنامه موجود باشد.

توجه داشته باشید که این آموزش کیونپ،  CAYIN MediaSign Player را از کنسول چند رسانه ای نصب می کند. همچنین می توانید مستقیماً CAYIN MediaSign Player  را از مرکز برنامه نیز نصب کنید. با این حال، برای استفاده از برنامه، باید خدمات چند رسانه ای را فعال کنید.

•    پس از این مرحله شما باید به عنوان سرپرست وارد QTS شوید.
•    به Multimedia Console بروید و سپس Multimedia Services را فعال کنید.
•    روی Multimedia App Suite کلیک کنید.
•    پنجره برنامه چند رسانه ای باز می شود.
•    روی CAYIN MediaSign Player کلیک کنید.
•    در این مرحله از آموزش کیونپ، پنجره نصب مرکز برنامه برای CAYIN MediaSign Player باز می شود.
•    روی نصب کلیک کنید.
•    محل نصب را انتخاب کنید.
•    روی OK کلیک کنید.
•    QTS  پلیر CAYIN MediaSign را نصب می کند.

2.    مراحل کدگذاری پس زمینه در ایستگاه ویدیو با استفاده از برنامه CAYIN MediaSign

پخش کننده CAYIN MediaSign از کدک های صوتی و تصویری بیشتری نسبت به پخش کننده رسانه پیش فرض پشتیبانی می کند. توجه داشته باشید که آموزش کیونپ کدک گذاری، فقط در مدل هایی که از پردازنده های اینتل، AMD و REALTEK  استفاده می کنند، کاربرد دارد.

•    برای این کار شما باید ابتدا، ایستگاه ویدیو را باز کنید و روی یک ویدیو راست کلیک کنید.
•    روی Transcode Video کلیک کنید.
•    پنجره Transcode Video باز می شود.
•    رزولوشن را انتخاب کرده و سپس روی Transcode کلیک کنید.
•    رمزگذاری ویدیو در پس زمینه شروع می شود.

3.    مراحل کدگذاری ویدیویی در حالت پرواز

این بخش از  آموزش کیونپ نحوه کدگذاری فیلم ها در حالت پرواز با استفاده از Video Station و File Station را توضیح می دهد. پخش کننده CAYIN MediaSign از کدک های صوتی و تصویری بیشتری نسبت به پخش کننده رسانه پیش فرض پشتیبانی می کند. توجه داشته باشید، پیش از آنکه بتوانید ویدیوها را در حالت پرواز کدگذاری کنید،  NAS شما باید از پردازنده x86 استفاده کند.
برای استفاده از برنامه Video Station شما باید مراحل زیر را طی کنید:

•    اگر پردازنده گرافیکی NAS شما دارای جریان سخت افزاری سریع است، QNAP  توصیه می کند که کدگذاری با سرعت GPU را از کنسول چند رسانه ای برای کاهش بار CPU فعال کنید.

•    Video Station  را باز کرده و سپس روی یک ویدیو راست کلیک کنید.
•    به Play بروید و سپس وضوح را انتخاب کنید.
•    پس از طی کردن مراحل آموزش کیونپ، ویدیو به صورت خودکار شروع به پخش و کدگذاری می کند.

برای استفاده از برنامه File Station شما باید مراحل زیر را طی کنید: 

•    File Station  را باز کرده و سپس روی یک ویدیو راست کلیک کنید.
•    به Play بروید و سپس وضوح را انتخاب کنید.
•    ویدیو شروع به پخش و کدگذاری می کند.

شما با استفاده از انواع مختلف آموزش کیونپ می توانید به صورت بهینه تری از سیستم های خود استفاده کنید. این مقاله تلاش داشت تا شما را با مدیریت و کدگذاری فایل های ویدیویی در کیونپ آشنا کند که دغدغه بسیاری از کاربران می باشد. شما با کدگذاری فایل های ویدیویی خود می توانید راحت آن را در سیستم تماشا کنید. همچنین فارق از کدگذاری، این امکان برای شما فراهم می شود تا فرایند مدیریت ویدیویی از جمله دسته‌ بندی، برچسب زدن، اشتراک گذاری، بارگذاری و موارد دیگر را راحت تر انجام دهید. 

کیونپ همواره تلاش داشته است تا با سیستم های خود، ارتباط بین کاربران و اطلاعات آنها را بهبود بخشد و انواع مختلف آموزش کیونپ نیز در همین راستا هستند. این آموزش ها باعث می شوند تا شما از تمام ظرفیت سیستم استفاده کنید و قابلیت هایی را کشف کنید که پیش از این از آن بی خبر بودید. 

دستگاه نس استوریج کیونپ دارای سیستم عامل اختصاصی خود بنام QTS می باشد . آخرین نسخه سیستم عامل کیونپ QTS4.3.4 می باشد که ما قصد داریم در چند بخش ، قسمتهای مختلف و ابزارهای موجود در سیستم عامل کیونپ را برای کاربران کیونپ توضیح دهیم . 

سیستم عامل کیونپ در همه مدلهای ذخیره ساز تحت شبکه QNAP یکسان بوده و تفاوت آنها با توجه به منابع سخت افزاری و تعداد خشاب های هارد متغیر است . 

وقتی شما برای اولین بار یک دستگاه ذخیره ساز کیونپ را تهیه میکنید ابتدا باید هارد  دیسک لازم را روی دستگاه نصب کنید . مرحله بعد اتصال ذخیره ساز به شبکه ای است که دارای سرویس DHCP باشد . چرا که دسترسی به محیط کاری کیونپ تنها از طریق IP و مرورگر امکان پذیر است و امکان اینکه شما IP دستی به دستگاه بدهید را ندارد و همچنین دستگاه کیونپ دارای IP پیش فرض نیز نمی باشد . 

دسترسی به  کیونپ NAS با استفاده از مرور گر

اگر شما آدرس IP و مجوزهای لاگین (منظور کاربری و کلمه عبور است) یک حساب کاربری معتبر را داشته باشید می توانید از طریق هر کامپیوتری که در شبکه وجود دارد به NAS دسترسی داشته باشید.

 اگر شما آدرس آی پی NAS را نمی دانید می توانید از طریقنرم افزار   Qfinder Pro  به NAS دسترسی پیدا کنید.

 1. اطمینان حاصل کنید که کامپیوتر شما به همان شبکه NAS متصل است.
 2. مرور گر وب را در کامپیوتر خود باز کنید.
 3. آدرس آی پی NAS را در نوار آدرس تایپ کنید. صفحه ورود به QTS ظاهر می شود.
 4. نام کاربری و رمز عور خود را وارد کنید. نام کاربری و رمز عبور پیش فرض admin است.
 5. روی Login کلیک کنید تا دسکتاپ QTS ظاهر شود.

دسترسی به  QNAPNAS  با استفاده از Qfinder Pro

Qfinder Pro یک ابزار دسکتاب است که به شما اجازه مکان یابی و دسترسی به دستگاه های QNAP NAS موجود در یک شبکه خاص را می دهد. این ابزار از سیستم عامل ویندوز، مک، لینوکس و کروم پشتیبانی می کند.

 1. Qfinder Pro را در کامپیوتری که به همان شبکه NAS متصل است نصب کنید. برای دانلود Qfinder Pro به آدرس https://www.qnap.com/en/utililies  بروید.
 2. Qfinder Pro را باز کنید. Qfinder Pro به طور خودکار برای تمام دستگاه های QNAP NAS موجود در شبکه جستجو می کند.
 3. NAS موجود در لیست را پیدا کند و بعد روی نام یا آدرس آی پی دوبار کلیک کنید. صفحه لاگین QTS در مرورگر وب پیش فرض شما باز می شود.
 4. نام کاربری و کلمه عبور را وارد کنید. به صورت پیش فرض admin نام کاربری و کلمه عبور شما است.
 5. روی Login کلیک کنید تا دسکتاپ QTS برای شما ظاهر شود.

دسترسی به NAS با استفاده از Qmanager

Qmanager یک اپلیکیشن موبایل است که مدیران را قادر به مدیریت و نظارت دستگاه های NAS موجود در یک شبکه یکسان می کند.

مدیران می توانند عملیات زیر را با Qmanager انجام دهند:

 • مشاهده اطلاعات سیستم مانند میزان CPU مصرفی، میزان حافظه مصرفی، وضعیت اتصال و رخدادهای سیستمی
 • مدیریت کارهای بکاپ و دانلود
 • فعال کردن و غیرفعال کردن سرویس های برنامه
 • ریستارت و یا خاموش کردن NAS
 1. در دستگاه اندروید یا آیفون خود Qmanager را نصب کنید. برای دانلود Qmanager به اپ استور اپل یا فروشگاه گوگل پلی مراجعه کنید.
 2. Qmanager را باز کنید.
 3. Add NAS را تپ کنید (تپ = ضربه زدن). Qmanager به طور خودکار تمام دستگاه های QNAP NAS موجود در شبکه را جستجو می کند.
 4. NAS موجود در لیست را انتخاب کنید و نام یا آدرس آی پی را تپ کنید.
 5. نام کاربری و کلمه عبور را وارد کنید. Admin کلمه عبور و نام کاربری پیش فرض می باشد.
 6. این مرحله اختیاری است: اگر دستگاه موبایل و NAS شما به یک زیر شبکه مشابه متصل نیست مراحل زیر را انجام دهید:

عملیات

مراحل

روی Add NAS manually ضربه بزنید

 1. اطلاعات زیر را وارد کنید:
 • نام هاست یا آدرس آی پی NAS
 • پسورد اکانت مدیر
 1. روی Save تپ کنید

روی Sign in QID ضربه بزنید.

 1. اطلاعات زیر را وارد کنید:
 • آدرس ایمیلی که شما برای ایجاد اکانت QNAP استفاده کرده اید.
 • کلمه عبور اکانت QNAP
 1. روی Sign in ضربه بزنید
 2. NAS موجود در لیست را انتخاب کنید و بعد نام و آدرس آی پی را ضربه بزنید.

تایید دو مرحله ای در کیونپ

تایید دو مرحله ای امنیت حساب کاربری کاربران را بالا می برد. وقتی که این ویژگی فعال است، کاربران باید علاوه بر مجوزهای اکانت (نام کاربری و کلمه عبور)، در طول فرایند لاگین یک کد امنیتی 6 رقمی را وارد کنند.

برای استفاده از تایید دو مرحله ای  شما باید یک برنامه Authenticator را روی دستگاه موبایل خود نصب کنید. این برنامه باید با استفاده از الگوریتم TOTP ( مخفف Time-based One-time Password) خدمات تایید را اجرا کند. برای دریافت کد امنیتی QTS از برنامه Google Authenticator (برای اندروید، آیفون و بلک بری) و Authenticator ( برای گوشی های ویندوز) پشتیبانی می کند.

نحوه فعال سازی تایید دو مرحله ای در کیونپ

 1. برنامه Authenticator را در دستگاه موبایل خود نصب کنید. QTS از برنامه های زیر پشتیبانی می کند:
 • Google Authenticator : برای اندروید، آیفون و بلک بری
 • Authenticator – برای تلفن ویندوز
 1. اطمینان حاصل کنید که تاریخ و زمان سیستم NAS و دستگاه موبایل با هم هماهنگ است.

   QNAP برای اطمینان از اینکه NAS شما با یک استاندارد زمان جهانی (UTC) هماهنگ است پیشنهاد می کند که به یک سرور NTP متصل شوید.

 1. در QTS به مسیر Options > 2-step Verification بروید.
 2. گزینه Get Started را انتخاب کنید تا پنجره 2-step Verification برای شما با شود.
 3. برنامه Authenticator را در گوشی موبایل خود باز کنید.
 4. برنامه را با اسکن کردن کد QR یا مشخص کردن کلید امنیتی نمایش داده شده در پنجره 2-step Verification  پیکربندی کنید.
 5.  در پنجره 2-step Verification  روی Next کلیک کنید. حالا صفحه Confirm your 2-step verification settings ظاهر می شود.
 6. کد امنیتی که توسط برنامه Authenticator ایجاد شده است را وارد کنید.
 7. یک روش تایید جایگزین را انتخاب کنید تا هنگام استفاده از آن دستگاه موبایل شما غیرقابل دسترس شود:
 • جواب دادن به یک سوال امنیتی: یکی از گزینه ها را انتخاب کنید یا سوال امنیتی خود را ارائه کنید.
 • ایمیل یک کد امنیتی: برای استفاده از این روش به مسیر Control Panel > Notification > Email بروید و بعد مطمئن شوید که سرور SMTP به درستی تنظیم شده است.
 1. روی Finish کلیک کنید.

نحوه لاگین شدن به QTS با تایید دو مرحله ای

نام کاربری و کلمه عبور خود را وارد کنید.

مد امنیتی تولید شده توسط برنامه Authenticator نصب شده در دستگاه موبایل تان را وارد کنید.

این مرحله اختیاری است: اگر دستگاه موبایل شما غیرقابل دسترس است روی Verify another way کلیک کنید.

به سوال امنیتی جواب دهید.

گزینه Login را کلیک کنید.

غیرفعال کردن تایید دو مرحله ای در کیونپ 

مراحل

اقدام کاربر

موقعیت

به مسیر Control Panel > Users > Edit Account Profile مراجعه کنید.

مدیران می توانند تایید دو مرحله ای را از کنترل پنل غیرفعال کنند

کاربران اکانتشان را قفل کرده اند

دکمه RESET که در پشت NAS است را برای 3 ثانیه فشار دهید.

NAS تنظیمات شبکه و کلمه عبور مدیر پیش فرض را بازیابی می کند.

اخطار

فشار دادن دکمه RESET برای 10 ثانیه تمام تنظیمات را ریست می کند و تمام اطلاعات NAS پاک می شود.

مدیر باید تنظیمات کارخانه را بازیابی کند.

یکی از مدیران قفل گذاری را انجام داده است و مدیران دیگر به اکانت دسترسی ندارند

در مورد QTS

QTS یک سیستم عامل مبتنی بر لینوکس است که برنامه ها ی مدیریت فایل، مجازی سازی، نظارت، چند رسانه ای و دیگر برنامه ها را اجرا می کند. کرنل بهینه شده و سرویس های متنوع به طور موثر منابع سیستمی را مدیریت، برنامه ها را پشتیبانی، و از اطلاعات شما محافظت می کند. QTS همچنین ابزارهای داخلی دارد که عملکرد را بهبود می بخشد و عملکرد NAS را بهبود می بخشد.

رابط کاربری مالتی تسکینگ و چند پنجره ای شما را قادر به مدیریت NAS، حساب های کاربری، اطلاعات و برنامه ها می کند. علاوه براین QTS قابلیت های داخلی دارد که به شما اجازه ذخیره سازی و اشتراک گذاری ساده فایل ها را می دهد. QTS همچنین به App Center لینک داده شده است که گزینه های زیادی را برای سفارشی سازی NAS و بهبود جریان کاری کاربر ارائه می دهد.

نوارهای کنترل QTS

نوار ابزار سیستم عامل کیونپ 

شماره

آیکن

عملیات کاربر

1

Show Desktop

با کلیک روی این دکمه تمام پنجره های باز مینیمایز و یا ریستور می شوند (کوچک و بزرگ شده پنجره های باز)

2

Main Menu

با کلیک روی این گزینه پنجره منوی اصلی در سمت چپ صفحه دسکتاپ باز می شود.

3

Search

 • کلمه کلیدی را برای پبدا کردن محتوا، برنامه ها و تنظیمات تایپ کنید.
 • روی نتایج جستجو کلیک کنید تا برنامه، ابزار سیستمی یا پنجره Help Center باز شود. اگر برنامه هنوز نصب نشده است QTS صفحه دانلود مربوطه را در پنجره App Center می آورد.

4

Volume Control

مهم

این ویژگی تنها در مدل هایی که در مشخصات سخت افزاری مشخص شده است کار می کند

وقتی روی این دکمه کلیک می کنید موارد زیر را می توانید مشاهده کنید:

 • Media Volume: با کلیک و کشیدن نوار لغزنده حجم صدا را از طریق برنامه هایی که توسط اسپیکرهای داخلی استفاده می شود را تنظیم می کند.
 • HD Station
 • Music Station
 • OceanKTV
 • Audio Alert Volume: با کلیک و کشیدن نوار لغزنده حجم صدای هشدارهای صوتی سیستم تنظیم می شود.

5

Background Tasks

با قرارگیری مکان نمای ماوس روی دکمه تعدادی از کارهایی که در پس زمینه اجرا می شود را مشاهده می کنید. بکاپ فایل و تبدیل چندرسانه ای مثال هایی از کارهای پس زمینه هستند.

با کلیک روی این دکمه شما کارهای پس زمینه زیر را مشاهده خواهید کرد:

 • نوع کار
 • تنظیمات آسیب دیده
 • پیشرفت ( درصد کامل شدن)

برای توقف یک کار روی  کلیک کنید

6

External Devices

 • با قرارگیری مکان نمای ماوس روی دکمه شما تعدادی از دستگاه های ذخیره سازی اکسترنال و پرینترهایی که از طریق پورت USB و SATA به NAS وصل شده اند را مشاهده خواهید کرد
 • با کلیک روی این دکمه شما اطلاعات دقیق تری از هر کدام از دستگاه های وصل شده را مشاهده خواهید کرد.
 • با کلیک روی یکی از دستگاه های موجود در لیست، File Station باز می شود و محتوای دستگاه را مشاهده خواهید کرد.

7

Event Notifications

 • با قرارگیری مکان نمای ماوس روی این دکمه شما تعدادی از ارورها، اخطارها و هشدارهای اخیر را مشاهده خواهید کرد.
 • با کلیک کردن این دکمه شما اطلاعات زیر را برای هر رخداد مشاهده خواهید کرد:
 • نوع رخداد
 • توضیحات
 • برچسب زمانی
 • تعداد نمونه ها
 • با کلیک روی یکی از موارد موجود در لیست شما صفحه برنامه یا ابزار را مشاهده خواهید کرد.
 • با کلیک روی هر مورد از ارور یا هشدار پنجره System Logs باز خواهد شد.

برای باز کردن پنجره System Logs گزینه More>> را کلیک کنید.

 • برای پاک کردن تمام موارد موجود در لیست Clear All را کلیک کنید.

8

Options

با کلیک کردن روی عکس پروفایل صفحه Options باز می شود برای اطلاعات بیشتر قسمت Options را مطالعه بفرمایید.

9

[USER_NAME]

با کلیک روی این دکمه آخرین لاگین ها و آیتم های زیر را مشاهده خواهید کرد:

 • Options: پنجره Options باز می شود برای اطلاعات بیشتر قسمت Options را مطالعه کنید.
 • Sleep: NAS را روشن نگه می دارد اما به طور قابل توجهی در مصرف برق صرفه جویی می کند. این ویژگی تنها باری مدل هایی که در مشخصات سخت افزاریشان مشخص شده است در دسترس است.
 • Restart: NAS را ریستارت می کند.

 • Shutdown: QTS را خاموش می کند و بعد NAS خاموش می شود.

توجه

شما همچنین با استفاده از روش های زیر می توانید NAS را خاموش کنید:

 • فشاردادن و نگه داشتن دکمه پاور برای 1.5 ثانیه
 • اجرای Qfinder Pro و رفتن به مسیر Tools > Shut down > Server
 • باز کردن Qmanager و رفتن به مسیر  Menu > System > Tools > System و سپس انتخاب Shutdown
 • Logout : خروج از جلسه فعلی کاربر

10

More

با کلیک کردن روی این دکمه موارد زیر نمایش داده می شود:

 • What's New   : پنجره what's new را باز می کند که اطلاعاتی را در مورد قابلیت های جدید و ارتقاهای موجود در ورژن QTS نصب شده را نمایش می دهد.
 • Help: لینک هایی را به Quick Start Guide، Help Center و صفحات آموزشی آنلاین را نمایش می دهد.
 • Language: لیست زبان های پشتیبانی شده را نمایش می دهدو به شما اجازه می دهد زبان سیستم عامل را تغییر دهید.
 • Desktop Preferences   : لیستی از مدهای صفحه نمایش را باز می کند و به شما اجازه می دهد براساس نوع دستگاه خود مد ترجیح داده شده خود را برای دسکتاپ QTS انتخاب کنید.
 • Help Request: پنجره Helpdesk را باز می کند.
 • About : اطلاعات زیر را نمایش می دهد:
 • سیستم عامل
 • مدل سخت افزار
 • ورژن سیستم عامل
 • تعداد درایوهای نصب شده
 • تعداد ریل های درایو خالی
 • نام ولوم سیستم
 • مقدار فضای هارد استفاده شده
 • فضای هارد قابل دسترس

11

Dashboard

روی این دکمه کلیک کنید تا داشبورد نمایش داده شود. برای اطلاعات بیشتر قسمت داشبورد را مطالعه بفرمایید.